PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoć- nema crvene boje na TV-u!!!



Nee Joe
19-02-2011, 21:28
Evo, ljudi, jedan potencijalno veći problem mi se pojavio. Naime, već dva-tri dana na TV-u nemam crvene boje, sve je onako zelenkasto-plavkasto, prije se nakon sat-dva boja vratila, ali danas cijeli dan radi i ništa se ne događa. TV je CRT Flat Screen, 75cm dijagonala, Vivaxov, ne znam točno koji model, ali kao ovaj na slici, točno taj. Molim vas pomagajte, u čemu je kvar?!?!?!
http://www.vivax.com/images/catalog/34/111_TV2921_VIVAX.jpg

Nee Joe
19-02-2011, 21:29
Ispričavam se zbog 3 teme, ovaj me error jebe u zdrav mozak....

Nee Joe
19-02-2011, 21:54
le bumpek?

Electromaster
19-02-2011, 22:24
Jej.
Lajk, kako je spojen TV? Na antenski priključak, ili pak SCART-om ili nečim na MaxTV?
Ako je ovo drugo, prvo što mi pada na pamet jest da su se oštetili pinovi na priključku...

Also, ako je RGB trokomponentni činč, možda je netko jednostavno ištekao crvenog. :)

Nee Joe
19-02-2011, 22:36
Spojen je SCART-om na DVB-T uređajčić, međutim u drugoj sobi sam ga spojio antenski (ovi bosanski kanali :D) i također nemaju boje.... Problem?

Electromaster
19-02-2011, 22:51
Step 1: Provjeri podešenja boje na teveju.
Step 2: Pitaj susjeda jel njemu ima boje, možda signal zajebava. :)
Step 3: Provjeri još jednom jesu li konektori oštećeni.
Step 4: Dalje generalno nemreš niš bez da otvaraš TV, što i nije preporučljivo- vadi garanciju ak imaš i zovi servisera.

Btw, osim da se nekaj actually pokvari, jedan način da se pobrkaju boje na ekranu jest da netko kraj njega prođe magnetom... Iako nisam siguran vrijedi li to samo za stare teveje...

Nee Joe
19-02-2011, 23:02
Step 1: Već čekirano
Step 2: Već provjereno, nije
Step 3: Budem provjerio
Step 4: Vjerojatno mi to samo ostaje...

Za magnete sumnjam. Hvala na pomoći, ali bez lockanja ako još netko zna nešto!

C
20-02-2011, 18:55
Imao sam puno takvih problema, u glavnom CRT monitori imaju manu da im se s vremenom spusti RGB boja, u tvom slučaju je to samo R (red) koja se najprije spusti. Možeš telku odnijeti na servis, otvoriti će ti ga i podignuti ju nazad i sve super, ako znaš sam otvoriti i podignuti ju, slobodno.
Nadam se da sam dobro objasnio, znači RGB boje same mogu pasti, a u TV-u ih ručno možeš podignuti. Nema puno filozofije.

Nee Joe
20-02-2011, 21:25
Imao sam puno takvih problema, u glavnom CRT monitori imaju manu da im se s vremenom spusti RGB boja, u tvom slučaju je to samo R (red) koja se najprije spusti. Možeš telku odnijeti na servis, otvoriti će ti ga i podignuti ju nazad i sve super, ako znaš sam otvoriti i podignuti ju, slobodno.
Nadam se da sam dobro objasnio, znači RGB boje same mogu pasti, a u TV-u ih ručno možeš podignuti. Nema puno filozofije.

Može objašnjenje kako?

C
21-02-2011, 00:22
Nije da se kužim u telke, ali koliko sam čuo vrlo jednostavno i brzo ih je dignuti, to mi je rekao serviser koji nam je znao to isto popravljati na starom TV-u kojeg više nema (kupili smo novi uber, a tu staru kramu bacili). :D

Ogg The Dogg
21-02-2011, 10:36
e ja sam se bavio tim podizanjem boja. al to moras otvorit tv. na kraju katodne cijevi se nalaze neke plastikice, slične potenciometrima(prsteni oko kraja katodne cijevi) neki od tih prstena služe za pomicanje slike a neki za naštimavanje boje. al bolje nemoj. ja sam to radio sam na kraju nisam vidio pol slike i tv se zamrači tu i tamo bez razloga

Nee Joe
21-02-2011, 14:56
e ja sam se bavio tim podizanjem boja. al to moras otvorit tv. na kraju katodne cijevi se nalaze neke plastikice, slične potenciometrima(prsteni oko kraja katodne cijevi) neki od tih prstena služe za pomicanje slike a neki za naštimavanje boje. al bolje nemoj. ja sam to radio sam na kraju nisam vidio pol slike i tv se zamrači tu i tamo bez razloga

Ok, hvala! Pogledat ću sa obližnjim serviserskim frendom! :D