PDA

Pogledaj cijelu verziju : Imperij vs. svi



TheThoR
20-01-2011, 01:41
Sto mislite,da se udruze recimo eldari,orkovi,tyranidi,tau,necrons,chaos i neznam koje jos rase postoje u warhammer svijetu,i zajednicki lansiraju jebeno masovnu invaziju na imperiju,bi li se imperij obranio,izdrzao napade,pa cak napravio i protunapade nakon nekog vremena,ili bi pao u prvih nekoliko tjedana,mjeseci borbi,da cujem misljenja o mogucim scenarijima.

hrčak
20-01-2011, 09:33
Imperij bi pobjedio iz razloga što bi se oni gore navedeni nakon kratkog vremena međusobno poklali.

TheThoR
20-01-2011, 10:06
Imperij bi pobjedio iz razloga što bi se oni gore navedeni nakon kratkog vremena međusobno poklali.

Hah,ali recimo da su zacarani od strane eldara,ili vrhunski izmanipulirani...

System
20-01-2011, 10:48
Pa sami Tyranidi ili Necroni bi mogli pregaziti Imperium, ne trebaju im ostali. Fazon je da samo dodje glavna flota Tyranida i da se Necroni probude.

TheThoR
20-01-2011, 10:51
Pa sami Tyranidi ili Necroni bi mogli pregaziti Imperium, ne trebaju im ostali. Fazon je da samo dodje glavna flota Tyranida i da se Necroni probude.

Dakle,imperium nema sanse :D

The Boz
20-01-2011, 10:59
Stvari koje bi automatski pregazile Impove:
Necroni - Ima ih najviše, ali 99.83% njih trenutno spava, tek su u prvoj fazi buđenja, i izgleda da im sinkronizacija buđenja ne štima kako spada.
Tyranidi - Drugi po broju, gotovo ih je nemoguće poraziti, i ne razumiju koncept pirove pobjede. Ako na kraju dana na planetu ostane jedan Nid i nula Impova, isto kao da ni jedan Nid nije krepo uopće.
Orkovi - Treći po broju. Možda četvrti, nije točno definirano jel ima više Impova ili Orkova. Ali pošto je svaki pojedini Ork spreman za rat, uvjerljivo su jači od Impova jedno sedamdeset puta. Ali nije im važno s kim se bore, tako da nisu neka prijetnja.
Ostale stvari su na lol (Chaos) ili rofl (Tau) razini prijetnje za Imperij.

TheThoR
20-01-2011, 11:10
Stvari koje bi automatski pregazile Impove:
Necroni - Ima ih najviše, ali 99.83% njih trenutno spava, tek su u prvoj fazi buđenja, i izgleda da im sinkronizacija buđenja ne štima kako spada.
Tyranidi - Drugi po broju, gotovo ih je nemoguće poraziti, i ne razumiju koncept pirove pobjede. Ako na kraju dana na planetu ostane jedan Nid i nula Impova, isto kao da ni jedan Nid nije krepo uopće.
Orkovi - Treći po broju. Možda četvrti, nije točno definirano jel ima više Impova ili Orkova. Ali pošto je svaki pojedini Ork spreman za rat, uvjerljivo su jači od Impova jedno sedamdeset puta. Ali nije im važno s kim se bore, tako da nisu neka prijetnja.
Ostale stvari su na lol (Chaos) ili rofl (Tau) razini prijetnje za Imperij.

Tyranida koliko sam citao je prakticki beskonacno,pa kolko je onda ovih necrona jbt
Nekak sumnjam da bi tyranidi solo mogli poraziti imperiju,ako nisu mogli osvojiti maccrage kojeg su branili samo ultramaricni,dakle 1 chapter,lose bi se proveli onda protiv tisucu chaptera + imperial guard,navy itd...

sickpetey
20-01-2011, 11:14
To je bio jedan hive fleet i ni taj nije bio wipan do kraja..samo jedan mali dio flote je dovoljan da se u takoreci kratkom roku pretvor ponovo u behemotha.
Eldari i Dark Eldari nisu prijetnja jer ih nema dovoljno a ni sami ne zele u rat protiv imperije jer imaju vaznija posla
Eldari(bitka protiv kaosa i necrona)
Dark Eldari(slavery i briga za njihove potrebe)
Taui nemogu ni doci u vise od pola sektora imperije jer im je tehnologija lol i ne koriste warp ili webgaye (ffs cak orkovi koriste warp)
A Necroni ako se probude to ce biti smak ali Eldari ih skupa sa marincima pokusavaju zadrzati u snu i pkusavaju ih unistiti jos dok su neaktivni.

