PDA

Pogledaj cijelu verziju : Protesti u HR??



Stranica : [1] 2

Forengner
21-02-2011, 18:15
Na netu sam procitao da ce se sutradan odrzati protest u Zagrebu?Da li su ovo pretnje bez osnove ili se stvarno nesto krcka kod vas?
http://www.smedia.rs/vesti/webpresek.ph ... stem-vlade (http://www.smedia.rs/vesti/webpresek.php?id=181439&vest=Hrvatska:-Internet-pozivi-na-protest-pred-sedistem-vlade)
Jel ovo neki bollock's ili??

Kid A
21-02-2011, 18:17
Cini se da nije, procitao sam i ja danas na fb ili negdje

The Boz
21-02-2011, 18:17
Facebook.
End of.

Forengner
21-02-2011, 18:24
Ko zna,mozda ljude ponese raspolozenje koje vlada Severom Afrike. :p Javite mi kako sutra stvari prodju,iako ne verujem da ce biti vise od 40-100 ljudi.

hrčak
21-02-2011, 18:39
Neće ništa od toga biti, previše ljudi imaju briga da bi nešto takvo napravili, možda bi čak i mogli kad bi napravili nešto u stilu dajemo vam taj i taj dio zemlje, a i tada sumnjam. Ljudi su glupi kod nas.

sickpetey
21-02-2011, 18:47
Ko zna,mozda ljude ponese raspolozenje koje vlada Severom Afrike. :p Javite mi kako sutra stvari prodju,iako ne verujem da ce biti vise od 40-100 ljudi.

Mda tako se nesto i pricalo kad je Grcka bila pod protestima i neredom isto al nitko nije ni prst mako :P

Death By Sexy
21-02-2011, 18:47
Neće biti ništa spektakularno od toga jer je lakše na forumima i na fecesbooku o tome bičati (ko ja npr.), nego zaista nešto napraviti. :boohoo:

hrčak
21-02-2011, 18:50
Niti se da skoro ikome riskirati za to.

sickpetey
21-02-2011, 18:53
Trebaju nas jos malo jebati u mozak i mozda se nadje nesto ljudi :D

hrčak
21-02-2011, 18:56
Nek nekog drugog jebu, moja je glava samo moja. :D

Aral
21-02-2011, 18:57
Ma bit će, al će doć pet ljudi.

Forengner
21-02-2011, 18:58
Tako sam i mislio.

Morph_OS
21-02-2011, 19:06
Ako se organiziralo na fagbuku onda nista od toga. Obicno u takvim grupama bude po 100k ljudi,a kad treba biti neka akcija onda ih se skupi manje od 100. :fof:

Tsaя
21-02-2011, 19:31
Treba da dizemo vladu u zrak!

Kid A
21-02-2011, 20:03
http://www.virginmedia.com/images/landmarkdestruction-v-for-vendetta-590x350.jpg

Frky
21-02-2011, 20:21
Doći će samo ono (ako nije fake skupljanje) koji nemaju posla, koji su iz Zagreba i kojh boli k. za posljedice!
Ostali neće doći jer oni koji rade ujedno i žive od ove vlade, a svi van zagreba nisu ludi platiti put na neki prosvjed koji vjerovatno neće ništa postići, i još se smrzavati tamo, stojeći! Ej, pa nitko nije lud stajati i smrzavati se za boljitak naše lijepe!

Nee Joe
21-02-2011, 20:46
Ivan Pernar je organizirao, privukao poveliku pozornost na društvenim mrežama i novinarskim portalima, ali sve se bojim da od toga neće biti ništa, pošto je ovaj narod od ovaca sačinjen.... Bleeee.....

Tsaя
21-02-2011, 21:11
Dobro je da neko ima volju i pokusava nesto.

Nemaju smisla ti prosvjedi, politicara
se treba rijesit iznenadno i efikasno.

Trebamo nove mlade ljude s novim idejama za boljitak i razvoj drzave.
Ove stare komunjare treba sve povjesat!

croat1gamer
21-02-2011, 21:25
Narod je glup. Prozor od efikasnih prosvjeda.

cham3leon
21-02-2011, 23:10
Besmisleno. Koga bi postavili da sruše trenutnu vlast? Kao da u hrvatskoj politici postoje različite opcije.

Nee Joe
21-02-2011, 23:13
Narod je glup. Prozor od efikasnih prosvjeda.

McPingvin_v2.0
22-02-2011, 00:27
Besmisleno. Koga bi postavili da sruše trenutnu vlast? Kao da u hrvatskoj politici postoje različite opcije.
Nigdje u relativno razvijenoj demokraciji ne postoje :)

pimp
22-02-2011, 09:22
zaš da prosvjedujem kad živim kao bubreg u loju :D

cham3leon
22-02-2011, 09:44
Besmisleno. Koga bi postavili da sruše trenutnu vlast? Kao da u hrvatskoj politici postoje različite opcije.
Nigdje u relativno razvijenoj demokraciji ne postoje :)
Onda to nije razvijena demokracija, razvijena demokracija bi bila ona sa što više različitih mogućnosti. Što više raznih opcija i stajališta, to bolje za narod jer postoji veća šansa da se nađe nešto što bi narodu odgovaralo i bilo dobro za njih.

Doduše, i narod je zapravo kriv za mrtvilo na političkoj sceni.

Totoro
22-02-2011, 13:09
Kome se da prosvjedovat :(

+ ja sam uvijek za vojsku

croat1gamer
22-02-2011, 15:01
@ cham- Relativno razvijenoj. Zamijeti prvu rijec. :)

TheThoR
22-02-2011, 16:29
Ostali neće doći jer oni koji rade ujedno i žive od ove vlade

Ova lopovska vlada zivi od naroda, a ne obrnuto.

McPingvin_v2.0
22-02-2011, 16:40
Besmisleno. Koga bi postavili da sruše trenutnu vlast? Kao da u hrvatskoj politici postoje različite opcije.
Nigdje u relativno razvijenoj demokraciji ne postoje :)
Onda to nije razvijena demokracija, razvijena demokracija bi bila ona sa što više različitih mogućnosti. Što više raznih opcija i stajališta, to bolje za narod jer postoji veća šansa da se nađe nešto što bi narodu odgovaralo i bilo dobro za njih.

Doduše, i narod je zapravo kriv za mrtvilo na političkoj sceni.
Ako tebi Hrvatska, SAD, UK, Francuska, Švedska i slične zemlje nisu relativno razvijene demokracije onda ne znam što smatra razvijenom demokracijom.

Bilo gdje u svijetu centralne stranke (bilo lijevo ili desno, dakle SDP i HDZ) dobivaju oko 90% glasova, a lijevo i desno orijentirane stranke (HSP, SRPH) do 10%. Politika i gospodarstvo, 4. razred srednje škole :)

cham3leon
22-02-2011, 17:36
To je sve na papiru. Bilo bi odlično za domaću politiku da u ovoj zemlji postoje lijeve i desne stranke, odnosno lijevi i desni centar, ali nažalost ne postoje. Velika većina naših stranaka oscilira oko lijevog centra i nalikuje jedna na drugu. Bez obzira na etikete koje nose naše stranke, naša politika jest mrtva.

Ne želim izražavati vlastite stavove o strankama, jer ova diskusija ne smije postati "lol, moja stranka je bolja", ali SDP koji sa svojom koalicijom trenutno gleda prema izbornoj pobjedi prema konkretnim prijedlozima i rješenjima nije pokazao ništa osobito novo kao alternativu za status quo i djeluje poprilično zbunjeno temeljeći kampanju na provociranju i vrijeđanju HDZ-a. Međutim nije ništa neobično da je SDP zbunjen kad se bore protiv nekoga tko je zapravo na njihovom terenu - u socijaldemokraciji na koju cilja svaka relevantna stranka u RH zato jer je potkupljivanje ljudi socijalnim davanjima valjda jedina pouzdana strategija dolaska u sabor ili na vlast u ovoj državi.

Nije ni čudo da su onda i ljudi dezorijentirani i imaju dojam da su svi isti. Ugrubo i jesu, jer kod nas je razlika između desnice i ljevice ta da se ljevičari svake godine masovno okupljaju u Jasenovcu, a desničari u Bleiburgu dok je način vođenja države isti. Normalno da još traju prepirke iz drugog svjetskog rata stare 65 godina kad je to jedino po čemu se naši političari mogu razlikovati i oko čega se mogu svađati.

croat1gamer
22-02-2011, 18:27
Lol. Keptin obvijus.

Sickmanno1
22-02-2011, 18:49
Ja ne vidim razlog za protest. Meni je financijski 2010 i sad 2011 najjaca do sada...

Nee Joe
22-02-2011, 18:56
Ja ne vidim razlog za protest. Meni je financijski 2010 i sad 2011 najjaca do sada...

You the man!

K4ciga
22-02-2011, 18:57
Eto, oko 300 ljudi koliko sam čuo je bilo tamo. Malo uzvikivanja, kradeze lopovi, dvije junačine preskočile ogradu, i to bi bila anarhija u Hrvatskoj. Šteta, s obzirom na to da je 90% ljudi sa tog prosvjeda glasalo za HDZ i koji se, vjerujem, nimalo nisu bunili na raznorazne povlastice koje dan-danas uživamo, a kojih u modernim zemljama na koji se neki pozivaju, ne postoje.

Herr Schnitzel
22-02-2011, 19:00
To! Povlastice! To nam treba! Ne školstvo ili zdravstvo ili nedajbože gospodarstvo dostojno civilizirane europske zemlje.

cham3leon
22-02-2011, 19:05
Exactly. Međutim, nitko se ne usuđuje presjeći tamo gdje treba, a vjerojatno ni narod to ne bi dobro primio nakon godina šopanja povlasticama. Možda je to mentalitet zaostao iz socijalizma.

K4ciga
22-02-2011, 19:07
Školstvo je besplatno, zdravstvo je među najjeftinijima u svijetu, gospodarstvo je uništeno, dijelom zbog petogodišnjeg rata, dijelom zbog činjenice da se jedna trećina nezaposlenih moli da ne dobije posao, prima naknadu i radi na crno, bila je nedavno zanimljiva statistika o tome u Jutarnjem na pet stranica.

Čovjek bi pomislio da živimo u zemlji gdje se izvorište nafte nalazi na svakom uglu.

Herr Schnitzel
22-02-2011, 19:12
To što je školstvo djelomično besplatno, a zdravstvo jeftino ne znači da su te stavke i kvalitetne. Dobro se zna tko je odgovoran za stanje u gospodarstvu. Ljudi na burzi sigurno nisu.

Vedro
22-02-2011, 19:18
Pa kako ce onda gospodarstvo bolje funkcionirati ako ljudi stoje na HZZO-u i rade na crno.

Nee Joe
22-02-2011, 19:24
Nemaju izbora kako drugačije raditi da bi preživjeli

K4ciga
22-02-2011, 19:25
To što je školstvo djelomično besplatno, a zdravstvo jeftino ne znači da su te stavke i kvalitetne. Dobro se zna tko je odgovoran za stanje u gospodarstvu. Ljudi na burzi sigurno nisu.
SDP nije imao afere? Pa kad su oni bili na vlasti nezaposlenost je bila još veća.

Herr Schnitzel
22-02-2011, 19:27
Da, nakon deset godina HDZ-a. Gle čuda.

Nee Joe
22-02-2011, 19:28
Da, nakon deset godina HDZ-a. Gle čuda.

bezimeni
22-02-2011, 19:28
Tko god dođe na vlast ništa se neće promjeniti.Sirotinja će uvijek biti sirotinja a onih nekoliko postotaka će biti bogato.Tako je uvijek bilo i tako će uvijek biti.Jednom kada se sa time pomiriš živiš ljepše :D

McPingvin_v2.0
23-02-2011, 03:29
To je sve na papiru. Bilo bi odlično za domaću politiku da u ovoj zemlji postoje lijeve i desne stranke, odnosno lijevi i desni centar, ali nažalost ne postoje. Velika većina naših stranaka oscilira oko lijevog centra i nalikuje jedna na drugu. Bez obzira na etikete koje nose naše stranke, naša politika jest mrtva.
Naravno da je tako. Gledaj ovo: Američani imaju izbora. Hoćeš odjebati rat u Iraku i posvetiti se unutarnjem sređivanju države (zdravstvo, deficit u proračunu), ili ćeš se posvetiti traženju nafte na istoku. Što mi imamo? :)

Školstvo je besplatno, zdravstvo je među najjeftinijima u svijetu, gospodarstvo je uništeno, dijelom zbog petogodišnjeg rata, dijelom zbog činjenice da se jedna trećina nezaposlenih moli da ne dobije posao, prima naknadu i radi na crno, bila je nedavno zanimljiva statistika o tome u Jutarnjem na pet stranica.

