PDA

Pogledaj cijelu verziju : Igrajte Portal 2 s igračima s PS3-a



IgGy
18-01-2011, 18:39
Valve je objavio prilično značajnu vijest danas, te učinio ono što Microsoft očito nije bio sposoban - igranje s igračima koji posjeduju različite platforme. Tako je objavljeno kako će Portal 2 omogućiti multiplayer igranje PC vs PS3. Osim toga, oni koji kupe Portal 2 za PS3, otključati će Steam Play, što znači da će kupnjom igre za svoju konzolu, istu moći igrati i na PC-u, odnosno Macu, bez dodatne naplate.
Nadajmo se da će Valve ubuduće imati još takvih manevara.

The Boz
18-01-2011, 18:52
Microsoft je bio sposoban napraviti to. Ali se pokazalo kao fenomenalno katastrofalna ideja.
Već vidim kako ću u multiplayeru morat ćekat frenda na plejki da nacilja, pa da skokne, pa da stane, pa da nacilja, pa da kompletno faila svaki kompleksniji combofling u igri...

Sickmanno1
18-01-2011, 18:59
Bash :(

W3DR4N
18-01-2011, 19:46
Puno je značajniji drugi dio vijesti, tj. sinkronizacija PSN računa sa Steam računom.
Naravno, polako se obistinjava ono o čemu sam pričao prije nekoliko mjeseci, i bio popljuvan tu na forumu. Potpuni cross-platform gaming gdje je potrebno kupiti igru za samo jednu platformu, a igrati na svima. Bio sam u pravu (kao uvijek u stvari).

McPingvin_v2.0
18-01-2011, 21:57
Rofl.

croat1gamer
18-01-2011, 22:30
I say: grief dem console guys.


Bio sam u pravu (kao uvijek u stvari).
:pray:

Razzarach
18-01-2011, 23:31
Sranje, PS3 ima built in aimbot... Nije fer xDD
Oni imaju aim assist pobogu.. :(
Za ovakve zajebancije je dobro, ali za neki FPS je sranje :SSS

W3DR4N
19-01-2011, 00:10
Da, valjda zato je Killzone 2 najbolji FPS u zadnje tri godine. :wink:

McPingvin_v2.0
19-01-2011, 00:14
http://www.metacritic.com/browse/games/ ... person/all (http://www.metacritic.com/browse/games/genre/metascore/first-person/all)

Killzone nije na prvoj stranici, a na njoj ima igara iz zadnje 3 godine.

Sickmanno1
19-01-2011, 00:19
Cak je i svaki Halo bolji od Killzonea lol...

Arbiter of Change
19-01-2011, 01:34
Ovaj, zna li itko kako će MP uopće funkcionirati za Portal 2?
Ako nije stvar refleksa i preciznosti, tj. ako nije klasični FPS, tada preko-platformsko igranje uopće nije problem. Na kraju krajeva, PS3 podržava M&K.

W1k1n6
19-01-2011, 10:23
Sranje, PS3 ima built in aimbot... Nije fer xDD
Oni imaju aim assist pobogu.. :(
Za ovakve zajebancije je dobro, ali za neki FPS je sranje :SSS
Nije baš tako. Ako si igrao neku pucačinu u multiplayeru na PS3, odmah ćeš vidjeti koliko je teže izvoditi brzi i precizni aiming. Nema tu nikakvog aimbota. Stoga se ovo miješanje platformi do sada nije radilo isključivo zbog toga što su PC igrači u prednosti a ne obrnuto. Jedina FPS pucačina do sada u kojoj bi se moglo postići koliko tolika izjednačenost je UTIII, jer podržava miša i tipkovnicu na PS3.

McPingvin_v2.0
19-01-2011, 12:07
Da, no PS3 s tipkovnicom nije PS3, nego komp :)

W1k1n6
19-01-2011, 23:55
I dalje je PS3. Komp ne čine tipkovnica i miš već softver. Sve dok služi samo za igranje, reprodukciju filmova i eventualno nešto malo surfanja, ne može biti više od igraće konzole. S druge strane, mnogi ne koriste ni komp za nešto više od ovoga, pa bi se i za njih moglo reći da su konzolaši na PC-u :)

Babitz
20-01-2011, 00:02
Ko da kažeš da koristiš gamepad za PES na kompu pa ti netko tupi da je to onda konzolaški, da bi za pravi PC doživljaj trebao koristit tipkovnicu.

