PDA

Pogledaj cijelu verziju : Uskoci



Stips222
16-01-2011, 13:20
USKOCI

http://www.algoritam.hr/slike/slike//Uskoci1.jpg



Legenda kaže da je tada, točno u ponoć, prepirku gromoglasnim hicem iz kubure prekinuo stari morski vuk Stipe. Sve je utihnulo. "Prema drevnim zakonima, ako se do ponoći ne dogovoriste, Vojvodom postaje prvi koji u sljedećih godinu dana sakupi plijena dovoljno da napuni 25 uskočkih brodica." – tako reče i tako bijaše….

USKOCI je igra gusarskog nadmetanja od 54 karte namijenjena grupi od 3-6 igrača svih uzrasta. Svaki igrač postaje kapetan koji skuplja slavu i bogatstvo ne bi li prije ostalih ispunio zadatak i postao novi vojvoda. To postiže pomoću prelijepo oslikanih karata i jednostavnih pravila sličnih "ajncu", koja su začinjena okolnostima iz vremena slave Senjskih Uskoka, poput oluja, Mlečana, izdaja i hajki. U bilo kojoj od 14 okolnosti igrač može reagirati kao pravi gusar, pokušavajući prvi sakupiti 25 bodova i spriječiti ostale da to učine. Igra traje oko pola sata i može se igrati mnogo puta bez da dosadi djeci ili odraslima.

Dakle "Uskoci" je hrvatska kartaška igra kojoj je autor Ivan Kokić, za sada nepoznati čovjek, ali nastavi li ovako ubrzo neće biti.
Igra zabavna, kratka, a i na neki način poučna.
Moja iskrena preporuka svima: U Algoritmu se prodaje po cijeni od 80 kn što smatram da nije puno za ovakvu igru. A druga strana je ta, što biste kupnjom te igre dali daljnju podršku autorima da nastave sa dobrim poslom.
(Nadam se da sam pogodio podforum)

sickpetey
16-01-2011, 14:25
Hmm mogao bih čak jednom kupiti,80 kuna i nije puno.

Delirium
16-01-2011, 14:40
:pray: najoriginalnija ideja godine

mislim ko bi se ovog sjetio

zvuči dobro, ak ko proba nek kaže :)

Stips222
16-01-2011, 17:39
Ja sam jučer igrao.
Bilo nas je 6 i svaka runda je trajala cca 30 min... Igra je stvarno zanimljiva, a i usudim se reći dinamična jer neizvjesnost u igri uvijek prisutna.
Kažem: igra je stvarno vrijedna pažnje.
Ja je kupujem :D