PDA

Pogledaj cijelu verziju : Iskon ili B.net? + pitanje vezano uz B.net!



Nee Joe
31-01-2011, 18:38
Opet ja u ovom podforumu, koji mi je danas vrag, samo trebam pomoć :D. Evo, u posljednje vrijeme članovi moje obitelji i ja uslugama T-Coma općenito (znači, i telefon i internet), te me zanima par stvari vezane uz, koliko sam skužio, dvije mreže koje trenutno pariraju u konkurenciji T-Comu uz Optimu - Iskon (koji je ionako T-Comov) i B.net. Moja lokacija je Kutina, Sisačko-moslavačka županija. Pa ovako:

ISKON

-Da li je potreban telefonski priključak za internet i koliko to košta (ako je potrebno)?
-Koliko iznosi cijena najjeftinijeg internet paketa i najmanja brzina, a koliko iznosi cijena najskupljeg paketa i brzina? Kakva su vaša iskustva sa internetom? Puca li, brzina u malo udaljenijim prostorima od centrale?
-Jesu li svi paketi FLAT RATE?
-Kakav je TV paket?
-Isporučuju li minimalnu brzinu koju nude (ako je npr 4mbita), te da li dolaze u slučaju kvarova ili zahtjeva korisnika (tipa, spajanje još jednog kabela za povećanje brzine)?
-Da li je Iskon dostupan na mom području?
-Koji je, po vama, najpovoljniji izbor paketa za nekoga tko može izdvojiti do max 250kn mjesečno?

B.net

-Koja je razlika između XNet i XCARNet paketa?
-Isplati li se uzeti 3D paket?
-Vaša iskustva sa internetom? Brzina na malo udaljenijim prostorima od centrale, puca li?
-Da li je potreban telefonski priključak za internet?
-Jesu li svi paketi FLAT RATE?
-Isporučuju li minimalnu brzinu koju nude (ako je npr 4mbita), te da li dolaze u slučaju kvarova ili zahtjeva korisnika (tipa, spajanje još jednog kabela za povećanje brzine)?
-Kakav je TV paket?
-Koji je, po vama, najpovoljniji izbor paketa za nekoga tko može izdvojiti do max 250kn mjesečno?
-OSIM TV-a, DA LI JE B.NET DOSTUPAN NA MOM PODRUČJU?

Znam da na ova pitanja imaju odgovori na njihovim stranicama, ali opet u tim odgovorima nedostaju bitne sitnice, a i iskustva su mi najbitnija, jer novac nije šala. Na T-Comu sam otkad imam net (cca od početka 2007. godine), pa ako sam postavio neka "glupava" pitanja, okrivite neiskustvo u prebacivanju :D.

Ako nijedna od ove dvije mreže nije dostupna na mom području. molio bih znalce da uzmu pitanja za Iskon mrežu i odgovore na njih, ali vezano uz Optiminu mrežu (bez pitanja je li dostupno na mom području).

Hvala unaprijed svima na pomoći, bitno mi je ovo! :D

Frky
31-01-2011, 19:13
Imam mi rođakinja B.net (tv, telefon i net) i sklada hvalospjeve o njemu nakon što je odjebala t-com! Za ostale neznam jer nikad nisam imao prilike upoznati osobu koja ima ili iskon ili optimu u svom domu!

Viper33
31-01-2011, 19:14
Prvo ti provjeri jel b-net uopce moze da dode nestavi kod tebe to. Ja sam mislio prec pa su nesto rekli da nije moguce zbog nekih starih instalacija il kablova tako neke fore :S

Frky
31-01-2011, 19:15
Hi 5 bro, ja samo mogu T-com i tako će biti još godinama!

Nee Joe
31-01-2011, 21:44
Hi 5 bro, ja samo mogu T-com i tako će biti još godinama!

