PDA

Pogledaj cijelu verziju : Laku noć jazzeru - R.I.P. Boško Petrović



W1k1n6
10-01-2011, 14:30
Danas je iznenada preminuo Boško Petrović, legendarni svjetski proznati jazzer koji je na ovim prostorima afirmirao jazz više nego bilo tko. Sjećam se kako mi klinci nismo propuštali niti jedan četvrtak u Lapu kada je tamo nastupao sa svojim BP-em i brojnim gostima, mada smo uvijek više voljeli rock. Njegov vibrafon, ili kako ga je on često zvao, roštilj za ćevape, donio mu je brojna priznanja i vani, proglasili su ga više puta najboljim glazbenikom na svijetu na tom instrumentu. Žao mi je što nisam češće dolazio u njegov BP klub, nekako sam s godinama dosta zapustio jazz. R.I.P. Boško

8teFV4DTR-U

pimp
10-01-2011, 14:36
‎"...i dok oni tvrde da znaju nešto o jazzu neka se sjete da ih uvijek vodim za barem 3dl malvazije na prvome šanku" - Boško Petrović R.I.P.

Da_killah
10-01-2011, 14:41
bio jednom na nekom jazz festu gdje je i on svirao, RIP

Niko Bellic
10-01-2011, 15:44
Volio bih da poput njega nemam srama i da se mogu u javnosti pojavljivati u pretilom izdanju. Moj stari ga respektira u vezi muzike, ali ja sam jedino primjetio da bio je debeli veseljak. Lako moguce da je njegova iznenadna smrt rezultat zdravstvenih problema zbog prekomjerne tezine.

RIP

Nadam se da je smrt bila brza i bezbolna. Nije lijepo kad netko pati.

Systematic Reverse
10-01-2011, 16:25
bas procitao maloprije..

RIP


Volio bih da poput njega nemam srama i da se mogu u javnosti pojavljivati u pretilom izdanju.

u cemu je bed?

sta bi trebao sjediti doma ako je pretil i neizlaziti van iz kuce? lol

da ti citiram dub fxa.

"i am aging and changing on the outside, but staying the same on the inside i find, we never grow old unless you use your eyes" :wink:

Kid A
10-01-2011, 17:46
‎"...i dok oni tvrde da znaju nešto o jazzu neka se sjete da ih uvijek vodim za barem 3dl malvazije na prvome šanku" - Boško Petrović R.I.P.
Heh da :/, hrvatski Eumir Deodato....pocivao u miru

LD
10-01-2011, 21:41
RIP


smeđi šećer mu odaje počast večeras Link(imate stream) (http://www.radiotrsat.hr/)

Viper33
10-01-2011, 22:11
nikada me nije privlacila takva vrsta muzike ali njegovo mi ime poznato od nekud. Inace o mrtvima sve najbolje, zar ne?

Nee Joe
10-01-2011, 23:31
Volio bih da poput njega nemam srama i da se mogu u javnosti pojavljivati u pretilom izdanju.

To ti baš i ne ide u prilog :(

Inače, vjerojatno najveća glazbena ličnost u hrvatskoj glazbenoj povijesti, od iznimne važnosti kako za našu kulturnu povijest tako i za promoviranje Hrvatske i njenog naroda, ali i drugih naroda sa ovih područja, u najboljem svjetlu. Nedostajati će mi njegovi izvrsni singularni tonovi pomiješani sa izvrsnim ritmom kontrabasa u pozadini, improvizacijama na klaviru i gitari, te naravno, jedinice na saksofonu. Definitivno čovjek koji će se pamtiti i o kojem će se dalje učiti u školama na satovima glazbenog.

R.I.P. :(

Sonic_Moronic
11-01-2011, 00:31
A pusti ga, on baš voli ratovati protiv pretilih ljudi.


Što se tiče Petrovića, nek' mu je laka zemlja.

Niko Bellic
11-01-2011, 00:39
A pusti ga, on baš voli ratovati protiv pretilih ljudi.
Reci šta god, ali bio je fakat predebeo i vjerojatno bi duže živio da je donekle pazio na sebe.

pimp
11-01-2011, 01:20
[quote="Sonic_Moronic":1zolgayb]A pusti ga, on baš voli ratovati protiv pretilih ljudi.
Reci šta god, ali bio je fakat predebeo i vjerojatno bi duže živio da je donekle pazio na sebe.[/quote:1zolgayb]

Pobogu imaj bar malo obzira i poštovanja prema mrtvim ljudima i prestani pisati ovakve gluposti u ovoj temi i suzdrži se ovakvih komentara. Hvala lijepa.

etejid
11-01-2011, 11:18
nikad čuo.
RIP

Sonic_Moronic
11-01-2011, 12:23
[quote="Sonic_Moronic":3kxtmkrj]A pusti ga, on baš voli ratovati protiv pretilih ljudi.
Reci šta god, ali bio je fakat predebeo i vjerojatno bi duže živio da je donekle pazio na sebe.[/quote:3kxtmkrj]

A šta bismo mi bez tvojih savjeta.

Mene bi recimo bilo više sram da govorim takve gluposti nego da budem debeo kao on.