Čovjek bi pomislio da živimo u zemlji gdje se izvorište nafte nalazi na svakom uglu.
Je, samo je pitanje do kad. Studenti potpisuju ugovor u kojemu piše da ako vlada odustane od financiranja studiranja da će sami plaćati cca 2k€ školarine. Zdravstvo može biti najjeftnije na svijetu, ali čovjek od preko 80 godina dođe u Vinogradsku i hoće se naručiti na CT glave, žena mu kaže da dođe u veljači. Bio je srpanj. Tek kada je rekao da ide na kemoterapiju jer ima tumore u mozgu ga je žena išla ugurati ranije.

Ne znam do kada će se ljudi hvatati tog rata. Da, sjebao nas je. I bio je prije 15 godina. Ako ćeš gledati najcrnije statistike poginulo je oko 16000 ljudi. Dovraga, pa nismo prošli kao Francuzi u Prvom svjetskom (u postotcima gledano, izgubili smo 10 puta manje ljudi od Francuza). Srbi nisu došli i posolili cijelu Slavoniju kao Rimljanu Kartagu.

Ljudi se onda pitaju zašto SDP ima "desniji" program od HDZ-a. Ako si na vlasti nitko ne želi čuti fraze tipa "smanjit ćemo plaće", "ukinut ćemo doplatke" i slično. Ako razmišljaš kratkoročno gasit ćeš vatru koja ti dođe do kuće. Požarčugu koja je 5 metara dalje nećeš dirati.

SDP ne može obećati veće naknade, jeftinije školstvo... Jer ne može veće i jeftinije od ovog. Ja se ne mogu sjetiti koliko se milijardi kuna Šuker zadužio. Nitko se ne pita kada će to sve doći na otplatu. Sljedeća stranka nema izbora nego to napraviti - pobrinuti se o konkretnim problemima, sve da to nije ni SDP, nego da je to i SDSS.

Hrvatska ima stvarnih problema. Previše se troši na razini države, županija, gradova i općina kojih ima i previše. Vis ima 2000 stanovnika i grad je. Općina ima na bacanje i može ih se ukinuti više od pola bez ikakvog problema. Jedna općina u Zagrebu može imati i 100k stanovnika, a u Lici 1000. U Zagrebu 400.000 ljudi ima besplatni javni gradski prijevoz. Da ne pričam kako su ovakve stvari normalne kod nas: http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... onici.html (http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/94365/Novac-za-knjige-trosili-na-online-kladionici.html)

Ako SDP pobijedi na idućim izborima pitanje je hoće li nešto i koliko će napraviti. Još je upitnije što će HDZ napraviti jer se narod navikao na to što pričaš. Isto tako sumnjam da će SDP stići nešto napraviti pošto sam jedini put već naveo, a ljudima se to neće svidjeti, osim ako jako dobro pokažu što se i kako radilo zadnjih 8 godina u Hrvatskoj. Ili nije, jel. Margaret Thatcher je jedva sve stigla u 3 mandata, a Hrvatskoj treba puno više od toga :)

Carp
23-02-2011, 09:48
Trebaju nas jos malo jebati u mozak i mozda se nadje nesto ljudi :D

Jel mogu jos vise jebat u mozak nego sto sada rade?

K4ciga
23-02-2011, 10:18
Rat nas je sjebao na više razina. U WW1 cijeli je svijet gorio pa se znatno manja populacija obazirala na Francusku, naš rat se desio na pragu 21. stoljeća, cijeli svijet je to gledao i naravno da nas je unazadio 20 godina. Primjerice, pogledaj kakvu je štetu nanio turizmu, da ne govorimo o poljoprivredi i slično. Francuska se ne može uspoređivati sa Hrvatskom.

Pogledaj Egipat ; prosvjednici su smjenili jednog diktatora samo za to da bi sljedećih šest mjeseci zemljom upravljala vojska. Pitanje je hoće li Amerika dopustiti zaista slobodne izbore, naime, glavna oporbena stranka je Muslimansko bratstvo, dok je Mubaraku zapad gledao kroz prste jer je bio svojevrsna pregrada od islamskih fanatika. Puno je veći problem to što su se oni zadužili za tri generacije i što su si nanijeli trajnu štetu turizmu, najprofitabilnijem sektoru Egipta. Grčka, pojam za turizam u Europi, ima sreću što je članica Eurozone i što je Njemačka uskočila da ih spasi od potpunog kolapsa, jer da nije bilo tako, morali bi prodavati vlastitu zemlju da se iskoprcaju. Grci su imali sve na pladnju, mirovine su se nasljeđivale, doplatci su se djelili šakom i kapom i naravno da je kad-tad moralo puknut.

Moja poanta je da nam sada najmanje trebaju prosvjedi, koji bi dodatno paralizirali zemlju, pogotovo sad pred izbore. Žalosna je činjenica da se u takvom antihadezeovskom duhu odazove toliko malo birača. Također, glupo je misliti da će SDP doći i čarobnim štapićem izvući zemlju iz krize, pa oni osam godina hlade jaja i vrhunac argumenta im je "HDZ lopovi". Hrvatskoj je potrebna nova, proeuropska stranka slobodna od prošlosti. Ni HDZ, ni SDP to nisu. Najbliže tomu je Lesar, ali njega se ne gura u medijima.

Mirko L
23-02-2011, 13:15
Vis ima 2000 stanovnika i grad je.

FUNFACT: Hrvatska ima najmanji grad na svijetu, a to je Hum sa svojih 16 (!) stanovnika.

Also, http://www.facebook.com/home.php#!/even ... 4797434258 (http://www.facebook.com/home.php#!/event.php?eid=192534797434258)

cham3leon
23-02-2011, 15:53
To što je školstvo djelomično besplatno, a zdravstvo jeftino ne znači da su te stavke i kvalitetne. Dobro se zna tko je odgovoran za stanje u gospodarstvu. Ljudi na burzi sigurno nisu.
Igrom slučaja ti ljudi na burzi su isti oni koji su bacali listiće u kartonske kutije na izborima. Ako su htjeli posao, mogli su glasati za nekoga za koga su bili sigurni da bi imao jačanje gospodarstva kao glavni cilj, odnosno pošto nisam siguran da li takva stranka uopće postoji u RH, netko od njih ju je mogao i osnovati i okupiti ljude istog mišljenja. Ništa se ne postiže čekanjem da netko odozgora nešto napravi za tebe.

Da usput odgovorim i Pingvinu, ne, američki građani osim pitanja poput rata u Iraku mogu odlučivati o nekim unutarnjim pitanjima kao što je kod njih uvijek aktualno zdravstvo, pa dok jedni pozdravljaju državno uređeno zdravstveno osiguranje, kod njih uvijek imaš jednu struju koja će na to reći NE, ja ne želim da se meni naplaćuju porezi kako bih zdravstveno osigurao ljude koji nisu bili vrijedni i uspješni kao ja, niti želim da socijala ide na teret nama koji smo se zasluženo obogatili.

U usporedbi s tim, kod nas uopće nema ni govora da zdravstvo ne bi bilo u sklopu državnog aparata, to se podrazumijeva, i dapače, uz to što je besplatno trebalo bi biti kvalitetno.

U usporedbi s tim, kod nas nikome ne bi palo na pamet da se odrekne određene sume u dječjem doplatku ili naknadi za nezaposlene kako bi skinuo opterećenje sa uspješnijih i poduzetnijih pojedinaca ili, ne dao Bog, "bogatih" ljudi što je praktički sinonim za "nepoštene" ljude, nešto kao legalni lopovi.

Da se razumijemo, moje osobno mišljenje i politički stav se nalazi negdje između desnice i ljevice, jer mislim da je najbolja opcija neka balansirana socijalna politika koja minimalno opterećuje gospodarstvo, a opet nastoji pružiti svakome šansu za školovanje i nekakvo zdravstveno osiguranje, ali ne dvojim da bi bila odlična stvar kad bi u Hrvatskoj postojala druga opcija, kakva god bila.

McPingvin_v2.0
23-02-2011, 16:36
Igrom slučaja ti ljudi na burzi su isti oni koji su bacali listiće u kartonske kutije na izborima. Ako su htjeli posao, mogli su glasati za nekoga za koga su bili sigurni da bi imao jačanje gospodarstva kao glavni cilj, odnosno pošto nisam siguran da li takva stranka uopće postoji u RH, netko od njih ju je mogao i osnovati i okupiti ljude istog mišljenja. Ništa se ne postiže čekanjem da netko odozgora nešto napravi za tebe.
Ako ćeš gledati postotak ljudi koji su izašli na izbore šansa da su ljudi koji su na burzi ostali doma, a ne glasali je poprilična :)
http://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatski_p ... 07.#Odaziv (http://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatski_parlamentarni_izbori_2007.#Odaziv)

Da usput odgovorim i Pingvinu, ne, američki građani osim pitanja poput rata u Iraku mogu odlučivati o nekim unutarnjim pitanjima kao što je kod njih uvijek aktualno zdravstvo, pa dok jedni pozdravljaju državno uređeno zdravstveno osiguranje, kod njih uvijek imaš jednu struju koja će na to reći NE, ja ne želim da se meni naplaćuju porezi kako bih zdravstveno osigurao ljude koji nisu bili vrijedni i uspješni kao ja, niti želim da socijala ide na teret nama koji smo se zasluženo obogatili.

U usporedbi s tim, kod nas uopće nema ni govora da zdravstvo ne bi bilo u sklopu državnog aparata, to se podrazumijeva, i dapače, uz to što je besplatno trebalo bi biti kvalitetno.

U usporedbi s tim, kod nas nikome ne bi palo na pamet da se odrekne određene sume u dječjem doplatku ili naknadi za nezaposlene kako bi skinuo opterećenje sa uspješnijih i poduzetnijih pojedinaca ili, ne dao Bog, "bogatih" ljudi što je praktički sinonim za "nepoštene" ljude, nešto kao legalni lopovi.

Da se razumijemo, moje osobno mišljenje i politički stav se nalazi negdje između desnice i ljevice, jer mislim da je najbolja opcija neka balansirana socijalna politika koja minimalno opterećuje gospodarstvo, a opet nastoji pružiti svakome šansu za školovanje i nekakvo zdravstveno osiguranje, ali ne dvojim da bi bila odlična stvar kad bi u Hrvatskoj postojala druga opcija, kakva god bila.
Pa nisam li to rekao? Amer ima dvije različite struje: rat van SAD-a ili rat s unutarnjim problemima (zdravstvo, proračun...)

Rat nas je sjebao na više razina. U WW1 cijeli je svijet gorio pa se znatno manja populacija obazirala na Francusku, naš rat se desio na pragu 21. stoljeća, cijeli svijet je to gledao i naravno da nas je unazadio 20 godina. Primjerice, pogledaj kakvu je štetu nanio turizmu, da ne govorimo o poljoprivredi i slično. Francuska se ne može uspoređivati sa Hrvatskom.

Pogledaj Egipat ; prosvjednici su smjenili jednog diktatora samo za to da bi sljedećih šest mjeseci zemljom upravljala vojska. Pitanje je hoće li Amerika dopustiti zaista slobodne izbore, naime, glavna oporbena stranka je Muslimansko bratstvo, dok je Mubaraku zapad gledao kroz prste jer je bio svojevrsna pregrada od islamskih fanatika. Puno je veći problem to što su se oni zadužili za tri generacije i što su si nanijeli trajnu štetu turizmu, najprofitabilnijem sektoru Egipta. Grčka, pojam za turizam u Europi, ima sreću što je članica Eurozone i što je Njemačka uskočila da ih spasi od potpunog kolapsa, jer da nije bilo tako, morali bi prodavati vlastitu zemlju da se iskoprcaju. Grci su imali sve na pladnju, mirovine su se nasljeđivale, doplatci su se djelili šakom i kapom i naravno da je kad-tad moralo puknut.

Moja poanta je da nam sada najmanje trebaju prosvjedi, koji bi dodatno paralizirali zemlju, pogotovo sad pred izbore. Žalosna je činjenica da se u takvom antihadezeovskom duhu odazove toliko malo birača. Također, glupo je misliti da će SDP doći i čarobnim štapićem izvući zemlju iz krize, pa oni osam godina hlade jaja i vrhunac argumenta im je "HDZ lopovi". Hrvatskoj je potrebna nova, proeuropska stranka slobodna od prošlosti. Ni HDZ, ni SDP to nisu. Najbliže tomu je Lesar, ali njega se ne gura u medijima.
Ne znam kako se ne bi mogla, bila je potpuno uništena Prvim i dodatno dotučena Drugim svjetskim ratom.

Da, turizam je tek 2006. došao na predratnu razinu, no džabe ti turizam kad ni s njim ne možemo izbjeći rupetine u proračunu.

