PDA

Pogledaj cijelu verziju : Strategije...RTS ili na poteze ?



Dux
01-01-2006, 18:08
evo moram priznati da je zadnja strategija koju sam kupio i koja me oduševila je http://img454.imageshack.us/img454/5641/ring10241ky.jpg (http://imageshack.us)S mislim fenomenalna mi je, imam osjećaj kao da igram MIX RTS strategije i na poteze a ustvari je sve REAL TIME!
prvo sam pokušao naravno igrati sa RVATIMA ali mi je ipak bilo malo preteško...pa sam uzeo ENGLEZE :)
uglavnom EUROPA je ogromna, igra je šarena i takvu grafu obožavam, odlično je sve napravljeno! a izbor nacija AJME! e sada kakve vi strategije volite više TIPA: starcraft, warcraft ...ili HEROJSE, DISCIPLES itd...i koja vam je NAJ NAJ!!! strategija uz koju ste proveli puno vremena i koju igrate još i danas!

A hoćete još malo saznati o igri pogledajte na...http://www.knights-of-honor.net

ROCCO_GRANDE
01-01-2006, 19:26
Mislim da je najbolje kombinirati TBS i RTS pristup. Recimo, stratešku mapu koristimo za planiranje poteza a onda se izvršenje poteza odvija u real timeu. Neke igre već imaju nekakva sistem u tom stilu. Inače smatram da je TBS pristup primjereniji za grand scale strategije. TBS i fantasy setting mi je teško spojiv.

Osiru$
01-01-2006, 21:22
Volim i igram RTS-ove s oba pristupa... da... :|

Letva
01-01-2006, 22:36
ROCO----->odgovor je jednostavan ROME:TOTAL WAR

ROCCO_GRANDE
01-01-2006, 22:59
ROCO----->odgovor je jednostavan ROME:TOTAL WAR

Da, znam, no valjda postoji nešo osim toga.

v4MP1r3
01-01-2006, 23:21
RTS, definitivno, potezne mi idu na zivce, istot ako kako je "na neki nacin" AgesOfMithology (il kako god) nekako potezna na mapi a dalje RTS... meni su drati RTSi jer je ...jednostavnije, nema poteza, napadas kad hoces, razvalis kad hoces...zato su mi naj strategije AgesOfEmpires i Starcraft (ljubim ruke)

ROCCO_GRANDE
02-01-2006, 00:24
[quote="v4MP1r3"]RTS, definitivno, potezne mi idu na zivce, istot ako kako je "na neki nacin" AgesOfMithology (il kako god) nekako potezna na mapi a dalje RTS... meni su drati RTSi jer je ...jednostavnije, nema poteza, napadas kad hoces, razvalis kad hoces...zato su mi naj strategije AgesOfEmpires i Starcraft (ljubim ruke)[/quote

Age of Mythology nema nikakve veze s potezima.

Prednost TBS je što imaš vremena koliko hoćeš za razmišljanje i planiranje što omugućava veću stratešku dibunu, dok se večina RTS-ova svodi na što brže klikanje.

dFixxx3r
02-01-2006, 08:25
ne raspravlja se o ukusima :D

ko oče nek dubokoumno razmišlja prije svog poteza...
meni je to malo predosadno zato igram RTS-ove samo :)

Voigtkampf
02-01-2006, 08:46
KoH, da... Uzeo sam Hrvate i osvojio cijelu Europu. Iz drugog pokušaja, u prvom sam se uštimavao u igru. Kad god naletim na neki RTS gdje možeš igrati s Hrvatskom, ja to uvijek napravim, čisto iz fore; mala zemljica s kojom imaš malo šansi, izazov je veći.


ROCO----->odgovor je jednostavan ROME:TOTAL WAR

Ja bih u svako doba stavio umjesto Romea Shogun ili Medieval na prvo mjesto. Posebice Medieval. Mada je istina, i dan danas je R:TW najjača strategija trenutno na tržištu. Eh, da je onakvu grafiku staviti u Medieval, ne bih do kraja života nijednu drugu igru zaigrao, čini mi se...