TheThoR
20-01-2011, 11:32
Pa otkud tolko necrona :o

System
20-01-2011, 11:40
http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Necron

sickpetey
20-01-2011, 11:44
Ako se dobro sjecam oni su bili u galaksiji jos za vrijeme Old Onesa protiv kojeg su Necroni ratovali.Necroni nisu uvijek bili masine nego su to postali kad su se udruzili sa Ctanovima koji su prije samo jeli zvijezde or such. Necroni su imali vrlo kratak zivotni vijek pa su bili dosta ljubomorni na Old Onese i tako je poceo pokolj.Kako bi se obranili od Necrona Old Onesi su cak napravili nove rase kao Kroote a misli se da su i orkove ili tyranide isto stvorili kako bi ocistili galaksiju od nekrona.
Nisam posve siguran kako ide ta povijest jer je to ipak u vrijeme nastanka svega i necroni su vrlo vrlo vrlo stara rasa pa je logicno da ih je prije bilo dosta dugo i kad su otisli "spat" su zadrzali svoje brojeve al treba vremena da se probude.

Nemojmo linkovati lexicanum radje provjerimo nase znanje svega :D ili vi stalno idete u diskusije sa wikipediom otvorenom pred vama :eyebrows: ?

M14Ok
20-01-2011, 19:47
Codex, Sick, codex. :D

sickpetey
20-01-2011, 20:12
Meh meh codexe trebate napamet znati :D nevjernici.
Ja brijem da sam samo fantasy rulebook i army book od eldara dosad procitao.

System
21-01-2011, 16:48
Ah ta lenjost. A i ono glupo mi je na netu dokazivati svoje znanje...

Srle
21-01-2011, 17:17
Kad bi se svi necronci probudili, kad bi svi Tyranidi došli, i kad bi se svi ujedinili protiv Imperije i dalje ne bi bilo šanse...Dovoljno bi bilo da svi space marinesi svih chaptera stanu jedan pored drugoga i svi neprijatelji bi se spontano samozapalili od sline količine awesomnesa :D

sickpetey
27-01-2011, 06:47
Mene najvise zanima Exterminatus.Znaci imperija ima oruzja koja unistava cijele planete,unistava atmosferu ili virus bombe koje pobiju cijeli život na toj planeti i još uvijek nisu svi planeti pod kontrolom imperije ili wipe outani.Mislim jeste da je glupo to raditi na planete sa taktickom vaznoscu ali vjerojatno imaju i torpeda koja rade manju stetu ali zato obrisu vise gradova odjednom.
Jeli imperija jednostavno nema dovoljno materijala da izradi ogrmnu kolicinu tih oruzja jer mi je cudno da se Inkvizitori sudrzavaju od koristenja tog oruzja.
Something just feels wrong. Mislsim to oruzje bi moglo wipe outati cijele Hive Fleetove zbog svoje moci ali ne rade to..

M14Ok
06-02-2011, 02:58
Korištenje exterminatusa je simbolično, više služi u svrhu pročišćenja planeta hereze, nego li uništavanja života, kao upozorenje drugim planetimai narodina n shit. Za vrijeme inkvizicije krajem srednjeg vijeka ista fora je bila s paljenjem vještica. Nije tolko do "micanja" jadnih teta, nego do upozorenja svima onima koji su gledali. Bar IMO. :D

Delirium
06-02-2011, 17:05
dis, also, Imperiju je maltene bilo koji planet vrlo dragocjen s obzirom da ima populaciju koja se proteze u milijardu na kvadrat, svaki komadic resursa je dragocjen

sickpetey
06-02-2011, 17:21
Al ono cemu ne koristiti to na tomb worldovima i hive fleetovima?