Osam godina ni ne možeš ništa više osim hladiti jaja ako si u oporbi, jako slikovito tu prikazano: 8BjkYlmBWFw
Mislim, daleko od toga da se ništa ne radi, dijelovi stranke koji mogu rade nešto, ali što ćeš kada svaka primjedba na zakone koji se donose u Saboru bude odbijena jer HDZ s koalicijskim parnerima ima većinu i svi se glasaju kao jedan? :)

Herr Schnitzel
23-02-2011, 16:54
Uostalom, turizam ne može i ne smije biti temelj gospodarstva neke države, osim ako nije iznimno malena poput Monaka. Razvijena industrija je onaj safety net koji osigurava stabilnost, tercijarne djelatnosti su dodatak, nikako ne osnova. Pitajte Grčku, Španjolsku i Irsku. A mi prolazimo kroz isti proces deindustrijalizacije kao ove navedene zemlje. Zapravo, ne čak ni to. Kod nas se to provodi na krajnje neodgovoran, a nerijetko i sumnjiv način.

cham3leon
23-02-2011, 17:06
a nisam li to rekao? Amer ima dvije različite struje: rat van SAD-a ili rat s unutarnjim problemima (zdravstvo, proračun...)

Obje stranke u SAD-u se dotiču i unutarnjih i vanjskih problema, razlika je u rješenjima za pojedino pitanje.

The Boz
23-02-2011, 17:10
Ekšli, Pingu, u krivu si. Mahom su glasali umirovljenici, studenti i nezaposleni. Zaposlen puk je u debeloj, debeloj manjini na glasovanju kod nas, to je praktički tradicija.

McPingvin_v2.0
23-02-2011, 17:16
a nisam li to rekao? Amer ima dvije različite struje: rat van SAD-a ili rat s unutarnjim problemima (zdravstvo, proračun...)

Obje stranke u SAD-u se dotiču i unutarnjih i vanjskih problema, razlika je u rješenjima za pojedino pitanje.
Dotiču se, ali je svaka više okrenuta jednom :)

Ekšli, Pingu, u krivu si. Mahom su glasali umirovljenici, studenti i nezaposleni. Zaposlen puk je u debeloj, debeloj manjini na glasovanju kod nas, to je praktički tradicija.
Za izbore 2007. ne mogu pričati, ali prije godinu i sitno dana sam bio promatrač i ne mogu reći da je bila navala penzića i studenata, barem ne u mojoj izbornoj jedinici. Sad, koliko je ljudi od 25 do 55 koji su bili bilo u radnom odnosu ne mogu reći, no to je druga stvar :)

cham3leon
23-02-2011, 18:08
Dotiču se, ali je svaka više okrenuta jednom

Ne znam šta bi to trebalo značit, svaka stranka mora imati nekakvo rješenje za bilo koje pitanje. Republikanci uglavnom teže smanjivanju poreza i socijalnih davanja, a Demokrati obratno. Ako misliš na to da su te strane eksponirane svaka u nekom kontekstu, to je uobičajeno, jer kod Republikanaca je vojno djelovanje obično najkontroverznija točka njihove strategije kontra nekakvog pacifizma i sličnog, a kod Demokrata je u zadnje vrijeme kontroverzan ovaj novi sustav zdravstva koji je mnogim amerikancima nečuven.

Herr Schnitzel
23-02-2011, 18:15
Nečuven je samo barbarima.

K4ciga
23-02-2011, 18:43
@Pingu, oporba teoretski može samo hladit jaja, ali evo ja u ovih osam godina još nisam čuo niti jedan konkretan prijedlog SDP-a. Odmah da napomenem, ne brojim ono "smanjiti korupciju, poticati poduzetništvo i smanjiti javni sektor", jer i ptica na grani zna da su to stvari koje su nužne, ali nisu dali prijedlog kako bi oni to napravili. U normalnim i demokratskim zemljama na koje se ti pozivaš, vlast i oporba ne razgovaraju kao u birtiji, nego zajedno rade na poboljšanju gospodarstva i inih stvari.

Da ne govorimo o tome da apsolutno svake novine drže ili su pod utjecajem SDP-a, osim Večernjeg lista koji je, eto, ostavština HDZ-a i donekle Jutarnjeg, iako i tamo imaju retardiranih stranačkih kolumnista. Licemjerje much?

McPingvin_v2.0
23-02-2011, 22:07
Da ne govorimo o tome da apsolutno svake novine drže ili su pod utjecajem SDP-a, osim Večernjeg lista koji je, eto, ostavština HDZ-a i donekle Jutarnjeg, iako i tamo imaju retardiranih stranačkih kolumnista. Licemjerje much?
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )

Kid A
23-02-2011, 22:19
Jebem ti Bjelovar u plamenu, sta uradi od foruma!

Tsaя
24-02-2011, 22:07
Danas vise od 1000 ljudi prosvjedovalo na Markovom trgu.
U subotu se ocekuje puno vise ljudi, a pridruzuju se i branitelji.

Duke of Earl
24-02-2011, 22:13
Nečuven je samo barbarima.
Možeš mi pojasniti taj njihov novi sustav, svojevoljno nisam pratio nikakve svjetske vijesti već dosta vremena ali me baš zanima što je tako sporno u tom novom sustavu. Znam da im je zdravstvo prije bilo smijurija s basnoslovnim ciframa lijekova i tretmana.

cham3leon
24-02-2011, 22:25
Problem je upravo u tome što je Obama organizirao državno zdravstveno osiguranje za promjenu. Dakle, sad država preuzima ulogu zdravstvenog osiguravaoca kako bi se ljudi mogli liječiti za normalnije cijene, po uzoru na Europu. Američki desničari ne žele da kroz poreze plaćaju liječenje kojekakvim propalicama. Taj mentalitet kompetitivnosti i rada ide toliko daleko u USA.

Forengner
24-02-2011, 22:28
Ne vidim sta je lose u tome,treba svima omoguciti barem najosnovnije lecenje,novac ne sme da bude prepreka pri lecenju.

cham3leon
24-02-2011, 22:32
Slažem se, ali eto, tako se tamo razmišlja. I jedni i drugi su zapravo u pravu, ja mislim da je tu kao i u većini stvari istina negdje između.

Nee Joe
24-02-2011, 22:37
Slažem se, ali eto, tako se tamo razmišlja. I jedni i drugi su zapravo u pravu, ja mislim da je tu kao i u većini stvari istina negdje između.

Mislim da je Michael Moore u "Sicko"-u to odlično prikazao. Pritom aludiram na slučaj djevojčice kojoj je bio potreban slušni aparat, ili ti pužnica (ako se dobro sjećam).

Maloki
24-02-2011, 22:56
ali sve se bojim da od toga neće biti ništa, pošto je ovaj narod od ovaca sačinjen.... Bleeee.....
Jesi ti bio na prosvjedima?

pimp
24-02-2011, 23:00
http://www.ustream.tv/recorded/12905821

di je Rosaliu našao da ga ispituje :D

josip_kraš
24-02-2011, 23:10
Je, zabranili mu pravo na miran prosvjed.Ne znam kako on to karakterizira skakanje preko ograde kao miran prosvjed.

Svejedno, majke mi najdraži dio prosvjeda mi je kada interventna policija dobro namlati prosvjednike.
Pa ti sada budi faca i prosvjeduj opet.

Na moju žalost to se rijetko događa.

cham3leon
24-02-2011, 23:12
Ova žena ne zna reći r, a tip zvuči kao nadrkani tinejđer pun sebe koji je jedva čekao da ima protiv čega prosvjedovat. Očito nema blage veze o čemu priča. I to ti je ta naša država.

josip_kraš
24-02-2011, 23:12
Ova žena ne zna reći r, a tip zvuči kao nadrkani tinejđer pun sebe koji je jedva čekao da ima protiv čega prosvjedovat. Očito nema blage veze o čemu priča. I to ti je ta naša država.

This.

pimp
24-02-2011, 23:19
pogledaj samo na kraju kad se digne frajer i hlače mu na pol šupka, hahahahhahaha a isse, baš su ono koma,

cham3leon
24-02-2011, 23:23
Sad čujem da ova spominje da je on financijski situiran i da "prodaje dionice". To bi značilo broker na burzi ili nešto slično, i nije mi nikako jasno. Prema ovome šta priča, ne bih mu dao čuvat nacrtane ovce. Zapravo ne bih mu dao ni više od 17 godina.

EDIT: Ropstvo i tiranija :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

EDIT 2: "Ovo što ja pričam je eksplozivno, čovjek koji sluša mene odmah zna ovaj dečko se ne zafrkava" :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Raz
24-02-2011, 23:38
http://www.vwwatercooled.org.au/images/smilies/facepalm.gif

Katastrofa.

josip_kraš
24-02-2011, 23:54
Što ćeš kada čovjek ne priznaje autoritete.


Netko nam je puno igrao Freedom Fighters a?
http://1.bp.blogspot.com/_4PrK1GwTXgk/TKf9yPSOpAI/AAAAAAAAAhQ/h4y351ihChQ/s1600/freedomWallpaper4_800.jpg

Death By Sexy
25-02-2011, 10:50
Ova žena ne zna reći r

:bravo: :eyebrows:



Uglavnom, neće se ništa promijeniti ako SDP (moguće i da je taj lik nahuškan s njihove strane) dođe na vlast (ili bilo tko drugi), tak da ne znam koji kok prosvjeduju.

beba nema zvečku
25-02-2011, 11:20
:bravo: :eyebrows:



Uglavnom, neće se ništa promijeniti ako SDP (moguće i da je taj lik nahuškan s njihove strane) dođe na vlast (ili bilo tko drugi), tak da ne znam koji kok prosvjeduju.

zato jer je prosjedovanje trenutno in, svi koji su kul to rade.uz prethodni dogovor na fejsu naravno

pimp
25-02-2011, 11:24
evo nam potencijalnih članova nove vlade
OrQuTwjt8XE&feature=related

Dreadlock
25-02-2011, 11:43
meni je ovo sve smjesno.po meni je pernar jedan obicni wannabe voda i wannabe revolucionar.

Policija bi i mene najrade preventivno uhitila jer zna da cu im tamo cirkus napravitS :rotfl:

iskreno,i da sruse tu vladu,kaj bi trebali njega metnut na celo? mislim daj ajde, ja mislim da je taj prosvjed fakat bezveze. bio sam jucer na trgu kad su bili prosvjednici tamo i interventna s druge strane.to je bilo smjesno.mozda ce i bit nekaj u subotu kad bude prosvjed branitelja,al trenutno je ovo smijurija

josip_kraš
25-02-2011, 11:45
Ova žena ne zna reći r

:bravo: :eyebrows:



Uglavnom, neće se ništa promijeniti ako SDP (moguće i da je taj lik nahuškan s njihove strane) dođe na vlast (ili bilo tko drugi), tak da ne znam koji kok prosvjeduju.

Koliko znam on ne favorizira nikoga, dapače želi postaviti neku svoju vladu. :(

Dreadlock
25-02-2011, 12:16
lol,radije bi onda da mi ostane ova stara vlada :rofl

jk,al pernara nei ziher

cham3leon
25-02-2011, 12:32
Čitajući reakcije, kako je onda moguće da je skupio toliko pristaša?

Kenyi
25-02-2011, 12:47
I dan danas ima pristaša Hitlera u cijelom svijetu tako da podrška mase bilo kakvih razmjera nije nimalo upitna.

Mirko L
25-02-2011, 13:31
Ova žena ne zna reći r, a tip zvuči kao nadrkani tinejđer pun sebe koji je jedva čekao da ima protiv čega prosvjedovat. Očito nema blage veze o čemu priča. I to ti je ta naša država.

Budimo iskreni, barem pola naših ljudi bi prosvjedovalo samo zato što im je dosadno i žele da se nešto zanimljivo događa u državi. Vjerojatno ih dosta ne zna ni protiv čega prosvjeduje.

Chupacabra
25-02-2011, 13:43
I NE ŠALJI MI VIŠE MURIJU NA VRATA JER ĆU MINIRATI PORTUN



DRAGI MOJI PRIJATELJI I SUGRAĐANI...PRIJE DVADESETAK I KUSUR GODINA JEDNA ZLOČINAČKA ORGANIZACIJA JE OSMISLILA NAČIN KAKO DA PREUZME KONTROLU NAD SVAKIM ŽIVIM BIĆEM NA PLANETI...DA NAS ČIPIRA I PRATI SVAKI NAŠ KORAK I NAŠE ŽIVOTNE NAVIKE,TE......... JE U TU SVRHU OSMISLILA NAJSTRAŠNIJE ORUŽJE NA SVIJETU....INTERNET....
KAKO NI ONI NISU, NI BOGOVI, NI PROROCI, NISU MOGLI ZNATI U KOJEM SE PRAVCU TO ORUŽJE MOŽE RAZVIJATI I KORISTITI, KAO NI TO, DA SE TO ORUŽJE MOŽE UPERITI PROTIV NJIH SAMIH.
DANAS DOLAZIMO DO SPOZNAJE DA JE TO ORUŽJE VELIKI SAVEZNIK UPRAVO NAS, POTLAČENIH
I ČIPIRANIH MALIH DUŠA...TE IMAMO POVIJESNU PRILIKU POKAZATI I DOKAZATI, SVIM OSTALIM NARODIMA SVIJETA, DA JEDAN, MALI...MALECKI... FACEBOOK, MOŽE BITI INICIJALNI UPALJAČ ZA
NEŠTO, ŠTO MOŽE PROMIJENITI TJEK POVIJESTI I KOD NAS,PA ČAK I NA GLOBALNOJ RAZINI, A NE SAMO ZA PREBACIVANJE FAJLOVA SA YOU TUBE-a NA NAŠE VIRTUALNE ZIDOVE, I LAJKANJE DO SITNIH NOĆNIH SATI DO GRANICE APSURDA.......ISKORISTIMO TO ŠTO IMAMO...MOŽE NAM BITI SAMO BOLJE...VIVA LA REVOLUCION.....MY FORCE BE WITH YOU ALL....


