PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windows problem (valjda)...



Luka123
15-02-2011, 17:30
Znaci imam jedan problem:
Imam laptop i windows sedmicu na njemu, upalim ga jutros, cekam da se svi programi koji se inace pokrecu pokrenu (traje par sekunda) i krenem gasit par programa koji mi netrebaju (zato jel sam lijen prckat po onim postavkama di ih sprijecim da se upale na startupu :D), znaci kliknem onu strelicu u kutu prema gore pokraj zvuka, web signala, baterije, datuma itd itd... i tamo imam npr daemon tools koji se upalio a ja ga ocu iskljucit, i sad desni klik na ikonicu i stisnem exit il sta vec pise(nemogu zapamtit :S) i nece iskljucit...sad ja cekam gledam wtf pa nije nikad tako spor, kad ono samo se pokaze umjesto ikone strelice ona loading strelica i dalje nista, komp zasteko, pokusam alt+ctr+delete, nista, samo mi se gore desno pojavi prozorcic "Application Windows has stoped working, please wait, it may work again or restart your computer" tako nes u tom smislu, nije od rijeci do rijeci tocno, al pazite, ovo pisem u "safe modu, sa networking" znaci nadam se da nemoram brisat i ponovo instaliravat windovse, jel zna neko koji je to problem? mozda virusi? manjak defragmentacije? ili mozda treba reinstalirat windowse?

Plz help...

Aral
15-02-2011, 17:33
Start, u search upiši msconfig, odi na startup i tamo pogasi kaj ti netreba pri bootanju. I nemam pojma kaj si radio u safe modu al to ti netreba, zbutaj u normalne winse i napravi to kaj sam ti rekao. Ne vidim poantu gašenja programčića poput deamon toolsa al ajde, a i svih ostalih programa koje može dole imaš, osim ako ti baš ždere gro rama.

Luka123
15-02-2011, 17:36
ne kuzis sto zelim reci, a i nisam sve do kraja rekao :D

znaci ako direktno zanemarim te programcice, a imam ih 2, daemon toolse i onaj za skidanje torenta, onaj zeleni :D neznam kako se zove, al kao najpoznatiji pa pretpostavljam da ce te znat, znaci ako zanemarim to, i npr pokrenem my computer, komp zabrejka, ako napisem nesto u startupu i pokrenem, opet zabrejka...al budem probo u safe modu to napravit, pa se vratit na normalne...

Aral
15-02-2011, 17:43
Aha, to misliš. A neznam, onda ti je neš do winsa, kaj si radio prije, možda neš instalirao, možda je virus itd. Ako niš drugo nemožeš, format.

Luka123
15-02-2011, 17:49
U safe modu? To je jedino di mogu, zato jel u normalnom cim napravim bilo sta, npr desni klik da refresham odmah se pojavi loading strelica i to je to, nista vise nemogu...

Edit: na hrvatskom mi je pa se ne snalazim bas najbolje, format bi na hrvatski bilo ciscenje? defragmentacija?