PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pecanje



Niko Bellic
24-01-2011, 08:42
Evo jedan topic za sve koji se bave ili se zele baviti pecanjem.

Nazalost, ja spadam u ovu drugu skupinu i vecinom cu vas ovdje zicati savjete. Uglavnom, nakon nekih 10-ak godina ponovno sam pozelio sjediti uz obalu i cekati ribu da zagrize. Ne znam za vas, ali to mi se cini kao odlicna zabava za naprimjer nedjelju popodne ili za ubit par dana godisnjeg. Posto su nam rijeke uglavnom zmazane, a ni ne volim klopati rijecnu ribu, mislim naravno na sportski ribolov. E sad, problem je u tome sto nemam pojma sto mi sve treba za pocetak (osim one male stolice na rasklapanje) i tu bi mi mnogo pomoglo da netko iskusniji napise par rijeci.

P.S. Naslov sam stavio pecanje, a ne ribolov iz razloga sto ne planiram loviti ribu po plicaku, nego cu radije staviti mamac i uz hladnu pivicu cekati da se riba sama upeca.

Frky
24-01-2011, 10:00
A ono, treba ti par sto kuna za dozvolu, to napraviš kod lokalne udruge ribiča! Za više info-a pitaj u općini ili tako negdje.... neznam!

Inače, nemam dozvolu već drugu godinu pa ni neidem na ribe, nekako me strah jer ako te uvate, najebeš svjetski!
Ali da je gušt, bogami je!! Prije sam s štapovima išao (ono s obale), a u zadnjih par puta uglavnom na tunju s brodice!

Delirium
24-01-2011, 10:20
A ono, treba ti par sto kuna za dozvolu, to napraviš kod lokalne udruge ribiča! Za više info-a pitaj u općini ili tako negdje.... neznam!

Inače, nemam dozvolu već drugu godinu pa ni neidem na ribe, nekako me strah jer ako te uvate,Snajebeš svjetski!
Ali da je gušt, bogami je!! Prije sam s štapovima išao (ono s obale), a u zadnjih par puta uglavnom na tunju s brodice!


Dis,inače pecam slatkovodnu, neako mi ljepše... nisam bas morskitip

Niko Bellic
24-01-2011, 10:30
Ma ja bih vise isao u pecanje da kuliram u miru uz vodu. Zar mi stvarno treba dozvola ako uvijek pustam ribu nazad u vodu nakon sto mi se zakaci na udicu. Sta ce mi smrdljiva rijecna ribetina? Nisam lud da to gablam. Izvucem ju, poslikam (s upaljenim datumom na foticu radi evidencije) i pustim nazad.

Sad sam trenutno u fazi da si trazim dobro mjesto i onda fino par puta mjesecno kupim par pivica, ubacim to u prijenosni frizider, iskljucim mobitel i ode na pecanje.

Koliko bi kostao jedan kvalitetniji stap i rola? Cisto radi toga se ne strga prebrzo i da bude robusno. Za udice i mamce cu se raspitat sam u shopu, ali ne vjerujem im u vezi stapova i rola. Strah me da mi ne uvale neki drek koji im stoji u shopu zadnjih 5 godina, posto se nimalo ne kuzim u opremu.

Da li i kod strune/flaksa (ili kako se vec zove) postoji nesto na sto trebam paziti pri odabiru, osim na to koje opterecenje dura prije nego sto pukne?

Delirium
24-01-2011, 10:34
Oprema ti ovisi o tome gdje i sta ides hvatat, al ono, te nije briga kupis si fino malo veći teleskop bez role za 100kn, sjedis uz obalu i ladis jaja bez potrebe da ti je stap cijelo vrijeme u rukama i chillas i ne moras se brinit oko petljanja ili sličnih sranja... ono chillanje do maximuma

Frky
24-01-2011, 10:42
Neznam kako je za slatkovodnu, ali za morsku ribu (na štapu) ti treba dosta toga, i sve to vezivanje tunje/flaksa je (meni) komplikacija, tako da ako nemaš nekog iskusnog pored sebe, neće ti biti lako! Also, nitko ti nebrani da uzmeš samo tunju i bez štapa loviš, ali moraš imati olovo/utegić na kraju tunje da je možeš što više baciti! Imaš masu pizdarija i trikova, digni si neku knjigu o ribičiji gdje su obajšnjeni vezovi i ješka/mamci i sve tako to... ono, kao neki priručnik!

Bartuc
24-01-2011, 10:46
Moj stari obožava pecanje i ide redovito na jezera/rijeke. Bio sam s njim par puta i super je, ali najviše volim pecati na našem jezeru gdje smo izvadili ovog amurćeka.

PS: naravno da smo ga pustili, sve puštamo, sportski...

http://i.imgur.com/I6C6m.jpg

Niko Bellic
24-01-2011, 11:04
Riban na slici je slozio bas tuznu facu...

Nisam ni znao da ima kod nas tako velikih riba? Taj primjerak mora da je bio jako star kad je tolika mrcina.

McPingvin_v2.0
24-01-2011, 11:07
U Jarunu su prije 15-ak godina upecali ribetinu od 28 kila :)

Praetorian
24-01-2011, 11:08
Kad se je bila najela leševa :)

flander
24-01-2011, 17:30
trebat ce ti i dinamit ^^

Niko Bellic
24-01-2011, 17:37
Imam dovoljno hladnog oruzja i znam par "prljavih" poteza. Also, dinamit je nepotreban. Samo radi buku i nepotrebno privlaci pozornost.

Bartuc
24-01-2011, 17:56
Riban na slici je slozio bas tuznu facu...

Nisam ni znao da ima kod nas tako velikih riba? Taj primjerak mora da je bio jako star kad je tolika mrcina.

To ti je "beba" Amur, mladić. Imao je nešto iznad 90cm i jebiga nismo imali vagu, ali u rukama mi se činilo kao cca 11-ak kila (usporedba naspram utega :D)!?

Inače kod nas (HR), ako izuzmeš Jadran i ograničiš se na jezera i rijeke, imaš ogromnih primjeraka pokraj kojih je ovo zbilja beba. Odi samo na jezera od Savica Šanci (ima mislim 13 jezera, svako je veće od Bundeka), nutra plivaju Tolstolobik-i koji su cca 3x veći od ovog Amura. Evo kroz polarizacijske naočale sam ih slikao :D

http://i.imgur.com/evN65.jpg



Prijatelj mi je recimo šaranaš, pitaš ga kako je bilo i on kaže: "Ma OK je bilo ali male su grizle, ništa veće od 16 kilograma." :D Najveći kojega je upecao je imao preko 20 kila, što je ajmo reći i normalno za šarane.



Samo moraš znati koja riba na što reagira i odlučiti se što želiš pecati. Recimo Štuka i Bas su predatori i oni se zalječu ili na žive mamce ili na voblere/spinere i sl. Amur ti je biljojed koji obožava jake arome i posebno šečerac (kukuruz) i njega je dosta teško uloviti pošto mu fakat mora zamirisati da zagrize. Pastrva, Klen, Štupser, Grgeč, to su divlje ribice koje se zalječu također na spinere, s tim da se mogu uloviti i na crva. Babuška je također super riba za izvlačiti, fino naraste (za pune 3-4 šake, moje su bile oko 3 kile :D) i ona grize na sve. Itd.

Delirium
24-01-2011, 18:14
Ja sam amura izvlacio na kuruzu s tim da pobacam malo u vodu mljevenog taman prije

Al babuške sam uvijek hvato na crve/gliste

bezimeni
24-01-2011, 18:17
Tih babuški ako nisam sto kila pojeo do sada nisam ni jednu ...inače ne pecam ali sva sreća imam ribiča u familiji koji mi poklanja riječne ribe koje obožavam jesti :D .

