PDA

Pogledaj cijelu verziju : Komp mi se gasi nakon 15 min igre help pls



bloodyakafuzz10n
10-01-2011, 00:36
pozzz ljudi imam jedan dost neobican problem:

prilikom igranja novijih igara (Assassins Creed 2, Battlefield Bad Company 2, Call of Duty Black Ops Singleplayer (ne i multi)), komp mi se ugasi nakon 15-tak minuta igre... onak, samo se sve vise i vise cuje (ne bruji vec samo ko da "puše") i ugasi se ko da idem na "Shut down", ponovo ga ukljucim i isto tako radi 15-tak min i opet - PAF! Cudno i neobicno u cijeloj stvari sto se prilikom igranja igara poput Call of Duty 4 i Call of Duty Modern Warfare 2 komp NE gasi. Ne vjerujem da je u pitanju grafička kartica jer se prilikom igre slika ne zamrzava, nema trzaja i vrti sve na najvisoj rezoluciji i svim extra detaljima. Naravno, pokusao sam rijesiti problem smanjivanjem grafike u igri, ali bez uspjeha. Također sam i rusio sustav i ponovno sve instalirao al se problem ucestalo ponavlja (a ocistio sam ga i od prasine).

Konfiguracija:

AMD Phenom II 920 x4 2,8 GHz
nVidia GeForce 9800 GT 1 GB
4 GB RAM DDR2
HDD Seagate Barracuda

P.S. Komp je star 18 mjeseci i dosad sam mijenjo samo hard disk.


Ljudi hitno pomozite jer stvarno ne znam u cemu je problem, ja mislim da je problem u napajanju ili hlađenju al takva "stvarcica" 300-tak kn pa bi mi bilo lakse da se orijentiram na jedno ;)

Chappi
10-01-2011, 02:55
Znaci problem je u hardweu,vrlo vjerovatno je nesto oko procesora.Probaj ga s nekim programima izmucit pa nam postaj kolike su ti temperature...Vjerovatno ces morat mijenjat hladnjak na procesoru ili stavljat novu termalnu...

C
10-01-2011, 05:24
Zasigurno pregrijavanje. Provjeri temperature, pa javi.

Čux
10-01-2011, 10:55
Vjerovatno ces morat mijenjat hladnjak na procesoru ili stavljat novu termalnu...

Za početak samo počisti prašinu sa coolera ako to nisi skoro radio pa javi rezultate.

zoky
10-01-2011, 11:44
Koje ili kakvo napajanje imaš?

Vjerojatno te zeza memorija ili matična! Ako bi već i bilo do pregrijavanja komp bi se prije restartao nego ugasio (osim ako drugačije nije složeno u biosu)...

Najlakše ti je da eliminiraš jedanu komponentu po jednu. Naravno da prije toga očistiš komp od prašine i promjeniš paste (ako već nisi) :roll:

Izvadi kekse od memorije i stavljaj jedan po jedan i testiraj. Ako je sve dobro, probaj od nekog frenda nabaviti neki drugi hard pa ga prištekaj i igraj se. Ako je sve u redu mogla bi biti matična ploča.

Imao sam točno takav problem, na sve sam sumnjao i na kraju je matična odlazila u vječna lovišta. Pošto ti je komp star 18 mjeseci, trebao bi imati garanciju još uvijek na skoro sve komponente. Pa ako se ti neda zezati s tim stvarima, j. otkrivanjem kvara, lijepo odneseš komp na servis pa ćeš vidjeti u čemu je problem.

bloodyakafuzz10n
10-01-2011, 14:04
preporucili su mi da ga kako kazes "izmucim", zove se OCCT i to cu probat veceras... inace sam ga prebriso od prasine...

btw, kupio sam komp u Vemilu koji je zatvorio sve poslovnice osim one u ZG i iskreno, vise me kosta sam put do Zagreba nego kupnja procesora ili tak neceg :)

bloodyakafuzz10n
10-01-2011, 16:58
sry sto postam jedno za drugim, al nisam naso edit :S

btw, stvar je fakat bila u procesoru, al ono - pravo banalna.. slijep sam kraj zdravih ociju :S

hladnjak je bio puuun prasine iako sam bio uvjeren da sam ocistio :O jednostavno sam isiso prasinu i to je to :D

Chappi
10-01-2011, 19:25
:thumbs2: