PDA

Pogledaj cijelu verziju : Steel Panthers: Main Battle Tanks



Amon88
09-02-2011, 22:26
ako ste tražili taktičku igru tipa blitzkrieg, Panzer General, Steel Panthers etc. u kojoj možete igrati sa Jugoslavijom ili Hrvatskom, vaše molitve su uslišene :D

Steel Panthers: Main Battle Tanks je igra u kojoj imate preko 50 država svijeta (Uključujući Jugoslaviju, Hrvatsku i BiH)

Ja radim sa Shrapnel Games timom na poboljšanju Hrvatske i Jugoslavije u igri.

Evo jedan mali video:

JNA u fiktivnoj borbi sa mađarima 1987 za Malu Suboticu u Međimurju. Položaje brani 32. Varaždinski Korpus, Čakovečki garnizon :D

ercXOOPtKt0

Tsaя
09-02-2011, 22:49
Napokon.

*Fila*
10-02-2011, 00:06
Biće tone rasprava o tome jel koja od tih država overpowered i opet će izbit domovinski rat kao i jebeno svuda di se igraju balkanci skupa.

DJ Not Nice
10-02-2011, 00:23
Promijenio sam naziv teme.

Steel Panthers: Main Battle Tanks

Amon88
10-02-2011, 00:40
Biće tone rasprava o tome jel koja od tih država overpowered i opet će izbit domovinski rat kao i jebeno svuda di se igraju balkanci skupa.

neće biti rasprava... ne može biti overpowered ni jedna država zato jer se ne dopušta da države raspolažu tehnikom koju u realnosti nemaju. Ide se u najveće detalje da se ništa ne kosi sa realnošću...

npr. Ne može se na Mig-29 od Srbije staviti AMRAAM-120 ako Srbija time ne raspolaže...
isto tako i Hrvatska nema Girppene jer ih nema...

Nema tu "balansiranja". Ako igraš protiv npr. Njemačke, onda očekuj da ćeš se sa M84A4 "Snajperima" boriti protiv Leoparda II A6 i popušit ćeš svoje M-84-ke, osim ako ne zaskočiš Leoparde ili sačekaš u zasjedi

*Fila*
10-02-2011, 01:14
Biće tone rasprava o tome jel koja od tih država overpowered i opet će izbit domovinski rat kao i jebeno svuda di se igraju balkanci skupa.

neće biti rasprava... ne može biti overpowered ni jedna država zato jer se ne dopušta da države raspolažu tehnikom koju u realnosti nemaju. Ide se u najveće detalje da se ništa ne kosi sa realnošću...

npr. Ne može se na Mig-29 od Srbije staviti AMRAAM-120 ako Srbija time ne raspolaže...
isto tako i Hrvatska nema Girppene jer ih nema...

Nema tu "balansiranja". Ako igraš protiv npr. Njemačke, onda očekuj da ćeš se sa M84A4 "Snajperima" boriti protiv Leoparda II A6 i popušit ćeš svoje M-84-ke, osim ako ne zaskočiš Leoparde ili sačekaš u zasjedi
Hrvatska više nema migove :rotfl: :rotfl: ugl ok, ako je tako već vidim kako će biti za igrati..ugl ok se čini.

Tsaя
10-02-2011, 08:12
Ima Hrvatska još 8 migova, ali 4 se koriste.
Dali ste ubacili u igru mil mi 8 i mi 24 sa Hrvatske strane?

Amon88
10-02-2011, 15:20
Ima Hrvatska još 8 migova, ali 4 se koriste.
Dali ste ubacili u igru mil mi 8 i mi 24 sa Hrvatske strane?

jesmo, sve je unutra :D

*Fila*
10-02-2011, 16:53
Ima Hrvatska još 8 migova, ali 4 se koriste.
Dali ste ubacili u igru mil mi 8 i mi 24 sa Hrvatske strane?
Od ta 4, 2 su pala, a treći je u banani, znači jedan mig samo.

kulamasta
11-02-2011, 09:55
ako ste tražili taktičku igru tipa blitzkrieg, Panzer General, Steel Panthers etc. u kojoj možete igrati sa Jugoslavijom ili Hrvatskom, vaše molitve su uslišene :D

Steel Panthers: Main Battle Tanks je igra u kojoj imate preko 50 država svijeta (Uključujući Jugoslaviju, Hrvatsku i BiH)

Ja radim sa Shrapnel Games timom na poboljšanju Hrvatske i Jugoslavije u igri.

