PDA

Pogledaj cijelu verziju : No video input



Insert
07-01-2011, 18:25
Maloprije sam pokušao upaliti računalo i na monitoru mi piše no video input. Ventilator na grafičkoj proizvodi dosta buke. Nije do monitora i kablova jer sam spojio monitor na drugi pc i sve radi normalno. Zaključio sam da je do grafičke, a stara je otprilike godinu i po dana. Šta vi mislite o svemu tome i koji je najbolji način rješavanja problema? Pretpostavljam da ću morati kupovati novu grafičku, ali eto pitam za svaki slučaj.

C
07-01-2011, 19:43
Imaš dobru pretpostavku.
No video input se inače javlja na monitorima kada ne primaju nikakvu sliku ili kada im grafička ne šalje sliku.
S obzirom da je monitor u redu, znači da je do grafičke, ona ne šalje sliku u monitor. Možeš pokušati kablove malo promrdati, možda su kablovi problem. Možeš ju pokušati izvaditi i propuhati slot, te upiknuti nazad, možda proradi.
Ako nikako ne radi, vjerojatno ju je infarkt kresnuo.

Insert
07-01-2011, 20:07
Yep, u međuvremenu sam skroz iskopčao grafičku i ponovno je spojio. Sad sve radi :)
Samo se kompjuter ne može upaliti iz prve (da, smješno zvuči). Stisnem jednom tipku za paljenje, krene da će se upaliti ali nakon sekunde se ugasi i onda iz druge upali. To mi je zapravo bilo i prije iskopčavanja grafičke tj. pojavilo se u isto vrijeme kao i ovaj problem gore, ali nema veze, barem mogu koristiti kompjuter :wink:

C
07-01-2011, 22:30
To s paljenjem/gašenjem ti može biti do jumpera, napajanja i sl. Tako da ne mora biti ozbiljni problem, ali bolje da to što prije popraviš, da se iz tog malog problema ne rodi veći.