Azer
24-01-2011, 18:48
Stari je zaluđen za tim, dok ja nemam živaca. Za 30ak godina će mi se valjda svidjeti. Kad smo već kod mog starog, on je predsjednik ribolovačkog društva (ili tako nečega) ovdje kod nas. Luđak ima opremu od par kilokuna, a najveći mu je ulov bio 47 kg ako se nevaram. Editaću kad nađem sliku.

edit: 42 je ipak, sad sam ga pito :D

Često možemo čuti priče ribolovaca o najčešće preuveličanoj dužini i težini ulovljene ribe, ali se rijetko kada možemo i uvjeriti u te priče.Ali ova priča je istinita i zabilježena je okom kamere. U subotu 16. lipnja 2008. godine Josip Samardžija iz Sikirevaca, pučanstvu poznatiji kao "Mujo", ispod Šamačkog mosta izvukao je soma težine 40 kg i dužine 181 cm. Borba čovjeka i ribe je trajala oko 45 minuta, ali zavist drugih ribiča trajati će puno, puno duže, jer ne događa se baš svaki dan da se izvuče ovakva grdosija. U kakvom je loncu som zavšio nije poznato, ali se Muji mora čestitati na ovakvom rijetkom i ogromnom ulovu.
http://www.sikirevci.com/mujo%20i%20somina.jpg
On je ovaj desni xD

edit2:SInače, poznato je u kojem je loncu završio. Ogromna fišijada u kafani bila : D

Bartuc
24-01-2011, 20:11
Jebena ribica :pray: :D Mrcinski su Somovi kod nas, mislim da nam je to i najveća slatkovodna riba. Nedavno je neki lik kod ZG ulovio oko 90 kila tešku sominu, a najveći kod nas je bio 200-injak kila, u svijetu oko 400-injak kila :pray: Brutalna ribetina. Ovoga od 90 kila je lik upecao na babušku :D

PS: Evo našao sam i link...

Original link na vijest... (http://www.24sata.hr/reporteri/tata-pogledaj-ga-on-ima-usta-poput-velikog-kita-181014)

http://www.24sata.hr/images/tata-pogledaj-ga-on-ima-usta-poput-velikog-kita-900x600-319450.jpg

Kenyi
24-01-2011, 20:36
Epske dlake na tijelu :pray:

McPingvin_v2.0
25-01-2011, 02:44
Dobro da mi to liči na ribu, a ne na jebenog vodenog dinosaura :D

Frky
25-01-2011, 10:58
Čekirao sad koliko je dozvola! Oko 350kn do 450kn tu kod mene, neznam da li postoje razlike za slatkovodnu ribu!?!?
Anyway, puno je to kuna jer kad razmislim, u cijeloj godini, ne bih išao 4-5 puta na ribe!

Bartuc
25-01-2011, 11:08
Da, godišnje dozvole su strašno skupe i ako neideš redovito na ribičiju se ne isplate, bolje si je uzeti po danu. Tu oko ZG se kreču od 800 pa preko 1000 kuna godišnje - i to po ribolovnom društvu. A jedno ribolovno društvo uglavnom drži par manjih jezera i dio rijeke ili čak i manje od toga. Tako da ako i uzimaš godišnju kartu, moraš pametno odabrati kod koga tako da je možeš max iskoristiti.

Kid A
25-01-2011, 11:14
Jbt kontam da bi umro od straha da vidim ono cudo kako pliva oko mene

hrčak
25-01-2011, 16:30
Ne bi umro od straha, prije bi te on pojeo nego što ga ti skužiš

sickpetey
25-01-2011, 17:09
Uvijek sam htio ići ili početi sa pecanjem al nikad volje il novca ni za pristojni štap a kamo volje :/ nekako mi je uvijek bilo lakše baciti mrežu na večer i dići se rano ujutro dignut je sa starim. Makar kad bih imao priliku ne bih se žalio da se iskušam u pecanju :D.

Delirium
25-01-2011, 19:53
Nego, uvijek sam preferiro za jest, Slatkovodne od mroskih riba, osjećaj, sjediš, pijuckas pivu, plovak na vodi, s frendom okreces Šarane na rašljama (Only the best fish meal ever) koje si malo prije ulovio i uživaš...aah to su bili dani...

