PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koja je najrazornija nuklearna bomba?



W1k1n6
04-02-2011, 01:27
Znate li koja je najjača nuklearna bomba u povijesti? Svi stručnjaci istoka i zapada slažu se da je to definitivno mrcina s nadimkom Tsar (Car), odnosno ruska hidrogenska bomba AN602. Osnovna verzija je snage od 100 megatona, no za potrebe nuklearnog pokusa reducirana je na 50 megatona, što po snazi odgovara erupciji vulkana Krakatoa 1882. godine. Testirana je 30.10.1961. na arhipelagu Nova Zemlja, što predstavlja najsnažniju detonaciju nuklearne bombe u povijesti. Inače, ako budete u prilici, tijekom posjete Rusiji možete je vidjeti u Ruskom atomskom muzeju u Sarovu. Naravno samo prazno kućište. Još jedna zanimljivost je drugi nick koji su joj nadjenuli ruski vojnici - "Kuzmina majka" :)

http://www.funstrangeamazing.com/wp-content/uploads/2010/11/Tsar_Bomba.jpg

The Boz
04-02-2011, 01:30
Mrcina veličine vagona. Morali su dodatno izdubiti medvjeda (avion koji ju je bacio) kako bi uopće stala u njega.

W1k1n6
04-02-2011, 01:45
Kuzmina mama je očito bila punašna žena :)

The Boz
04-02-2011, 01:58
Al mora da je ljuljalo...

W1k1n6
04-02-2011, 01:59
Bolje da ljulja nego da žulja, kaže Kuzmin tata.

McPingvin_v2.0
04-02-2011, 11:37
Kuzma jei mao teško djetinjstvo.

bango
04-02-2011, 12:04
ggH-ObiUWEE

ovo mi je najzastrasujuci video erupcije sve zbog ove vode kaj se digne u zrak prestrasno zgleda :pray:


obratite pozornost na kita 0:56 :hangin:

Aerial
04-02-2011, 12:18
bokte, kolko je to živina pobilo u moru :(

blood4me
04-02-2011, 15:00
El su atomske bombe efektivnije ako se bace npr. u more pa naprave tsunami, ili ih je drito bolje bacit na grad?
Sjecma se da sam gledo neki film na tu foru gdje su teroristi radili tako nesto s atomskim bombama...

McPingvin_v2.0
04-02-2011, 16:08
Teroristi nemaju atomske bombe.

Boz je stručniji po tom pitanju, ali logika mi je da je razornija ako ju baciš u zraku, u tom slučaju imaš i toplinski efekt koji sjebe zemlju :)

blood4me
04-02-2011, 16:24
Ma to e sam film neki tak bio ^^
Aje, aje jos cekam odgovor...

McPingvin_v2.0
04-02-2011, 16:30
Rekoh ti :)

Atomska bomba stvara štetu na tri načina: udarni val, toplinski val i radijacija. U vodi toplinski val ugrije vodu, ali ne dovoljno da tsunami ima temperaturi od 60°, a i radijacija se zadrži pod vodom. Za ljude nije toliko štetna :)

W1k1n6
04-02-2011, 16:46
Najviše štete stvaraju kako Ping kaže kad se detoniraju u zraku. Dobiješ pun paket zala, snažan udarni val koji ravna sve što dođe pred njega, toplinski val koji skida kožu i mesu s kostiju (prije nego ih pretvori u prah ili paru), smrtonosnu radijaciju, te oblak radioaktivne prašine koji efekt štete u najboljem slučaju prošiti na još par desetaka kilometara, a u idealnim uvjetima potpomognut atmosferskim (ne)prilikama poput vjetra i kiše, ode još mnogo dalje, te vesele čestice odvede i pod zemlju. Inače, nakon pokusa ove mrcine znanstvenici su se iznenadili koliko je ova hidrogenka bila čišća od drugih nuklearki. Obzirom na snagu, efekt radijacije je bio puno blaži, mada na tom arhipelagu još neko vrijeme neće otvarati turističke kampove. S druge strane postoje teorije kako bi jedna podvodna ili podzemna eksplozija od osamdesetak megatona na idealnom mjestu gdje se spajaju tektonske ploče, mogla recimo čitavu Kaliforniju potopiti u more i pokrenuti nesagledive seizmičke aktivnosti.

croat1gamer
04-02-2011, 16:57
Plimni val od kipuce, teske, vode? Sounds fun. :)

Ako se dobro sjecam, Tzar bomba je nekako ogranicila fuzijske procese tako da je vecina energije potjecala od fisije, koja izbacuje dosta manje radiaktivnog zracenja. Ili tako nekako, davno sam citao o nuklearkama.

W1k1n6
04-02-2011, 17:15
Evo kako je to izgledalo:

JBIdH26Uqr8&feature=related

The Boz
04-02-2011, 20:10
Plimni val od kipuce, teske, vode? Sounds fun. :)

Ako se dobro sjecam, Tzar bomba je nekako ogranicila fuzijske procese tako da je vecina energije potjecala od fisije, koja izbacuje dosta manje radiaktivnog zracenja. Ili tako nekako, davno sam citao o nuklearkama.
Obrnuto je, fuzija je "čišća", ali zbog snage bombe je samo kod Ivana slučaj da je BOLESNA količina zračenja i radioaktivnog materijala učunkovitije smanjena sa prepolavljanjem fuzijskih koraka.

I da, što se tiče podvodnih eksplozija atomskih bombi, rusi imaju supersonična nuklearna torpeda. Fleetbusters.