PDA

Pogledaj cijelu verziju : Revolution: Under Siege



Forengner
15-01-2011, 13:39
Ruski gradjanski rat (1917-1923)
http://pic.myegy.com/pic_big/570170561.jpg
Oktobarska revolucija i gradjanski rat koji je usledio posle nje se mogu uvrstiti medju najkrvavije sukobe novog doba,Rusija je bila velika,slabo industrijalizovana i siromasna zemlja,te su ljudske zrtve bile katastrofalne,medjutim,ova igra daje igracu mogucnost da prepravi povijest,da se umesto crvene zastave vijori bela,carska,da umesto Lenjingrada imamo Petrograd,da se kozaci setaju trgovima umesto boljsevika,dakle,sve je na vama,ili ce te podrzati Kolcaka i kozake,ili ce te stati na stranu revolucionara i ponoviti njihov uspeh.

Ovo je "grand strategy" igra (inace moj omiljeni tip strateske igre,a zapravo,i video igre uopste) sto znaci da ce brzoplete rushing i beskrajno stancovanje jedinica zameniti komplikovani strateski potezi,proracunavanja,gomila load-inga,tu je i "end turn" opcija,koja je svakako dobrodosla,buduci da to cini igru preglednijom,a samim tim i ugodnijom,graficki izgled je veoma lep,a sistemski zahtevi,po danasnjim standardima,veoma niski,sto igru cini ever-greenom koji ce gotovo svaki strateg slabije konfiguracije moci da odigra,jos jedan veliki plus.Jos jedan detalj je pojava vise nezavisnih frakcija,raznih pobunjenika,plemica,razbojnika,od kojih svaki hoce da vam stane na put,to doprinosi vernom preslikavanju haoticnog stanja tog vremena.Mapa je veoma velika i obuhvata de-facto najvaznije delove Rusije,bez nekih udaljenih azijskih provincija,sto je opet,za pohvalu,te je lakse upravljati frakcijom,a bogami i vojskom.Jedinice su uglavnom varijacije 3 grane vojske,tojest,pesadije,konjice,artiljerije,tenkova ima vrlo malo te je njihova upotreba minimalna,sto je i normalno,buduci da se igra bavi pre ww2 razdobljem.Tutorijali su zadovoljavajuci,iako je sama igra,pomalo zbunjujuca novajlijama koji nisu ranije igrali igre ovog tipa.
http://pfcdn.net/site/t/content_image/image/47/36/473645__revolution-under-siege-russian-civil-war-1917-1923.jpeg?2e2117e447

Topla preporuka,ako vas zanima ovaj inace slabo 'gamerski' pokriven period,obavezno je isprobajte,da li cete uz gromoglasno "URAAA" voditi crvenoarmejce,ili cete pak,stati na stranu kozaka i cara,zavisi od vas,jedno je zagarantovano-dobra strateska zabava.

Vise informacija - http://www.ageod.com
- http://www.paradoxplaza.com

Tsaя
15-01-2011, 13:43
A dje ih samo iskopaš? Svaka čast, ovo moram definitivno isprobati.
Nadam se pobjedi admirala Kolčaka! :)

Forengner
15-01-2011, 13:49
Evo upravo sam poceo sa igranjem,kakav sam ludak,zapoceo sam dve paralelne kampanje:
1.Boljsevicka kampanja.(trenutno branim Moskvu!)
2.Kolcak i Crnomorska Flota.(trenutno se priblizavam Moskvi!)

Tsaя
15-01-2011, 13:52
Strašno me se dojmio film admiral, tako da obaveznom moram igrat s kolčakom.
Mora da je igra preteška.
Dal se može igrati bitka, ili je to samo igra na mapi kao eu, hoi...?

Forengner
15-01-2011, 13:54
Kao EU.Sta da se radi,ali zato je turn based,kao TW igre.Sto je svakako za pohvalu.
Jedino sto igra zaista ume da zeza,nije laka,vojsci treba goriva,hrane,lekova,svega,a drzava je u propasti.Hmh.Nece ovo biti lako.

Tsaя
15-01-2011, 13:58
A jedva čekam da nabavim, al nezz dal ću ju znat igrat. :(
Čini se kao dosta teška igra.
Dali ima okolnih nacija, koje bi mogle zasmetati? (turci, prusija, austrija?...)

Forengner
15-01-2011, 14:01
Igra pored originalne kampanje (tojest,gradjanskog rata) ima i vise razlicitih scenarija,naprimer,u jednom mozes igrati sa ostalim zemljama u blizini,da pomazes Crvenima/Belima.
A ima i specijalna kampanja koja se bavi alternativnom istorijom- sta bi bilo da su Nemci dobili ww1 i da su napali Rusiju.

Tsaя
15-01-2011, 14:14
Pa napali su rusiju, al nisu dobili rat.

Forengner
15-01-2011, 14:17
Da,ali ovaj scenario polazi od cinjenice da su Nemci pobedili antantu (saveznike) pa da su tek onda napali Ruje.

Deadwalker
15-01-2011, 14:31
Joj, di samo nađeš te igre :)
E da imam vremena, isprobao bi to :(

Forengner
15-01-2011, 14:40
Ove grand strategy igre uglavnom izdaje paradox,pa ja njih pratim i prenosim zanimljive informacija :)

Tsaя
15-01-2011, 14:59
Samo tak nastavi. :thumbs2:

Nabaci koju sličicu!

_baldrick
21-01-2011, 15:13
добра игра пријатељи комунисти