PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoć oko odabira pjesama odnosno albuma



Bartuc
05-01-2011, 00:06
OK, imam 27GB muzike od čega moram izdvojiti jedno 6GB (max 8GB) za playlistu koju bi stavio na mobitel. Dolje je lista izvođača (čitave diskografije), pa me zanima vaša preporuka najboljih albuma odnosno pjesama (ali samo od navedenih izvođača). Je ne znam od kud bi krenuo, pokušao sam ali uvijek odustanem pošto mi je žao to "cropati", tako da bi pomoć zbilja dobro došla.


Također bi dobro došla i neka preporuka za klasičnu glazbu. Klasična rastura (ima ih par koje volim ali ih ne posjedujem) i volio bi imati neku "klasično relaksacijsku" playlistu gdje bi pobjegao kad mi je mozak preopterećen. Nekih 10-20 najboljih!? Ziher ima ljudi koji to slušaju i znaju što valja!?



AC-DC
Billy Idol
Blind Guardian
Bon Jovi
Deep Purple
Gamma Ray
Iron Maiden
Jimi Hendrix
Joe Satriani
Judas Priest
Metallica
Nightwish
Queen
Rhapsody of Fire
Scorpions
The Cult
Van Halen
Whitesnake
Yngwie Malmsteen



Ako imate volje, hvala unaprijed!



EDIT:STakođer je fora u tome što nisam sve albume preslušao (od Rhapsody, Billy Idol i Blind Guardian) tako da nemam pojma što sve od njih valja ili ne valja :(

Viper33
05-01-2011, 00:32
sta ces ti torrent skines diskografiju pa nestignes sve poslusat ;)

Frky
05-01-2011, 00:39
Brate, nisi si normalan ako slušaš glazbu što ti drugi ljudi kažu (ono, preporuka je u redu, ali da ti drugi prave playlist je totalno bezveze), sam si odaberi "best of" i kad se zasitiš nečega, mjenjaj!

Kid A
05-01-2011, 00:40
Cek dok zavrsim ovaj splif pa cu ti ja sloziti neku listu

MasaKrisT
05-01-2011, 00:44
Bez Metalike,Mejdena,Satriania nikuda. Dalje dodaj sta stane. Ustedit ces tako da stavis od metalike samo albume do blacka i njega, mejdene izbaci albume sa blazeom ,a satriania nista cutat:)

hrčak
05-01-2011, 01:00
Nek ostavi od albume sa blazeom, dobri su, što se metallice tiče, imaš svega 4,5 pjesme vrijedne slušanja

MasaKrisT
05-01-2011, 01:02
teske rijeci...

hrčak
05-01-2011, 01:04
A dobro, albumi sa blazeom su dobri, ima par super stvari iako ne pašu svakome, od metallice ima 4,5 pjesme koje bi slušao stalno, a tu ima opet jedan dio koji se može slušat ponekad

The Great Duck
05-01-2011, 01:09
Whitesnake-Whitesnake album iz 1987 boguje,obavezno ga drži.S prijašnjih albuma,uzmi Here I Go Again,Don't Break My Heart Again,Love Hunter,Walking In The Shadow Of The Blues,Fool For Your Lovin',She's A Woman...
Scorpions-s prvih 9 albuma nećeš pogriješiti,s naglaskom na prvih 5.Ovo kasnije je ok,jedino se kloni albuma iz druge polovice 90-ih.
Van Halen-Izaberi si nešto iz DLR ere,eventualno poneku pjesmu sa Sammyjem,iako je ta era znatno slabija od prvih 6 albuma s Rothom
Blind Guardian - Tales From The Twilight World i Somewhere Far Beyond albumi obavezno
Bon Jovi - sve što su napravili u prošlih 10 godina je smeće,drži se starih stvari tipa Runaway,In And Out Of Love,Livin' On A Prayer,You Give Love A Bad Name,Wanted Dead Or Alive,Dry County...
Maideni - prvih 7 obavezno
Judas Priest - albumi Sad Wings Of Destiny,Sin After Sin,Stained Class,Unleashed In The East (taj pogotovo!),Screaming For Vengeance,Defenders Of The Faith i Painkiller.Možeš dodati i ostale albume do Painkillera ako ostane mjesta,nakon tog albuma su poprilično osrednji
Deep Purple - In Rock je klasik,uzmi i prva tri albuma ako hoćeš nešto malo psihodeličnije i s prog elementima;Machine Head je isto dobar,iako malo prenapuhan;ostale albume nisam slušao,ali uzmi si još i Burn i Mistreated s Burna

Eto,nadam se da sam pomogao.

