PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zvuk za TV uz DVI->HDMI (nVidia)



Arbiter of Change
14-01-2011, 12:37
Izgleda da sam ovih dana čest gost u Hardveriji.

Komp spojen sa TV-om preko DVI->HDMI kabela i slika radi savršeno, ovo ono, sad je samo ostalo pitanje kako srediti zvuk budući da ga nema (pogleda sam već pod Sound, nema Digital Audio (HDMI) budući da je izvor DVI). Savjeti, a da zvuk dolazi iz samog TV-a? Po mogućnost bez splittera nekih ili tko zna čega što bi me bacilo u trošak još. Na komp je spojena i neka random zvučna kartica ako čemu pomaže.

Aral
14-01-2011, 12:42
Kaj se može tak zvuk dobit preko HDMI-a? Mislim, kolko se kužim trebao bi, jer inače ti ostaje opcija sa zvučnika od kompa.

Arbiter of Change
14-01-2011, 12:47
Nemam pojma, zato i pitam premda mislim da zvuk preko HDMI-a ide samo ako je HDMI->HDMI budući da je DVI za video.

Aral
14-01-2011, 12:55
Da, i ja mislim da je tako ^^

Bartuc
14-01-2011, 13:02
Ja imam na grafi DVI i preko DVI to HDMI adaptera i imam zvuk. Fora je u tome da uz ATI HD seriju kartica dobijete DVI to HDMI adapter koji nije standardno konfiguriran tako da propušta i zvuk! Ako imaš original ATI adapter i ATI karticu te ako si kod instalacije drivera za grafu instalirao i HDMI Audio drivere, a i dalje nemaš zvuka, onda je problem u tome da si prvo upalio komp, a tek nakon toga TV. Upali TV i resetiraj komp tako da ti se pokrene HDMI Audio driver i nakon toga čim preko CCC-a prebaciš sliku na TV, HDMI audio će postati defaultni, a zvučna na kompu će se disableati. Kada vratiš na monitor, automatski se konfigurira i zvuk nazad na staro.


Tako funkcionira sa ATI grafama, za nVidia ne znam...


Znači glavno da imaš instaliran HDMI Audio driver koji dolazi sa Catalyst driverima i da pališ komp dok je TV upaljen.

Arbiter of Change
14-01-2011, 13:33
Koji dio od toga da je u pitanju nVidia ti nije jasan? Ne radi isto kao i kod ATI kartica, premda se izgleda moglo sa starijim driverima.:)
Jedno što sam za sada pohvatao je da treba povezati SPDIF utore između grafičke i matične/zvučne da se direktno prebaci zvuk.

Bartuc
14-01-2011, 13:41
Koji dio od toga da je u pitanju nVidia ti nije jasan?

Onaj dio u kojem nigdje nisi napisao da je riječ o nVidia kartici :|

Arbiter of Change
14-01-2011, 14:05
Vidi stvarno. Napisao sam pa maknuo u editu. Moj bed.

Bartuc
14-01-2011, 14:09
Editirao sam ti naslov. Možeš se raspitati među frendovima, možda netko ima original ATI adapter da mu ne treba. Moralo bi raditi i sa nVidiom. Klasični DVI-HDMI adapteri ne prenose zvuk.


PS: Ako ne proradi, uvijek imaš opciju nabaviti kabel sa jackovima koji idu iz zvučne u TV.

Arbiter of Change
14-01-2011, 14:11
Kad sam već tu i dok čekam riješenje, gdje bi mogao ovo ubosti? SPDIF kabel, btw.

http://img199.imageshack.us/img199/7349/zt88tes3pfcpdigitalaudi.jpg

bezimeni
14-01-2011, 14:20
Smožda netko ima original ATI adapter da mu ne treba. Moralo bi raditi i sa nVidiom.

Tek zadnja serija nvidija ima zvučnu na kartici bez koje nikakav adapter ne bu pomogel :)

Arbiter of Change
14-01-2011, 14:22
Editirao sam ti naslov. Možeš se raspitati među frendovima, možda netko ima original ATI adapter da mu ne treba. Moralo bi raditi i sa nVidiom. Klasični DVI-HDMI adapteri ne prenose zvuk.

PS: Ako ne proradi, uvijek imaš opciju nabaviti kabel sa jackovima koji idu iz zvučne u TV.
Ma gledao sam i trebam sa svoje strane dodati zvuk odlaznom HDMI-u jer nVidia kartice to ne mogu same za razliku od ATI-evih. Hence, ovaj kabel.
Ne bi dodatni vanjski kabel jer mi već sada sve izgleda kao prašuma. :)

Bartuc
14-01-2011, 14:31
Znam, takvo što se niti meni nije sviđalo, a mislio sam da ću morati tako složiti pošto nisam znao za ovu foru s original ATI adapterom. Još mi nije bilo jasno čemu staviti zvučnu na grafu ako nema HDMI izlaz :D


Ovaj SPDIF bi također trebao pogledati kod prijatelja pošto ne znam da li toga ima za kupiti!? Možda eBay!? Ili si možeš sam to složiti pomoću 2pin konektora za ventilator i 1pin konektora za recimo power switch ili reset switch koje staviš na "metar/2/3" kabla. To čudo nema neku specifičnu konfiguraciju kabla tako da ga nije problem napraviti kod kuće. Sve dijelove možeš kupiti u chipoteci.

Arbiter of Change
14-01-2011, 14:51
Nema boga Issa da ja to sam slažem, u tome i je problem. :)
Ako netko nađe zahvalan sam mu do groba (sad će Wedran biti, već znam).

Arbiter of Change
20-01-2011, 18:00
Kad sam već tu i dok čekam riješenje, gdje bi mogao ovo ubosti? SPDIF kabel, btw.

/cut
Bumpam, ako tko zna gdje uzeti jer sam za sada vidio jedino preko Ebaya, a s tim se ne zamaram trenutno. Doslovno nigdje nema.

Bartuc
20-01-2011, 20:43
To ti kažem, bolje naruči iz Ebaya, taman će ti stići prije nego nađeš neki random dućan u HR gdje se prodaje :D