PDA

Pogledaj cijelu verziju : CPU OC



dominik43
29-01-2011, 23:16
Imam e4400 kojeg koji se ne boota ako je clockan preko 3.6 ghz. Imam Transcend Jetram 4gb ram, i upravo sam kupio OCZ Reaper 4gb ram. Mogu li sa ovim ramom bolje klokat proc?

R@pt0r
30-01-2011, 00:12
Ja bi se prije pobrinuo nabavit nekog kvadonju nego da OC-aš E4400 od kojeg, koliko god da OC-ao, nemaš ništa, uz takvu grafulju koju imaš.
Tebi treba podhitno neki Q6600 ili nešto iz serije Q8xxx/Q9xxx. ;)
Žalosno je vidit kad se takav jadničak od dualca mora mučit sa takvom mrcinom od grafe.

Shaka
30-01-2011, 00:43
ja sam koliko se sjecam kada sam imao e4400 sam ga naklokao na 4.0Ghz sto je ako se ne varam 100% clock...

sta je je,za danasnje naslove ovaj malac je na izmaku snaga ali klokan bi trebao posluziti jos neko vrijeme

C
30-01-2011, 08:09
Ako stavljaš različite RAM pločice da skupa rade, čuo je i da PC radi ikako.
OCZ je najbolji proizvođač, pa bi s njime mogao tjerati koliko god želiš, vjerojatno latencije i voltažu ne podesiš kako treba, pa ga ne možeš OC-ati koliko želiš, nije dovoljno clock dignuti, što si ti vjerojatno i napravio, dizao clock i vidio dokle ide, išao bi on puno više da još podesiš ostale navedene kerefeke.

zoky
30-01-2011, 09:43
Daj mi samo reci od kad je to OCZ najbolji poizvođač memorije?? :hangin:

...prije nego bubneš pročitaj nešt, a onda saznaj...

što se tiče OC, imaš hadrver podforumu "uputstva" kako što bezbolnije OC-ati

viewtopic.php?p=974888#p974888 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?p=974888#p974888)S - 5 POST

Poslužit će ti....

Ako ti nešt ne bude jasno pitaj! :wink:

C
30-01-2011, 10:14
OCZ je dobar i kvalitetan, bolji je od današnjih Corsaira i ekipe.

Shaka
30-01-2011, 10:51
to ti je neko slagao,corsair,g skill,mushkin svi su oni mrvicu bolji glede clockerskih
ogucnosti...

C
30-01-2011, 10:55
Nisam rekao da je OCZ dobar za OC, rekao sam da je dobar i kvalitetan (glede artikla), te da s njime tu motorku može denuti na više nego što ju je denuo, samo mu treba malo OC skilla.

zoky
30-01-2011, 11:29
OCZ je dobar i kvalitetan, bolji je od današnjih Corsaira i ekipe.

Nemoj pričat što očigledno neznaš...

Samo mi reci na čemu temeljiš to?


to ti je neko slagao,corsair,g skill,mushkin svi su oni mrvicu bolji glede clockerskih mogucnosti...

Ne samo klokerskih nego i općenito ;)

samo za inf. C, OCZ najerava povući memorije i dao je izjavu kako potpuno zatvara proizvodnju radne memorije.
Nisam siguran da bi zatvorili proizvodnju da s tako dobri što ih ti hvališ, jer vjerujem da bi ih onda neko i kupovao.

Al ovako čim je došla konkurencija koja je pokazala kako se to radi :roll:

pa ti vidi... :)

C
30-01-2011, 11:58
Čuj, njihovi RAM-ovi i sve ostale pizdarije poput USB Stickova su puno skuplji naspram ostalih, uz neke svoje imba kerefeke s većom brzinom naplaćuju isključivo kvalitetu. Ali u današnjem svjetu gdje je sve Made in China, zašto bi netko kupovao mega kvalitetnu stvar za 1000KN, kada isto to, samo fuš može dobiti i u pola cijene.

Kina drži 70% svjetskog tržišta, ali uzmi sada samo jedan najgori čimbenik, Kina drži 97% svjetske proizvodnje metala, a svi znamo kakve su kvalitete Kina proizvodi.
Onih 3% su vjerojatno neki mali obrtnici i tvornice koje se bave metalima koji su iznimno visoke kvalitete i cijene.
Kada to sve sagledaš realno uvidjeti ćeš da se kvaliteta masno naplaćuje, a kvalitetnu, tj. skupu robu gazi mnoštvo nekvalitetnih roba, njhova masa, rasprostranjenost, a uz to ide i fuš krivotvorena lažna nekvalitetna roba, pa se ne primjeti u gomili.

Ne kažem ja sada da su Corsair, Transcend, Elpida i ostali nekvalitetni, želim reći da ne možeš reći "povlače proizvode, zatvaraju tvornicu, sigurno jer su nekvalitetni", jer postoji mnoštvo drugih razloga zašto bi se "tvornica ugasila". Da nisu kvalitetni, ne bi imali višlju stopu cijena, a samim time i raspad.

Uzmi ovako jedan primjer. Odeš kupiti kilu mandarina, čovjek ti nudi dvije, uvozne 1kg/5kn (upitna je kvaliteta) i domaće (sigurna kvaliteta) 1kg/6kn.
Naravno kupiti ćeš one od 5kn, i ja bi tako napravio, i drugi bi tako napravili, svi bi tako napravili. A u pozadini toga naš domaćin će propasti jer od njega nitko ne kupuje.

bezimeni
30-01-2011, 12:31
Od klokanja procesora do memorije i na kraju do mandarina :rotfl:

C
30-01-2011, 12:34
Kad moram tako. :rotfl:

bezimeni
30-01-2011, 12:36
ne moraš :rotfl:

C
30-01-2011, 12:50
Dobro nećemo. :rotfl:

dominik43
02-02-2011, 10:39
mislim da me ovdje nitko nije razumio. do sad sam imao loš ram, nisam ga clockao, oc sam samo proc, koji nije mogao bootat preko 3,6 ghz. mislim da je to do rama. sad sam kupio ocz reaper koji je puno bolji ram, pa me zanima da li mogu proc clockat preko 3,6 ghz da se boota. sto se tice proca kasnije cu si kupit nesto tipa phenom x4/x6 ili i3/i5 zavisi o tome kolko novaca budem imo.