OVIM PUTEM BIH UPUTIO JOŠ JEDAN APEL SVIM MOJIM SUGRAĐANIMA KOJI SU OSVIJEŠTENI I RAZUMNI...KOJI IMAJU OTVORENE OČI I ČISTO NEISKVARENO SRCE.....PODHITNO TRAŽIMO OD VLADE DA PREKINE SVE PREGOVORE SA "EU" DOK JE JOŠ VRIJEME...LJUDI MOJI... O............TVORITE OČI I OSVRNITE SE NA STANJE U ZEMLJAMA KOJE SU VEĆ UŠLE U TAJ PAKAO...(A BILE SU KUD I KAMO BOGATIJE OD NAS)...UČINIMO NEŠTO NA VRIJEME JER ĆE NAS POROBITI I BEZ JADRANKE KOSOR...I TO PREKO NOĆI...LJUDI MOJI MI SMO 4. ZEMLJA U EVROPI PO ZALIHAMA PITKE VODE...KAD SE JEDNOG DANA OTOPI SNJEG SA HIMALAJE KINA KREĆE U ĐIHAD A ZA NJIMA I SVI DRUGI...SREĆA JE NAŠA ŠTO NEMAMO NAFTE KO LIBIJA JER BI SE KOMOTNO MOGLI ŽIVI ZAKOPATI...KO JE SLIJEP...NEKA PROGLEDA...SVAKO OKO JE NADA U SPAS.

Da još malo forsam ovog bisera. zove se Balvan Revolucija

McPingvin_v2.0
25-02-2011, 14:12
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))
)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))

cham3leon
25-02-2011, 14:26
Imam osjećaj da Nikola želi reći nešto

Kid A
25-02-2011, 14:30
8)

McPingvin_v2.0
25-02-2011, 14:34
Imam osjećaj da Nikola želi reći nešto
Citirat ću.

It is never right to take a life. But I do think we should be allowed to torture them a bit. Saw their legs off maybe, or shove a powerful air hose up their jacksies.

Jest da se odnosi na ljude koji sporo voze, ali poslužilo bi i u ovom primjeru.

TheThoR
25-02-2011, 15:11
Furaju se na Libiju,Egipat itd...

Forengner
25-02-2011, 15:14
Protesti u Libiji i protesti u HR nemaju apsolutno nijednu dodirnu tacku.

cham3leon
25-02-2011, 15:16
Baš. Pored svrgavanja dugogodišnjeg diktatora svrgavanje demokratske stranke s vlasti djeluje kao parodija na ono prvo.

hrčak
25-02-2011, 15:19
Ali oni to ne shvaćaju...

Morph_OS
25-02-2011, 15:33
I sta da vlada padne. Dosli bi ovi sdp-ovci na vlast koji su isti kurac ko i hdz.
Kad bi sutra bili izbori, neznam za koga bi glasovao. :(

josip_kraš
25-02-2011, 15:44
Pa za Pernara.Rekao čovjek da će se kandidirati na izborima.

Hold on a sec, ako želi da vlada padne to znači da neće biti vlade koja će izbore raspisati, a to znači da se ne može kandidirati.
Ne zna čovjek što priča.

Herr Schnitzel
25-02-2011, 15:56
Parlamentarne izbore raspisuje predsjednik. Uz to, mogao bih i ja, kojem je relativno dobro, biti pametan i pljuvati po ljudima koji prosvjeduju. Al neću, jer znam da je u ovoj državi u ovom stanju gotovo nemoguće preživljavati i imati život dostojan čovjeka. Prosvjedi su reakcija na nesposobnost i korumpiranost vladajućih koji stvar pogoršavaju iz dana u dan, a uz to uspijevaju biti i neviđeno bahati i bezobrazni. U Švedskoj ministri daju ostavku jer su kupovali namirnice na službenu karticu. Mi nismo još na toj razini, ali ako vlada uništi zemlju, bilo bi za očekivati čak i od balkanskog mentaliteta da će se podrazumijevati da će ta vlada samostalno odstupiti. A upitna je i legitimnost ove vlasti, budući da su mi je izabrali Hrvati koji ne žive u Hrvatskoj.

pimp
25-02-2011, 16:21
meni samo nije jasno od kad kinezi vode jihad?

Forengner
25-02-2011, 16:47
?Zbunjen sam,totalno.

pimp
25-02-2011, 16:49
LJUDI MOJI MI SMO 4. ZEMLJA U EVROPI PO ZALIHAMA PITKE VODE...KAD SE JEDNOG DANA OTOPI SNJEG SA HIMALAJE KINA KREĆE U ĐIHADSA ZA NJIMA I SVI DRUGI...SREĆA JE NAŠA ŠTO NEMAMO NAFTE KO LIBIJA JER BI SE KOMOTNO MOGLI ŽIVI ZAKOPATI...KO JE SLIJEP...NEKA PROGLEDA...SVAKO OKO JE NADA U SPAS.

Forengner
25-02-2011, 17:02
::
.
. .
...
Okrenite glavu za 90 stepeni i procitajte.

josip_kraš
25-02-2011, 17:02
Parlamentarne izbore raspisuje predsjednik. Uz to, mogao bih i ja, kojem je relativno dobro, biti pametan i pljuvati po ljudima koji prosvjeduju. Al neću, jer znam da je u ovoj državi u ovom stanju gotovo nemoguće preživljavati i imati život dostojan čovjeka. Prosvjedi su reakcija na nesposobnost i korumpiranost vladajućih koji stvar pogoršavaju iz dana u dan, a uz to uspijevaju biti i neviđeno bahati i bezobrazni. U Švedskoj ministri daju ostavku jer su kupovali namirnice na službenu karticu. Mi nismo još na toj razini, ali ako vlada uništi zemlju, bilo bi za očekivati čak i od balkanskog mentaliteta da će se podrazumijevati da će ta vlada samostalno odstupiti. A upitna je i legitimnost ove vlasti, budući da su mi je izabrali Hrvati koji ne žive u Hrvatskoj.

This.

Ono što je smiješno je njegov pristup ovome i cilj.On misli da će vlada odstupiti jer će 10-20 ljudi u glavnom hrvatskom gradu preskočiti ogradu i sukobiti se s policijom.Govori o molotovljevim koktelima, a to je već oružana pobuna protiv vlasti, koliko njih ima volje dati život ili se ozbiljnije ozlijediti da bi opet na vlast došao netko tko će reći "Hvala ljudi ali bolje da ja vas pospremim u zatvor kako mi poslije nebi stvarali probleme"?Govori o policiji kao "To nisu ljudi poput ostalih...", pa što bi mu trebali dati orden jer izaziva nerede?
I ne znam baš da Hrvatskom vlada tiranski diktator, kao što bi se dalo zaključiti iz njihovih prosvjeda.
Uostalom, uskoro su izbori na kojima će HDZ vjerovatno izgubiti, pa eto šanse da dobijemo novu vladu za koju sam uvjeren da će nas izvesti iz krize za mjesec dana i povećati BDP bar 300% a nezaposlenost smanjiti na 0.005%, s ministrima koji će dati ostavku jer su pili vodu u WCu umjesto u kantini. :thumbs2:

Kid A
25-02-2011, 17:39
Mogu ja sad nesto da pitam?
Posto je na ovom forumu vecina koliko-toliko normalnih i trezvenih Hrvata, treba mi jedno pametno i zrelo tumacenje?
Zasto svi vi (oni, ne vi al kuzite sta zelim reci) toliko spominjete EU? Kao da ce ulaskom u istu problemi magicno nestati, dugovi ce biti otplaceni a Sanader ce opet biti hrvatski plejboj nr.1

U zadnje vrijeme samo cujem u medijima "ali EU, znate mi sad trebamo uci pa ono", "bice radnih mjesta samo da nam je EU", "nadam se da smo ovim nebitnim korakom blize ulaskom u EU", "eno EU tamo iza brda" itd

Zasto ste se kolektivno svi toliko naguzili za ulazak, mislim Hrvatska jer postojala dosad i sasvim ok bez te fame.....ne kuzim cemu toliko silovanje?

bezimeni
25-02-2011, 17:49
Koliko god mrzio EU donijet će puno pozitive.Kreditni rejting države će porasti pa će kamate na kredite pasti .Kontrola korupcije , nepotizma i sl. sranja će biti maksimalan...nije da će se iskorijeniti ali će biti smanjena , barem se nadam . Strana ulaganja bi trebala porasti a svi skupa ćemo se morati uhvatiti posla.Tko će biti na vlasti ? Manje važno .

pimp
25-02-2011, 17:55
ukidanje granica, znaci nema vise carine blabla, more ebay stuff for me za jeftinije pare ^^

K4ciga
25-02-2011, 20:14
U EU moramo ući jer Hrvatska ne smije biti pusti otok. Tuđman je, primjerice, htio da Hrvatska ovisi isključivo od svojeg gospodarstva, odbacivao je ideje "europejaca" i da je ostao na vlasti, Hrvatska bi bila u košu sa Albanijom. Odlučan i izvrstan ratni predsjednik, ali ništa više od toga...

EU će donjet mnogo dobrih stvari, bezimeni je naveo samo neke. Problem je što se ljudi zastrašuju glupostima tipa "kupiće nas trgovački lanci", "prodaće obalu", i "nova Juga!!!", stoga ne čudi da je opasnih 48% građana protiv EU.

Što se tiče prosvjednika, na njih ne mislim trošit puno riječi. Od 100 prosvjednika, njih 40 su pod utjecajem raznoraznih političkih stranki, kojima ovo najviše odgovara. Tzv. vođa prosvjednika je nadobudni balavac sa Che Guevara majicom, tako da je u najmanju ruku besmisleno shvaćati ozbiljno njegove prijetnje sa rušenjem Vlade. Ukoliko jedan prosvjednik baci koktel na policajca, sve ih treba baciti u crnački zatvor :p

The Boz
25-02-2011, 22:29
Neka mi netko objasni...
wKiZN03dzm8
Kako se ne smijat ovom čovjeku?

TeraBajt
25-02-2011, 22:50
ni jebeni prosvjed nam ne moze vodit sposobna osoba :pray:

Kid A
25-02-2011, 22:54
Ane. :(

McPingvin_v2.0
26-02-2011, 01:24
Uostalom, uskoro su izbori na kojima će HDZ vjerovatno izgubiti, pa eto šanse da dobijemo novu vladu za koju sam uvjeren da će nas izvesti iz krize za mjesec dana i povećati BDP bar 300% a nezaposlenost smanjiti na 0.005%, s ministrima koji će dati ostavku jer su pili vodu u WCu umjesto u kantini. :thumbs2:
Da nam vladu čini 100 Rohatinskih to ne bi bilo moguće. Znaš onu staru: "Što jedna budala pokvari deset genija ne može popraviti."

Mogu ja sad nesto da pitam?
Posto je na ovom forumu vecina koliko-toliko normalnih i trezvenih Hrvata, treba mi jedno pametno i zrelo tumacenje?
Zasto svi vi (oni, ne vi al kuzite sta zelim reci) toliko spominjete EU? Kao da ce ulaskom u istu problemi magicno nestati, dugovi ce biti otplaceni a Sanader ce opet biti hrvatski plejboj nr.1

U zadnje vrijeme samo cujem u medijima "ali EU, znate mi sad trebamo uci pa ono", "bice radnih mjesta samo da nam je EU", "nadam se da smo ovim nebitnim korakom blize ulaskom u EU", "eno EU tamo iza brda" itd

Zasto ste se kolektivno svi toliko naguzili za ulazak, mislim Hrvatska jer postojala dosad i sasvim ok bez te fame.....ne kuzim cemu toliko silovanje?
Zato jer EU donosi jako puno povlastica, što monetarnih, što drugih. Moja srednja škola si je novcem iz fondova opremila sve računalne učionice, a država može još i više, samo ako ju netko iole sposoban vodi :)

W3DR4N
26-02-2011, 03:58
Kako točno Pernar misli isplatiti strane ulagače? :rotfl:

McPingvin_v2.0
26-02-2011, 04:06
Vodom. Tog bar imamo.

W3DR4N
26-02-2011, 04:32
Prije ili poslije kineskog đihada?