IMO, svi bi šuteri na konzolama trebali pdoržavati miša i tipkovnicu. A i ono, ut3 nema zbilja nikakvog smisla igrat na gamepadu. Jednostavno je nemoguće.

W1k1n6
20-01-2011, 00:15
Istina, no kad su pitali Sonya zašto barem oni ne rade PS3 igre s podrškom za miša i tipkovnicu, rekli su kako im istraživanja govore da velika većina igrača na konzolama ne žele sjediti za stolom dok se igraju, jer su navikli na opušteno igranje iz "ležernog" položaja, a oni koji to traže uglavnom posjeduju i PC, pa se ionako igraju na njemu.

Babitz
20-01-2011, 00:31
Pa jedna je stvar forsirati te kontrole, druga je jednostavno dati opciju za to pa tko voli nek izvoli.

Deadwalker
20-01-2011, 10:35
Ali ta opcija košta, a poznato je da PS3 je jako dugo poslovao s gubitkom, dok PSN mreža još uvijek nije u pozitivi

W1k1n6
20-01-2011, 13:27
Da, to je također jedan od glavnih razloga. No, obzirom da su vjerojatno i oni primijetili kako su FPS igre u MP-u sve popularnije na PSN-u, recimo Black Ops serveri su krcati isto kao i za PC, vrlo je vjerojatno da će se pozabaviti i time, no onda bi time natjerali konzolaše da se igraju s mišem i tipkovnicom, jer oni s joypadima bi bili jako podređeni. Na jednom PS3 forumu se raspravljalo o tome i mnogi igrači su govorili kako ne treba davati M/T podršku u igrama za PS3 jer bi to za njih bilo svojevrsno cheatanje, kao i da nemaju namjeru sjediti pola metra ispred televizora dijagonale od 120 centimetara.

Babitz
20-01-2011, 13:40
Ko da bi bilo teško detektirat ko je kaj uštekao i sortirat servere prema tome...

Deadwalker
20-01-2011, 13:48
Da, to je također jedan od glavnih razloga. No, obzirom da su vjerojatno i oni primijetili kako su FPS igre u MP-u sve popularnije na PSN-u, recimo Black Ops serveri su krcati isto kao i za PC, vrlo je vjerojatno da će se pozabaviti i time, no onda bi time natjerali konzolaše da se igraju s mišem i tipkovnicom, jer oni s joypadima bi bili jako podređeni. Na jednom PS3 forumu se raspravljalo o tome i mnogi igrači su govorili kako ne treba davati M/T podršku u igrama za PS3 jer bi to za njih bilo svojevrsno cheatanje, kao i da nemaju namjeru sjediti pola metra ispred televizora dijagonale od 120 centimetara.

Mislim da se to neće desiti. Stigao je PS Move te će većina fps igara na toj platformi koristit tu tehnologiju. Move je brend Playstationa 3 i nekako imam osjećaj da će biti lijepa zamjena za precizan mis

Babitz
20-01-2011, 14:02
Neće bit ni približno dobar kao miš. Bit će gori i od gamepada.

Deadwalker
20-01-2011, 14:05
Reći ću tako nešto kada osobno isprobam.

McPingvin_v2.0
21-01-2011, 16:40
Move je OK, ali ti s mišem možeš biti u piksel precizan, s moveom u možda 20 :)

cham3leon
21-01-2011, 16:58
Tko bude igrao s moveom će na nekom CoD-like multiplayeru bit dobar samo sa snajperom i iz daljine, jer koliko mu treba da se okrene oko sebe, u malo dinamičnijoj ulozi bi ga s lakoćom knifeali ili kundačili sleđa.

Deadwalker
22-01-2011, 02:07
Meni je općenito CoD multiplayer smiješan. Bezglavo trčanje po mapi gdje je jedino bitno tko koga prvi uoči.

cham3leon
22-01-2011, 09:39
I meni je bio jučer jer sam izgubio ko pička od frenda i još nas je bilo dvojica protiv njega, da bude tužnije.