Letva
02-01-2006, 10:47
Aoe je dobra strategija....ali ipak R:TW je bolja....kod AoE uopšte nema nadmudrivanja nego skupi više vojnika i ko najviše skupi pobjednik je zasigurno....taj mi se sustav ne sviđa.....ali kod RTW je skroz drugačije...jer trebaš ipak malo misliti...nema onog bezglavog jurišanja....
ROME:TOTAL WAR :pray:

Ogg The Dogg
03-01-2006, 01:05
Rome Total War je zakon al nakon nekog vremena ti jednostavno dosadi.( ja sam jednom zaspo dok sam čeko svoj potez) Zato ja tu igru konzumiram u malim dozama :)
Kad smo već kod toga.. zašto mi neko gradovi(Uglavnom na čizmi :) poluotoku, valda je to apeninski poluotok) jednostavno ne donose profit nego troše pare (razvijeni do jaja, ljudi sretni i zadovoljni, porezi vrlo visoki) Zašto!?

Osiru$
03-01-2006, 02:19
Rome Total War... uz ekspanziju... nemože dosaditi. Mada, nisam siguran konkretno zašto, ali Medieval mi je za nijansu bio bolji.

Jura
03-01-2006, 04:59
evo moram priznati da je zadnja strategija koju sam kupio i koja me oduševila je http://img454.imageshack.us/img454/5641/ring10241ky.jpg (http://imageshack.us)S mislim fenomenalna mi je, imam osjećaj kao da igram MIX RTS strategije i na poteze a ustvari je sve REAL TIME!
prvo sam pokušao naravno igrati sa RVATIMA ali mi je ipak bilo malo preteško...pa sam uzeo ENGLEZE :)
uglavnom EUROPA je ogromna, igra je šarena i takvu grafu obožavam, odlično je sve napravljeno! a izbor nacija AJME! e sada kakve vi strategije volite više TIPA: starcraft, warcraft ...ili HEROJSE, DISCIPLES itd...i koja vam je NAJ NAJ!!! strategija uz koju ste proveli puno vremena i koju igrate još i danas!

A hoćete još malo saznati o igri pogledajte na...http://www.knights-of-honor.net
Da, slažem se, igra je odlična u mnogim aspektima, samo bi trebalo biti lakše igrati sa malim zemljama (Hrvatima :)) i da umjetna inteligencija bude bolja, jer je prelako pobijediti bitku, čak i sa znatno manjim brojevima vojnika od neprijatelja. Da nisu uprskali umjetnu inteligenciju, igra bi bila odlična, no ovako je jednostavno... loša:(.

ROME: TOTAL WAR :pray::pray::pray:

Rocchiro
03-01-2006, 20:06
meni je naj strategija Stronghold...strategije na poteze su dobre ako imaju hot seat(Heroes III npr.)

Prince-Artas
03-01-2006, 20:07
najbolji RTS je Warcraft, a potezna je Rome TW

=k.o=
03-01-2006, 23:53
strategije na poteze su mi bolje....ima više taktiziranja i to....a rts je monoton---skupi pare,napravi vojsku nad vojskama i gazi... i opet i opet i opet :hangin:

rts je više za net odnosno multiplayer

=k.o=
21-04-2006, 16:58
KoH, da... Uzeo sam Hrvate i osvojio cijelu Europu. Iz drugog pokušaja, u prvom sam se uštimavao u igru. Kad god naletim na neki RTS gdje možeš igrati s Hrvatskom, ja to uvijek napravim, čisto iz fore; mala zemljica s kojom imaš malo šansi, izazov je veći.