Kid A
26-02-2011, 13:12
Piše se džihada, FYI

TheThoR
26-02-2011, 15:22
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/02/26/0012006.html?pos=n0

Kuha se kuha...

Tsaя
26-02-2011, 17:13
Staje ovo? Na prosvjedu vise od 10000 ljudi, neredi, tuku se, po podu ih ima pun k.

Frky
26-02-2011, 17:24
Je, i sve svaljuju na huligane... preloše!

hrčak
26-02-2011, 17:26
Ček, kaj su danas nekakvi prosvjedi bili?

Xero
26-02-2011, 17:28
Da samo se ne vide od smoga.

Tsaя
26-02-2011, 17:34
Nije zajebancije, policije ima pun k, samo mlate. Ima fakat pun k ljudi.

The Boz
26-02-2011, 17:37
Staje ovo? Na prosvjedu vise od 10000 ljudi, neredi, tuku se, po podu ih ima pun k.
Par tisuća branitelja je bilo, oni su prosvjed na trgu najavili prije jedno mjesec i po dana. Njima se ovo govno od Che Pernara skrpalo nadajući se da će generirati kritičnu masu, ali mu se obilo o glavu. Nered sa policijom su radili skinsi, njih oko 100, a to sam osobno vidio, a bome je i na snimkama jasno. Obrijane glave, čizme, spitke i tregeri, tu i tamo koja marama i kapuljača. Odvratno.
Sve u svemu, prosvjed idiota je bio korak unazad, i zapravo je sabotirao prosvjed branitelja.

Tsaя
26-02-2011, 17:41
Je, tako je. Branitelji su mirni i jos su govorili ovima da se smire.
Al policija i neduzne tuce, to sam vidio.

The Boz
26-02-2011, 17:49
Ja doslovce nisam vidio da policija IKOGA tuče. Polako su napredovali u formaciji, zgrabili prosvjednika, i odma bacili u maricu. U onom članku na ultrabalansiranom i meganepristranom danas.hr piše da murija tuče novinarke i prolaznike, ali niti jedan takav slučaj nije zapravo opisan ili spomenut.

Death By Sexy
26-02-2011, 17:51
Ček, ček, netko ovdje podržava tog Pernara?

Morph_OS
26-02-2011, 17:53
Idioti. Ok je prosvjedovati,ali bacati cigle i bez ikakvog povoda napadat policiju :thumbs1:

D.O.M.I.
26-02-2011, 17:57
došo sam s prosvjeda za branitelje oko 5 doma i vidim da sam zapravo propustio ovo masovno mlaćenje koje je bilo i za očekivat, u svakom slučaju ti neredi barem malo pokvarili su veličanstvenu atmosferu i i sliku trga kroz ta 2-3 sata koliko je trajao skup STOP progonu branitelja i na kojem sam istinski uživao .
Vrijeme je za promjene, ali kako je bilo rečeno na skupu, mi ne zveckamo oružjem nego lipama u džepu ;)

Tsaя
26-02-2011, 17:58
Idioti. Ok je prosvjedovati,ali bacati cigle i bez ikakvog povoda napadat policiju :thumbs1:

W3DR4N
26-02-2011, 17:59
Je, tako je. Branitelji su mirni i jos su govorili ovima da se smire.
Al policija i neduzne tuce, to sam vidio.

Da, to se pričalo i na onom divljaštvu navijača od prije par mjeseci. Istina je to da je nadrapala samo stoka sitnog zuba, odnosno oni koji su to zaslužili.

FaTaL_mRkvA
26-02-2011, 18:21
Ti prosvjedi nemaju smisla.

U našoj državi su davno prošla vremena kad su se ovakvi problemi mogli rješavati razgovorom i mirnim prosvjedima.

TheThoR
26-02-2011, 18:24
Ti prosvjedi nemaju smisla.

U našoj državi su davno prošla vremena kad su se ovakvi problemi mogli rješavati razgovorom i mirnim prosvjedima.

Treba banske dvore dignuti u zrak i cijelu vladu nabiti na kolac i poredati ih na gornjem gradu nek se suše mjesec dana pa će oni koji dođu iza njih bit pametniji.

Slazem se,da se skupi i 500 tisuca ljudi i mirno prosvjeduje nece se nista promijeniti,nekad treba biti i agresivniji...

pimp
26-02-2011, 18:25
Ček, ček, netko ovdje podržava tog Pernara?


a ove budale bez buducnosti samo čekaju neki povod da se s nekim pošibaju, ovi naši wnb skinski nemaju uopce blage veze sta znaci skinhead pokret nego misle ak su čelavi i imaju marte da su skinjare i da za njih vrijedi anarhija...i eto skupi ti se takvih 100njak i kakti podržavaju ovog mlatimudana

Mirko L
27-02-2011, 10:30
Bravo, naši.
Umjesto da se ljudi okupe i mirno prosvjeduju, eto bar da se počnu tuč tek kad ih policija napadne, ne, ONI dođu na trg i počnu napadati policiju.
Kakvi genijalni umovi.

I tko je taj Pernar lik?
I jeste znali da je ovo bilo u stranim novinama, primjerice francuskim i britanskim?

streetrace777
27-02-2011, 10:46
Bravo, naši.
Umjesto da se ljudi okupe i mirno prosvjeduju, eto bar da se počnu tuč tek kad ih policija napadne, ne, ONI dođu na trg i počnu napadati policiju.
Kakvi genijalni umovi.

I tko je taj Pernar lik?
I jeste znali da je ovo bilo u stranim novinama, primjerice francuskim i britanskim?

Najbolje da policija jos i napada :)
i neka je bilo u svim novinama, nek vidi kakvo je stanje u ovoj sugavoj drzavi.
I zasto se sa svima povezuju BBB ?
Onda mozemo reci da je to bilo organizirano od strane crkve jer je sigurno bilo krscana, od strane SDPa jer je bilo i njih, od strane jehova mozda je i njih bilo.
Ne znaci da ako nekoliko clanova neke skupine se tamo nalazi da je odgovornost na udruzi, shvatite to :)

croat1gamer
27-02-2011, 11:19
Ali hej, vladajucima je to odlican razlog da posalju policiju na to mjesto.

Forengner
27-02-2011, 11:27
Oho,nisam bio u toku,dakle,eskaliralo je nasilje?Ozbiljno nasilje?

Tsaя
27-02-2011, 11:28
Ti prosvjedi nemaju smisla.

U našoj državi su davno prošla vremena kad su se ovakvi problemi mogli rješavati razgovorom i mirnim prosvjedima.

Treba banske dvore dignuti u zrak i cijelu vladu nabiti na kolac i poredati ih na gornjem gradu nek se suše mjesec dana pa će oni koji dođu iza njih bit pametniji.

Slazem se,da se skupi i 500 tisuca ljudi i mirno prosvjeduje nece se nista promijeniti,nekad treba biti i agresivniji...

Upravo to! :thumbs2:

Forengner
27-02-2011, 11:33
Gluposti,agresija retko kad moze biti opravdana,opozicija ce vise politickih poena dobiti mirnim i dostojanstvenim protestima bez nereda.Ako uz to bude i gomila ljudi,eliminisace mogucnost opravdavanja bilo kakvih naglih poteza vlasti koji ukljucuju bezbednosne organe i miliciju.

Tsaя
27-02-2011, 11:38
Nama trebaju novi ljudi, neka nova stranka s novim idejama!
Ovaj SDP mi se gadi vise od vladajuceg HDZa.
Svi su lopine, kad ovi odu, doce ove lopine iz druge stranke i tako u krug.

Forengner
27-02-2011, 11:41
Pa tako ti je to u danasnjoj politici,svi gledaju samo svoj dzep i samo svoje bedne interese,drzava treba da bude na prvom mestu.

bezimeni
27-02-2011, 11:43
To je tako oduvijek i tako će uvijek i biti .

Forengner
27-02-2011, 11:47
Pa sad,bilo je i svetlijih primera,neki politicari su zaista mislili o svojoj drzavi,sada je svima njima cilj jedan dobar automobil,nemacki ako moze,pare i par zaposlenih rodjaka,a sto se drzave tice - boli ih k*^#c.

McPingvin_v2.0
27-02-2011, 12:01
Ne znam koliko puta treba reći, ali o "trećoj struji" možete sanjati u današnjem društvu, neovisno o zemlji :)

bezimeni
27-02-2011, 12:02
Jedna lastavica ne čini proljeće . Oduvijek su u velikoj većini gledali vlastiti interese ...jedino su poneki ego megalomani , diktatori i sl. imali u vidu neke više ciljeve i upis vlastitog imena u povijesne knjige .I to je gotovo uvijek pogrešno završilo . Pilitika je biznis kao i svaki drugi .Prevari , otmi , snađi se i sl .Pošten = heben .

W3DR4N
27-02-2011, 12:03
Pa to je ok. Ne znam toliko altruističnu osobu koja bi narod stavila ispred svojih interesa da je na vrhu.

bezimeni
27-02-2011, 12:05
Pa je , oni su presjek vlastitog naroda.Svaki narod ima vlast kavu zaslužuje.

Forengner
27-02-2011, 12:07
@Pingu:zar je lose sanjariti?Pa treba imati ideale,cilj je pribliziti se njima koliko je moguce.
@Bezimeni:ali je bilo i ljudi koji su zaista pomogli svojoj zemlji,medjutim,problem je sto na politickoj sceni vlada nekultura,lopovluk,prevara.Treba politicara cvrste ruke,a ne nekih sitnih racundzija i birokrata.

Mirko L
27-02-2011, 12:10
Bravo, naši.
Umjesto da se ljudi okupe i mirno prosvjeduju, eto bar da se počnu tuč tek kad ih policija napadne, ne, ONI dođu na trg i počnu napadati policiju.
Kakvi genijalni umovi.

I tko je taj Pernar lik?
I jeste znali da je ovo bilo u stranim novinama, primjerice francuskim i britanskim?

Najbolje da policija jos i napada :)
i neka je bilo u svim novinama, nek vidi kakvo je stanje u ovoj sugavoj drzavi.
I zasto se sa svima povezuju BBB ?
Onda mozemo reci da je to bilo organizirano od strane crkve jer je sigurno bilo krscana, od strane SDPa jer je bilo i njih, od strane jehova mozda je i njih bilo.
Ne znaci da ako nekoliko clanova neke skupine se tamo nalazi da je odgovornost na udruzi, shvatite to :)

Pa čuješ, obično policija uleti prva, pa što bude.
Jesi vidio onu snimku koju je netko stavio iz, mislim, Bahreina? Prosvjednici su šetali ulicom i policija ih je samo propucala sve.

E da, Bezimeni...na zarezima i točkama se ne stavlja space i prije i poslije njih, nego samo poslije :)
Ono, samo govorim, malo me bude u oči :)

bezimeni
27-02-2011, 12:11
Pa ne možeš pomoći svojoj zemlji a da nikoga ne zajebeš .Ako si jednome pomogao nekome si morao odmoći ...Da bi nekome dao , drugome moraš uzeti jer nikada nije bilo svega dovoljno za sve .

Forengner
27-02-2011, 12:17
Uvek moramo teziti ka tome da svi imaju koliko im treba.Slazem se da se neko mora zrtvovati,ali ako se ogroman broj ljudi osteti na racun jedne osobe,to postaje apsurdno.

bezimeni
27-02-2011, 12:19
Vjeruj mi , umrijet ćeš težeći a sve će ostati po starome .Nigdar ni bilo da nekak ni bilo ...zato pusti utopije , pomiri se sa stvarnošću , živi najbolje što možeš ne čineći nikome štetu i umri sretan :D .

Forengner
27-02-2011, 12:27
Pokusacu da barem nesto promenim,uvek,ali uvek treba teziti ka boljem.Za ideale se vredi boriti.

McPingvin_v2.0
27-02-2011, 12:28
@Pingu:zar je lose sanjariti?Pa treba imati ideale,cilj je pribliziti se njima koliko je moguce.
Ovisi po kom pitanju. Nekada je bolje raditi ono što možeš, nego sanjati o nečemu nedostižnom :)

Tsaя
27-02-2011, 12:30
Meni ne najzalosnije to sto ima tolko objekata, tvornica, uz obalu hotela koji su razruseni, propali i to sve zbog nase politike.
Ljudi nemaju posla, mi se skolujemo skoro 20 godina za nista, da kasnije nemozemo dobit posao. To je prestrasno i treba podhitno nesto uciniti.
Ljudi rade i nedobivaju placu. Tako je i moj stari radio, 6 mjeseci nije placu dobivao. Sad.radi u drugoj firmi i natjeruje covjeka iz prosle da mu vrati dug, jer je vidio da si sredjuje kucu, kupio mercedes terenca, a za place nema. Nema smisla da radimo za tudju guzicu, a da ni za kruh nedobivamo, takve ljude treba ubit!