Meni bi bio ok kad se ne bi moglo iz skoka pogodit neprijatelja snajperom, izvoditi komično glupe killove kao što je skakanje sa krova kuće i pucanje po neprijatelju ispod, i kad bi se osjetila neka faking razlika između nišanjenja kad si u full uspravnom položaju ili prone.
Mislim, kad vidiš kako lik trči okolo sa Barrett .50 snajperom koji je veći od njega i quickscopeanjem mlati sve po redu, na šta to liči?

Babitz
22-01-2011, 10:06
Na CoD, ofc.

Deadwalker
22-01-2011, 20:23
@chameleon

ja sam isprobao multiplayer modern warfarea 2 dok su bili besplatni vikendi na steamu. Nakon 10 min sam ugasio i izbrisao.

W1k1n6
23-01-2011, 01:32
Meni je općenito CoD multiplayer smiješan. Bezglavo trčanje po mapi gdje je jedino bitno tko koga prvi uoči.
Nemoj se ljutit, ali to je izjava svakog n00ba kad počne pogibat na serverima, bez obzira igrao CoD ili neku drugu MP pucačinu. Daleko je to od toga, puno puta ćeš nekoga prvi uočit, pa ćeš svejedno popit metak :)

cham3leon
23-01-2011, 09:49
S druge strane je beskrajno zabavno plantati bombu na prazni bombsite sa snajperistom i onda samo leći u travu 2 metra od bombe sa pištoljem i ne mrdat se čekajući da netko krene defusat. Obožavam ghillie suitove i kameleonisanje. :D

Deadwalker
23-01-2011, 12:27
Meni je općenito CoD multiplayer smiješan. Bezglavo trčanje po mapi gdje je jedino bitno tko koga prvi uoči.
Nemoj se ljutit, ali to je izjava svakog n00ba kad počne pogibat na serverima, bez obzira igrao CoD ili neku drugu MP pucačinu. Daleko je to od toga, puno puta ćeš nekoga prvi uočit, pa ćeš svejedno popit metak :)

Oh, pa nije mi CoD prvo multiplayer iskustvo. :D Igrao sam druge MP igre i CoD mi nije nikako legao.
A i nisam neki veliki ljubitelj napucavanja po serverima, ako se već mora znati.

No ok, sad smo već odmaknuli od teme

W3DR4N
23-01-2011, 12:47
Neće bit ni približno dobar kao miš. Bit će gori i od gamepada.

Kudo Tsunoda je izjavio: "Halo did an awesome job of building a first-person shooter exclusively for the console, and now hardly anyone plays first person shooters on the PC anymore. It’s all about the console."

Slažem se s čovjekom, a isto pokazuju i prodajne statistike. PC je izgubio bitku u apsolutno svim žanrovima osim strategijama, no njih ionako nitko ne igra. Rofl.

cham3leon
23-01-2011, 12:52
Da, jer su Total War i Civilization neke minorne indie igre za koje je čulo pet ljudi.

Osim toga, nisam igrao Halo, ali ne postoji ni teoretska mogućnost da u bilo kojoj fps igri gamepad bude ravnopravan mišu i tipkovnici.

W3DR4N
23-01-2011, 12:58
To je problem igrača na PC-u, misle da je preciznost i brzina ključna za FPS. Naravno da nije. Takvo što nikoga nije briga. Bitan je komfor i ugoda pri igranju, kao i to da nitko nije zbog periferije u boljoj situaciji, kao što je to slučaj s igračima na kompu.

Probao sam Move u Dominationu na PS3, i sad se osjećam glupo za svaki FPS koji sam odigrao na mišu i tipkovnici. Zašto bi itko sjedio pred računalom. Imerzivnost ravna nuli.

cham3leon
23-01-2011, 13:02
Na koju foru se dupla imerzivnost za 3 metra što se odmakneš od ekrana?

W3DR4N
23-01-2011, 13:05
Zato jer miš i tipkovnica nisu zamišljeni da bi se njima igrale igre. Tu su došli igrom slučaja jer je miš izuzetno precizan uređaj, dok je tipkovnica uvijek uz računalo, iako je igranje na njoj čisti mazohizam.

