PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mini Ninjas mi je težak



GODSKILLER
27-01-2011, 16:17
Stvarno nije mi jasna da sad kad igre više nisu proizvodi iz garaže nego industrija koja vrti milijune ma koje milijune milijarde,film i glazba zajedno nemogu ići protiv industrije virtualne zabave,da potrošači takve zabave dobijaju polu-proizvode.Stvarno nije mi jasno jel oni(devolperi) uopće igraju svoje igre,opet ako igraju izgleda da su mnogi onda retardirani kad nevide nedostatke i i ovi testeri koji koa isprobavaju su još gori od njih kad kao hvale se da su sudjelovali u testiranju a opet dobijemo sranje.

Trenutno igram paralelno dvi igre,Dark Void i Mini Ninja(na PC-u) sav uzbuđen krenem sa igrom,sve bude dobro nekih 4-5 sati kad ono problemi,pa tako kod dark voida koji je zamišljen kao TPS sa letačkim dionicama,lik ima jet-pack na leđima upravo to upravljanje kod leta je spetljano,mislim teško je skinuti protivnika.Ustvari u čemu je bit,da u zadnje 2 godine sve igre igram na hard težini i u normalnim igrama je ta težina taman toliko teška da ne izaziva fustraciju,normalno postoji par spetljanih dionica ali te dionice su tako složene da baš uvi fali samo jedan potez da bi se riješio problem pa shodno tome imaš volje igrati jer znaš da si vrlo blizu cilja,ali eto kod bisera od igara to nije slučaj.

Jel ti devolperi uopće isprobavaju svoje igre na različitim težinama,jer jednostavno nije isto na kojoj se težini igra,ne zato što sve normalno postaje teže nego svaka igra pati od nekih glitch-eva,bug-ova,gluposti koje puno više dolaze do izražaja nego kad recimo igraš na normal težini,pa tako kod dark void(srića šta neke igre omogućuju promjenu težine u bilo kojem trenutku) upravo te leteće dionice ako igraš na normal nije mi gušt igrati prelako,ako stavim na hard onda postaje nemoguća misija a to je zato jer kreteni od programera oćito nisu testirali igru na razne težine nego su samo dodali par crta koda tako da protivnici se ponašaju gotovo nadrealno i to kvari igranje.

Recimo kod Mini Ninjas sve je dobro do određene vrste protivnika di jednostavno na hardu kad igraš ti njega mlatiš po ure njemu ništa a on tebe samo okrzne i odvali svo zdravlje,ali to baš i nije problem nego ovo 3_6n9lid ... re=related (3_6n9lideZM&feature=related)S,cilj je nakon borbe sa šefom spustiti se niz planinu i pritom izbječi lavinu koja je za petama,jednostavno ovo je u povjesti bilo kakvih vozačkih igara i dionica u raznim igrama naj spetljanija vožnja,prvo uopće nemaš nikoji putokaz nego kao čorava kokoš pogađaš zrno kukuruza,ma jednostavno za nevirovati,jutros-noćas uru vrimena i nikako pogoditi,čak i uz pomoć jubito-a nemoguća misija,pa i ovi koji su stavili to na jubito imaju isti problem.

Jednostavno ima takvih bisera u igrama da jednostavno zamislim situaciju da taj koji je to programirao dobio je ultimatum da ima toliko pokušaja a pritom gun mu je prislonjen na glupavu glavu 99% njih nebi uspilo.Onda kad se igre slabo prodaju krivi husari,a ne njihova nesposobnost,pa ovi koji financiraju igre pa jesul oni uopće gameri,ono daju milijune dollara&eura a ne kontroliraju proizvod ionda se čude kad popuše lovu.
Ono kupiš auto dođeš kuči i skužiš da pola stvari na autu nevalja jer eto gospoda nisu isprobali proizvod.

Imam ideju da bi tribali mi gameri osnovati tvrtku za testiranje igara,normalno za lovu,jednostavno svijet virtualne zabave se toliko razvio da jednostavno svaki pojedini žanr ima svoja pravila i svi oni koji pokušavaju izmislit toplu vodu to prolazi sa neuspjehom,pa meni se toliko ideja mota po glavi da jednostavno kad bih mogao proizvoditi igre svaka bi bila vrhunski ispolirani proizvod.jednostavno kao gameru mi je žao tih promašaja od igara još naročito kad znaš da to tako nije tribalo biti.

Znam da sam malo zagnjavio ali jednostavno me to fustrira,ipak dajem svoje slobodno vrime i na kraju me igra naguzi,a kad već sam zapeo nekako mi je krivo ako igru ne prođem do kraja,jer inače kako bih onda primjetio te nedostatke,a to i jest problem ovog trenutnog kapitalizma da više nemaju vrimena temeljitije ctestirati proizvode,zato se i dešavaju blamaže od proizvođača(toyot-a).