ROCO----->odgovor je jednostavan ROME:TOTAL WAR

Ja bih u svako doba stavio umjesto Romea Shogun ili Medieval na prvo mjesto. Posebice Medieval. Mada je istina, i dan danas je R:TW najjača strategija trenutno na tržištu. Eh, da je onakvu grafiku staviti u Medieval, ne bih do kraja života nijednu drugu igru zaigrao, čini mi se...Sdaj molim te daj neki savjet kako da opstanem sa Hrvatima u Koh-u...šta da prvo napravim,s kim da sklopim savez jer ovo je stvarno zajebana igra ali odlična

Cr@zy R1d3r
21-04-2006, 17:26
strategije na poteze su mi bolje....ima više taktiziranja i to....a rts je monoton---skupi pare,napravi vojsku nad vojskama i gazi... i opet i opet i opet :hangin:

rts je više za net odnosno multiplayer

A nije baš istina i RTS i na poteze,oboje je dobro.Samo da je strategija :)

Herr Schnitzel
21-04-2006, 18:03
Meni su strategije najdraži žanr. Iako volim oba tipa (RTS I TBS)
najbolje su mi kombinacije (Total War). Knights of Honor mi je legenda.


Za =k.o= Najbolje ti je pogledat koje su najjače države i s njima
sklapat trgovačke sporazume, onda upošljavaj trgovaca koliko
ti ih stane (ali ostavi jednog generala). To će ti jako pospješit
ekonomiju. Razvijaj gradove. Onda skupi jednu bolju vojsku i namjeri
se na neku omanju državu (Bosna ili Srbija). Njih osvojiš i ove veće sile
će te malo više poštovati pa će ti biti lakše uspostavljati veze i saveze itd. I to ti je dobar temelj za daljnje osvajanje.

Sonic_Moronic
21-04-2006, 18:54
Eh...ne volim strategije, ali ako je STVARNO dobra onda igram nekoliko dana...Uglavnom brzo mi dosadi. TBS mrzim, ne volim poteze u bilo kojem žanru.

Dux
21-04-2006, 19:58
Meni su strategije najdraži žanr. Iako volim oba tipa (RTS I TBS)
najbolje su mi kombinacije (Total War). Knights of Honor mi je legenda.


Za =k.o= Najbolje ti je pogledat koje su najjače države i s njima
sklapat trgovačke sporazume, onda upošljavaj trgovaca koliko
ti ih stane (ali ostavi jednog generala). To će ti jako pospješit
ekonomiju. Razvijaj gradove. Onda skupi jednu bolju vojsku i namjeri
se na neku omanju državu (Bosna ili Srbija). Njih osvojiš i ove veće sile
će te malo više poštovati pa će ti biti lakše uspostavljati veze i saveze itd. I to ti je dobar temelj za daljnje osvajanje.

istina je, trgovci su u početku MUST HAVE!
ja igram sa tunisom sada malo, ludo je kad možeš pozvat narod u đihad, ali je i opasno

Wizard
21-04-2006, 20:00
Na poteze puno su zabavnije, puno vise diplomacije i taktiziranja, i puno, puno duze traju, Civilization, kraljica svih strategija, ako ne i svih igara uopce, velim kadkad odigrat RTS, ali to mi je dosadnao, prejednostavno, ovdje bi dobro dosla anketa

hacker
21-04-2006, 20:26
Obadvoje su mi dobre.Civ4,Gal civ2... od TBS-a i Red alert,Warcraft,Starcraft od RTS-a
Dux,mogao si staviti anketu :fof:

ewok
21-04-2006, 20:38
RTS je dobar ali TBS rula, danas sam si ponovo instalirao R:TW... podsjeca me na HOMM3, ah ... to su bila vremena

=k.o=
21-04-2006, 21:29
Meni su strategije najdraži žanr. Iako volim oba tipa (RTS I TBS)
najbolje su mi kombinacije (Total War). Knights of Honor mi je legenda.


Za =k.o= Najbolje ti je pogledat koje su najjače države i s njima
sklapat trgovačke sporazume, onda upošljavaj trgovaca koliko
ti ih stane (ali ostavi jednog generala). To će ti jako pospješit
ekonomiju. Razvijaj gradove. Onda skupi jednu bolju vojsku i namjeri
se na neku omanju državu (Bosna ili Srbija). Njih osvojiš i ove veće sile
će te malo više poštovati pa će ti biti lakše uspostavljati veze i saveze itd. I to ti je dobar temelj za daljnje osvajanje.Shvala puno,znači samo trgovačke sporazume,ne vojne?

