PDA

Pogledaj cijelu verziju : formatiranje SD kartice



BigBongman
04-02-2011, 20:08
dakle...imam microSD memorijsku karticu, i treba ju formatirati za koristenje...sve bi to bilo ljepo i bajno kad bi to radilo..na mobu ju nece prepoznati, a kad spojim na komp, kaze da windows nemoze formatirati, i da provjerim da li je read-only....
iam W7...
zahvaljujem...

C
05-02-2011, 14:03
Imaš tri mogućnosti, osim ako je kartica mrtva.

1. CMD

FORMAT X: /FS:FAT32 A:512 /V:SD /Q
Gdje je "X:" particija SD kartice pod Windowsom.
Ako ti mobitel ne podržava FAT32, onda FAT32 zamjeni samo s FAT, to ti je FAT12/16 i svaki mobitel ga podržava.

2. Razni free programi za formatiranje kartica. Jedan od boljih je HP Format.

3. Neki bolji mobitel za formatiranje. Moja Nokia 5310 XpressMusic formatira sve živo i neživo, što ne može formatirati stari i lošiji mobitel ili noviji bolji mobitel a.k.a. zvjerka.

BigBongman
05-02-2011, 19:39
di si bio dosad C?
znao sam da smo ti mos pomoci :thumbs2:
aliii..
1. CMD

FORMAT X: /FS:FAT32 A:512 /V:SD /QSsi tu mozda zaboravio staviti / prije A:512?? jer ako nestavim / onda kaze
''invalid parametar A:512'', a ako stavim upita me: ''Insert new disk for drive I: and press ENTER when ready''
wat do?

2. Razni free programi za formatiranje kartica. Jedan od boljih je HP Format.
HP format kaze : ''There is no media in specific device''

3. Neki bolji mobitel za formatiranje. Moja Nokia 5310 XpressMusic formatira sve živo i neživo, što ne može formatirati stari i lošiji mobitel ili noviji bolji mobitel a.k.a. zvjerka.
probat cu neku frendovu xperia-u

C
05-02-2011, 19:49
1. Da sa "/", ako nakon pritiska na enter ne reagira ili izbaci neki error, znači da ga windows ni najmanje ne prepoznaje.

2. HP Format se većinom koristi za USB Stickove, ali može i SD, jer ga detektira kao USB Stick. Imao sam negdje jedan dobar programčić koji može formatirati samo SD kartice i ništa više, ali ne znam gdje je, pa pokušaj progooglati neki free portable program za formatiranje SD kartica.

3. Svi moji frendovi, tuđi mobiteli, moj fotić, laptop, stolni PC, itd. ponekad ne mogu formatirati SD karticu, ali zato ju moj mobitel formatira svaki put bez frke.

Može biti i da je riječ o kvaru, ali ne mora značiti, da si mi bliže, pogledao bi tu SD karticu i ustanovio jeli doista pokvarena ili se samo radi o nekim bug nekompitabilnostima, ukoliko je ispravna, sigurno bi ju uspio formatirati.

BigBongman
05-02-2011, 19:59
kartica bi trebala raditi, jer mi ju dao frend, kojemu je radila na prvom mobu, ali je ne koristi, jer je ima sony ericsson(M2 memory)
http://img15.imageshack.us/img15/2669/skrinot.png

C
05-02-2011, 22:03
Da, izbaci oba dva ista errora, i pri tome ne čita da kartica ima ikakvu memoriju. Budem vidio, pa ti javio još. Do tada ju probaj formatirati u mobitelima.

Eventualno možeš pokušati još jedan Windows način, iako će vjerojatno biti opet isto, ne mora značiti. U Start>Run ukucaj "diskmgmt.msc" i pod njime pokušavaj formatirati, obrisati cijeli pa formatirati, aktivirati, deaktivirati, itd. tu SD karticu. Možda upali.

BigBongman
05-02-2011, 22:09
probao i ovo drugo...nista onda, probat cu u mobovima, ako nsto uspijes javi...hvala puno :D

BigBongman
15-04-2011, 17:57
Može lock. Frendova Nokia N96 formatirala bez pitanja, sad sve radi savršeno. Hvala C-u još jednom :)