PDA

Pogledaj cijelu verziju : X-530 i P5B problem, radi mi samo jedan od 5 zvucnika HITNO



Macolla
10-02-2011, 12:22
Kao što naslov govori radi mi samo prednji desni tj. onaj glavni zvucnik. Bass mi radi ali se tako slabo čuje. Danas sam ponovno provjeravao kablove jer prije tog čula su mi se samo prednja dva i centralni, a zadnja dva ništa. Matična mi je P5B sa integriranom zvucnom i skinuo sam novi driver za nju ali opet ništa. Driver je SoundMAX 6.0. Alternativna rješenja?

Macolla
10-02-2011, 12:35
U BIOSu sam promijenio ono nešto sa ac97 na hd audio? kakvog bi to efekta trebalo imati?

Macolla
11-02-2011, 17:58
nitko ne zna ili vas zaboli kara? mozda da kupim zvučnu, soundblaster 5.1 manhattan valja li?

josip_kraš
12-02-2011, 08:53
Vjerovatno kombinacija prvog i drugog.

Može biti više razloga, možda ti je glavni otišao (preko kojega ga pojačavaš), možda kabel, možda subwoofer...
Ako imaš, garanciju nosi ga na servis.

Ogg The Dogg
22-02-2011, 09:35
moj prijedlog:
prvo testiraj zvučnu karticu. dakle, stvi na kartici 5.1, pokreni onaj shit sto ti pusta zvuk posebno u svaki zvucnik i prekapcaj slusalice iz utora u utor. ako driveri pustaju zvuk u svaki kanal kako spada, testiraj zvučnike, tj, ukapčaj ih sve u ovu rupu iz koje izlazi zvuk. ako su svi zvučnici ispravni, provjeri kablove od pc-a do woofera i stom metodom. ako i oni valjaju, nosi zvučnike na popravak.