PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mikrofon amp



Korpse
17-02-2011, 22:43
Nabavio sam si mikrofon, i sad me zanima ima li neki program da mogu koristiti kompjuter kao amp i šta mi sve treba za to? Hvala. :D

C
18-02-2011, 03:54
To nešto oko muzike? Nije baš da razumijem o čemu pričaš, ako mi malo pojasniš, možda budem saznao. :)

Korpse
18-02-2011, 10:06
Da muzika :D
Mislim da uštekam mikrofon u komp što jesam i sad ako ima nekakav program da mogu koristiti zvučnike kao amp i snimati vokalne linije. :D

C
18-02-2011, 10:39
Ne znam ti ja šta je amp, znam da ima onaj proizvođač elektronike, zove se "amp." :D
S jedne strane zvučnici, s druge strane mikrofon...ha možeš, samo je upitna kvaliteta.
Ako se brineš ono onih podešenja koja izlaze iz zvučnika, a ne želiš da ih mic detektira, u postavkama uključi opciju Beam Forming, i Acoustic Echo Cancellation, to će maknuti šumove, buku u okolini i neutralizirati će ono što dolazi iz zvučnika s tog računala, znači možeš pustiti pjesmu, pjevati, on će snimiti samo tvoj glas.
Zbog tih podešenja, mic jačinu stavi na 20% i boostaj ga za +20.0 dB, kako bi zvuk bio fenomenalan, čist, bez šumova, zvukova autobusa i kamiona ukoliko si u centru grada, itd.
Jesam pogodio?

Korpse
18-02-2011, 23:36
U neku ruku jesi, hvala! :D

Insert
19-02-2011, 11:28
Ne znam ti ja šta je amp, znam da ima onaj proizvođač elektronike, zove se "amp." :D
amp=amplifier (pojačalo)

TeraBajt
19-02-2011, 12:59
Nabavio sam si mikrofon, i sad me zanima ima li neki program da mogu koristiti kompjuter kao amp i šta mi sve treba za to? Hvala. :D

pa ako ustekas mikrofon u mikrofonski ulaz kompjutera, moci ces snimati, skines audition i tacka. al naravno neuporedivo bolji zvuk ti je sa kombinacijom mic-mikser-amp-zvucnici.