Teško je zamisliti igranje Moveom dok sam ne isprobaš, no on donosi sasvim novu dimenziju upravljanja, kakvu PC neće nikada imati. Pucačine na PC-u se u mehanici nisu mijenjale već 15 godina, i normalna je stvar da je takva mehanika zastarjela i da više ne funkcionira.

cham3leon
23-01-2011, 13:19
Pucačine na PC-u se nisu mijenjale zato jer ne postoji inicijativa da se nešto promijeni sa strane game developera, a ne prozivođača periferije. Da su htjeli, devovi su mogli do danas razviti kudikamo bolju i sadržajniju mehaniku igre u FPS-u bez obzira na kontroler. Problem je u tome što je FPS tržište relativno glupo i prolaze fore poput štancanja CoD nastavaka unedogled a da se u samoj igri ništa ne promijeni, a onda taj trend slijede i manje poznati klonovi. Move ne može promijeniti mehaniku igre nego samo nudi malo drugačiji način kontroliranja iste mehanike igre koju gledamo valjda od prvih FPS-ova.
Možda je interesantno i intuitivno kad se malo navikneš na to, ali dok ti okrećeš lika za 180 stupnjeva pet minuta ja te već sasiječem nožem s leđa jer sam brži i okretniji s mišem.

I ako takva mehanika više ne funkcionira, zašto ne postoji multiplatformsko online igranje? Normalno, zato jer je troma ekipa sa gamepadovima topovsko meso igračima s mišem i tipkovnicom.

bezimeni
23-01-2011, 19:04
Pa bilo bi vrijeme da se počnu proizvoditi tuch ekrani od 42" na više. Već je i gamepad zastario ...uostalom u mom kvartu se samo djeca i nobovi igraju na konzoli sa gmepadom .Svi pravi gameri su odavno prešli na iphone gaming .Konzole su prošlost .

W1k1n6
23-01-2011, 21:40
Move je simpatična stvar ali bih ga teško mogao prihvatiti za igranje pucačina u multiplayeru. Možda će privući nove generacije igrača koji nisu igrali s mišem i tipkovnicom. Nekako ne vjerujem da bi se nekog od stare garde moglo natjerat na takvu drastičnu promjenu sustava za kontrolu. U svakom slučaju probat ću kad dođe Killzone 3, pa neću za sada tvrdit 100% da ne valja.

cham3leon
23-01-2011, 22:11
Ma bilo bi zgodno kad bi se dao riješiti taj problem sa okretanjem. Tu je i dalje miš glavni.

W1k1n6
24-01-2011, 00:20
Istina, tu je miš jedna od velikih prednosti. U UT3 su oni koji igraju bez miša i tipkovnice sitting ducks :)

Neven <R>
24-01-2011, 00:41
Pa bilo bi vrijeme da se počnu proizvoditi tuch ekrani od 42" na više. Već je i gamepad zastario ...uostalom u mom kvartu se samo djeca i nobovi igraju na konzoli sa gmepadom .Svi pravi gameri su odavno prešli na iphone gaming .Konzole su prošlost .
Mislim da se rješenje nameće samo po sebi. Iphone kao kontroler za konzolu!


PC je izgubio bitku u apsolutno svim žanrovima osim strategijama, no njih ionako nitko ne igra. Rofl.
Da, nitko više ne igra minesweeper i mahjong

Bitan je komfor i ugoda pri igranju, kao i to da nitko nije zbog periferije u boljoj situaciji, kao što je to slučaj s igračima na kompu.
Kad su budale ljudi pa si ne namjeste lijepo okolinu oko PC-a, nego bace novac na konzolu umjesto da uzmu kvalitetnu ergonomsku stolicu.

Sickmanno1
24-01-2011, 18:48
Bash nevene. Ja dao oko soma i pol za stolicu za komp i u njoj se osjecam bolje nego na fotelji...

Babitz
24-01-2011, 19:51
A fotelja je inače kao besplatna, pretpostavljam.

Sickmanno1
24-01-2011, 21:37
Koji glupi zakljucak <_<

Babitz
24-01-2011, 21:41
Pa govorim za komfor i kak dobra stolica košta. Ekipa misli da fotelje padaju s neba.

Sickmanno1
24-01-2011, 21:43
Padale su, padale ^^

W1k1n6
24-01-2011, 23:29
Uvijek se oduševim kad vidim kako rasprave ovdje odu čudnim putevima gospodnjim :roll:

McPingvin_v2.0
25-01-2011, 03:14
Wedran je kriv.

The Boz
25-01-2011, 03:18
Wedran je uvijek kriv.