Kid A
05-01-2011, 01:22
Evo me sad sam dobar
Ovak, ova lista ti je nesto sto ni psu s Downovim sindromom dao da slusa al opet ima ljudi koji nadomjescuju to, tak da boze moj :D.....nazalost kolicina dziberstva je dostigla critical level pa ti ne mogu pomoci oko tvog ukusa koji je stao tamo negdje kod treceg albuma Deep Purplea (vjerojatno ti je i frizura ista ako ne i nepromijenjena) Rock establisment? Ne, hvala
Sto se tice one relaksacijske liste evo par stvari tj albuma sto moras preslusati prije nego nesto se desi

Bill Laswell - No Matter
Blackfilm - Blackfilm (ovo dobro ide nakon Silent Hilla)
Bob James - Three
Brian Eno & J.Peter Schwalm - Drawn From Life
DJ Krush - Zen
Neočekivana Sila Koja Se Iznenada Pojavljuje I Rešava Stvar - Neočekivana Sila Koja Se Iznenada Pojavljuje I Rešava Stvar
Lira Vega - Lira Vega
Sigur Rós - Sæglópur
Various Artists - Earth, Vol. 4 (e ovo rula)
i cijeli Chrono Cross OST

e sad do sam pisao paralelno sam i razmisljao pa sam se sjetio par albuma za neki rock/nesto....cisto da se rijesis onog smeca
Eels - Beautiful Freak
Fun Lovin' Criminals - Come Find Yourself
Grateful Dead - Blues for Allah
Pitchshifter - http://www.pitchshifter.com
Queens Of The Stone Age - Lullabies To Paralyze
Spiritualized - Songs in A & E
Tool - Undertow
...................
eto tako, pamet u glavu i kloni se lose glazbe ubuduce, fin si momak :shy:

SharpDressedChevap
05-01-2011, 01:30
Od Mejdena uzmi svakako nešto sa Seventh Sona, Somewhere in Time i Number of the Beast. Blaze po meni ima super pjesme pa bih ja nakeljio valjda sve osim zadnja 3 albuma (koji su dobri ali ne kao ostali)

MasaKrisT
05-01-2011, 01:44
Jebote Xara jel ijedan od tih izvodjaca uopce postoji il si ih izmislio?:D:D

Kid A
05-01-2011, 01:46
Brate postoje, ak ja lazem google ne :)

Bartuc
05-01-2011, 10:03
@Frky, kao što sam rekao, pokušao sam rezati, došao na 16GB i odustao :( Zato sam otvorio temu tako da dobijem ideju/motivaciju što dalje rezati.

@Duck, slažem se sa svime, odličan! Puno hvala!

@Masa, od Metallice sam mislio samo S&M pošto mi najviše odgovara. Ovoga do Black sam se zasitio. Satriani mi se pred kraj dosta pokvario tako da nebi sve albume, a Maideni su više manje konstantno odlični. Također hvala!

@KitA, ne znam da li me zajebavaš ili ne, ali budem preslušao to preko youtubea :D Ako ne valja, posrati ću ti se u čarapu :(

Niko Bellic
05-01-2011, 10:22
Brate, nisi si normalan ako slušaš glazbu što ti drugi ljudi kažu (ono, preporuka je u redu, ali da ti drugi prave playlist je totalno bezveze), sam si odaberi "best of" i kad se zasitiš nečega, mjenjaj!
Nakon sto su playeri poceli dobijati gigabajtne kapacitete, zavolio sam opciju shuffle. Nema ljepseg nego kad ti mobitel pusti neku pjesmu za koju si zaboravio da uopste egzistira na tvom storage spejsu.

Bartuc, sirijusli, nabavi si megahuge kompilaciju 80ih. To je prava ambijentalna glazba. Owna sva druga gowna. Moja ima oko 160 pjesama, uglavnom 320 kbps kvalitet.

Bartuc
05-01-2011, 11:47
@KitAš, serem ti u čarapu :D Poslušao dio (što sam uspio naći na youtubeu) i većina nije nimalo moj štih. Ali Sigur Rós, Chrono Cross i Queens Of The Stone Age ne zvuče loše, to bi morao malo detaljnije preslušati i vidjeti što da nabavim. Tak da, hvala na ta 3 prijedloga!


Budem poslušao savjet od Frkya i išao po pjesmama, ne po albumima. Puno puno više posla ali bolje tako složiti "best of". Ali to mi se u startu nije sviđalo pošto će me jebati Album Artovi, zato sam i htio raditi neku selekciju po albumima i na kraju dodati pjesme koje sam izostavio :(


Jebemti kako je na kompu to sve jednostavnije :(

Frky
05-01-2011, 12:04
Vidi, napraviš "best of" kompilaciju i kad slušaš glazbu, ono što je Niko rekao, staviš na shuffle!
Takođe, nitko ti nebrani ubaciti i cijele albume koji su ti dragi i njih moš slušati kad ti dopizdi shufflanje!