Forengner
27-02-2011, 12:38
Mnogi su sanjarili o nedostiznim stvarima i na kraju uspeli.Nisam neki vecni sanjar,koji nista ne uzima u svoje ruke i ne radi konkretne stvari.Problem je sto pojedinac ne moze usloviti dalji tok razvica neke drzave ili drustva.Medjutim stvari se drasticno menjaju kada 10.000 tih 'povucenih pojedinaca' izadje na ulice,tada postaju masa koju je tesko kontrolisati i ta masa moze nesto konkretno da uradi.


Meni ne najzalosnije to sto ima tolko objekata, tvornica, uz obalu hotela koji su razruseni, propali i to sve zbog nase politike.
Ljudi nemaju posla, mi se skolujemo skoro 20 godina za nista, da kasnije nemozemo dobit posao. To je prestrasno i treba podhitno nesto uciniti.
Ljudi rade i nedobivaju placu. Tako je i moj stari radio, 6 mjeseci nije placu dobivao. Sad.radi u drugoj firmi i natjeruje covjeka iz prosle da mu vrati dug, jer je vidio da si sredjuje kucu, kupio mercedes terenca, a za place nema. Nema smisla da radimo za tudju guzicu, a da ni za kruh nedobivamo, takve ljude treba ubit!
Tako ti je to,cesta pojava u svim drzavama,izrabljivanje radnika,zapostavljanje radnika,nejednakosti u socijalnoj strukturi,neravnomeran odnos bogatih i siromasnih i sl.
Iako ta tvoja izjava zvuci otprilike ovako:
"Znate sta,ja imam jedan problem,ja imam jahtu ali se pokvario motor,a popravka je skupa.Bas mi je tesko zar ne..."
Zamisli kako je tek gladnim ljudima koji jedva imaju za stan,za krov nad glavom.
Ne bih bas rekao da si ti u nekim problemima ako imas dovoljno jak PC za Shogun,to ipak nije nesto sto bi otac u krizi kupio sinu.Ili par tvojih izjava kako planiras da kupis auto i to dobar auto.

Tsaя
27-02-2011, 12:41
Komp je star 2 godine. Kupljen je prije tog problema. Definitivno ga nebi mogli kupit da je tad bio problem, a i razmisljali smo ga prodat.

Forengner
27-02-2011, 12:45
Ipak,tvoja situacija se pojedinim ljudima (kojih je sve vise) cini bajno.Sta mislis kako je ljudima koji jedva sastavljaju kraj s krajem?Koji nemaju para za kiriju,koji nemaju posao.

Tsaя
27-02-2011, 12:47
E pa to ti govorim. Ima puno takvih i to je zalosno.
Ova vlada nas unistava. Treba nam promjena.

W3DR4N
27-02-2011, 12:49
Meni ne najzalosnije to sto ima tolko objekata, tvornica, uz obalu hotela koji su razruseni, propali i to sve zbog nase politike.
Ljudi nemaju posla, mi se skolujemo skoro 20 godina za nista, da kasnije nemozemo dobit posao. To je prestrasno i treba podhitno nesto uciniti.
Ljudi rade i nedobivaju placu. Tako je i moj stari radio, 6 mjeseci nije placu dobivao. Sad.radi u drugoj firmi i natjeruje covjeka iz prosle da mu vrati dug, jer je vidio da si sredjuje kucu, kupio mercedes terenca, a za place nema. Nema smisla da radimo za tudju guzicu, a da ni za kruh nedobivamo, takve ljude treba ubit!

Tvrtke propadaju zbog nesposobnih poduzetnika, a ne naše politike. Politika im je dala uvjete za poslovanje, a drugo nemaju što očekivati od države, već od vlastitih pothvata, kapitala i drugog.
Problem hrvatskih građana jest da su sretni ako imaju posao, bez obzira na uvjete. Ako tjera vlasnika da mu isplati plaću, onda tu nešto smrdi. Tražiš drugi posao ako si kompetentan u svom području.

Vlada ne uništava apsolutno nikoga. Poduzetnike (gospodarstvo) uništava kapitalizam kojem se ne mogu prilagoditi, jer su mentalno još uvijek u socijalizmu.

Morph_OS
27-02-2011, 12:50
10TfxcE1K4I

Forengner
27-02-2011, 12:50
Vlada ne uništava apsolutno nikoga. Poduzetnike (gospodarstvo) uništava kapitalizam

Tsaя
27-02-2011, 12:53
Daj mi reci zasto je bilo posla i objekti, tvornice i hoteli su radili dok smo bili u Jugoslaviji? Zar nebi sad trebalo biti bolje, a ne obrnuto?

bezimeni
27-02-2011, 12:53
Nova vlast ( do promjene sigurno dolazi ) neće moći promjeniti ništa .Jedino što im ostaje je novo zaduživanje i prebijanje dugova . Prodalo se sve što je vrijedilo tako da svjež novac teško može stići .Strani ulagači nas izbjegavaju jer smo im preskupa radna snaga i tako se vrtimo u krug iz kojeg nećemo izaći još jaaaaaako dugo.U pitanju su godine oporavka.Do tada tko živ , tko mrtav .Hebiga , moj stari je išao 5 kilometara do škole pješice i to bos , jeo je kad je bilo pa je danas u vrlo dobroj kondiciji sa svojih 70 godina :D .


Daj mi reci zasto je bilo posla i objekti, tvornice i hoteli su radili dok smo bili u Jugoslaviji? Zar nebi sad trebalo biti bolje, a ne obrnuto?

Zato jer je Tito sklopio prijateljstava sa pola svijeta te su radije kupovali naše televizore , veš mašine , šparete , tenkove , puške i sl. nego od nekog drugog makar i po nižim cijenama .

W3DR4N
27-02-2011, 12:57
Daj mi reci zasto je bilo posla i objekti, tvornice i hoteli su radili dok smo bili u Jugoslaviji? Zar nebi sad trebalo biti bolje, a ne obrnuto?

Zato jer je država sve to gradila iz svoje kase, a ljudi su sve radili, i uglavnom loše živjeli bez obzira na poziciju na poslu. Danas nezaposleni ne žele raditi za minimalac, ne žele da im smrdi na poslu, ne žele stajati osam sati, ne žele posao u drugom gradu. Izbirljivi su, no naravno da će se i dalje žaliti da su nezaposleni.

Forengner
27-02-2011, 12:59
moj stari je išao 5 kilometara do škole pješice i to bos , jeo je kad je bilo pa da je danas u vrlo dobroj kondiciji sa svojih 70 godina
To je bilo normalno za posleratni period,u istoj takvoj situaciji su i moj otac i djed ziveli,ali je posle bilo mnogo bolje.Mnogo se skromnije i lepse zivelo,sada svaki izbljuvak ima iPhone i 'sekretaricu'. Dodjavola svaki cinovnik i mali politicar ima privatnog vozaca,dobro se secam kako su mom dedi oduzeli privatni auto,sad vi pitate zasto?! - Zato sto je predjena kilometraza bila toliko mala i zato sto je auto jedva i bio koriscen,djed je koristio svoj auto,iako je na raspolaganju imao auto drzave.A danas ne mozes da ih izbacis iz 'privatnih automobila'.
Potpuno drugi mentalitet...


i uglavnom loše živjeli bez obzira na poziciju na poslu
Skromnije,ne losije.

Morph_OS
27-02-2011, 13:12
Ajde...
Kakve poslove nude.Dodes na biro i ponude ti posao koji je 50km udaljen,placa fenomenalnih 2300 i onda ti jos kazu da odes zivit tamo u rupi kao podstanar.
Pola place ode samo na supu,20% na putne troskove,30% na hranu,s tim da bi morao jesti kruh od jucer i pola pastete na dan. :fof:

W3DR4N
27-02-2011, 13:36
Da, pa je bolje ne raditi i kukati doma.

hrčak
27-02-2011, 13:52
Kupi se u pekari kruh od jučer za male novce i smrzne. Uz kruh dobiješ i hrpetinu peciva koje isto možeš jest dok ne krepaš. Za ručak si napraviš gučaš koji ti može držat 2-3 dana, isto jeftino. Hrana riješena. Ostalo što ti treba, jedan prijevoz do tamo i jedan do doma, malo love isto. Za stanarinu si nađeš nešto malo i jeftino, netrebaš živjet kao neki kralj da se to može zvati smještajem. I zaradio si oko 1500, eventualno 1000 i bolje si prošao nego da ne radiš.

Herr Schnitzel
27-02-2011, 13:53
Lijepo je gledat svijet kroz oči desetogodišnjaka.

Forengner
27-02-2011, 13:57
:P Snicl udaras nisko.

hrčak
27-02-2011, 14:00
Pitanje je jel me je udario.

Herr Schnitzel
27-02-2011, 14:08
Nema te se što udarati, činjenica je da misliš da se može preživljavati sa dvije i pol hiljade kuna, I JOŠ UŠTEDJETI HILJADU-HILJADU I POL. Di ti živiš?

pimp
27-02-2011, 14:10
evo nam dragog pernara na hrt1, nu2 emisija

Death By Sexy
27-02-2011, 14:28
E ovo je pretužno.. Fakat loše. S jedne strane imamo vladu i oporbu, a s druge Pernara i "prosvjednike". Kita.

I taj mali je poremećen, al fakat.. Megalomanski dječak s parolama.

Kid A
27-02-2011, 14:37
Jel ima neki link za gledat?

Nee Joe
27-02-2011, 14:41
Nema te se što udarati, činjenica je da misliš da se može preživljavati sa dvije i pol hiljade kuna, I JOŠ UŠTEDJETI HILJADU-HILJADU I POL. Di ti živiš?

Lijepo je gledat svijet kroz oči desetogodišnjaka.



Za stanarinu si nađeš nešto malo i jeftino, netrebaš živjet kao neki kralj da se to može zvati smještajem. I zaradio si oko 1500, eventualno 1000 i bolje si prošao nego da ne radiš.


Recimo da te jedna mala bijedna soba, manja od drvene šupe dođe oko 800-1000kn- dijeliš sobu sa krevetom i veš-mašinom, TV da ne spominjem. Još sam i malo rekao.

Kid A
27-02-2011, 14:44
http://htv1.hrt.hr/

Pa jebem ti boga retardiranog, na kojim su oni drogama? :(((((((((((((((((((((((((((((((

josip_kraš
27-02-2011, 14:45
http://wwitv.com/tv_channels/b1856.htm
Live stream.

Nemam vremena gledati NU2, no čini mi se da se Pernar nešto artikulirao.I dalje govori gluposti ali ne na način na koji je govorio s Rozalijom.

Kid A
27-02-2011, 14:46
Pa kad ima unapred pripremljena pitanja

Forengner
27-02-2011, 15:08
Koliko taj covek ima godina uopste?

Praetorian
27-02-2011, 15:14
Ja podržavam Pernara. Normalno ovi koji rade oni nemaju ni pojma o krizi, oni nevide ispred nosa. Njima je HDZ super. Ali nas 330 hiljada i kusur i 70 hiljada i kusur koji rade bez plaće smo u qurtzu totalnom.

Kid A
27-02-2011, 15:20
Koliko taj covek ima godina uopste?
Ma 19-20 max, nagutao se malo previse Zeitgeista + mu je jebeno dosadno na faxu pa eto

Nee Joe
27-02-2011, 15:20
Koliko taj covek ima godina uopste?
Ma 19-20 max, nagutao se malo previse Zeitgeista + mu je jebeno dosadno na faxu pa eto

Tip ima i sina čak, nisam believao.....

hacker
27-02-2011, 15:22
25 godina ima frajer. Jučer mi je jedna profa pričala da je on išao u 10. gimnaziju i kako je jednom skinuo hlače kako bi nešto dokazao :S

Forengner
27-02-2011, 15:26
..Sta da dokaze?Da mu se ne dize na muskarce?Da je musko?
Ugl,katastrofa,te zutokljunce bi trebalo drzati podalje,da li je zavrsio fax?

The Boz
27-02-2011, 15:29
Reklo je na obraćanju naciji da studira komunikacijski menadžment.

Nee Joe
27-02-2011, 15:30
Svaka čast na plemenitom cilju, ali preslab je on za ikakve promjene u smislu vođenja....

Forengner
27-02-2011, 15:32
Svaka čast na plemenitom ciljuSUltra kapitalizam?

Kid A
27-02-2011, 15:34
Sto rece netko ranije, ni jebeni prosvjed vam ne moze vodit normalna osoba

cham3leon
27-02-2011, 17:21
Meni ne najzalosnije to sto ima tolko objekata, tvornica, uz obalu hotela koji su razruseni, propali i to sve zbog nase politike.
Ljudi nemaju posla, mi se skolujemo skoro 20 godina za nista, da kasnije nemozemo dobit posao. To je prestrasno i treba podhitno nesto uciniti.
Ljudi rade i nedobivaju placu. Tako je i moj stari radio, 6 mjeseci nije placu dobivao. Sad.radi u drugoj firmi i natjeruje covjeka iz prosle da mu vrati dug, jer je vidio da si sredjuje kucu, kupio mercedes terenca, a za place nema. Nema smisla da radimo za tudju guzicu, a da ni za kruh nedobivamo, takve ljude treba ubit!

