PDA

Pogledaj cijelu verziju : tiVi spike



Niko Bellic
05-01-2011, 11:15
Znate li za nekakvo univerzalno pravilo u kojem je navedeno...

Kome je pozeljno obracati se s "ti", a kome sa "Vi"?

Mene to ne tangira osobito i radije bi da se uvede jedan univerzalni termin za sve.

Kako se snalazite sa tiVi procjenom?


Takodjer...

Gospodja ili gospodicna?

Pozdravljate li prvi poznanike i suradnike ili cekate da oni pozdrave Vas?

Cestitate li prvi ili cekate da Vam netko cestita?


Fejkate li uctivost?

- Ma joj, niste trebali blablabla...

- Ma nemojte Vi, budem ja...


Kakav je vas pogled na trenutno stanje stvari i tako to?

Aral
05-01-2011, 11:21
Da, to mi je u odgoju. Svatko tko je relativno stariji od mene mu govorim Vi, pozdravim u pravilu uvijek prvi, nekad ne, sve ovisi. Tak je i sa čestitanjem. Dobro je bit uljudan ali ne previše, ak niš drugo barem pokušaj ostavit dobar dojam pred drugima, a ne da ispadneš totalna seljačina :)

Frky
05-01-2011, 11:44
Da, to mi je u odgoju. Svatko tko je relativno stariji od mene mu govorim Vi, pozdravim u pravilu uvijek prvi, nekad ne, sve ovisi. Tak je i sa čestitanjem. Dobro je bit uljudan ali ne previše, ak niš drugo barem pokušaj ostavit dobar dojam pred drugima, a ne da ispadneš totalna seljačina :)

Raz
05-01-2011, 11:46
Da, to mi je u odgoju. Svatko tko je relativno stariji od mene mu govorim Vi, pozdravim u pravilu uvijek prvi, nekad ne, sve ovisi. Tak je i sa čestitanjem. Dobro je bit uljudan ali ne previše, ak niš drugo barem pokušaj ostavit dobar dojam pred drugima, a ne da ispadneš totalna seljačina :)

Niko Bellic
05-01-2011, 11:47
Ali postoji li nekakvo univerzalno pravilo?

Sretnes nekoga tko ti nije frend/ica nego vise poznanik/ica i onak, ocekujes da te pozdravi, ali joj, on isto ocekuje od tebe i onda to rezultira tim da se mimoidjete kao potpuni stranci i oboje se osjecate glupo...

Znam puno previse ljudi i vecina ocekuje da se njih prve pozdravlja, a ja sam vise tip koji odzdravlja i onda zbog njihove lijenosti ispadne totalno glupa situacija. Pogotovo kad neku osobu nisam vidio duze vrijeme...

hacker
05-01-2011, 13:58
E, a kak pozdravljate u dućanu kad je netko mlađi od vas?

Aral
05-01-2011, 14:02
Prvo dobar dan, a kad odlazim onda đenja, bok.

Bartuc
05-01-2011, 14:03
Ja kad dođem nekome na radno mjesto (bilo dućan ili nešto treće), makar je osoba moje godište ili mlađa, uvijek je oslovim sa Vi. Isto tako starije od sebe koji zaslužuju tu "titulu". Mangupe mojih godina izvan radnog mjesta oslovim na Ti.


Što se tiče čestitanja i upoznavanja, gotovo uvijek ja ispružim prvi ruku :D Cure koje znam namjerno potegnem sebi i izljubim, makar njihov dečko stoji pokraj :D


Gospođa ili gospodična... WTF!? Ili je Ti ili je Vi :D


Da li sam pristojan? Da, osim ako sam u tramvaju. Ne dižem se starčekima osim ako procjenim da su OK ljudi ili vidim da stvarno ne mogu stajati. Ali trudnicama bi se uvijek digao.

Aral
05-01-2011, 14:09
Da li sam pristojan? Da, osim ako sam u tramvaju. Ne dižem se starčekima osim ako procjenim da su OK ljudi ili vidim da stvarno ne mogu stajati. Ali na trudnice bi mi se uvijek digao.
Same here. I fix'd. :D

etejid
06-01-2011, 16:01
Znate li za nekakvo univerzalno pravilo u kojem je navedeno...

Kome je pozeljno obracati se s "ti", a kome sa "Vi"?

Mene to ne tangira osobito i radije bi da se uvede jedan univerzalni termin za sve.

Kako se snalazite sa tiVi procjenom?
Sa "vi" se obično obraćaš nepoznatim osobama, osim ako nisu baš djeca.


Takodjer...

Gospodja ili gospodicna?
Gospođa ako je udana, gospodična ako nije (ako se ne varam). (ili gospođica :/)


Pozdravljate li prvi poznanike i suradnike ili cekate da oni pozdrave Vas?
Čekam, osim ako nije nešto dogovoreno. Onda je svejedno.


Cestitate li prvi ili cekate da Vam netko cestita?
Rijetko. Uglavnom čekam.



Fejkate li uctivost?

- Ma joj, niste trebali blablabla...

- Ma nemojte Vi, budem ja...

Ovo ne znam šta je uopće :D

Chupacabra
06-01-2011, 18:35
U engleskom je to super izvedeno, samo kažeš You i to je to. Nema disrespekta kod njih.

Razzarach
07-01-2011, 01:04
Vi, ne govorim dobar dan... kazem bok uvjek xD

Kenyi
07-01-2011, 10:20
Tema je ono, :pray:

Sickmanno1
11-01-2011, 21:40
Ja sam bosanac stoga svima Ti.

Disi xarabas ^^

Lord Ragnarok
12-01-2011, 21:49
gospodja ako je udana/u pozamasnijim godinama
gospodicna ako je neudata i/ili mlada
vi prema starijima, nepoznatim/pozantim ljudima,profesorima, asistentima (uz iznimke naravno :D )
ti prema kolegama s faksa/skole/prijatelji