Meni ti je shuffle uključen kad me boli briga što će svirati samo neka svira, i uvjek se iznenadim "playlistom"!
Dok albume slušam kad mi odgovoraju tj. kad sam u nekom raspolženju za određenu vrstu glazbe!

Bartuc
05-01-2011, 12:11
Da, kažem, to je najbolja opcija. Ali pošto ide na mobitel, htio sam si vezati za pjesme pripadajuće Album Artove i dopuniti sve tagove, a to je jednostavnije raditi po albumima.

Mada sad kad razmislim, mogao bi to prvo napraviti za sve diskografije pa tek onda kad je sve gotovo izdvajati pjesme. Na taj način bi ih izdvajao sa svime što želim integriranim u samu pjesmu. Jebemu kako se toga nisam sjetio :D Da sam prvo izdvojio pjesme, kako sam i krenuo (u zajednički folder od izvođača), onda bi morao kemijati koja pjesma ide kojem albumu i prema tome svaku pjesmu posebno sređivati (art i tag) :pray:


Hvala :friends:


EDIT: Našao sam i svoj tutorial kako se to radi pošto sam u međuvremenu zaboravio :D

viewtopic.php?p=980796#p980796 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?p=980796#p980796)

Raz
05-01-2011, 12:33
Također bi dobro došla i neka preporuka za klasičnu glazbu. Klasična rastura (ima ih par koje volim ali ih ne posjedujem) i volio bi imati neku "klasično relaksacijsku" playlistu gdje bi pobjegao kad mi je mozak preopterećen. Nekih 10-20 najboljih!? Ziher ima ljudi koji to slušaju i znaju što valja!?

Johann Sebastian Bach - Air on the G string (WEOpUsE7U50)
Johann Sebastian Bach - Brandenburg Concerto No. 3 (buGvGMvtwgI)
Johann Sebastian Bach - Toccata and Fugue in D minor (_FXoyr_FyFw)
Wolfgang Amadeus Mozart - Symphony No. 25 in G minor (7lC1lRz5Z_s)
Wolfgang Amadeus Mozart - Symphony 40 in G minor (aZD9nt_wsY0)
Wolfgang Amadeus Mozart - Eine Kleine Nachtmusik (GT7_Y1pIBb4)
Ludwig van Beethoven - Moonlight Sonata (vQVeaIHWWck)
Claude Debussy - Clair de Lune (s2XzoA94Zws)
Antonio Vivaldi - Summer (g65oWFMSoK0)
Frédéric Chopin - Nocturne 20 in C Sharp Minor (CqdcDGmtJqI)
Samuel Barber - Adagio for Strings, op.11 (RRMz8fKkG2g)
Pyotr Ilyich Tchaikovsky - Dance of the Reed Flutes (h94BdxnheeM)
Franz Liszt - Hungarian Rhapsody No. 2 in C- Sharp Minor (goeOUTRy2es)
Johann Pachelbel - Canon in D Major (8Af372EQLck)

Ima ih još ali sam lijen linkati :/
Nabavi ovo i gg.

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41-oUed1K8L._SL500_AA300_.jpg
Disc 1 (Relaxing Classics)
Disc 2 (TV And Cinema)
Disc 3 (Romantic Classics)
Disc 4 (Spiritual Classics)
Disc 5 (Favourite Classics)
Disc 6 (Spectacular Classics)

Bartuc
05-01-2011, 12:36
E to Raz, ljubim te u oko. Na takve stvari sam i ciljao pod klasična glazba. Nadao sam se da ćeš se ti javiti pošto se sjećam da sam vidio u nekoj temi da slušaš/linkaš takve stvari. Puno hvala!

Sad moram na fax na brzinu, ali kad dođem doma bum to sve poslušao i nabavio.

hacker
05-01-2011, 13:55
A da kupiš karticu od 32 gb-a i sve strpaš na mob?

Bartuc
05-01-2011, 13:57
Ako dođe iPhone4, biti će sa 16GB i nema opciju umetanja kartice :P A i ne želim ga zatrpati samo muzikom, vjerujem da to zaguši i uspori mobitel!?

Karlo_from_Bjelovar
07-01-2011, 17:10
Nek ostavi od albume sa blazeom, dobri su, što se metallice tiče, imaš svega 4,5 pjesme vrijedne slušanja
WOOOOT

etejid
07-01-2011, 17:37
skini si sve od magazina.

The Great Duck
07-01-2011, 20:27
Ne,Novi Fosili su bolji.

Kenyi
07-01-2011, 21:10
denis i denis