PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem s prenosivim hardom!



dinodendron
07-01-2011, 12:53
ovako kupio sam prenosivi hard od 120 gb Verbatimov. Nakon mjesec dana ga vise nemogu otvorit ocitava mi ga kao Removable Disk a prije ga je ocitavao kao disk E.
kada ga probam otvoriti pise mi please insert a disk into drive F.
ako neko zna u cemu je problem neka mi molim vas pomogne ! unaprijed hvala!

Frky
07-01-2011, 16:12
Meh, neznam zašto ti se to događa, ali format bi mogao biti riješenje! Ako imaš nekih podataka koje želiš sačuvati, probaj kod frenda pristupiti hardu, ako ni kod njega neide, formatiraj ga i žali za podatcima!

dinodendron
07-01-2011, 16:13
probao sam ga formatirat nemogu pise kao da ga nema :S nesto drugo?

Delirium
07-01-2011, 16:27
još jedan s tim Verbatimovim, imao sam ga i ja (250GB) i uglavnom pokvario se, i onda sam oso na net i otkrio da su svi diskovi iz te serije jako kvarljivi... nepopravljiv je :( sad sam si uzeo transcedentalov i super je

C
07-01-2011, 17:20
KI KI-jev post obrisan, jer je debilan, ono nisu moje riječi već njegove i njegovo proseravanje.

Inače, možeš ga pokušati formatirati desnim klikom, kroz CMD kucajući komandu FORMAT /?, pa će ti on dati upute i kroz Start>Run, ukucaj "DISKMGMT.MSC" i otvoriti će ti se od Windowsa programčić za particiranje, unutar njega određenom driveu možeš dodati particiju (npr. E:, G:, X:, Y:, Z:, itd., koju god hoćeš), i formatirati.
Svakako, možeš ga pokušati spojiti na drugi PC i provjeriti situaciju.
Ako i dalje ne radi, vjerojatno je crknuo, pa ako imaš još uvijek garanciju, reklamiraj, dati će ti novi isti takav, ako nemaš, prozdravi se s njime.