PDA

Pogledaj cijelu verziju : Medieval II Total War MOD



Forengner
31-01-2011, 19:38
Rise and fall:EmpireS

Iduci po TWC-u naisao sam na mnostvo modova koji se direktno bave problematikom originalne igre,medjutim,malo njih se bavi problemom Svetog rimskog carstva,veoma nerazradjene i pojednostavljene frakcije,dakle,moja ideja je da napravim mod koji bi u potpunosti promenio HRE naciju i iz korena promenio gotovo sve vezano za nju.I ranije sam pokusavao da modifikujem MIITW ali su to uglavnom bili pocetnicki pokusaji,neuspesi,medjutim,sada bi zaista dao sve od sebe,u nadi da ce finalni proizvod liciti na nesto,dakle,da ne duzim,evo spiska stvari koje bih promenio i sta bi tacno dodao:

-HRE ce imati mnostvo novih jedinica.
-Heraldika ce biti vernije prenesena.
-Vladari i vlastelini ce biti povijesne licnosti.
-Krupne teritorije sadasnjeg carstva ce biti podeljene na mnostvo manjih regija.
-Novi gradovi i sela.
-Mnogo mracnija atmosfera.
-Portreti.
-Titula Imperatora.


Dakle,rec je o modu koji ce se baviti iskljucivo carstvom,buduci da je ono kao frakcija poprilicno lose predstavljeno,dakle,zamislite nesto kao HRE iz EUIII.
Mod je idalje jos gruba ideja,nerazradjena,jos u pocetcima,kako rad bude napredovao,postavljacu sve vise informacija.
(Nemojte kritikovati povrsnost informacija i same teme,kako rad bude napredovao,sve cu vise podataka i nekih,hajmo reci,progress reportova postavljati.)

Ako ima zainteresovanih,tojest,ako bi neko voleo da ucestvuje u ovom malom projektu,neka se oglasi u ovoj temi ili neka mi posalje PP.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/5b/Quaterionenadler_David_de_Negker.svg/544px-Quaterionenadler_David_de_Negker.svg.png

Herr Schnitzel
31-01-2011, 20:50
Nema na čemu. (http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=498)

Forengner
31-01-2011, 20:54
Znam za to, :) ali bih ja radije pokusao sam da napravim modifikaciju,mada,najverovatnije cu preuzeti taj mod,ukoliko mi pocetna ideja propadne.

Zeko149
08-02-2011, 23:06
gl, cini mi se da to radis da naucis modat a ne radi igre :P
jesi sam ili jos ko radi?

Forengner
08-02-2011, 23:08
Imam jos jednog druga koji radi na modelima.Iako je jos ljudi uvek dobrodoslo.

Zeko149
08-02-2011, 23:28
nisan bas od volje, a ni vrimena tako da.....da je dow vjerojatno, ali tu mi nije nesto kad nema puno novog....

hrčak
08-02-2011, 23:53
E Forengner, oko čega trebaš pomoć, možda mogu pomoć oko nečeg.

Tsaя
10-02-2011, 21:52
Ooo, počo si mod pravit. Lijepo.
Kako napreduje?

Forengner
10-02-2011, 21:55
Zastave i plan izrade gotov.Nemam mnogo vremena na raspolaganju.

Macolla
10-02-2011, 22:24
Može li se pomoć ali ono neki mali poslić, kao pronaći na netu nešto iz povijesti, napravit zastavu dvije i tako?

Forengner
10-02-2011, 22:33
Moze,:) Iako povijest sredjujem ja,(imam par knjiga,vrlo pouzdani izvori) Uvek je dobrodosla pomoc u vidu pravljenja barjaka/oznaka/portreta.
Planiram barem 40 drugacijih generala.

Tsaя
11-02-2011, 10:23
Zasto malo vremena? Nebi trebao bit ograničen.
Ja sam pravio mod za ETW, al mislim da je to skroz drukčije i teže od pravljenja za M2TW.
Jel imaš moding tools?

Moj frend pravi mod za medieval, al sve, mapa, jedinice... (Balkanska regija)

Sretno druže. :)

Zeko149
25-04-2011, 08:41
last post: 11 vel 2011, 10:23
pa ima li sta od ovoga ili je propalo?