PDA

Pogledaj cijelu verziju : Revolucionarno točenje pive



W1k1n6
23-01-2011, 01:22
Josh Springer, inovator i osnivač firme GrinOn, izmislio je revolucionarni sustav za točenje pive koji je ovih dana nakon testiranja u nekoliko lokala u Las Vegasu izazvao veliku pozornost među ugostiteljima i narudžbe su već počele pljuštat. Zapravo je cijela fora u čaši koja odozdola ima malu rupu preko koje dolazi okrugli magnet. Kad se čaša postavi na točionik, pritisak pive podigne magnet i toči pivu, a kad se napuni, težina pive pritisne magnet i zatvori čašu. Čaše će koštati 30 centi više nego obične, a magnet se može idealno koristiti i za reklamiranje. Los Angles Angelsi i još nekoliko nogometnih klubova u Americi već postavljaju ovaj sustav u svoje birtije i štandove. Inače, ovim sustavom pive se toče 9 puta brže, te se ne treba čekati ni da se pjena slegne, već sve ide full glatko. Ovo je praktična znanost kakvu najviše volimo :)

B-sOgG3h6l0&feature=player_embedded

svjetski rekord u točenju pive - 56 piva za jednu minutu:
1T4DfXe0XvY&feature=player_embedded

Chupacabra
23-01-2011, 01:26
Ingeniozno! Kad to dolazi u Hrvatsku?
Definitivno se vlasnicima lokala isplati kupiti, broj mušterija bi (bar privremeno) porastao.

Nee Joe
23-01-2011, 01:29
Izgleda kulno, i često u situacijama tipa fešte s puno ljudi potrebno, ali nažalost i samo za to. Previše novaca što zapravo ničemu ne pridonosi osim brzini, koja ionako nikad nije bila preveliki problem na feštama (osim ako imate 4000 ljudi koji svi odjednom žele da im natočite pivu).

W1k1n6
23-01-2011, 01:36
Što brže se toče, to se više pije, pogotovo na koncertima, utakmicama, proščenjima i slično.

Nee Joe
23-01-2011, 01:39
Što brže se toče, to se više pije, pogotovo na koncertima, utakmicama, proščenjima i slično.

Ne toliko puno kao što se vjeruje (mada bi pivo teklo [ili se ulijevalo]Sko blesavo).

McPingvin_v2.0
23-01-2011, 10:22
To što ne, nije Ožujsko bezveze sponzor Hladnom pivu :)

josip_kraš
23-01-2011, 12:29
Čim sam vidio naslov znao sam o čemu se radi ne znajući zapravo da takvo nešto postoji.

Fino je to sve, no pjene gotovo da i nema.
Osobno, volim kada ima pjene na barem 1/4 čaše.
To dođe ono, kao šećer na početku ili šlag na početku ili...

Electromaster
23-01-2011, 12:42
Lul, brijem da sam ovo slučajno vidio u jednom filmu nekidan i baš sam se pitao u čemu je kvaka. :)

croat1gamer
23-01-2011, 13:01
Inace, gg i sve to za brzinu tocenja piva, ali generalno bmk, nisam fan piva.
Also, vidim moguce probleme na osnovu magneta. Recimo, da se netko pocne kretati sa malo vise jacih magneta sa sobom.

McPingvin_v2.0
23-01-2011, 13:14
Proglašavam ovaj podforum troll- free zonom.

Kenyi
24-01-2011, 12:16
Premalo pjene :(

W1k1n6
24-01-2011, 13:35
Mislim da se količina pjene može podesiti regulacijom pritiska, no vani ljudi baš i nisu oduševljeni pjenom. U Engleskoj recimo u pubovima skidaju pjenu drvenom lopaticom, ljudi su se naučili da im piva mora biti skoro do vrha čaše, a pjena isključivo mrvicu gore ili da je uopće nema. Pretpostavljam da kod njih po zakonu moraju točiti (bez pjene) obavezno najmanje do crte koja označava količinu, što kod nas vrlo često nije slučaj. Sigurno ste i sami doživjeli puno puta kako vam na koncertima i raznim feštama natoče 4 deci pod pola litre, ali se malo tko buni, što vani baš i ne bi prošlo.

Kid A
24-01-2011, 13:45
A gdje ces se ionako buniti i raspravljati na nekoj zivoj svirci/festivalu, jedva sebe cujes od buke a tek onog s kim razgovaras :D

W1k1n6
24-01-2011, 13:48
Istina, ali kad platiš skupo pivu u plastičnoj čaši i još te pokradu za deci, uvijek se osjećaš pomalo bedasto, no brzo zaboraviš :)