PDA

Pogledaj cijelu verziju : Iskonova "revolucionarna" usluga!



streetrace777
04-02-2011, 11:43
Evo stavit cu temu ovdje, jer se ipak radi o mobilnim uredajima .

Na današnjoj konferenciji za medije Iskon je predstavio novu uslugu pod nazivom Iskon.TV player koja će iz temelja promijeniti načine gledanja televizije. Iskon.TV player omogućuje praćenje televizijskih programa na računalima, kao i na mobilnim uređajima koji su spojeni na internet putem WIFI-a ili T-Mobile 3G mreže.
Korisnici će ubuduće, osim putem TV ekrana, moći gledati televizijske programe na računalima, iPhoneu, iPadu, iPod touchu te Android uređajima. Time je omogućeno praćenje TV programa na dodatnim ekranima kod kuće, kao i u pokretu, te na mjestima na kojima to do sada nije bilo moguće. U testnoj fazi dostupno je šest televizijskih programa: HTV1, HTV2, RTL, 24sata TV, CMC, i Baby TV.
Iskon.TV player predstavlja jednu od najnaprednijih TV funkcionalnosti u svijetu, razvijen je unutar Iskona, koji je dio T-HT Grupe, a njegovo korištenje u pokretu moguće je zahvaljujući najnaprednijoj mobilnoj mreži u Hrvatskoj koju osigurava T-HT. Iskon.TV player može se istovremeno koristiti na jednom mobilnom uređaju i još jednom računalu, unutar Hrvatske. Usluga je dostupna svim korisnicima Iskon.TV-a. Za korištenje na mobilnim uređajima potreban je WIFI pristup, dok je pristup putem 3G mreže omogućen korisnicima Iskon.TV-a koji su ujedno i korisnici T-Mobilea ili bonbona.
Iskon je prošle godine omogućio korištenje YouTubea i Facebooka na Iskon.TV-u i tako preselio internet sadržaje na TV ekrane, a u ovoj godini odlučili smo napraviti korak dalje. Novom uslugom omogućujemo praćenje televizijskih sadržaja na računalima i mobilnim uređajima. Time korisnicima pružamo fleksibilnost jer TV programe od sada mogu gledati kada to njima odgovara, bez obzira gdje se nalaze i na uređaju koji im je pri ruci. Nadam se da će korisnici uživati u Iskon.TV playeru jednako kao što smo mi uživali u njegovom nastajanju.“ , izjavio je prilikom predstavljanja nove usluge Saša Kramar, predsjednik Uprave Iskona.
„Inovativnost je jedna od strateških odrednica T-HT Grupe te sam ponosna na činjenicu da je Iskon prvi u Hrvatskoj korisnicima omogućio korištenje ove napredne usluge. Tako će korisnici T-Mobilea i bonbona, koji su ujedno i korisnici Iskonove digitalne televizije, moći prvi testirati ovu uslugu u Hrvatskoj. U T-HT Grupi korisnicima nudimo mrežu vrhunske kvalitete te najnaprednije usluge i uređaje u istom trenutku kada su oni dostupni i na svjetskom tržištu. Posebno me veseli što će sada televizijske programe moći uvijek i s bilo kojeg mjesta pratiti i korisnici trenutno najpopularnijeg uređaja iPada koji koriste T-Mobileove podatkovne tarife.“ , izjavila je Nataša Rapaić, operativna direktorica Sektora za marketing za privatne korisnike Hrvatskog Telekoma.
Uz praćenje televizijskih programa, putem Iskon.TV playera , dostupni su još i programski vodič, Iskonova videoteka te snimalica. Unutar videoteke korisnici mogu pregledavati ponudu filmova, dok snimalica omogućuje odabir emisija koje žele snimiti. Tako snimljeni sadržaji mogu se naknadno pogledati preko TV ekrana.
Korisicima Iskon.TV-a automatski je aktivirana nova usluga kojoj mogu pristupiti putem weba na player.iskon.hr sa svojim korisničkim podacima. Aktivacija kao i korištenje nove usluge u testnom periodu, do 2. svibnja ove godine, korisnicima se neće dodatno naplaćivati.