Delirium
06-02-2011, 17:45
Konvencionalne metode Exterminatusa su korisne samo ako je planet "habitable" za ljude mislim, pošto ono, od gorenja kisika u atmosferi nece bit nist ako Kisika nema :/

sickpetey
06-02-2011, 17:50
A Cyclonic torpeda? Ta djubrad ne unistavaju zrak nego dizu stvari u zrak.

Delirium
06-02-2011, 17:52
To je jedna od stvari za koje nema objasnjenja, nebi bilo tako zabavno kad bi imperij jednostavno sve raznio, i zato, nemoj razbijat glavu, i uživaj u odličnom loreu :D

sickpetey
06-02-2011, 17:56
Pa mislim da kad bi razarali sve da bi onda oh I dont know..svi krenuli na imperiju :p..meni je cak najsmjesnije sto imperija sebi pise propast samo zato sto ostavljaju truplo Emperora na zivotu...how ironic.

TheThoR
06-02-2011, 23:51
Pa mislim da kad bi razarali sve da bi onda oh I dont know..svi krenuli na imperiju :p..meni je cak najsmjesnije sto imperija sebi pise propast samo zato sto ostavljaju truplo Emperora na zivotu...how ironic.

Zbog cega je uopce tam emperor tolko vazan,mislim znam da drzi imperij relativno sigurnim od raznih demona i slicnih sranja ali kako su onda uspijevali prezivljavati prije njega,ili zbog cega ne izaberu novoga?

Da se desi rat imperij vs svi,i da se neprijatelji kojim slucajem uspiju probiti do terre,zamislite taj fanatizam koji bi ljudi pokazali u borbi :D

sickpetey
06-02-2011, 23:58
Emperor je kako da kazem..fakat slican bogu..bozanstvo..all knowing,shamani Terre su se zrtvovali kako bi ga stvorili.On svojom moci na Terri stiti brodove Imperije dok prolaze kroz Warp kako ih demoni warpa nebi rastrgali, i zato Imperija misli da ako bi ga pustili da umre da ce izgubiti kontakt sa svim kolonijama a zapravo se govori da kada dusa Emperora izadje iz tjela da ce onda stvarno postati Bog koji bi se protivio chaosu i bogovima Necrona. Mislim da tih spekulacija ima u Xenology. Uglavnom Emperor nikad nece umrijeti jer nitko nezna da bi ga fakat trebalo pustiti da umre a i da netko sazna nikad ne bi uspijeli natjerati njegove sticenike da to urade..moralo bi doci do civilnog rata and such.

M14Ok
07-02-2011, 00:00
Pa nisu "izabrali" novog emperora jer nije se pojavio nitko sa psihičkom snagom ko emperor sad.tako da eiter way, imperium's fucked.

croat1gamer
07-02-2011, 00:01
A sto je sa onim gejtom u zlatnom tronu?
Se sjeca netko sto je bilo kad je emperor morao prepustiti tron na kratko vrijeme da se sukobi s Horusom?

sickpetey
07-02-2011, 00:13
Taj throne sluzi za odrzavanje zastite koliko ja znam..emperorov glavni psyker ga je mjenjo kad se iso boriti sa horusom..kad se vratio psyker je bio skoro mrtav al posto se warp otvorio i demoni su poceli napadati emperora taj psyker je iskoristio svoju zadnju energiju kako bi spasio emperora...nesjecam se kako se lik zove zgogolajte ako vas zanima..uglavnom obican smrtnik ako sjedne za taj throne se moze pretvoriti u prah.

M14Ok
07-02-2011, 14:21
Awesome!! Di si to našao?

croat1gamer
07-02-2011, 15:12
wh40k.lexicanum.com

The Boz
07-02-2011, 16:00
Malcador the Sigillite je bio taj psyker.

sickpetey
08-02-2011, 10:29
Dugo vam je trebalo :eyebrows: .