PDA

Pogledaj cijelu verziju : Disciplina kičme



W1k1n6
26-02-2011, 02:38
Eto napravit ću temu o još jednom alternativnom otpičenom bandu osamdesetih. Što reći o Koji i Disciplini kičme? Beogradski band koji je svirao nešto mimo svih pravaca glazbe. Kada sam ih prvi puta čuo išli su mi na živce, mogu reći da su me čak i malo iritirali, no nakon nekog vremena skužio sam da često pjevušim u glavi njihove pjesme, navuku te na njih ko na drogu. Te su pjesme neka vrsta urbanih mantri, neprekidno ponavljanje par refrena koji ti prazne mozak, nakon čega se čak osjećaš prilično dobro, baš kao što to čine Hare Krišna sa svojim Hare Rama Hare Krišna, no ovo je čak zabavno, duhovito i nadasve originalno. Njih možete ili voljeti ili mrziti, sredine nema. Tijekom rata Koja je otišao u Englesku, vratio se 2002, te ponovno oformio band pod nazivom Disciplin A Kitchme, s kojim je gostovao i u Hrvatskoj, no to po meni više nije ono pravo.

g39HsrQly58&feature=related

Kid A
26-02-2011, 02:58
Manje vise ste sve napisali i slazem se s navedenim tako da nema sta reci :D
al se pridruzujem s linkovima
cIup-5PpwIc
Mislim da su uradili i odlican soundtrak za film "Kako je propao rokenrol", ili bar dio nekih stvari

McPingvin_v2.0
26-02-2011, 05:11
O da.

0ZUDnCJbYRQ

croat1gamer
26-02-2011, 12:16
Moze. Vrlo mnogo moze.

Jedina zamjerka je sto se ne moze navuci na njih iz prvih 1-2 slusanja, pa onda samo budu cudni pogledi kada nekome pustis neku pjesmu.

Srle
26-02-2011, 14:47
SKada sam ih prvi puta čuo išli su mi na živce, mogu reći da su me čak i malo iritirali, no nakon nekog vremena skužio sam da često pjevušim u glavi njihove pjesme, navuku te na njih ko na drogu.
Indentična je moja priča...
Sad, jeste da ovo danas nije isto što i u 80-im, ali tad nisam mogao ići na njihove koncerte, a danas mogu...Bio dva puta, uživao slušajući stare stvari, ali ne baš toliko kad su nove u pitanju.

Omiljene stvari:
- Ti znaš da tvoja soba ima 4 ugla
- Nemoj
- Novac neće doći
- Dečija pjesma I i II
- Buka u modi (engleska verzija takođe)
- Komplet album "Zeleni zub na planeti dosade" (meni jedan od najboljih albuma koje sam ikad čuo)

Da_killah
26-02-2011, 15:51
bio jednom, čisto ok su mi bili

Feanor
26-02-2011, 21:55
Nabavio diskografiju i slušam danas cijeli dan, prefakinzakondobro mi je ovo :)