Što vi mislite o tome ?
ima kakve koristi od toga ili jos jedna beskorisna usluga ?
Meni se recimo svida sto cu moci pristupiti snimalici gdje god da jesam i jednostavno stavit snimat, da bi pogledao doma.

RIDER32
04-02-2011, 12:02
Inovativno... što je je, samo najveci je problem što ja jedva i da gledam TV :D pa onda što uopće nemam iskon i niti ne planiram preći na njih.

E samo me zanima, čisto informativno, kada gledam TV na mobitelu preko 3G-a dali mi je promet besplatan ili mi skida sa računa?

marijanovic
04-02-2011, 15:05
...
E samo me zanima, čisto informativno, kada gledam TV na mobitelu preko 3G-a dali mi je promet besplatan ili mi skida sa računa?

Jasno da ti se promet naplaćuje.

blood4me
04-02-2011, 15:08
Cek npr. ak sad ja uzmem u Hrvatskoj taj iskon šit..
Oc ja moc preko interneta gledat tv u madjarskoj? :D

Bartuc
04-02-2011, 15:22
Možda i hoćeš, ali po roaming cijenama :D

OT: Nisam impresioniran zbog toga što osobno ne vidim koristi od toga. Za smartphone nebi išao dalje od youtube-a ili eventualno da si gore preko USB-a stavim neki film ako znam da mi je taj dan suđena dosada (fax). Ali sad streamati TV na mobitel, ne hvala...

Systematic Reverse
04-02-2011, 16:43
Ali sad streamati TV na mobitel, ne hvala...

this.

a i negledam tv nikad, osim kad je neka dobra tekma..

Aral
04-02-2011, 16:53
Fora stvar al nemam neke koristi od toga. Tv gledam samo na pravom televizoru...barem zasad xD

blood4me
04-02-2011, 17:18
Pa dobro dodje npr. pod madjarskim ili tako nekim dosadnim predmetom..
imamo WiFi u skoli pa zato pitam.. A doma bi to namjestio prek LCDTVa pa da mogu gledat discovery ^^

streetrace777
04-02-2011, 17:41
Pa dobro dodje npr. pod madjarskim ili tako nekim dosadnim predmetom..
imamo WiFi u skoli pa zato pitam.. A doma bi to namjestio prek LCDTVa pa da mogu gledat discovery ^^

Moci ces da i bez roaminga.. glavno da imas podatke od iskona u hr. znaci ovdje uzmes usugu, a u madjarskoj ti je bitan samo internet. Samo koliko vidim tko zna koliko ce to biti besplatno , vjerovatno ce se usluga poceti naplacivati .)

Karlo_from_Bjelovar
04-02-2011, 22:36
imamo WiFi u skoli
pure awesomeness :D

Totoro
04-02-2011, 23:07
Ane, uzicam iPhone od prijatelja i onda preko nekog dosadnog sata spod klupe, prezakon :D

blood4me
05-02-2011, 20:06
imamo WiFi u skoli
pure awesomeness :D
Ja sam mislio da to sve srednje skole imaju :?

Karlo_from_Bjelovar
06-02-2011, 09:37
imaju vraga, bar ovdje... xd

Bartuc
22-02-2011, 23:59
Sa Iskon Twittera:

"Besplatno korištenje TV playera do početka svibnja od sada je dostupno SVIM Iskonovcima"

zokiii
01-09-2011, 14:10
Ekipa, koristite li Iskon.TV player uslugu i kako ste zadovoljni?
Tu vjerojatno treba pripaziti na promet ako se spaja s mobitela jer se spaja direktno na web stranicu i gleda video..

Imam internet i telefon (http://www.iskon.hr/za_kucu/iskon_duo/internet_telefon)Sod Iskona, no totalno mi je fora ovaj TV player - Tv u pokretu... treba ti samo računalo ili mobitel.