PDA

Pogledaj cijelu verziju : Heavy Metal



Kid A
04-02-2011, 04:09
http://metro-portal.hr/img/repository/2008/03/web_image/heavy_metal.jpg
Nekako sam imao osjecaj da ce ovo W1k1n6 kad-tad otvoriti prije mene ali posto je 4 ujutru i nemam pametnija posla.......
Film je djelimicno nastao prema istoimenom cyberpunk/fantasy kultnom stripu (http://www.coverbrowser.com/covers/heavy-metal/4)S"za odrasle" iz Velike Britanije koji je americkoj publici, kroz godine izdavanja, predstavio radove HR Gigera, Harland Ellisona i (mog favorita) Roberta Silverberga.
Sam film napravljen je od niza epizoda za koje su kao osnova posluzili stripovi Richarda Corbena, Angusa McKiea, Thomasa Warkentina, Juana Gimeneza, Lee Mishkina i Bernie Wrightsona. Nastavak se pojavio 2000-te pod naslovom "Heavy Metal 2000" po stripu "The Melting Pot" no nije dostigao ni dio kvalitete i slave prvog dijela.
http://www.cyberpunkreview.com/images/heavymetal17.jpg
Prica pocinje tako sto se Grimaldi-astronaut- vraca doma i nalazi s kcerkom. Takodje joj je donio i poklon koji je slucajno nasao na posljednoj misiji, zelenu kristalnu sferu velicine omanje lopte. Nakon sto je otvorio kutiju u kojoj je bila orba, ona izlazi i topi astronauta. Orba se tada predstavlja kao "sum of all evils" iliti.....ma znate vec.
Gledajuci u orbu (kasnije imena Loc-Nar) djevojka ima uvid u proslost i moze vidjeti kako je uticala na razna drustva i civilizacije kroz prostor i vrijeme. Loc-Nar je tada prisiljava da pogleda ostatak i tu zapravo pocinje film, omnibus od 6 prica.
B_MzWF8YLhY
Sukladno stripu, film sadrzi dosta eksplicitnih scenama nasilja, golotinje i seksa sto ce mozda i neke vjerojatno odbiti od gledanja
:eyebrows:
Film je nedugo nakon prikazivanja u kinima dosegao kultni status koji je odrzao sve do danas. U martu 2008-e su pocele neke glasine na netu kako David Fincher i James Cameron imaju zelju da snime filmsku adaptaciju ali to vas zapravo ne zanima. Ono sto vas zanima je awesome soundtrack (http://legrandirecensioni.files.wordpress.com/2010/09/heavymetal.jpg)Skoji je pratio original (zbog pravnih razloga i koristenja nekih pjesama je sluzbeno izdan tek 1995-te)
+1 xarabas's pick
Dakle kult i osnovno stivo za sve old school heavy metalce

W1k1n6
04-02-2011, 13:29
Nisam otvarao zasebnu temu, ali sam o ovom kultnom crtiću već nešto govorio u nekoj od tema u multimediji, no drago mi je da si ga ti promovirao kako spada jer je doista nešto posebno. Također ti predlažem da pogledaš crtić Mačak Fritz (Fritz The Cat) iz 1972, koji je rađen po istoimenom stripu Roberta Crumba.

BMUXgLqsYjA&feature=related

Kid A
04-02-2011, 15:32
Da da, za Roberta Crumba sam prvi put cuo preko Harvey Pekara (radio mu je dosta ilustracija za American Splendor jer je poznato da Harvey nije bio bogzna kakav crtac). Takodje sam naletio i na par Crumbovih albuma jazz tematike, imao je svoj bend u 70-tima i glazbeni stil mu je nesto poput starog izvornog delta jazza s pocetka 20-tih. I jos jedna zanimljivost je da je zavidan kolekcionar 78rpm vinil ploca, kolekcija mu trenutno broji preko 5000 naslova. Sto se tice samog Fritza, za njega sam prvi put cuo preko cuvene emisije na HRT-u Zvjezdana prasina (prije znana kao Za Saku Dolara) koju je vodila Sandra Antolic. Stvarno predobra emisija tada, imali su rubriku "kultni filmovi" gdje su predstavili Heavy Metal, Braindead od Peter Jacksona, Meet the Feebles i naravno macka Fritza. Slazem se da je film definitivno kult i jos tada je predstavljao satiricno vidjenje americkog drustva i prorocansku viziju sta ih sve ceka, sto se najbolje danas moze usporediti ako se pogleda film. Izgleda da je to prokletstvo kultnih nastavaka pratilo i Fritza, jer je snimljen nakon tog i "Nine lives of Fritz the Cat" ali i on je imao nezamijecen uspjeh u usporedbi s originalom. U svakom slucaju hvala za podsjecanje, Fritza bih mogao opet reprizirati

The Great Duck
04-02-2011, 16:02
Odličan film s odličnim soundtrackom,iako na trenutke ružnjikav,ali to je možda čak i dobra stvar.Pogledat ću i Fritza kad stignem.