Tvrtke propadaju zbog nesposobnih poduzetnika, a ne naše politike. Politika im je dala uvjete za poslovanje, a drugo nemaju što očekivati od države, već od vlastitih pothvata, kapitala i drugog.
Problem hrvatskih građana jest da su sretni ako imaju posao, bez obzira na uvjete. Ako tjera vlasnika da mu isplati plaću, onda tu nešto smrdi. Tražiš drugi posao ako si kompetentan u svom području.

Vlada ne uništava apsolutno nikoga. Poduzetnike (gospodarstvo) uništava kapitalizam kojem se ne mogu prilagoditi, jer su mentalno još uvijek u socijalizmu.

Vlada ima itekako utjecaj na gospodarstvo. Troma i neefikasna administracija i birokracija skupa sa pravosuđem, te veliki porezi koji su tu da bi se moglo isplatiti masne troškove socijalne politike i penzije za stotine hiljada penzionera od kojih nemali dio otpada na radno sposobne ljude u tridesetim i četrdesetim godinama koji poslije toga rade na crno.

Nisu poduzetnici toliko zapeli u socijalizmu nego su šire mase zapele u socijalizmu. Poduzetnik bi bila osoba koja realizira nešto na svoju ruku ne čekajući da mu padne posao s neba, dok silne tisuće ljudi kao što si rekao kuka da nema posla i čeka da ih država nahrani.

Tsaя
27-02-2011, 18:35
Reko je da će svoju stranku osnovat i izać na izbore!

K4ciga
27-02-2011, 18:41
Nadobudno smeće, kolike je gluposti izvalio strašno...

Forengner
27-02-2011, 18:44
A da prvo zavrsi fakultet?I da izadje,sumnjam da bi postigao neki uspeh.
Ovim je samo potvrdjeno moje misljenje da danas svaka susa misli da kroz zivot prodje bez rada tako sto ce se ubaciti u politiku.
Nije ni fakultet zavrsio on bi na izbore..c,c,c.

McPingvin_v2.0
27-02-2011, 19:11
Ajde...
Kakve poslove nude.Dodes na biro i ponude ti posao koji je 50km udaljen,placa fenomenalnih 2300 i onda ti jos kazu da odes zivit tamo u rupi kao podstanar.
Pola place ode samo na supu,20% na putne troskove,30% na hranu,s tim da bi morao jesti kruh od jucer i pola pastete na dan. :fof:
Da, to i je problem kod ljudi. Rađe će doma 'ladit jaja za 1200 kuna mjesečno.

Treba smanjiti i to masovno što si dulje ne zaposlen. Prva tri mjeseca 1500 kn, iduća tri 1000, još iduća tri 500 i fajrunt. Nema šanse da ne možeš naći apsolutno nikakav posao u 9 mjeseci.

bezimeni
27-02-2011, 19:22
Treba smanjiti i to masovno što si dulje ne zaposlen. Prva tri mjeseca 1500 kn, iduća tri 1000, još iduća tri 500 i fajrunt. Nema šanse da ne možeš naći apsolutno nikakav posao u 9 mjeseci.

Pogotovo ako imaš preko , recimo 55 godina , nemaš nikakve frke naći posao . Takve baš traže.

Nee Joe
27-02-2011, 19:30
Treba smanjiti i to masovno što si dulje ne zaposlen. Prva tri mjeseca 1500 kn, iduća tri 1000, još iduća tri 500 i fajrunt. Nema šanse da ne možeš naći apsolutno nikakav posao u 9 mjeseci.

Pogotovo ako imaš preko , recimo 55 godina , nemaš nikakve frke naći posao . Takve baš traže.

I još ako si žensko.

McPingvin_v2.0
27-02-2011, 19:33
Treba smanjiti i to masovno što si dulje ne zaposlen. Prva tri mjeseca 1500 kn, iduća tri 1000, još iduća tri 500 i fajrunt. Nema šanse da ne možeš naći apsolutno nikakav posao u 9 mjeseci.

Pogotovo ako imaš preko , recimo 55 godina , nemaš nikakve frke naći posao . Takve baš traže.
Tu država treba uskočiti s poreznim olakšicama poslodavcima :)

bango
27-02-2011, 19:35
kako ce bit prejebeno kad HDZ opet osvoji izbore :ekipa: :rotfl:

McPingvin_v2.0
27-02-2011, 19:36
+1

The Boz
27-02-2011, 19:40
Realistično gledano, tko bi drugi uopće mogao pobjediti na izborima?

McPingvin_v2.0
27-02-2011, 19:41
Nitko, zna se za koga zombiji glasaju. I onih 400-tinjak ljudi koji žive na kućnom broju 0.

Praetorian
27-02-2011, 19:51
Zna se HDZ- idemo dalje )

Dreamer Deceiver
27-02-2011, 20:25
zašto zombiji ne mogu jednostavno izać van iz groba i radit sranja ala apokalipsa, a ne glasat za hdz?

josip_kraš
27-02-2011, 20:35
+1

-1.

Forengner
27-02-2011, 20:47
Koja je alternativa HDZ-u? (osim dugogodisne opozicije)

hrčak
27-02-2011, 20:52
Neka pitabogakoja stranka za koju nitko ni ne zna da postoji aka feministice, zagorska nekakva stranka...

bezimeni
27-02-2011, 20:55
Koja je alternativa HDZ-u? (osim dugogodisne opozicije)


Meni se najviše sviđaju Hrvatski laburisti - Stranka rada ...tj. Dragutin Lesar .

c5lYJVlBKLY

Forengner
27-02-2011, 20:57
Da li je on inace popularan kod vas ili? (ne pratim scenu u HR.)

bezimeni
27-02-2011, 20:58
Relativno .Bivši sindaklist .Skupio je sada 61000 potpisa za rušenje vlade.Nema neke realne šanse osim biti saborski zastupnik .

Death By Sexy
27-02-2011, 21:38
Dobar je Lesar. Jedini koji se ne čini kao loša osoba. A i ono, iz Čakovca je ;D

Karlo_from_Bjelovar
27-02-2011, 21:45
ma taj pernar je meni presmiješan. xD

McPingvin_v2.0
27-02-2011, 21:59
Koja je alternativa HDZ-u? (osim dugogodisne opozicije)
Ljudi, shvatite: alternative nema. NIGDJE :)

cham3leon
27-02-2011, 22:16
Ja mislim da će ipak odnijeti pobjedu SDP i kukuriku koalicija, ali samo zato jer su se udružili. Rejting je HDZ-u pao jako otkako je počela ova farsa sa Purdom i tim stvarima, a SDP si je skupio saveznike tako da će vjerojatno formirati novu vladu. Ovaj puta će možda biti veće konkurencije od "desnice" kad branitelji pohrle prema HSP-u i tim crnim strančicama.

Da će biti nešto bolje? Ne. Možda za koju nijansu ako se dogodi da u SDP-ovoj vladi bude boljih ljudi, ali osnovna strategija za vladanje državom se ne mijenja. Ako SDP i ima neke dobre planove, onda im marketing ne valja jer su si nabili sliku destruktivnih kritičara i mrtvih puhala. Slično je bilo sa Josipovićevom kampanjom koja je bila populističko smeće na razini trač rubrike, ali je na kraju ispao odličan predsjednik.

Želi li netko sa mnom osnovati prvu Hrvatsku stranku desnog centra? Osnovni cilj smanjivanje i optimizacija socijalne politike i poticanje gospodarstva. Jeste da na papiru sa završenom srednjom i nedovršenim studijem sa žalibože ocjenama kao političar ne ispadam ništa pametniji od ovog attention whorea Pernara, ali jebote to kad nitko drugi neće.
Ako ne znate kako biste drukčije pomogli ovoj zemlji, najmanje što možete je širiti ovakav stav uokolo da pomalo razbije taj socijalistički mentalitet i stvori interes za drugom opcijom.

McPingvin_v2.0
27-02-2011, 22:27
Ja mislim da će ipak odnijeti pobjedu SDP i kukuriku koalicija, ali samo zato jer su se udružili. Rejting je HDZ-u pao jako otkako je počela ova farsa sa Purdom i tim stvarima, a SDP si je skupio saveznike tako da će vjerojatno formirati novu vladu. Ovaj puta će možda biti veće konkurencije od "desnice" kad branitelji pohrle prema HSP-u i tim crnim strančicama.
A HDZ nije morao koalirati kako bi pobjedio? :)


Slično je bilo sa Josipovićevom kampanjom koja je bila populističko smeće na razini trač rubrike, ali je na kraju ispao odličan predsjednik.
Mislim da si zamjenio Josipovića i Bandića :)

Tsaя
27-02-2011, 22:33
Po cemu je Josipovic dobar predsjednik?

Herr Schnitzel
27-02-2011, 22:35
Po čemu nije?

cham3leon
27-02-2011, 22:36
Je, pa pobjedio je radi te koalicije, ali sad se njihova više manje raspala (ne znam da li će im ostati taj tromi HSS), a SDP si ju je okupio.

Da, Bandićeva kampanja je bila najgnjusnije populističko smeće i dno koje jedna politička kampanja može doseći, ali i Josipovićeva je bila previše populistička i pričao je gluposti za široke mase, što je meni dalo krivu sliku o njemu.

@Carče: Nemam zamjerke na Josipovića. Mislim da nitko ne bi trebao imati. Kod nas je predsjednik tek nešto više od figure koja putuje svijetom i sastaje se s drugim predsjednicima i drugim važnim osobama. Već po tome što je fin i uglađen možemo biti zadovoljni da nas netko takav predstavlja, a da ne spominjem onu povijesnu ispriku za ratne zločine i to.

croat1gamer
27-02-2011, 22:38
Ilitiga, diplomata.

Tsaя
27-02-2011, 22:46
Ma nisam rekao da je los nego ocu cut neke razloge, zasto je ili nije. Nevdi ga se cesto.


Zar nije sramota sto Jadranka nezna engleski?

Forengner
27-02-2011, 22:47
Josipovic je veoma uljudan,pristojan i kulturan,pazljivo bira reci i pokusava da smiri struje.Postujem ga.

McPingvin_v2.0
27-02-2011, 22:56
Je, pa pobjedio je radi te koalicije, ali sad se njihova više manje raspala (ne znam da li će im ostati taj tromi HSS), a SDP si ju je okupio.
Ne vidim što je tu sporno/ krivo/ čudno. SDP i HNS su uvijek bili u dobrim odnosima, Kozlari su isto super s njima, samo je HSS odlučio malo okrenuti ploču.

JFKFp1H5 ... re=related (JFKFp1H5qvw&feature=related)

Da, Bandićeva kampanja je bila najgnjusnije populističko smeće i dno koje jedna politička kampanja može doseći, ali i Josipovićeva je bila previše populistička i pričao je gluposti za široke mase, što je meni dalo krivu sliku o njemu.
Ali što točno? Stvarno se ne sjećam tako nečeg :)

Duke of Earl
27-02-2011, 23:03
Zašto ste pobrisali D.O.M.I-ev post, ono je bilo jebeno savršeno :) YUsipović :pray:

Kid A
27-02-2011, 23:05
Daj saljite mi na pm sta je pisalo, molim vas :D

Forengner
27-02-2011, 23:07
Moze i meni.

Kid A
27-02-2011, 23:08
Po cemu je Josipovic dobar predsjednik?
Gospodin covjek, inteligentan, fin, odmjeren.......bas ga volim slusati kad prica na TV-u. Kultura na nivou

The Boz
27-02-2011, 23:09
Beskorisni demagog.

McPingvin_v2.0
27-02-2011, 23:10
Drugo nam predsjednik ni ne može biti.

The Boz
27-02-2011, 23:11
Al može radit glupe probleme i "rješenja", kao ovo sa srbsteakom.

D.O.M.I.
27-02-2011, 23:13
mogu ja lako napisat ponovo, al na ovom forumu očito vlada teška cenzura jer sve stvari koje i malo govore o istinitosti nekih događaja i ljudi se odmah brišu pa bolje da ne riskiram ban zbog govorenja istine po 2. put :thumbs1:

Kid A
27-02-2011, 23:19
A sta si napisao, zanima me
Zasto ga cenzurirate? :(

McPingvin_v2.0
27-02-2011, 23:21
D.O.M.I., posljednje upozorenje.

Kid A
27-02-2011, 23:22
mogu ja lako napisat ponovo, al na ovom forumu očito vlada teška cenzura jer sve stvari koje i malo govore o istinitosti nekih događaja i ljudi se odmah brišu pa bolje da ne riskiram ban zbog govorenja istine po 2. put :thumbs1:
Domi, sad sam gledao u zapisu, to ti je neki moderator obrisao a oni nemaju pravo cenzurirati (samo admini)
Napisi ti opet ovdje to i reportaj si post tako da W1k1n6 vidi kad bude online i nece biti obrisano

josip_kraš
27-02-2011, 23:38
Zar nije sramota sto Jadranka nezna engleski?