Evo za kraj ideje koja je upropaštena upravo kod toga što nije testirano ponašanje na raznim težinama,rječ je o serijalu Brothers In Arms.svi znate da je to taktički fps di imate svoje suborce sa kojima zapovjedate,to je sve dobro odrađeno ali(veliko ALI)kad se igra na normal,ali kad stavite na hard(u igri je to veteran)onda dolazi do problema jer u tom trenutku protivnici postaju super precizni i pametni,a vaši suborci tad pokažu svu svoju glupost odnosno da je AI za kurac,a bez njih je jednostavno mnoge djelove igre nemoguće prići,tako da taktički fps postaje fps ala rambo,znači na vama ostaje da sve sami napravite,počistite teren i tek onda zovnete suborce jer u protivnom stradaju već na početku misije,ali to nebi ni bio problem da ne dolazimo do u biti največeg problema u tom serijalu(malo je popravljeno u zadnjem) ponašanje oružja.Preciznos oružja je toliko idiotske da sa snajperom na nekoh 5 metara u igri memožeš ništa pogoditi,ono kao da ti programeri nikad nisu pucali iz bilo koje vrste oružja i neznaju pravo stanje stvari,a s druge strane kad priđete igru imate pristup dodacima di se hvale kako su koristili sve stvarne podatke tako da igra bude što realnija,a normalno pritom preciznost snajpera je na nivou onoga na vodu.Tako da kad igraš na hardu moraš svoje suborce dobro sakriti da nebi poginuli i onda sam u rambo stilu iči čistiti a pritom imaš neprecizna oružja ali to vridi samo za igračevog avatara jer protivnička oružja nepate od te boljke oni imaju kao u filmu Fifth Elements navođeno streljivo.

Najgore što je taj serijal dobio dobre ocijene u globalu kako u svitu tako i kod nas ali vjerojatno oni koji su recenzirali su igrali max. na normali a čak većina njih vjerojatno na easy.

P.S. Jedno pitanje za recezente iz PlayZona kad recenziraju koju težinu koriste(iskreno) i onda daš 300kn za igru na normal laka a na hard fustracija.

Maloki
27-01-2011, 16:26
Kaj ti briješ?

TheThoR
27-01-2011, 16:34
Kaj ti briješ?

Prica da se u gaming industriji vrte prevelike pare da bi se dopustilo da danasnje igre imaju tolko bugova,glitcheva itd.
I u pravu je.

Bartuc
27-01-2011, 16:35
Meni se čini da ne zna preći Mini Ninjas pa je puko.

Teon
27-01-2011, 16:36
To ti je tzv. Fake Difficulty (http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/FakeDifficulty). Devoperima je puno lakse igracima koji traze izazov u igri dat jace neprijatelje bez pravog balansiranja i otezavanja igre. Osim toga, zasto bi se i trudili kad smo, kao sto si i sam zakljucio, ocito u manjini a ostali puk se "muci" i na easy.

Devil Dog
27-01-2011, 16:38
... i to već nekoliko godina.

Aral
27-01-2011, 16:41
Koga briga za to, ili igraš ili ne igraš :)

Babitz
27-01-2011, 17:03
Koju si idiotariju izjavio, Arale. Naravno da nije svejedno. Prelake igre dosade za 5 minuta i brišem ih. Primjer: Bioshock. Dobro, osim težine, Bioshock je općenito promašaj i smeće od igre.
Preteške igre pak frustriraju i time gubiš na zabavi. Primjer: Ninja Gaiden.

Raz
27-01-2011, 17:08
Frustracije u Mini Ninjas, lol. Bar je ta igra toliko lagana da se moraš truditi da pogineš.

bezimeni
27-01-2011, 17:15
Kaj ti briješ?


Čovjek je u pravu.Zabavni softver je jako skup a kupci su često namagarčeni .Dobivaju poluproizvode sa ograničenom upotrebom .

Arbiter of Change
27-01-2011, 17:43
Koga briga za to, ili igraš ili ne igraš :)
S obzirom da treba prvo kupiti igru mislim da bi svakoga trebali biti briga na što troši svoju lovu.

Oh, wait.

Maloki
27-01-2011, 17:48
Čovjek je u pravu.Zabavni softver je jako skup a kupci su često namagarčeni .Dobivaju poluproizvode sa ograničenom upotrebom .
Htio sam reći da ga apsolutno nisam skužio što je htio reći sa onim ogromnim tekstom jer prvo priča o tome da su igre lagane, pa da ga Dark Void i Mini Ninjas frustriraju jer je teško na hard, pa da treba napraviti organizaciju (??) koja će testirati igre.
A to da se dobivaju poluproizvodi a daju se ogromne pare je istina.
Zato primjerice nisam kupio Stalkera ili Metro 2033 za punu cijenu već na akcijama na steamu pošto mi se ne isplati davati 300+ kn za hrpu bugova.
I zato recimo još nisam odigrao Bloodlines i Alpha Protocol.

@Arby - right on.