Evo jedan mali video:

JNA u fiktivnoj borbi sa mađarima 1987 za Malu Suboticu u Međimurju. Položaje brani 32. Varaždinski Korpus, Čakovečki garnizonS:D

ercXOOPtKt0

Pa oni nemogu stado ovaca obranit...

Forengner
11-02-2011, 13:12
Upravo preuzimam igru,nadam se dobroj akciji.
Btw:odigracu par partija,pa cu javiti kakva je igra generalno.

EDIT:evo upravo odigrao prvu bitku,CCCP vs USA. Ja odneo pobedu,nije bilo lako.
Primedbe su mi za sada:
Cesto crashovanje igre,meni i muzika,pomalo nepregledno.
Pohvale idu: Enciklopediji,broju unita,bojnoj mapi,izboru zemalja,settingu.
Ok za sada,evo upravo krecem drugu partiju,ovaj put,vec pripremljeni scenario,Vietnam.
Wish me luck. :)

Amon88
11-02-2011, 15:42
Upravo preuzimam igru,nadam se dobroj akciji.
Btw:odigracu par partija,pa cu javiti kakva je igra generalno.

EDIT:evo upravo odigrao prvu bitku,CCCP vs USA. Ja odneo pobedu,nije bilo lako.
Primedbe su mi za sada:
Cesto crashovanje igre,meni i muzika,pomalo nepregledno.
Pohvale idu: Enciklopediji,broju unita,bojnoj mapi,izboru zemalja,settingu.
Ok za sada,evo upravo krecem drugu partiju,ovaj put,vec pripremljeni scenario,Vietnam.
Wish me luck. :)

Što se tiče crasheva igre, imaš li možda Win 7?

Morate skinuti sve patcheve, od 2.0 do 5.0 jer patchevi ne zamjenjuju jedan drugoga nego se nadovezuju, a sa Win 7 ima malih problame koji će se riješiti sada novim patchem koji će izači za par tjedana

A do tada, ima jedan *fix* za win 7 na njihovim forumima:

čitajte prvo, a onda instalirajte :D
http://forum.shrapnelgames.com/showthread.php?t=45462

P.S.
Ako želite veće rezolucije, morate kupiti CD-verziju igre, mada se može i na internetu svašta pronaći ;)

Amon88
11-02-2011, 15:54
evo jedan review starije verzije te igre:

NolF8a-LQrE

Forengner
11-02-2011, 16:26
Nemam Win7,koristim xp,upravo sam skinuo patcheve i igra radi super, ;) Enciklopedija je odlicna i puna podataka.
Jedino imam par zamerki oko igrinog interfejsa i stranice za odabir jedinica.
1) pomalo je nepregledno
2) previse sitnih slova za slepe oci :p
Za sada mi se igra full dopada.

Totoro
11-02-2011, 19:20
Jel to turn-based borba? Tako mi se čini naizgleda. Jesu tu samo tenkovi ili?

Forengner
11-02-2011, 19:27
Sve grane moderne vojske.Od T-34 do T-72.
Gomila tenkova,helica,pesadije,artiljerije,ma sve.
Kako je dobar osecaj kad zapadno nemacki tenkovski puk sklopljen od starijih vozila krene pravo na moje DDR T-72 veterane. :D U jednom dahu 25 zapadnjaka sprzeno.(iliti,levo krilo urnisano u par minuta) Neverovatan osecaj.

Ili-

Bataljon oklopnih vozila i inzinjeraca prolazi kroz grad,sve je mirno,Ameri ih cekaju na obliznjem raskrscu,kad ono!- 20 motorizovanih brigada ceka u selu,svi imaju protiv-tenkovsko naoruzanje,a na izlasku iz sela,linijski postavljen odred T-55 tenkova.
Koja je to klanica bila.
Samo se pet zapadnjaka izvuklo.