Sonic_Moronic
22-04-2006, 07:59
Srbiju uništi do kraja :-x , neka pate :fof:

Fencing_LORD
22-04-2006, 08:14
TBS. :rotfl: :rotfl:

Herr Schnitzel
22-04-2006, 11:37
=k.o= yep, samo trgovačke. Inače ako si u savezu s nekom državom
to ti je opasno jer može u međuvremenu postat omražena među ostalim
pa će i tebe počet mrzit, a ako napustiš savez to ti je još lošiji rejting.

Ementaler
22-04-2006, 14:13
TBS mi predosadan...

RTS rula

=k.o=
23-04-2006, 17:44
=k.o= yep, samo trgovačke. Inače ako si u savezu s nekom državom
to ti je opasno jer može u međuvremenu postat omražena među ostalim
pa će i tebe počet mrzit, a ako napustiš savez to ti je još lošiji rejting.Sjel mogu nekako promijenit vjeru u gradu,a da ne promijenim u cijelom kraljevstvu

Herr Schnitzel
23-04-2006, 18:16
Mozes s Clericom (biskupom) mijenjat religiju u gradu samo na svoju
sluzbenu vjeru. Recimo ako si krscanin i osvojis neku muslimansku
provinciju mozes promijenit religiju samo na krscanstvo, ili mozes
promijenit svoju sluzbenu religiju (potrebna ti je samo
jedna provincija sa vjerom koju hoces prihvatit). No dobro to
vjerojatno vec i znas, pa se nemoj ljutit. Samo hocu pomoc. :)

Alucard
23-04-2006, 20:19
Od tbs bi bili heroji3 i shogun(od kad du maknuli filmić likvidacije mi više nije zanimljivo) , a od rts warcraft3 i starcraft.

Jel nije bilo neke zbrke oko starcrafta 2, ali je ukinuto? baš me zanima....

ROCCO_GRANDE
23-04-2006, 20:31
Da li je kad netko igrao neki hard core TBS kao što su Uncomon Valor, War in the Pacific i tom slično?

hacker
23-04-2006, 20:36
Da li je kad netko igrao neki hard core TBS kao što su Uncomon Valor, War in the Pacific i tom slično?

War in the pacific mi je predosadna,ali zato valor rula :fof: :pray:

Dux
23-04-2006, 21:01
evo samo da se pohvalim da sam nabavio oriđiđi CODENAME PANZERS: PHASE ONE...fenomenalna igra, inače volim WWII igre, a ova je super :D

Herr Schnitzel
23-04-2006, 21:01
Ja imam oriđiđi Phase Two.

Dux
23-04-2006, 21:04
ma ja sam probao DEMO ali mi je dosta trzao, iako sam ga igrao na rezi od 1024x768 :)

Herr Schnitzel
23-04-2006, 21:07
Ma i meni ali sve su ispolirali u finalnoj verziji.
Igra je super! I mjuza je ono baš fora, a tek kad vidiš partizane... :D

ROCCO_GRANDE
23-04-2006, 22:05
Da li je kad netko igrao neki hard core TBS kao što su Uncomon Valor, War in the Pacific i tom slično?