Po tome, trebao bih biti na HT-ADSL-u :D.... Mah, sve se to da sredit, malo posla i dobro :D

streetrace777
01-02-2011, 09:57
Ja sam na iskon carnet trio usluzi :)
Posto mi se sestra skoluje preko nje mogu dobit carnetove korisnicke podatke, te mi cijena dolazi na 160 kn mjesecno , sa televizijom i telefonom sto mi je super.
Brzina je 3 Mbita/s ali vise mi ni ne treba :))

Da_killah
01-02-2011, 18:53
nije tema, al naletih. od danas mi je uključen novi paket kod optime, ali brzina se nije povećala. da li treba neko vrijeme da povećaju ili da zovem službu za korisnike?

pimp
03-02-2011, 19:19
-Koja je razlika između XNet i XCARNet paketa?
-Isplati li se uzeti 3D paket?
-Vaša iskustva sa internetom? Brzina na malo udaljenijim prostorima od centrale, puca li?
-Da li je potreban telefonski priključak za internet?
-Jesu li svi paketi FLAT RATE?
-Isporučuju li minimalnu brzinu koju nude (ako je npr 4mbita), te da li dolaze u slučaju kvarova ili zahtjeva korisnika (tipa, spajanje još jednog kabela za povećanje brzine)?
-Kakav je TV paket?
-Koji je, po vama, najpovoljniji izbor paketa za nekoga tko može izdvojiti do max 250kn mjesečno?
-OSIM TV-a, DA LI JE B.NET DOSTUPAN NA MOM PODRUČJU?

evo imam bnet, pa rekoh da ga pohvalim malo :)
imam 2D paket, tv i net, brzina je fina, meni skoro pa 8mbit, download 900kbs bez problema, kad je dobar dan ide i do 1mb u sekundi, svi paketi us FLAT RATE i stalno je prikopcan na net, znaci nema connect/disconnect, meni vec godinu dana nije pukla veza niti išta, tv paket imam osnovni i to mi je dosta, mi ne gledamo puno tv, tu i tamo national geographic i tako nesto slicno,

Nee Joe
03-02-2011, 19:40
-Koja je razlika između XNet i XCARNet paketa?
-Isplati li se uzeti 3D paket?
-Vaša iskustva sa internetom? Brzina na malo udaljenijim prostorima od centrale, puca li?
-Da li je potreban telefonski priključak za internet?
-Jesu li svi paketi FLAT RATE?
-Isporučuju li minimalnu brzinu koju nude (ako je npr 4mbita), te da li dolaze u slučaju kvarova ili zahtjeva korisnika (tipa, spajanje još jednog kabela za povećanje brzine)?
-Kakav je TV paket?
-Koji je, po vama, najpovoljniji izbor paketa za nekoga tko može izdvojiti do max 250kn mjesečno?
-OSIM TV-a, DA LI JE B.NET DOSTUPAN NA MOM PODRUČJU?

evo imam bnet, pa rekoh da ga pohvalim malo :)
imam 2D paket, tv i net, brzina je fina, meni skoro pa 8mbit, download 900kbs bez problema, kad je dobar dan ide i do 1mb u sekundi, svi paketi us FLAT RATE i stalno je prikopcan na net, znaci nema connect/disconnect, meni vec godinu dana nije pukla veza niti išta, tv paket imam osnovni i to mi je dosta, mi ne gledamo puno tv, tu i tamo national geographic i tako nesto slicno,

Mhm, mhm, zvuči super. Znači, telefonski priključak nije potreban? I btw, gdje ti živiš (zanima me čisto zbog lokacije)?

C
05-02-2011, 14:31
Ja sam uzeo od H1 mreže, po meni su puno bolji od oba-trojice.

Uzeo sam telefon+internet.
Za 155KN mjesečno sam dobio flat 8Mbps/512kbps, veza nikada ne puca, pingovi su uber (na daljinu od 1500KM imaš ping od 110ms, Srbija, B&H i drugi bliži su pod pingom od 50ms, a unutar HR su većinom po 20ms, max. 50ms) što je idealno za igranje i hostanje, i dali su mi uber router koji kosi današnju konkurenciju. Montaža i servis su mi besplatni.
Glede telefona, cijene su dosta niske za sve, pa i za pozive van granice, a razgovori između H1 korisnika su besplatni, naplaćuje se samo uspostava poziva po 0,07KN.
I za sve to plaćaš samo jedan račun.

