PDA

Pogledaj cijelu verziju : hitna pomoc oko iphonea



Viper33
23-01-2011, 17:16
imam iphone 3gs 4.1 baseband 05.14.02 i googlao sam iphoe 3gs unlock i dosao mi ovaj link http://tipsneeded.com/unlock-iphone-3gs-41-firmware/Si isao sam sve po njemu i nakraju umjesto da unlock uspije shebalo mi je mob i sad ni t-mobile kartica koja je ptije radila
unutra kaze no service. help anyone hitno mi je :(

C
23-01-2011, 17:34
Flashaj ga nazad njegovim orginalnim firmwareom.
BTW, 99% ljudi griješi kada flasha jednom, treba se flashati dva puta, prvi put se instalira na čip koji se koristi, a drugi put se instalira na sigurnosni čip koji služi kao backup čipa koji se koristi, u slučaju kvara, čip koji se koristi se preflesha iz sigurnosnog čipa. I ako sigurnosti čip ima jednu verziju firmwarea, a čip koji se koristi drugu, non-stop će se prefleshavati, ili jednostavno neće raditi, jer ne zna koji je ispravni firmware. Ali i svakako skidati s random web stranica random firmware i instaliravati ih nije baš najbolje rješenje.

Viper33
23-01-2011, 17:45
ako natrag flasam sta ga
moram opet jailbrekat? e i da mozes mi molimte dat link od negog firmware na koj da flasham da opet ne zeznem

C
23-01-2011, 19:06
A jbga, ne bavim se ja mobitelima baš nešto, pa ti ne mogu pronaći pravi orginalni firmware.
Možeš pokušati poslati mail T-comu, i proizvođaču tog mobitela, da ti pošalju firmware preko e-maila, svakako nije velik, a tu su da pomažu svojim klijentima i korisnicima. Ako dobiješ od t-coma firmware, i dalje će ti biti lockan na njega, a ako ti proizvođač firmwarea pošalje orginalni firmware, velika je vjerojatnost da će ti dati unlockani za sve, orginalni i službeni.
Kada ih budeš tražio firmware, reci da si imao neki stari, navedi neku stariju verziju za svoj mobitel (ne zaboravi navesti i koji mobitel imaš), i reci da si ga flashao s novijim, navedi neku novu verziju, i nakon toga reci da ti je sve skureno i da ne radi kako bi trebao, da pola toga nema, da mu je sav software skuren, itd., pa bi ga htio flashati njegovim orginalnim firmwareom kojeg nemaš, da ga ne možeš naći na netu, sve koje si našao se ne žele flashati ili su isto skureni, i oni će ti poslati orginalni firmware verzije za koju oni misle da je sigurno dobra za taj mobitel.

Karlo_from_Bjelovar
23-01-2011, 21:47
C nemaš pojma...

@viper: koju si ti verziju na mobu ono zadnje imao, i za koje FWove imaš SHSH fileove?
bilo kako bilo, http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/S, ovdje mozes skinut bilo koji origigi firmware za svoj iphone, s time da na njega pomocu shift+clicka mozes restoreat na određeni firmware (osim ako nije trenutno aktualni, onda ti SHSH fileovi ne trebaju) samo ako imaš spremljene SHSH fileove u cydii/na kompu od tog firmwarea na kojeg zelis restoreat... imaj na umu da ako si do sad primjerice imao 4.2.1 s njemu pripadajucim basebandom, da ako stagvis 4.0.1 baseband ti se ne bude downgradeao...

Viper33
23-01-2011, 21:49
version 4.1 firmaware 05.14.02
ovaj drugi dio za koje Fwove imas SHSH filove ti nebi znao odg-.-

Karlo_from_Bjelovar
23-01-2011, 21:54
gore ti je updatean post... ako imas shsh fileove, restoreaj na 4.1, ako nemaš onda ti ne preostaje druge nego updateat na 4.2.1 i tethered ga jailbreakat...

Viper33
23-01-2011, 21:57
a sta je da stavim isti onaj firmware npr ako je sad gore 4.1 jel mogu ja stavit 4.0.1 ili 4.0.2 i jel imas link od nekog otkljucanog firmwarea? jer vec sam to radio i uopce mi ne uspije izbaci neki error al ne onaj koj treba vec skorz neki ljevi-.- i to odma na pocetku uopce ne dode do restoranja

Karlo_from_Bjelovar
23-01-2011, 22:00
molim te počni malo više interpunkcijske znakove koristit, a ne da moram dekodirat šta si mislio... :(

gore sam ti objasnio sve...

Viper33
23-01-2011, 22:06
a okej znam taj dio sa updateom. samo me jos zanima to sam i prije radio i stalno mi izbacuje neki error i to ne neki kao u videu neki 100xxx tako nesto vec neki 3xxx i uopce ne napravi restore. I daj mi reci vezano uz ovaj otkljucani firmware. Molim te!