War in the pacific mi je predosadna,ali zato valor rula :fof: :pray:

Čudno, ja bih baš očekivao suprotno s obzirom da War in the pacific obuhvaća puno veće područje"

=k.o=
25-04-2006, 10:06
Mozes s Clericom (biskupom) mijenjat religiju u gradu samo na svoju
sluzbenu vjeru. Recimo ako si krscanin i osvojis neku muslimansku
provinciju mozes promijenit religiju samo na krscanstvo, ili mozes
promijenit svoju sluzbenu religiju (potrebna ti je samo
jedna provincija sa vjerom koju hoces prihvatit). No dobro to
vjerojatno vec i znas, pa se nemoj ljutit. Samo hocu pomoc. :)Shvala puno :friends: jel moguce gradit vojsku bez prisutnosti maršala u gradu??
btw:shvatio sam da si "diplomirao" ovu igru pa ocekuj cesta pitanja :D

Herr Schnitzel
25-04-2006, 12:49
Nooo problem!! We're all friends, right? :friends:

MMarko
25-04-2006, 20:05
...ha šta reči...nekako više volim TBS..nego RTS...iako sam opčenito ljubitelj svih strategija (odnedavno volim igrat i RPG)...
..a bez premca među najboljim igrama koje sam igrao i TBS i RTS mi je kompletan TOTAL WAR :pray: serijal...kompletan...od SHOGUNA do BARBARIAN INVASION (rome exp.)....!! Naravno HOMM3 su također legendarni...! Trenutno me oduševljava GalCiv2...!! :pray: :pray: :pray:

ROCCO_GRANDE
07-12-2006, 22:04
Evo, ja sam baš prekjučer instalirao Knights of Honor i mogu reći da mi je igra jedna od najboljih koje sam ikad igrao. Totalno je po mom ukusu. samo ju nekoliko detalja dijeli od toga da bude savršena. Zanimljivo je što se sve odvija o realnom vremenu a ja se cijelo vrijeme osijećam kao da igram TBS. Rekao bih da je igra nešto između Civilizationa, Europe Universalis i Total Wara, ali mislim da nema ničeg s čim bi ju mogli izravno usporediti. Igrajući s Hrvatskom sam postao gospodar Italije i Balkana, dakle od Sicilie do Trakije, i od Venezie do Atene. Totalno zakon! Da se barem više takvih igara radi.

Valtiel
08-12-2006, 02:16
ROCO----->odgovor je jednostavan ROME:TOTAL WAR

Da, znam, no valjda postoji nešo osim toga.

Hmmm, ja bas ne volim Total War. Razlog? Pa, ako nemam potrebu da se borim u onim velikim bitkama, ne vidim svrhu da to i radim!?

Volim i tbs i rts... Ali ne mislim da je ikako spojivo...

boorgy
05-06-2010, 12:59
Tko voli strategije na poteze i taktiziranje mora probati "TOTAL INFLUENCE" pa nek onda kaže da turn based strategije nisu za multiplayer. Igra je besplatna tko hoće može i za novce. Download klijenta na stranici: http://totalinfluenceonline.com/

Grim
05-06-2010, 13:01
Koji revive. :pray:

boorgy
05-06-2010, 13:13
jesi pogledao stranicu

Praetorian
07-06-2010, 09:23
RTS+TBS, bez te kombinacije nemogu igrat strategije, nema smisla. (Company of Heroes je izuzetak).

Tsaя
07-06-2010, 12:55
Total War je zasad najbolji !!!
Ali i oni stari RTS-ovi su bili super.

ScorpiuS
07-06-2010, 13:21
Ima i Rise of Nations jedan zgodni spoj strategije na poteze i RT-a.

demetrius
08-06-2010, 19:05
TBS mi predosadan...

RTS rula


podjelit ću djelomično ovo mišljenje,od tbs sam nekag legendarane homm 3 igrao,volim klasika rts ne kilometarske ko total war serijal,još se igra dow i lotr2 s modovima.

Raz
08-06-2010, 19:19
Preferiram TBS budući da ima više taktiziranja, razvijanja gradova, sklapanja primirja i međusobnog trgovanja, napetosti prije početka rata, itd...

majstoro
08-06-2010, 20:19
Najdraza i najbolja strategija meni,bila i ostala
Heroji 3

Chos992
08-06-2010, 22:51
RTS definitivno...
Ko je ikad vidio starcraft u turn-based strategiji

McPingvin_v2.0
08-06-2010, 22:54
RTT :)

Tegla Ajvara
11-06-2010, 11:42
jednom rjecju -> generals :D