Bartuc
27-01-2011, 18:07
Hmm, Stalker i Metro su gotovo bugfree, Bloodlines također :D Naravno, sa finalnim patchevima, bilo službenim ili neslužbenim. Ali slažem se sa time da treba čekati akcije, nikada nije baš takva stiska da moraš igru odmah prvi imati. Eventualno ako je riječ o nekom MP naslovu pa želiš ranije početi da ne suxaš kao što ja recimo suxam u L4D2 :D


Ali s druge strane, nemoguće je napraviti igru koja je po gameplayu i audio-vizualno savršena i da je još k tome bugfree. Ono što je tebi loše, drugome savršeno paše. Takvi su i developeri, oni rade po nekoj svojoj viziji "savršenstva" s kojom se neće slagati ziher pola gamera. Nema zlatne sredine, ustvari ima, ali onda se opet nađu ljudi i prozovu igru smećem zato što je "mainstream"!?


Tako da jebiga, ako ti se igra ne svidi po traileru ili gameplay videu, a hvala bogu ima ih na sve strane, onda je nemoj kupiti niti igrati, nikom ništa. Godišnje ćeš naći par igri koje ti odgovaraju, ne moraš odigrati svaku koja izađe. Argument da nam prodaju muda pod bubrege uopće ne stoji... Da li bi kupio šunku u dućanu da prethodno vidiš plijesan na njoj? Ne, okrenuo bi se i kupio drugu, koja ti odgovara.

Babitz
27-01-2011, 21:23
@Maloki
Govorio je kako igre nisu izbalansirane. Normal je prelagan, a hard je prezežak jer nabriju neprijateljima preciznost do neviđenih razina.

Sonic_Moronic
27-01-2011, 21:29
Kaj ti briješ?

I ja se pitam. Žali se da su mu igre teške na hard. Oke... Igraj na medium?

Koji vrag.

Duke of Earl
27-01-2011, 21:32
I ja se pitam. Žali se da su mu igre teške na hard. Oke... Igraj na medium?

Koji vrag.


@Maloki
Govorio je kako igre nisu izbalansirane. Normal je prelagan, a hard je prezežak jer nabriju neprijateljima preciznost do neviđenih razina.

Babitz
27-01-2011, 21:33
Dobro, jesi ti čitao, sonik?
Normal = prelagan
Hard = isti kurac ko normal, jedino što svi imaju aimbot

Žali se na umjetno otežavanje igre, odnosno davanje neprijatelju nehumanu preciznost i zdravlje.

TheThoR
27-01-2011, 21:39
Nema veze s temom,ali me podsjeca na onaj mod u cod2 di mozes igrati protiv botova,jedini problem je sto su cak i kroz dim od dimne bombe rokali headshotove,pa sad ti igraj protiv njih :D

Niko Bellic
27-01-2011, 23:31
To ti je tzv. Fake Difficulty (http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/FakeDifficulty). Devoperima je puno lakse igracima koji traze izazov u igri dat jace neprijatelje bez pravog balansiranja i otezavanja igre. Osim toga, zasto bi se i trudili kad smo, kao sto si i sam zakljucio, ocito u manjini a ostali puk se "muci" i na easy.
Ja svaku igru koju krenem igrat pređem prvo na easy, a ako postoji ikakav replay value, odigram ju opet na normal ili hard.

GODSKILLER
28-01-2011, 03:46
zašto je prominjeno ime topica,igra je bila samo kap koja je prilila ćašu,inače zgotovoi sam i MINI NINJAS i evo maloprije DARK VOID,i koliko ja znam nisam rekao da je mini nijas cila teška nego recimo ima par gluposti koje su neopravdano zafrkane inače je 97% igre i na hardu lagano

*Fila*
28-01-2011, 11:02
Dobro, jesi ti čitao, sonik?
Normal = prelagan
Hard = isti prozor ko normal, jedino što svi imaju aimbot

Žali se na umjetno otežavanje igre, odnosno davanje neprijatelju nehumanu preciznost i zdravlje.
Po meni je to dobro...igrao sam Black Ops sa botovima na god modeu Ili fu mode...
ugl nemoguće su brzi, a to je cilj, vježba, bildanje nekog skilla da uspiješ bit brži od njih. Neloša stvar za nekad malo testirat živce i neki taj cod skill.

cham3leon
28-01-2011, 13:45
Imam ideju da bi tribali mi gameri osnovati tvrtku za testiranje igara,normalno za lovu,jednostavno svijet virtualne zabave se toliko razvio da jednostavno svaki pojedini žanr ima svoja pravila i svi oni koji pokušavaju izmislit toplu vodu to prolazi sa neuspjehom,pa meni se toliko ideja mota po glavi da jednostavno kad bih mogao proizvoditi igre svaka bi bila vrhunski ispolirani proizvod.jednostavno kao gameru mi je žao tih promašaja od igara još naročito kad znaš da to tako nije tribalo biti.


I lol'd.

Kako ste uopće skužili šta je htio reć? Ja tu skoro ništa ne kužim.