PDA

Pogledaj cijelu verziju : Instalacija winsa 7, veliki problemi....



*Fila*
31-01-2011, 12:14
Dobar dan dobri ljudi molim Vas pomozite....
Iam problem kod frenda, naime ima komp, gigabyteova ploča neka(neznam model sry), 2 gb rama, nvidiju gt245 ili tak neš i hard seagate sata od 160 gb. Problem je sljedeći. Prvo je imo xp, i sad oće seven. Dođem do njega, patition mangerom podjelim particije na jednu od 30 i drugo 100 i neš. Na ovoj od većoj su mu podaci. Idem instalat seven. Stvaim dvd sve ide fino dođe do biranja particije. Odaberm ovu koju sam odabrao za windows, kliknem next piše windows cannot install or create system partition. Probam ovu od 100 neće ni na nju. Probao sam format ovo ono neće opet. Stavim xp neće ni on.Gledam bios mijenjam iz sata native ono u sata achi ma u sve sam probao ne vrijedi neće opet. Probao sam disk van i kod mene u komp instalam sedmicu radi ko ura. Stvaim njemu disk u komp, piše disk boot failure. reko možda sedmica neće tako probat ću xp instalat, instalam xp kod sebe u svom komp na njegov hard bez beda, diže se radi ko ura. Stvaim kod njega opet disk boot failure. PUko sam više neam pojma što da napravim. Kako i što je problem jel neko zna. Jel postoji način da nekako instaliram system na njegov komp preko svoga ili neš. Disk je ok kad kod mene radi bez greške. Biosa sam vratio defaultni i opet neće(njegov) Probao sam ištekat cdrom pa da vidim opet neće dizat. Probao bi preko usb ali mislim da nema kruha. Bojim se reći mu da uzme novi hard da se to opet ne ponovi i sa novim hardom.
Dakle da sumiramo...Nemogu instalat winse kod frenda ali na taj isti hard instalam winse kod sebe bez beda.
Tekst je dulji ali molim Vas uzmite min dve i pročitajte i dajte savjet. Ne znam što i kako više, neću još slat na neki servis jer će mu nove uzet a glupo bi bilo da mu ne platim bar pola jer sam možda i ja sjebao nekako.
UGl sad win na hardu je xp, kod mene hard radi kod njega neće.
Dakle postoji li način instalacije windowsa nekako preko lana ili neš ili da nekako lociram problem lakše. Imam hiren boot cd pa ako se sa tim neš može nisam puno gledao. HVALA PUNO
p.s. instalacija winsa je ok, probana puno puta uvijek radila.
p.s.s. http://picupl.com/images/82151983336654752544.png
matična.

fear
31-01-2011, 14:05
Ako misliš da je problem u matičnoj jesi li probao flešnut bios?

*Fila*
31-01-2011, 20:34
Ako misliš da je problem u matičnoj jesi li probao flešnut bios?
Bio je bed u particiji...nekako ju je frend bacio u secondary, da nije primarna a seven se onda gubi ne kuži je. Barem njemu. Preko acronis disk directora je vratio u prvobitno stanje i stavio seven. sad je ko ura
hvala lijepo na odgvoru,. može lock.