Karlo_from_Bjelovar
23-01-2011, 22:07
ti svoj mobitel trenutačno ne mozes unlockat i tak je kak je. (mozes jedino s onim ipad baseband zajebancijom, al tu se ne bi mjesao jer nit sam previse paznju obracao na to nit mi treba... ja se drzim svog 4.0.1 i radi ko vurica... ;) )

Viper33
23-01-2011, 22:09
Okej onda cu si stavit 4.0.1 firmware. Mozes mi samo jso rec zasto mi izbacuje neki error stalno ono jos tamo dok radi neku provjeru s apple storeom il tako negdje pri pocetku. uopce ne dode do dijela restore

C
24-01-2011, 00:06
@Karlo_from_Bjelovar - A ti si slijep?
A jbga, ne bavim se ja mobitelima baš nešto
C nemaš pojma@Viper33 - Ne zaboravi flashati firmware 2x, ako se o flashanju radi. :)

Frky
24-01-2011, 09:55
http://cafe.mobil.hr/

Tu imate masu stvari o mobitelima, za ubuduće!!!

Viper33
24-01-2011, 12:26
hvala svima puno! moze mi jos samo neko odg na ovo pitanje pa moze lock

Okej onda cu si stavit 4.0.1 firmware. Mozes mi samo jso rec zasto mi izbacuje neki error stalno ono jos tamo dok radi neku provjeru s apple storeom il tako negdje pri pocetku. uopce ne dode do dijela restore

Karlo_from_Bjelovar
24-01-2011, 15:17
@C: nisam ja slijep, ja ti samo kazem... :D
nisam ja to mislio kao uvrijedu ili nešto... tak je-kak je, šta sad :D
što se tiče flashanja 2x... ovo mi je prvi glas! imaš kakav source za to? (link)

@viper: jednom za svagda...

1. shsh fileove za određeni firmware mozes saveati samo ako je taj firmware trenutačno aktualan! (trenutno je 4.1.2.)
2. ako nemaš shsh fileove za neki xy firmware (a imaš 3gs mc model) ne možeš restoreat na taj određeni firmware!
3. kada se prvi put đeilbrejka iphone ipod šta god, treba otic u cyidiu i stisnut make my life easier... to ce ti omogucit da mozes spremat shsh fileove na cydiin server pomocu tinyumbrelle! ako nemaš te opcije, znači da je vec pritisnuta od strane prošlog vlasnika ili tebe, bilo slučajno ili namjerno!
4. svaki put kad izađe novi firmware i tinyumbrella dobije update za njega (a to traje vrlo malo), treba spojit iphone/ipod na komp, pokrenut TU i spremit shsh fileove na cydiiu te bih ja još preporučio i na komp!

http://thefirmwareumbrella.blogspot.com/p/faq.html
evo, imaš tu kratak faq pa ga pročitaj!
također, preko tinyumbrelle mozes spremit na komp sve prijašnje spremljene shsh fileove koje si spremio na cydiiu! na tja način mozes i provjerit koje shsh fileove sve imaš...

C
25-01-2011, 00:25
Ma znam da nisi mislio ništa loše, ali sam već u naprijed zato rekao da se mobitelima ne bavim i da pričam samo ono što bi ja napravio.
Za flashanje nemam osobno, ali sigurno ima nešto na netu o tome, jer smo baš na faxu o tome radili i komentirali za flashanje optičkog uređaja i kako ljudi znaju flashati jednom optički uređaj, pa im više ne radi, pa ga zbog živčanosti flashaju 5x od jednom i proradi, a ista stvar je s HDD-ovima, MBO, itd., sa svim uređajima koji imaju firmware, tj. flash, pa nam je pojasnila da se uvijek flasha dva puta, bez restarta, i da nema tog sigurnosnog čipa, flashanje bi bilo u velikom ku*cu, jer se zna firmware poremetiti i sam od sebe, a ako uređaj na sebi nema niti jedan firmware, onda on ne može primiti ni jedan firmware.
Takav slučaj je kod mojeg ROM-a, kojeg sam dva puta flashao krivim firmwareom, te ih obrisao (očistio oba čipa), te ga sada ne mogu flashati ni sa njegovim orginalnim firmwareom, jer on sada ne zna ni tko je, ni što je, ni kako da radi, ni kako da se flasha, i da bi ga flashao, trebalo bi mi više skilla, nego li kliknuti na install novog flasha ili orginalnog, i za takvo nešto se obično ide u servis.
Tako da ni sigurnosni čip ne može 100% zaštititi firmware od kvarova, ali u slučaju budalizacije, sigurnosni čip može nositi ime određenog proizvoda, koje je dovoljno da se instalacija novog firmwarea odobri, u protivnom će biti kao kod mene, uređaj je mrtav bez svog firmwarea, a ni jedan firmware se ne želi instalirati, pošto taj uređaj nema ni ime, ni oznake, niti ne zna kako da se flasha, jednostavno je mrtav.
Ali što se tiče USB memorije, tj. flash memorija i to, nije isto, samo kod firmwarea, a oni koriste flash memoriju, jel'.