PDA

Pogledaj cijelu verziju : Čudan problem sa grafičkom



pat
26-02-2011, 13:33
Znači prije par dana sam igrao navečer neku random igru i odjednom mi se komp ugasio (to je bio problem do napajanja koje sam zamjenio). Ali, iduči dan kad sam upalio komp sve je fino išlo sve do ulaska u windows, gdje mi je slika ostala crna i uopce nedolazi. Problem je u grafičkoj (sve do tada je normalno radilo sa najnovijim driverima).

Znači obriso sam drivere od trenutne kartice i ubacio novu (zamjensku), sve je radilo kako treba. Probam vratit staru karticu i... Pokazuje sliku! Ali, samo kad nisu driveri instalirani. Čim instaliram drivere bilo stare ili nove, slika ostaje crna kada ulazim u windows. Mogu uc u neki program ili igru dok je crno, ali ništa nepokazuje. Probao sam zamjeniti i kablove i safe mode i formatirao pa opet instalirao windowse, sve ostalo ali ništa nepomaže.

Znači grafa radi kako treba sve dok joj neinstaliram drivere za nju. Jel znate možda do čega bi mogao biti problem i kako ga riješiti?

Radi se GeForce 8800GT kartici.

marijanovic
26-02-2011, 16:21
Napajanje ti je skurilo grafu. Još jedan dokaz da je bitno imati dobro napajanje.

Probaj grafu u neki drugi PC da vidiš hoće li i tamo izazivati probleme.

Koje si napajanje imao i koje imaš sad?

pat
26-02-2011, 18:34
Imao Raptoxx a sad imam Spire Jewel Black. Nekužim zašto onda pokazuje sliku bez drivera a sa njima neče?

marijanovic
27-02-2011, 01:39
Zbog toga sam rekao da ju probaš u drugom kompu (recimo kod nekog prijatelja).
Ako i tad bude problem - grafička je neispravna.

S lošeg napajanja koje ti je riknulo si prešao na još gore.

Možda ti grafa jednostavno nema dovoljno struje kad instaliraš drivere?
Mislim da za prikaz do ulaska u Win ne treba puno energije...

I opet nisi napisao snagu napajanja (koja je navedena na napajanju).

pat
27-02-2011, 02:15
Probat cu kod prijatelja pa javim.

Ali nije da prikazuje sliku do windowsa nego i u windowsima isto, mogu i u neke igre uci ali naravno šteka kad nema drivera.
550W ima napajanje.

Vidit cu kad probam na drugom kompu.

marijanovic
27-02-2011, 02:20
Eto probaj pa javi.

Moguće je da grafička poveća potrošnju nakon instalacije drivera ili da driveri omoguće uporabu nečega što je na kartici "otišlo".
Ako se kartica pokaže kao neispravna, možeš probati pećnica-metodu.