PDA

Pogledaj cijelu verziju : Posljednji solo Gary Moorea



W1k1n6
07-02-2011, 18:44
Jučer je umro Gary Moore, jedan od najvećih blues-rock gitarista, koji je postao poznat u bandu Thin Lizzy u kojemu je prašio zajedno s legendarnim, također preminulim Philom Lynottom, a potom je punu slavu stekao svojim solo albumima, među kojima je većini najpoznatiji Still Got The Blues.

R.I.P. Gary i pozdravi Phila kad s njim ponovno zasviraš ovih dana.

4O_YMLDvvnw

VHNqn-d2vc8&feature=youtu.be

wildje
07-02-2011, 23:41
Definitvno jedan veliki gubitak u glazbenoj industriji. Iako nisam nešto naročito pratio solo karijeru (nisam fan bluesa nažalost), na temelju odlušanoga mogu reći da je Moore definitivno jedan od najvećih blues gitarista ikada. Lik je u svirku unosio svu svoju dušu, a opet bez nepotrebnog izdrkavanja na gitari, što je u današnje vrijeme malo teže pronaći. RIP

W1k1n6
08-02-2011, 12:56
Meni je inače najfacinantnije bilo što je u isto vrijeme znao izvoditi turbo komplicirana sola na gitari i pjevati, nešto takvo se moglo vidjeti jedino od Jimi Hendrixa. Inače nije on svirao samo blues-rock, bilo je tu hard rocka, metala, fussiona, probaj nabaviti neke njegove starije albume (pogotovo prije onog Still Got The Blues), mislim da ćeš naći dosta toga što će ti se dopasti.

Malo hard rocka
JdZ2Iz1CuMc

Po meni čisti metal
40OR-JtfP_Y&feature=related