PDA

Pogledaj cijelu verziju : Razer Switchblade gamerski netbook hit na CES'11.



W1k1n6
12-01-2011, 21:12
CES'11, najveći sajam konzumne elektronike koji se održao ovih dana u Las Vegasu ponudio je između ostaloga i ovaj simpatični mali gamerski notebook iz produkcije Razera. Switchblade je zapravo vrlo uvjetno gamerski notebook, jer minijaturne proporcije i slabašni Atom procesor teško mogu ganjati novije igre, no glavna fora mu je tipkovnica. Svaka tipka se može reprogramirati i redizajnirati slovima, slikama, ikonicama ili logotipovima po želji. Hoćete li na tipku Q staviti sliku bombe? Na E health-pack? Nema problema, Switchbladeova tipkovnica će vam sve to omogućiti vrlo jednostavno. Vrlo je vjerojatno da ovaj prototip nikada neće biti realiziran za maloprodaju, već nam se čini kako bi Razer mogao ovu tehnologiju tipkovnice naplatiti masno drugim proizvođačima hardvera. Naravno, nismo ni sumnjali, Switchblade je na sajmu najviše oduševio fanatike WoW-a koji jedva čekaju da si na tipkovnicu mogu stavljati slike traktora i čekića, tj shortcute za farmanje i grindanje :)

UiQ0AnlfBu4&feature=player_embedded

Kid A
12-01-2011, 21:18
Oh boze W1k, pa zar i ti :)
Koliko pratim situaciju pola interneta ismijava ovo
"pc gaming has always been impossible in a portable form"
S kog planeta su oni dolutali?

W1k1n6
12-01-2011, 21:24
Pa ja zapravo ne ismijavam, čisto mi je fora ta tipkovnica, dok ostatak notebooka neću komentirati jer je to prototip. Ako ga počnu prodavati u dućanima kao "gamerski notebook", onda bi ga doista imao pravo ismijavati tko god želi :)
Inače, nikad ne bih rekao da portabl gaming nema smisla. Sjećam se koliko puta su ljudima curile sline na LAN-ovima kad sam došao s nekom laptop mrcinom pod rukom, a oni su svoje kompove jedva furali u karavanima :)

Forengner
12-01-2011, 21:26
Switchblade je na sajmu najviše oduševio fanatike WoW-a koji jedva čekaju da si na tipkovnicu mogu stavljati slike traktora i čekića, tj shortcute za farmanje i grindanje
Lepo receno. :)
Kao da wow vec nije jednostavan.

The Boz
12-01-2011, 21:32
Ne ismijavaju laptop, samo reklamu, a pogotovo tipa.

Kid A
12-01-2011, 21:36
Pa ja zapravo ne ismijavam, čisto mi je fora ta tipkovnica, dok ostatak notebooka neću komentirati jer je to prototip. Ako ga počnu prodavati u dućanima kao "gamerski notebook", onda bi ga doista imao pravo ismijavati tko god želi :)
Inače, nikad ne bih rekao da portabl gaming nema smisla. Sjećam se koliko puta su ljudima curile sline na LAN-ovima kad sam došao s nekom laptop mrcinom pod rukom, a oni su svoje kompove jedva furali u karavanima :)
Pa naravno da ima, samo sam citirao onog kineza iz prvog linka. Ne pratim nesto razvoj laptopa u gaming sceni ali dosad sam kod frendova vidio par izdanja koji bi ovaj Razerov pojeli za dorucak. Iako nakon popularnosti Applea nista me vise ne iznenadjuje...ima hrpa ljudi na planeti koji se vode onom "ako ne znam sta valja, znam sta je skupo"
Ovo jedino moze proci kao neki hipsterski trend, nista vise - kao sto vidimo u svakom trecem holivudskom filmu bar jedan Mac umjesto nekog Alienware stroja

KI KI
13-01-2011, 14:10
DotA :pray:
savrseno. kul napravljeno. ali opet lose. skupo i los hardware.

W1k1n6
13-01-2011, 15:16
Mislim da bi se ovo trebalo zvati WoW Switchblade. Nekako imam filing da bi moglo biti popularno među WoW fanovima koji će ga u svakoj slobodnoj sekundi otvarati i grindati dalje :)

Necto
14-01-2011, 16:37
Laptop je shit za gaming a s "inovativnim" tipkalom kasne nekih 5 godina.
Malo su pokrali ideju - http://www.artlebedev.com/everything/optimus/

W1k1n6
14-01-2011, 16:40
Vidiš, nisam ni znao za to, znači da ovi imaju puno bolji hype.

Necto
14-01-2011, 16:45
Ali imho ovo je za nas super, jebes lebedev kada prodaju tipkovnicu za 2500$ aloha! pa za to mogu auto kupiti.
Mozda sada Razer baci to u masovnu proizvodnju na "obicnim" tipkovnicama, pa da napokon vidimo malo nize cijene.

W1k1n6
14-01-2011, 17:10
Ako uvjere fanove WoW-a da je to a-must-have, čak ni cijena neće biti važna. Znam barem jednoga tko bi ovo mogao kupiti čisto da bi mogao raidati u vrijeme gableca :)

Systematic Reverse
16-01-2011, 19:21
DotA :pray:
savrseno. kul napravljeno. ali opet lose. skupo i los hardware.

a cemu to klanjanje..

meni ova stvar izgleda bezveze i nikad nebi dao lovu za to.

unknown
16-01-2011, 19:52
Ako uvjere fanove WoW-a da je to a-must-have, čak ni cijena neće biti važna. Znam barem jednoga tko bi ovo mogao kupiti čisto da bi mogao raidati u vrijeme gableca :)


nekoga tko ima previše para :rotfl:

Chupacabra
16-01-2011, 20:09
Pa jel bi to imalo ikakvu drugu svrhu osim gaminga?
Ovo za gaming ne bi bilo praktično, to je sigurno. Ali za išta drugo? Ne.

To se izvlači samo na tu shiny (u figurativnom smislu shiny) tipkovnicu.