Po meni nije, sramota je to što ona forsa taj engleski.Ono s "day after yesterday" je bilo i donekle podnošljivo, ali govor na skupštini UNa je sasvim drugi par rukava.Prvo je govorila indijanskim engleskim a kada je trebala reći Europska banka za obnovu i razvoj nije znala pa je to rekla na hrvatskom uz glupi smješak na licu.Ono, uhvati te onaj osjećaj sramote za druge.
A nedavni "incident" s Merkelicom gdje joj ova govori jedno a Jaca njoj odgovara sasvim drugo.
Da, trebao nam je nepismeni Bandić "spiking Kroejša" pa bi s nepismenom premijerkom i predsjednikom bili totalno u elementu.
http://gbatemp.net/pix/202697/Third-party-facepalm.jpg

cham3leon
27-02-2011, 23:40
Ali što točno? Stvarno se ne sjećam tako nečeg :)

Ne znam točno ni ja šta je govorio onda, ali ponavljao je uporno par fraza koje je valjda po planu morao govoriti i koje nisu imale veze s vezom. Nešto oko otvaranja tvornica i zapošljavanja ljudi, gluposti na kakve ni približno ne može utjecati kao predsjednik i to. Sjećam se da mi se zgadio radi toga ali poslije sam bio super zadovoljan kad sam vidio da je ko stvoren za predsjednika i zapravo je vrlo dobar čovjek.

Ne znam o čemu DOMI priča i što pokušava reći, ali ako ima neke veze sa onim komičnim optužbama iz Bandićevog stožera o Josipoviću kao nekom zlom komunistu, onda se nadam da se šali jer je očito da je Bandić od svih predsjedničkih kandidata bio najveća "komunjara".

Duke of Earl
27-02-2011, 23:43
A sta si napisao, zanima me
Zasto ga cenzurirate? :(
UDBAŠKI KAMIJONI IZ SRBIJE i PARTIZANSKI KOLJAČI i njihova povezanost s YUsipovićem i tomu slične degenerične spike :D

josip_kraš
27-02-2011, 23:44
Ali što točno? Stvarno se ne sjećam tako nečeg :)

Ne znam točno ni ja šta je govorio onda, ali ponavljao je uporno par fraza koje je valjda po planu morao govoriti i koje nisu imale veze s vezom. Nešto oko otvaranja tvornica i zapošljavanja ljudi, gluposti na kakve ni približno ne može utjecati kao predsjednik i to. Sjećam se da mi se zgadio radi toga ali poslije sam bio super zadovoljan kad sam vidio da je ko stvoren za predsjednika i zapravo je vrlo dobar čovjek.

Ne znam o čemu DOMI priča i što pokušava reći, ali ako ima neke veze sa onim komičnim optužbama iz Bandićevog stožera o Josipoviću kao nekom zlom komunistu, onda se nadam da se šali jer je očito da je Bandić od svih predsjedničkih kandidata bio najveća "komunjara".

Time's changin' 'round here.

K4ciga
27-02-2011, 23:47
Kosorica ne zna engleski, točno, kao ni 90% političara "starog kova". Srećom, polako dolaze novi, mladi ljudi sa vrlo dobrim znanjem engleskog. Po meni je mnogo bitnije što se Kosorica napokon primila korupcije.

josip_kraš
27-02-2011, 23:51
Točno, ali ja govorim o tome kako nas netko predstavlja vani.

croat1gamer
27-02-2011, 23:55
To je ironija, jel?
Mogao bih citirati onu ''Vrana vrani oci ne kopa''. Samo sto ovi nasi niti za to ne znaju.
Istina, dobra je stvar da su se primilii pitanja korupcije, ali dvolicni su do te mjere da boli samo ih promatrati.

W1k1n6
28-02-2011, 00:03
Mislim da su kod nas ispucane "srednje" političke opcije, tijekom ova dva desetljeća pokazalo se kako je borba za vlast jedino što gura sve relevantne političke stranke, a kad dođu do vlasti onda ne znaju što s njom. U svim našim parlamentarnim strankama postoji po par ljudi koji nešto rade, ostali ili zijevaju u Saboru, ili samo dižu ruku, ili reagiraju samo kad su osobno prozvani. Zbog takvih se kod svih političkih opcija parlamentarnih stranaka dobiva osjećaj kako većinu u Saboru boli ona stvar za normalan puk. Jednostavno premalo izabranih vijećnika sudjeluje u politici, sve se svodi na vladu, ministre i par vodećih ljudi stranaka oporbe. Svi ostali kao da su dotakli vrhunac svojim ulaskom u parlament i drugo im ništa nije važno. Ovakve situacije s osjećajem beznađa su u povijesti često rezultirale dolaskom krajnje desnih ili lijevih opcija, sva sreća da se kod nas u tim marginalnim strankama još nije pojavio neki karizmatični "vođa", jer mislim da bi ljudi sad bili jako skloni nekome tko se prodorno dere, govori ono što ljudi žele slušat i dopire do masa.

McPingvin_v2.0
28-02-2011, 00:37
Ne znam točno ni ja šta je govorio onda, ali ponavljao je uporno par fraza koje je valjda po planu morao govoriti i koje nisu imale veze s vezom. Nešto oko otvaranja tvornica i zapošljavanja ljudi, gluposti na kakve ni približno ne može utjecati kao predsjednik i to. Sjećam se da mi se zgadio radi toga ali poslije sam bio super zadovoljan kad sam vidio da je ko stvoren za predsjednika i zapravo je vrlo dobar čovjek.
Pojma nemam, ali mi je jasno da političar na čelu ne kroji svoju kampanju, nego ima tim koji to radi. Ti timovi su dovraga loši u hr :)

Niko Bellic
28-02-2011, 10:27
Ne znam za vas, ali ja sam definitivno za i u potpunosti podrzavam...

Pred nama su parlamentarni izbori, a Hrvatska je kao nasukani brod. Do toga nas je dovela nesposobna i kleptokratska klika dužnosnika i njihovih umreženih ortaka. Vrijeme je za korjenite promjene a ne za još jednu izbornu kozmetiku, prijevaru i laž. Ne smije biti "jednakijih" i politički privilegiranih. Oni koji su nas u ovakvo stanje doveli ne mogu nas iz njega izvući! Kod nas su i koalicija na vlasti i oporba ideološki sijamski bliznaci!


Potrebna su nam etička načela, posebno 'zlatno pravilo': 'Ne čini drugom što ne želiš da tebi drugi učini.'


Usuđujem se ponuditi organizacijsku platformu za okupljanje svih građana, udruga, inicijativa i pokreta u Savez za građansku i etičku Hrvatsku. Želimo pružiti alternativu, jer često čujemo: "Neću izaći na izbore jer nemam kome dati svoj glas!" Takvih je u Hrvatskoj skoro 60 posto. To je pogubna računica jer alternativu imamo i spremni smo s njom ići do kraja. Jasno, ako na izborima dobijemo Vaše povjerenje, Vaš glas preko neovisnih lista. Stoga pozivamo pojedince i sve organizirane građanske snage da zajednički, umjesto na ulicama, na izborima učinimo zaokret za bolju, demokratsku, pravnu i socijalnu državu. Želimo da Savez podrže sindikati, crkveni dužnosnici, udruge i inicijative građanskog društva kao i akademska populacija.


Ako na izborima naše liste nezavisnih kandidata dobiju Vaše povjerenje, obećavamo sljedeće:


I. Pristupiti odmah transparentnom popisu birača i hrvatskih branitelja, kako bi izbori bili legalni i legitimni što dosadašnji nisu bili


II. Promjenom Ustavnih zakona ili donošenjem novih smanjiti broj saborskih zastupnika na 75 do 80; ukinuti dvostruko pravo glasa nacionalnim manjinama, jer pred Zakonom svi moramo imati jednaka prava. Saborsku zastupničku čas obnašati dragovoljno uz plaćene putne troškove i dnevnice a sve druge povlastice dokinuti; saborske odbore sastaviti od kompetentnih i moralno pouzdanih ljudi. Isto treba provesti u ministarstvima.


III. Ograničiti broj saborskih mandata na dva kako se ne bi stvarala kasta povlaštenih i nedodirljivih. To bi se trebalo odnositi i na regionalne skupštine i općinska vijeća gdje bi tu čast obnašali volonterski. Politika je briga za opće dobro a ne za vlastiti ili stranački interes.


IV. Decentralizirati Hrvatsku i podijeliti je na tri do pet povijesnih regija; smanjiti broj općina i ustrojiti Mjesne urede koji će voditi matične knjige i uvid u popis poreznih obveznika. Općine koje ne mogu uzdržavati same sebe treba odmah dokinuti. Ostvariti zajednicu Općina unutar regija.


V. Regije moraju imati visoku autonomiju u pojedinim sektorima života i rada, a posebno treba decentralizirati financije, zdravstvo, školstvo, sudstvo itd. Regije se moraju policentrično razvijati.


VI. Zaustaviti prodaju nacionalnog blaga, prirodnih resursa, zemljišta, voda, banaka i nekretnina!


VII. Povezati iseljenu Hrvatsku kao sastavni dio hrvatskog korpusa!


VIII. Oduzeti nezakonito prigrabljenu imovinu i stvoriti od nje društveni fond za otvaranje novih radnih mjesta. Krađa društvenog vlasništva nema zastare. Ukradeno se mora vratiti.


IX. Revidirati mjesto vjerskih zajednica i njihovo plaćanje iz proračuna, pa ako treba, pokrenuti izmjenu Ugovora između Katoličke crkve i Vatikana kao i drugih vjerskih zajednica s hrvatskom Vladom, radi bahatog ponašanja i trošenja novca iz državnog proračuna, bez kontrole.

Herr Schnitzel
28-02-2011, 10:31
I ja bih da nema sedme točke.

Niko Bellic
28-02-2011, 11:12
Ja ne vidim nista bolje. SDP i HDZ su isti cumur. Treba nam nesto novo.

W1k1n6
28-02-2011, 11:43
Njihov program je recimo većim dijelom OK, ali i programi svih drugih nisu ništa lošiji. Nitko nema program u kojemu piše da se zalaže da nam svima bude lošije :) Politička obećanja moraju biti potkrepljena nekim pozitivnim iskustvom u politici ili ekonomiji da bi im ljudi vjerovali, a svaka od navedenih točaka bi po meni trebala imati jedno 20 stranica teksta o tome kako to misle konkretno realizirati, pa bi onda mogli privući više ljudi.

Herr Schnitzel
28-02-2011, 11:46
Njihov program je recimo većim dijelom OK, ali i programi svih drugih nisu ništa lošiji. Nitko nema program u kojemu piše da se zalaže da nam svima bude lošije :) Politička obećanja moraju biti potkrepljena nekim pozitivnim iskustvom u politici ili ekonomiji da bi im ljudi vjerovali, a svaka od navedenih točaka bi po meni trebala imati jedno 20 stranica teksta o tome kako to misle konkretno realizirati, pa bi onda mogli privući više ljudi.
Baš ovo.

TheThoR
28-02-2011, 11:47
Najveći problem u Hrvatskoj je to što se većina ljudi neće moći zaposliti ako nema dobru štelu ilitiga vezu.
Napravi se natječaj za posao koji traje 3 dana,upadnu 2 rođaka od direktora a ostali se jebite,i to je to.
Neznam kako će se to iskorijeniti....

Niko Bellic
28-02-2011, 12:09
Sto se posla tice, istina je da ga ima malo, ali onaj tko misli da ce privatnik zaposljavati rodbinu, a da ta ista rodbina ne zna raditi svoj posao, taj se itekako vara. Normalno da ce prije zaposliti nekoga kog pozna ako taj zadovoljava uvjete. Dapace, takvi koji upadnu preko veze moraju najcesce raditi i vise nego ostali. Osim ove povlastice "sigurnog radnog mjesta", za njih one ostale bas i ne vrijede u jednakoj mjeri kao sto vrijede za nekog random zaposlenika. Kad dodje do izrabljivanja radnika najcesce vrijedi ona 'ko ce koga ako ne svoj svoga.

W1k1n6
28-02-2011, 12:10
To stoji ali uglavnom za državne firme. U privatnim poduzećima gotovo uvijek je jedino mjerilo znanje i kvaliteta.

Niko Bellic
28-02-2011, 12:15
Nema smisla uopce spominjati drzavne firme. To je poseban univerzum u kojem vrijede Antuntun pravila i tolerancija za pogreske nema granica...

McPingvin_v2.0
28-02-2011, 12:16
5Fm7jmkHAxs

Morph_OS
28-02-2011, 12:39
http://webcafe.net.hr/forwarduse/komnet ... 2280435503 (http://webcafe.net.hr/forwarduse/komnetar/inner.html?select=201102280435503)
:rotfl:

Kid A
28-02-2011, 14:47
Moze lock na temu?

Totoro
28-02-2011, 14:53
Kako nas je ownao :D