PDA

Pogledaj cijelu verziju : Update Biosa



Tsaя
20-01-2011, 12:54
Neznam dal se to tako zove, al valjda će te znati što hoću.

Imam komp, star je malo više od 1 godine.

MBO: ASUS P7P55D EVO
CPU: Intel i5 750 (2,66 GHz)
VGA: HD5870
RAM: G.SKILL Trident series, DDR3 2000MHz, kit 2x2GB
HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB
PSU: Corsair 650W HX
MONITOR: LCD Samsung SM P2250 22"

Neke igrice mi ne koriste sve 4 ili 2 jezgre, nego samo prvu, a trebale bi više, pošto većini ljudi tako radi, pa su mi rekli da bi update biosa, mogao biti riješenje problema.
Što vi mislite o tome? Ja o biosu neznam ništa i bojim se dirati po tome, a volio bi napraviti taj update.
Kako se to radi? Dal se to instalira kao i svaki drugi driver? Što može poći po zlu?

Evo stranica on moje matične, tu se sve to moiže downloadat. Što bi sve trebao downloadat?
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=YhNWZrOT1OWycIgo

C
20-01-2011, 22:17
Ne trebaš to raditi. Stare igre su zaključane na jednu jezgru, a novije na dvije jezgre, ni da ih imaš 32, max. 2 će raditi, tek neke još novije igre imaju mogućnost da rade sa 4 jezgre, ali njih je malo. Tako da ti BIOS tu ne igra ulogu. Matična i CPU su napravljeni da iskoriste svoj max., međutim ako je određena aplikacija, tj. igra zaključana na manji broj jezgri, nego što ih imaš, tako će i ostati. Nije do BIOS-a problem, problem je isključivo u aplikaciji koju pokreneš i koja ne zna raditi na npr. 4 jezgre, jer je pravljena i testirana na max. 2, i to je od te aplikacije max.

Tsaя
21-01-2011, 13:22
Dal al radi se o dvije igre koje su iz 2010. Nekima radi na 2 jezgre, a nekih zajebava to da im radi samo jedna.

C
21-01-2011, 13:36
Pokušaj ju patchati.

Tsaя
21-01-2011, 18:59
Org. je na steamu, sama se patcha.

C
21-01-2011, 19:10
A čuj, takva je igra, nisu sve igre pravljene da rade na svim procesorima jednako. Ako ti ju igra forsira na npr. jednu jezgru, u Task Manageru joj pokušaj dodijeliti sve jezgre, možda proradi, ako se crasha i sl., ili ako već navodno koristi sve jezgre (a u biti ih ne koristi sve), onda je do igre, i teško da tu nešto možeš. Nekima možda i radi sa svim jezgrama, eventualno na 64 bitnom Windowsu koji gleda da puno bolje iskoristi sve resurse hardwarea.

Tsaя
22-01-2011, 18:11
Updejno sam Bios, al ništa se nije promijenilo. Neznam u čemu je problem, pošto je igra na zadnjem patchu, org. je, nekima radi kako treba, na dvije jezgre, a nekima kao meni na jednoj. Neznam stvarno šta da napravim.

C
22-01-2011, 18:35
Već sam ti rekao sve, pročitaj. :)