PDA

Pogledaj cijelu verziju : računalo ne prepoznaje eksterni hard



flander
21-02-2011, 17:59
hard je ovaj

http://www.comel.hr/katalog/racunalne-k ... ts-desktop (http://www.comel.hr/katalog/racunalne-komponente/tvrdi-diskovi-ssd-fdd/114535/hdd-1tb-ext-35-western-digital-elements-desktop)

frend ima problem sa tim hardom, veli da kad ga prikopča na komp ( svoj ili bratov ) da hard ne reagira, učita ga, pokaže se ona dole ikonica ali ga nemože otvorit

veli također da ga je donedavno posudio frendu kojem je pal na pod, od onda je malo radio i od danas banana

evo kvot od frenda


pa onak spojim ga i neće da se pojavi uopće na kompu, komp prepozna da spojen al niš ne otvara, ona ikona za usb, kadi klineš da iskopčš usb zblokira se, nemre se otvorit dok ne iskopčam usb od harda, probal sam na lap od buraza ista stvar

googlam pa nikako da nađem neko solidno rješenje, jel moguće da je od tog pada hard se sjebal dovoljno da se nemre popravit, dobro pa ima garanciju...

C
22-02-2011, 01:56
Moguće da je do pada. Taj HDD mora stojati vertikalno da bi radio kako treba. Ako ga Windows prepoznaje, a nema ga nigdje, pokušaj ukucati u Run diskmgmt.msc, pa ga vidi, dodijeli mu oznaku particije, recimo "X:", usput ćeš vidjeti njegov status, memoriju, itd., čak i ako ga ne vidiš, pa ako ga Windows detektira, pokazati će ti njegov info. Ako nema memorije i sl., znači da je do HDD-a, a ne Windowsa.

flander
22-02-2011, 12:52
ok budem probal

tnx

The Great Duck
20-07-2012, 18:05
Oprostite što dižem temu iz mrtvih, ali imam sličan problem. Disk je Verbatim Model 53001.
Kad ga uštekam u svoj kompjuter, ne prepoznaje ga, ali se pokazuje u diskmgmt.msc, no kad mu pokušam dodijeliti particiju, iskoči prozorčić i kaže da je ne može dodijeliti jer particija nije omogućena, i da trebam resetirati komp da se omogući. To sam i učinio, ali prozor svejedno iskače.
Također, posudio sam ga rođaku nakon što su počeli ti problemi, ali njemu radi i na TV-u i na laptopu.

Delirium
20-07-2012, 18:34
Imao sam istih problema sa Verbatimovim diskom. Vidio sam da se dosta ljud žali na slične probleme okolo.
Valjda je do njihovih hard diskova.

EnGuardian
20-07-2012, 23:57
s verbatimima je to bilo konstantno, a s oim wd-om ne

The Great Duck
21-07-2012, 22:04
I... Ima tko kakvih savjeta, osim eventualne kupnje novog harda?

flander
21-07-2012, 22:05
reklamacija ?

EnGuardian
22-07-2012, 12:22
pokusaj sa easeus partition manager ako tvom rodaku radi znaci da je do tebe

The Great Duck
23-07-2012, 12:26
Zaboravih napomenuti, on je meni također posudio svoj, i radio je.
Pokušat ću s ovim Easeusom, hvala.

The Great Duck
30-07-2012, 18:34
Evo probao sam sad s Easeusom, uz pomoć njega mogu vidjeti fileove, ali ne mogu ih otvarati ni prebacivati stvari na disk (osim ako sam nešto propustio). Probao sam s njim dodati slovo particije, ali opet ne ide.

EnGuardian
30-07-2012, 19:22
imas vazne podatke na njemu? jesi pokusao obrisati sve particije s njega, napraviti novi mbr (izaberi vista) i onda na novo napraviti particije i formatirati ih?

The Great Duck
30-07-2012, 23:13
Ništa važno, samo neke filmove i glazbu, ali ima toga dosta pa bi malo bilo pain in the ass sve to opet skidati...Inače, na XP-u sam...
EDIT: Doduše, i prije sam imao nekih problema s ovim hardom (prepoznavao ga je, ali ga nije htio otvoriti) i trebalo ga je formatirati, i zadnji put kad sam ga formatirao, nije se uspjelo formatirati do kraja, a sve su stvari ostale na hardu, no radio je.

Razzarach
30-07-2012, 23:14
Frendu sam rijesio takav problem sa popravljanjem bad sectora...

EnGuardian
31-07-2012, 04:44
nije problem u bed sektorima, mislim da je problem u mbr-u danasnji svi mbri su verzije od viste i windowsa 7 a on je na xp-u