PDA

Pogledaj cijelu verziju : Konflikt monitor - graficka



Norther
12-02-2011, 20:36
dakle ovako, radi se o monitoru LG Flatron W2241S i HD 4670 grafici.

oba uređaja rade ( probao monitor na integriranoj grafici, radi, probao drugi monitor na HD4670, radi )
ovo mi se desavalo i prije, kada bi premjestao kompjuter i ukopcavao / iskopcavao monitor, ali uvijek bi rjesio nekako..za razliku od sada.

ako neko ima ideju sta bi moglo biti nek kaze ^^

ty

C
12-02-2011, 23:01
Daj malo detaljnije, ne škrtari.

blood4me
12-02-2011, 23:03
Tak i mom burazu isto...
I to mu se dogadja otkad je stavio Win7, mozd zvuci smjesno, ali moj burazNo2 ima isti monitor ko i on sam na njegovom pise "Windows Vista Certified" i taj monitor radi skroz normalno..
Ugl. nekog posebnog lijeka nema, ja uvijek malo udarim, protresem, iskopcam par puta kablove, ukopcam nazad, restartam komp i onda proradi... Do sljedeceg jutra :S

C
12-02-2011, 23:06
Nije da baš kužim o čemu je riječ, ali ako palite PC, prvo se upale zvučnici, monitor, printer, skener, etc., pa tek onda kućište.

blood4me
12-02-2011, 23:08
Nezz ako on ima isti problem, ali mom burazu je to vako..
Znaci komp ugasen(narancasto svijetli lampica na monitoru), upali se komp(zeleno svijetli lampica na monitoru) ali slike nema i nema i nema....
Donesem taj ISTI drugi monitor(sam ima tu naljepnicu) i slike ima najnormalnije sve, odnesem taj monitor bez naljepnice na burazov komp, opet sve najnormalnije radi..
Tak da pojma nemam sta bi to moglo bit...

Norther
13-02-2011, 14:00
Nije da baš kužim o čemu je riječ, ali ako palite PC, prvo se upale zvučnici, monitor, printer, skener, etc., pa tek onda kućište.
kako ne kuzis ?:D

monitor i graficka su 100% ispravni, a zajedno ne rade. monitor radi s drugim grafama, a grafa radi s drugim monitorima...ali zajedno ne.

edit : zaboravio sam spomenuti da se slike "check signal cable" na monitoru makne kada ga ukljucim u graficku, i monitor ode u power saving mode.

C
13-02-2011, 15:07
Da shvaćam, samo ne razumijem zašto na živo spajate kablove da bi proradilo, tako se može samo pogoršati stvar. Možeš eventualno pokušati progooglati taj problem pošto nisi jedini s tim problemom, možda ima koji fix patch.

Norther
14-02-2011, 02:26
nisam imao srece s googlanjem, da li bi ti mogao probati ? :(

C
14-02-2011, 14:53
Ne mogu ni ja naći realno neki fix, ali na netu je puno takvih tema gdje se 100 ljudi javi s istim problemom na samo jednom forumu. Kruže glasine da bi moglo biti zbog prazne baterije na matičnoj ploči, baterija bi trebala trajati nekih 10 godina, ne znam koliko ti je matična stara, ali ako hoćeš, pokušaj staviti novu bateriju, ne bi trebala biti skuplja od 15KN.
Također pokušaj s Power Settings opcijama monitor i/ili grafičku kao i sve ostalo, podešenja za sleep, turn off, power saving i sl. staviti na never ili 0.
Možeš pokušati eksperimentirati i s driverima, tako da staviš starije drivere, jer s novijim driverima idu i novi bugovi, samo će ti biti teško, jer je drivere dobro stavljati na novi Windows, inače s uninstallom uvijek ostanu neki fajlovi.

blood4me
15-02-2011, 23:12
Ja sam rijesio problem... Oso kondenzator na monitoru..
Sad moram to zamjenit pa javit el uspijlelo :)

C
15-02-2011, 23:23
Otišao kondor, stari lisac, toliko je kondora u elektronici da nikada nitko ne bi ni posumnjao u njih. XD