PDA

Pogledaj cijelu verziju : Cudan problem, jako jako



IvanT91
26-01-2011, 14:33
danas komp cjeli dan radi super, i odjednom se ugasi... poslje ga nema sanse upalit... uzmem staro napajanje spojim sve i komp se pali... reko do napajanja je i odem kupim novo spojim sve u svoj komp i opet nece da upali... probam to novo napajanje u stari komp i upali ga...
znaci.... staro napajanje pali moj komp i stari komp
a novo napajanje pali samo stari komp...
napajanje sta je bilo u mom kompu do danas nepali ni jedan ni drugi.. logicno da je riknulo...
sad sam vise nezz sta bi radio kako popravit... ako vi imate kakvu ideju ili nesto?
corsair cx 500 pali samo stari komp
a ovo neko livo od 300w pali oba kompa
cieftek 450w nepali ni jedan ni drugi

vise nezzz stvarno sta da radim... izludit cu... vec sve dva dana patim s tim... staro napjanje upali moj komp i stari komp a ovo novo corsair upali samo stari komp a moj nece... nezz do ceg bi moglo bit... sve sam van vadio sastavljo opet, ocistio al opet nece kad stavim novo, a cim staro stavim sve super radi... a staro da stavljam nema smisla jer nebi izdrzalo ni do dizanja sustava, jer je 300w no name a danas dolazi gtx 460 tako da bas nema smisla da ga stavim, pa da sve ostalo pocrka...

C
26-01-2011, 22:42
Pokušaj spojiti samo napajanje na matičnu i vidi dali će se pokrenuti, zatim s grafičkom i diskom, i tako redom dodaji napajanje u ostale komponente. Možda ti neki rail ima kratki spoj jer je izlomljen i sl., pa ne pušta struju kroz određeno kablo, a igrom slučaja taj rail ti nije trebao na nekoj drugoj konfiguraciji.

IvanT91
27-01-2011, 01:46
e tako sam i radio... sad sve je ok... tako da sam to rijesio... e sad mi je komp spojen preko usb wlan adaptera... jer imam wlan u kuci... i sad nece na internet jer kao iskljucena je lan kartica... snimio drivere al opet isto sve... do ceg moze bit? na ploci je sve spojeno i sve super radi...

C
27-01-2011, 02:19
Odeš kroz Control Panel u Networks, tamo ćeš imati listu konekcija, LAN, i ostalo, među svime time i WLAN, desni klik na njega, Enable.

IvanT91
27-01-2011, 13:59
iso sam to pokusat... imam area 1 i 2 al nemam wlan... adapter mi je preko usb... i kad ukopcam i odem u device manager pise mi kao nepoznat uredjaj... iako su driveri snimljeni...

C
27-01-2011, 14:01
Onda ga ne raspoznaje zbog nečega, možda krivi driveri, USB port, ili jednostavno riknuo?

IvanT91
27-01-2011, 14:08
meni je napajanje staro riknulo... to je onaj problem sta sam gore poso pricat... pa sam ga rijesio... jel moguce da je ako je napajanje riknulo pa povuklo i taj wl adapter'?

C
27-01-2011, 22:59
Moguće je, ali ne znači da je riknuo ako ne radi.

IvanT91
27-01-2011, 23:20
stavit cu winse nove... mozda je do njih, jer mi se cudno ponasaju nesto... pa cemo vidit sta je...

IvanT91
28-01-2011, 00:50
evo sad snimio winse nove i neradi opet... aj oticu testirat na jos dva kompa oce li radit.. i cudom ni jedan ga komp ne prepoznaje uvjek isti problem... predpostavljam da je rikno onda ??

C
28-01-2011, 01:25
Ili imaš krive drivere za njega? Ako nije ni do drivera, onda je najvjerojatnije riknuo.

IvanT91
28-01-2011, 13:07
Stavio drivere na kojem je uvjek radio, neradi od kad je staro napajane otislo...