Bartuc
25-01-2011, 20:05
Meni su osobno finije morske ribe, imaju nekako bogatiji okus. Od slatkovodnih mi je pastrva najfinija, dok kod morskih imaš brancin, orada, lokarda, arbun... :pray:

S time da je divlja riba puno puno puno finija od tovljene (uzgajane) ribe. Tovljene ribe su debele prasice, znaju da će dobiti hranu i boli ih qurac, a divlja se bori za hranu i samim time je meso zdravije i ukusnije :pray:

Delirium
25-01-2011, 20:08
Tovljene slatkovodne znaju imat veći sloj "masnog tkiva" koji se tijekom pečenja na rašljama mora "istopit" tak da skoro nist ne ostane, kod divljih je to puno manje, i zato se kraće peku i meso je "prhkije" i puno ukusnije, za razliku od tovljenih čije meso zna "zaudarati na mulj" i biti "prevodenasto"

sickpetey
25-01-2011, 20:09
Meh vise volim morske al nisu ni slatkovodne za baciti.
Najvise volim kad se u mrezi nadj hobotnica.Znao sam sa ocem bacati mrezu na istu lokaciju jer bi oko pola sest ujutro primjetili da nam je pola ribe u mrezi pojedeno. Onda se lijepo dignes u 4 ujutro ili pol pet pa nadjes nekog kako ti se gosti na mrezi :P. To je tolko glupa zivotinja da je strasno.Umjesto da bjezi u more uhvatila se odma starom za ruku a ovaj ju je mirno razbio o barku i razrezo joj glavu nožem dok sam pridrzavo mrezu :D. Rucak taj dan je bio vrhunski nema bolje do dobre salate sa hobotnicom :P

Bartuc
25-01-2011, 20:10
@Delirium

I mljecasto također, divlja riba ima puno bolju texturu mesa i nekako je čvršće dok ga jedeš :D


EDIT:

@Sickpetey, da hobotnica je pre pre fina, oćeš ispod peke ili na salatu, pre savršeno :pray: To svake godine lovimo ja i stari sa ostima, dnevno ih izvadimo 2-4 komada i gotovo svaki dan stara priprema hobotnicu :D

Delirium
25-01-2011, 20:13
salata od hobotnice :pray:

Inače, Morske su mi najfinije... mi slavonci bi to rekli, pečene na ugljenu
Dok su slatkovodne najfinije na rašljama i na ražnju, jako slično...

inače, volim i morsku ribu, al sam uvijek više volio slatkovodnu, valjda me taj miris pečenog šarana i smeđa polovica ribe koja se lagano okreće, podsjeća na ona ljeta s frendovima i ručkove s familijom... /nostalgia

bezimeni
25-01-2011, 20:18
Ja sam lud za fišom ( fiš/paprikaš :D ) .Kad ga dobar majstor skuha guštaš ko budala .

Delirium
25-01-2011, 20:19
Sve dok ne stavim u usta ikru... ako mi se od ičeg povraća onda je to od ikre u fišu

bezimeni
25-01-2011, 20:22
Ja to u fišu još nisam našao .Pa nije valjda da cijele ribe bacate u kotao .Idu najbolji komadi šarana , štuke , soma i sl uz poneku glavu .

Delirium
25-01-2011, 20:30
ne bih znao, ali rijetko ga jedem, uglavnom jednom sam pojeo i taj zalogaj, i tužio se kuharu, koji me uvjeravao da to tako treba bit i da ja to sebi sam zamišljam, od onda sam izgubio volju za obzderavanjem Fišem

Praetorian
25-01-2011, 20:47
Ikru nemožeš osjetit u paprikašu, raskuha se skroz, nestane, ispari...To si nešt drugo osjetio

FaTaL_mRkvA
26-01-2011, 08:58
Ako trebate savjete o ribolovu preporučio bih vam ovu knjigu.

http://www.sajam-knjiga.com/ProductImages/0102072-b.jpg

Ja i stari smo jednom davno slučajno na nekoj tržnici naišli na lika koji nam je prodao knjigu i mogu reći da mi je to vjerojatno jedna od najboljih transakcija u životu.

Opisane su sve poznatije (znači one se uglavnom hvataju) vrste morskihSriba, glavonožaca i školjaka, kako se koja lovi i kako se sprema, koje su otrovne, zaštićene, itd.

Stvarno super knjiga i preporučam ju svakome.

Ako pecate s obale uglavnom će vas zanimati vrste Perka, Fratar, Špar, Knez i Glavoč pločar.

Perka je delicijska ribica.

Inače, ove vrste nema u knjizi no ako ju ikad uhvatite nemojte ju dirati jer sam ja to shvatio na bolan način misleći da je raža.
http://www.ronjenjehrvatska.com/.main/upl_images/14_DrhtuljaSaruljaTorpedoMarmorata.jpg


P.S.
Neda mi se sad čitati cijelu temu da vidim jel ti tko odgovorio, no ako pecaš sa obale dozvola ti netreba jer te 99,99999999....99% nitko neće pitati za nju. Mene i starog u dvanaest godina koliko se bavimo ribolovom jednom je zaustavila policija i to na brodu blizu kornata usred ljeta kad je bila ludnica pa je sva policija bila tamo da hvata talijane itd, tako da si siguran.

sickpetey
27-01-2011, 04:38
Moj stari je jednom uhvatio to u mrežu.Ostavio ju je na barci bas da vidi kolko ce prezivjeti i krepala je tek nakon 15-20 minuta..zilavo djubre.Kasnije ju je bacio jer je shvatio da nemoze iskoristiti za nista.

FaTaL_mRkvA
27-01-2011, 10:50
Koga, drhtulju?
Ja sam ju pojeo. Trebalo mi je neko vrijeme da shvatim da se onaj organ za struju ne jede ali nije bilo loše :?

Bartuc
27-01-2011, 11:02
Kaj to čudo proizvodi struju? Mislio sam da samo električna jegulja to može :D

Da_killah
27-01-2011, 16:24
a električni som? ;)

FaTaL_mRkvA
27-01-2011, 22:00
Dobro sad, jegulja i som jako tresu, drhutlja je ipak slabija, iako mislim da bi malo veća koja se nije dugo praznila možda mogla naškoditi slabijem čovjeku (dijete neko ili tako nešto).

W1k1n6
29-01-2011, 01:58
Moj buraz je dosta veliki fan ribičije, nekada je išao posvuda po Hrvatskoj na sve moguće rijeke, jezera i potoke, no obzirom da više nema toliko vremena, sada odlazi na ribnjake. Ovaj na Ključić Brdu (relativno blizu Velike Gorice) je fenomenalan, platiš 25 kuna dnevnu dozvolu (druga ti nikakva ne treba), a ako ribu nosiš doma onda još 20 kuna po kili. Priroda je super, jezero čisto, ribe ima kao u priči, imaju restoran s povoljnim cijenama cuge i klope, a imaš vani i roštilje ako hoćeš dofurati svoje meso i sam si peći (ili ribu koju uloviš). Što se ribe tiče, imaju šarane, amure i nešto malo štuke, svaki puta kad sam išao s burazom tamo nešto sam ulovio, najćešće komade od recimo 2 do 5 kila, a znala se naći i pokoja mrcina od skoro 10 kg. Što se tiče opreme, to je dosta individualno, postoje štapovi i role od par tisuća kuna, no ljudi znaju pecati s najobičnijim bambus štapovima s plovkom i vaditi lijepe komade. Kupiš kukuruz šećerac u konzervi, staviš jedno 3-4 zrna na udicu i ništa ti više ne treba. Možda jedino dobro dođe još nosač štapa koji se zapikne u zemlju pokraj obale da imaš slobodne ruke za pivu. Zabaciš udicu u vodu, zapikneš štap, postaviš plastični ring na flaks da vidiš kad riba zagrize, pivicu u ruku i uživaš u kontempliranju, a kad dobiješ griz onda se bacaš za štapom i borba započinje :) Istina, to je turistički oblik ribičije, no za jedno nedjeljno prijepodne taman.