H1 mreža je dosta mlada, izvorno je Hrvatska (negdje sa primorija koliko znam), ne reklamira se pa nemaš mogućnost čuti za njih, ali krenula je oštro i cilj joj je srušiti sve vodeće današnje mreže. Munjevito brzo su se proširili preko cijele Hrvatske.

Inače su jako ljubazni i nastrojeni. Ono što meni T-com nije riješio cca 20 godina koje smo ih molili, oni su riješili šaljući pisma i optužnice T-comu, te riješili probleme u vrlo brzom roku.

http://www.h1telekom.hr/

Nee Joe
07-02-2011, 16:25
Aha, znači dosta povoljno.... Sad, namjerno da nabijem tu i tamo koji post (:D), telefonski priključak za H1- potreban ili nije (neda mi se otvarat ilnk i tražit :oops: )? I da, nadam se da je dostupan svuda :D

C
07-02-2011, 16:39
To vidiš s njima. Meni je bilo potrebno sve i svašta, imao sam samo dvije žice za tulifon, tako da od DSL-u nisam mogao ni maštati, čak ni preko 5 godina koliko smo žicali t-skum da nam srede žice koje su uiebali i uvedu DSL. Nismo se mogli ni skinuti s njih jer niti jedan ISP ne želi provoditi kablove i popravljati greške i shitove koje je T-scum sredio, tj. uiebao, tako da smo bili prisiljeni biti na t-skumu, zatim je došao H1 koji je skupa s nama sprašio t-scum, provukao nam žice skupa s t-comom i sve nam sredio za free. S obziurom da mi je i utičnica loša, čovjek koji mi je sve sredio je rekao kada uzmem novu utičnicu da ga samo nazovem, on će doći i montirati žice (rezati, prespajati, spajati, uklještiti, etc.) za free.

Inače, sada trenutno H1 prespaja svoje kablove od telefona, tako da ne vjerujem da ćeš ih na tulifon dobiti, a ne znam koliko će to trajati, pa ih ili kontaktiraj na e-mail ili ti ja mogu dati njihov broj mibitela od ljudi koje znam da djeluju na području Rijeke, a oni će mene ili tebe uputiti na broj mobitela koji je tebi u okolici i koji djeluje na tvom području.

Inače, za dostupnost, ukucaj grad ovdje i dobiti ćeš listu i sve ostalo za svoje mjesto:
http://www.h1telekom.hr/Provjeradostupn ... fault.aspx (http://www.h1telekom.hr/Provjeradostupnosti/tabid/57/Default.aspx)

Prvo ukucaj grad, recimo "Rijeka", zatim ukucaj poštanski broj, recimo "51 000", zatim će te pitati ulicu, ukucaj svoju ulicu, kućni broj ispod i tvoj broj telefona. Ako ti izbaci da je nedostupno, ne računaj na to previše, za mene izbacuje da je nedostupno, a visim na flatu, dakle dostupno je. Tako da ti je to samo u grubo rečeno dostupnost.

Meni recimo ovo izbacuje:

Dostupnost H1 usluga

Na adresi „XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX“ ovog trenutka Vam možemo ponuditi H1 BESPLATNO, H1 PLAVO i H1 CRVENO pakete H1 govorne usluge predodabira operatora.

Ukoliko želite da Vas obavijestimo kada će Vam Surf & Call usluga također biti dostupna, popunite obrazac sa osnovnim podacima ili kontaktirajte našu Službu za korisnike na broj 0800 05 05

[X]Želim da me kontaktirate kad mi usluga bude dostupna.
Itd.

Ukratko, piše da mi ne mogu pružiti DLS, a već su mi ga pružili i koristim ga već mjesecima.

BTW Broj im radi.