Totoro
11-02-2011, 19:28
Koji su sistemski zahtjevi? Sad si i mene navukao :D

Forengner
11-02-2011, 19:28
Pff.Nikakvi su.
Bilo koja masina moze to pokrenuti.

Amon88
12-02-2011, 03:28
Ljudi, ima da svi probate ovu igru... zakon je. Istina bog da je grafika malo zastarijela, al igra je... ZAKON!!!
Ni jedna grafika nemože zamijeniti te detalje i igrivost... Možete se u Vijetnamu boriti sa amerikancima li vijetkgongom, U Njemačkoj braniti se protiv crvene oluje, ili sa sovjetsim snagama proširit komunizam kroz europu...

A da ne govorim okršajima Jugoslavije sa zapadom i sovjetima, te hrvatskim borbama sa JNA 1991.

DJ Not Nice
12-02-2011, 03:48
Koji su sistemski zahtjevi? Sad si i mene navukao :D
Baš gluposti pišeš i pitaš..


Nego, vi koji ste igrali, ima li pregršt scenarija za odigrati?
Tipa povijesne bitke i tako to..

Forengner
12-02-2011, 08:53
Da.Sto je najbolje,i sam mozes da pravis sopstvene bitke,pored povijesnih scenarija,imas i 'battle' mod,tu mozes da izaberes drzavu (gomila ih je) i da sam odredis sastav svojih trupa.Evo ti preciznih podataka:

24 scenarija.
Gomila kampanja koje mozes da sam editujes i da ih sam napravis.
Battle mod- kratki okrsaji,sam biras trupe i protivnika.

Totoro
12-02-2011, 11:56
Čekaj, koliko vidim postoje 3 Steel Panthersa: WWII, Main battle tanks i World at War :?
Što da nabavim?

Amon88
12-02-2011, 17:31
Steel Panthers: WW2 je prva igra koja je izašla, tematika je (očito) ww2 ilitiga drugi svjetski rat
Worlda at war je poboljšana verzija "Steel Panthers: WW2" a borbe su u vremenu od 1932-1946

A ono o čemu mi govorimo je Steel Panthers: Main Battle Tanks, vremenski raspon je od 1946-2020
znači, Hladni rat i moderne borbe.

Totoro
12-02-2011, 20:36
Nabavljam ja sve onda :thumbs2:

Amon88
15-03-2011, 13:32
Evo ljudi, ovaj tjedan bi trebao izaći patch v5.5 na kojem sam osobno radio sa timom iz "Shrapnel Games-a" na poboljšanju Hrvatske i Jugoslavije.

Forengner
15-03-2011, 14:43
Nice!Daj link kada izadje. (priznajem,nisam skoro odigrao koju partiju,ali se radujem patchu)

Amon88
16-03-2011, 14:34
Evo, izašo je patch v5.5

LINK:
http://www.shrapnelgames.com/Camo_Works ... _page.html (http://www.shrapnelgames.com/Camo_Workshop/MBT/MBT_page.html)

Sa desne strane, piše:
Windows v.5.5: 15.5 MB

Totoro
16-03-2011, 14:38
Kad u meniju stisnem Play Game i poslije creditsa mi izbacuje poruku

-"DirectDraw initialization error -neki viseznamenkasti broj"
Što da radim?

Amon88
17-03-2011, 01:40
hm... može biti problem sa DirectX-om, probaj updejtat directX i drajvere za grafičku, a ako to ne pomogne, onda daj mi konfiguraciju tvojeg kompa pa da vidim.

Amon88
17-03-2011, 23:51
Malo sam razmotrio promjene koje su napravili u novome patch-u, i mogu potvrdit da su se likovi jako potrudili oko Hrvatske i Jugoslavije. Dodali su nove ikone za Jugoslavenske VBR-e, oklopna vozila i avione (za avione sam ja bio zadužen) te su ispravili dosta greški...

Forengner
19-03-2011, 12:53
Upravo skidam patch. :)
Samo napred ljudi!Igra zaista ima sta da ponudi!

Amon88
23-03-2011, 22:58
To i još puno toga u novome patch-u

http://img708.imageshack.us/img708/5094/airplanesj.jpg