_jDj16E3dUw

Bartuc
29-01-2011, 10:56
Fora za znati za to jezero. Inače kad je neko jezero full jeftino, postoji caka da morašSuzeti svu jestivu ribu koju upecaš i platiti je na izlazu. Klenove i sl. ribe koje baš i nisu za jesti smiješ puštati. Onda postoji problem da ako upecaš ribu od 10 kila, možeš odmah doma pošto nemaš love da upecaš još nešto uz nju :D Ali ljudi se snađu pa kao stavljaju ribu u mrežu i puste je u vodu tik pokraj mreže :D

Niko Bellic
29-01-2011, 19:05
Trebam info gdje ima za kupit ovakvih gumenih čizama? Bitno je da imaju ovaj vrag gore (za zavezat) kao na slici.

http://img257.imageshack.us/img257/4599/hr4966901b.jpg

TeraBajt
06-07-2011, 15:06
dosad sam u zivotu upeco cvergla i crvenperku, obadvije po 10 cm :'(. al bice gg kad odem na kanal, ima riba cuo sam :A

jel pecate na boile, secerac, kruh, crve il nes drugo?

Azer
06-07-2011, 17:15
Boile, kukuruz i crve trenutno. Crve kad se ide na manje šarane, iz zajebancije, a kukuruz kad hvatamo one za roštilj. Boilom samo hranimo.

TeraBajt
06-07-2011, 19:41
na kukuruz obicno i ja pecam al na jezeru od frenda di bas i nema neke ribe. jebiga kad ne znam bas neki hot spot na odri (osim mrtve odre) di ne bi trazili dozvolu.

Azer
06-07-2011, 21:46
Ma ja i Adam (mozda ga se i sjecas) pecamo kod njega na ribnjaku samo, nemam zivaca ic sa starim na Savu. Bacimo neki rostilj, zovemo zenski dio publike i uzivamo :D

On je dost iskusniji u vezi pecanja, tak da mi je pokazo pun k stvari. Jos sam moram nekakav stap nabavit.

Carp
07-07-2011, 17:06
Eh sad bi se ja mogao raspisat o svemu i svacemu...

@Azer.

Trebao bi ici obrnuto. Treba se hranit kuruzom, a na bojlu lovit. Crva za sarana ti nikako nije dobro, posto crva jede sva riba, od crvenperke, babuske, suncara, pa do smrdljivog cvergla.

Ako netko zeli, ovo sam ja pisao poslje kampanje kad je pala Mira, najveca riba jezera i moj osobni rekord. LINK!! (http://www.cro-carp.com/forum/viewtopic.php?f=101&t=5803)

TeraBajt
07-07-2011, 23:51
http://i536.photobucket.com/albums/ff330/carper-sb/tvrtko/koi_5400.jpg
> alles

Carp
08-07-2011, 00:15
Ta riba mi je draza od one 19-ice. Razlog je jednostavan. Mnogooo ljudi koji se time bavi kao sto se ja bavim, tokom zivota ne ulovi zlatnog sarana. A ja ga dobio sa 17 god. ^^

Maja
08-07-2011, 00:16
Nisam bila na pecanju barem 6 godina :(

Kenyi
08-07-2011, 08:15
Ta riba mi je draza od one 19-ice. Razlog je jednostavan. Mnogooo ljudi koji se time bavi kao sto se ja bavim, tokom zivota ne ulovi zlatnog sarana. A ja ga dobio sa 17 god. ^^
Lol, taj je naranđast

Carp
08-07-2011, 09:00
Ajd odjebi vise s trollanjem, nit si zanimljiv nit si smjesan. ;)