Kostolomac
21-06-2011, 23:37
Kad već Kid A promovira svoju temu, pa da ju bampam malo :P
Jako mi se svidio art, dobar soundtrack, uvrnuta priča, boobies. Sutra bih mogao odgledati onaj iz dvijetisućite.

Kostolomac
30-06-2011, 22:52
Pogledao i Heavy Metal 2000. Kužim da je prvi kultni itd., ali mi je drugi čak i bolji. Iako mi se više sviđa oldschool art u prvome.

W1k1n6
01-07-2011, 11:50
Slažem se apsolutno. Zapravo svi stari crtići koji su 100% rađeni rukom su i meni daleko bolji.

Kid A
22-07-2011, 22:12
Robert Rodriguez acquires rights to Heavy Metal remake (http://www.filmjunk.com/2011/07/22/robert-rodriguez-acquires-rights-to-heavy-metal-remake/)

Kostolomac
23-07-2011, 13:09
Lijepa vijest. Nadam se da će i treći nastavak biti opičen kao prethodni :D

MasaKrisT
23-07-2011, 13:15
Mnogo dobra vijest.Gledat ce se.

Kid A
23-07-2011, 15:15
Ja prije mislim da ce bit smece, reciklaza klasika da se zaradi brza lova, upropastice film sa cenzurom

+ njegova filmografija dosad mi uopce ne pomaze

MasaKrisT
23-07-2011, 15:20
Ukusi druze:) Meni je njegova filmografija jedna od drazih.

Kostolomac
23-07-2011, 16:09
Ne čini mi se da će biti reciklaža.

System
23-07-2011, 18:01
Totalno ne znam sta da mislim.

The Great Duck
23-07-2011, 19:04
Ja prije mislim da ce bit smece, reciklaza klasika da se zaradi brza lova, upropastice film sa cenzurom

+ njegova filmografija dosad mi uopce ne pomaze

Nisam upoznat s njegovom filmografijom, pa s te strane ne mogu komentirati, ali i ja mislim da će biti bezveze. Zbilja, ne kužim zašto se uopće rade ti remake-ovi,kad u velikoj većini slučajeva budu jako loši u odnosu na original.

W1k1n6
26-07-2011, 22:41
Ako napravi brutalni crtić s atmosferom Sin Citya ja zadovoljan.
Nek prije njega još napravi koji Spy Kids da isprazni lošu pozitivnu energiju :)

MasaKrisT
26-07-2011, 22:53
Spy Kids: All the Time in the World in 4D 2011
19 August 2011 (USA)

Evo sefove molbe uslisane:D

W1k1n6
27-07-2011, 01:39
LOL, zakon, ko da sam tarot majstor :)

Vidoviti Milan pičkin dim za mene.

Marvin OCX
27-07-2011, 11:11
Ja prije mislim da ce bit smece, reciklaza klasika da se zaradi brza lova, upropastice film sa cenzurom

+ njegova filmografija dosad mi uopce ne pomaze
Lova i on ne idu zajedno al nikako :)
Idealan je za ovaj film :thumbs2:

Kid A
27-07-2011, 11:18
Da, inace radi ovakve filmove zbog ljubavi prema sedmoj umjetnosti :thumbs2:
http://kinosis.ru/img/covers/8172.jpg
Ma najidealniji je :thumbs2: :thumbs2: :thumbs2:

Marvin OCX
27-07-2011, 11:26
:rotfl: Pa ovo je snimio na nagovaranje klinaca. Jedini razlog. Cudna je on biljka,a ovo ako bude radio bit ce extra.

vukopas
28-07-2011, 21:49
Zapravo Rodriguez sve te svoje dječje filmove snima da bi imao para za financiranje njegovih pravih filmova i imao potpunu kontrolu nad njima.

Sonic_Moronic
02-12-2011, 19:10
Danas prvi put ugledao ovaj magazin na kiosku. Dođe 68 kuna.

Po tko tu koga, ajd još da ima veliki broj stranica ili kvalitetnije korice, ovako je čista pljačka :(