Kenyi
08-07-2011, 09:16
Ma morao sam :D

Marvin OCX
10-07-2011, 00:41
Ta riba mi je draza od one 19-ice. Razlog je jednostavan. Mnogooo ljudi koji se time bavi kao sto se ja bavim, tokom zivota ne ulovi zlatnog sarana. A ja ga dobio sa 17 god. ^^
Potpuno tacno :(

Wishmaster
10-07-2011, 11:43
Ta riba mi je draza od one 19-ice. Razlog je jednostavan. Mnogooo ljudi koji se time bavi kao sto se ja bavim, tokom zivota ne ulovi zlatnog sarana. A ja ga dobio sa 17 god. ^^
Riba iz akvarija.
Nije da se to sad može uspoređivati ko albino vs. smeđi međed.

Inače, dozvole su vam za rijeke OBAVEZNE. Kazne su ogromne, a ako vam neko veli da 5 godina lovi bez dozvole i nikad ga nisu uhvatili ne znači da budete i vi iste 'sreće'. Dovoljno da vas jednom uhvate pa da se olakšate za popriličnu svotu tisućica.

Prije nego dobite dozvolu trebate položiti ribički ispit koji je oko 50 kn ako se ne varam.

Carp
10-07-2011, 20:40
Ta riba mi je draza od one 19-ice. Razlog je jednostavan. Mnogooo ljudi koji se time bavi kao sto se ja bavim, tokom zivota ne ulovi zlatnog sarana. A ja ga dobio sa 17 god. ^^
Riba iz akvarija.
Nije da se to sad može uspoređivati ko albino vs. smeđi međed.

Inače, dozvole su vam za rijeke OBAVEZNE. Kazne su ogromne, a ako vam neko veli da 5 godina lovi bez dozvole i nikad ga nisu uhvatili ne znači da budete i vi iste 'sreće'. Dovoljno da vas jednom uhvate pa da se olakšate za popriličnu svotu tisućica.

Prije nego dobite dozvolu trebate položiti ribički ispit koji je oko 50 kn ako se ne varam.

Zanima me jesi ti jos uvjek ziv nakon ovakve izjave.

Wishmaster
11-07-2011, 00:31
Evo me, oporavih se. Ne mislim pod tim da je riba nekome prije par dana iskočila iz akvarija pa se odlučila okušati u Savskim vodama, nego je zlatni šaran uzgojen takav u zatočeništvu još prije mnogo stoljeća i kroz akvarije i ribnjake je dospio u neke rijeke di se sad može uloviti. Isto ko i sunčanica i patuljasti som.

Carp
11-07-2011, 08:06
Pa, ovo nije uhvaceno u rijeci, nego na jezeru. Ne znam kako mislis da riba dospije u jezero ako prethodno nije uzgojena u bazenu ili nekom ribnjaku?

Bartuc
12-10-2011, 22:05
Kako dobro riba izgleda :pray:

http://www.24sata.hr/news/dubrovnik-ruk ... -kg-238373 (http://www.24sata.hr/news/dubrovnik-rukom-iz-plicaka-izvadio-rijetku-ribu-tesku-10-kg-238373)

Carp
12-10-2011, 22:17
Zašto pobogu u pecanje temu? :D

Bartuc
12-10-2011, 22:22
Zato što je riba?

Carp
12-10-2011, 22:46
Trebo si u zanimljive vijesti, to sam htio reći. :D

sickpetey
12-10-2011, 23:21
Kako dobro riba izgleda :pray:

http://www.24sata.hr/news/dubrovnik-ruk ... -kg-238373 (http://www.24sata.hr/news/dubrovnik-rukom-iz-plicaka-izvadio-rijetku-ribu-tesku-10-kg-238373)

Kurac bi ti ja iso to hvatati rukom O_o

McPingvin_v2.0
13-10-2011, 11:40
"Fascinirali su ga njeni igličasti zubi izbačeni prema van"

NOPENOPENOPENOPE

sickpetey
13-10-2011, 11:54
eh_HUIJkRzU