PDA

Pogledaj cijelu verziju : Česti BSOD i iznenadna gašenja



Durin
03-01-2011, 23:11
Često mi se na laptopu dogodi da imam BSOD pri startupu. Kada igram neke igre laptop se zna odjednom u potpunosti izgasiti, i ne želi se upaliti dok ne izvadim i bateriju i kabel od struje i ponovno ih uključim. Često se zna i u potpunosti zamrznuti.

Jedini problem koji sam mu ja napravio jest pri prenošenju - kabel od slušalica je zapeo za kvaku i tako je oišao jedan od 4 USB porta. Ne znam ima li to veze sa ovim problemom. Drivere sam instalirao fresh nakon driver sweepera.

C
04-01-2011, 13:14
Problem je za sigurno tehnički, tako da to softwareske stvari neće pomoći, poput novih Windowsa, Drivera, itd.
Ako si počupao USB port, može biti i do toga, ili prije da će biti da si uz USB port počupao i nešto unutra, pa se prave kratki spojevi i sl. koji izazivaju takve probleme.
Možeš ga pokušati otvoriti i vidjeti stanje unutra s USB portom, možda je mrtav, kratki spojevi + i - žica se dodiruju, itd., pa nastaje blokada/BSOD/etc. iz gluposti. Ako je stanje gore ili ne možeš popraviti, najpametnije bi ti bilo odnijeti ga u servis.

Nee Joe
04-01-2011, 13:29
Problem je za sigurno tehnički, tako da to softwareske stvari neće pomoći, poput novih Windowsa, Drivera, itd.
Ako si počupao USB port, može biti i do toga, ili prije da će biti da si uz USB port počupao i nešto unutra, pa se prave kratki spojevi i sl. koji izazivaju takve probleme.
Možeš ga pokušati otvoriti i vidjeti stanje unutra s USB portom, možda je mrtav, kratki spojevi + i - žica se dodiruju, itd., pa nastaje blokada/BSOD/etc. iz gluposti. Ako je stanje gore ili ne možeš popraviti, najpametnije bi ti bilo odnijeti ga u servis.

+1

Vjerujem da se radi o temperaturi, sastav komponenti u laptopu je tako blizak da i čupanje USB porta može utjecati na druge komponente.... Vjerojatno se radi o kratkom spoju ili čestim iznenadnim porastima temperature koje je uzrokovao taj incident sa USB portom (sličan problem je imao moj frend sa HP Compaqom 6735, odjednom bi narasla temperatura i do 250 celzija!). Ako imaš HP-ića, gotovo sam siguran da je u tome stvar, ali odi ti do servisa i pogledaj si to.

C
04-01-2011, 13:37
A fora je da kratki spoj nikada ne puca tamo gdje je nastao.
Recimo kratki spoj u napajanju može skuriti matičnu, kratki spoj u HDD-u može skuriti grafičku karticu, kratki spoj u TV-u može skuriti DVD Player, itd., pa mnogi ljudi u takvim situacijama izmjenjaju Boga i Vraga koji je crknuo, dok ne nađu pravi izvor kratkog spoja, zato bolje popravi ga što prije. Kakve god zaštite imao, kada nešto pukne, onda je već puknulo.

gabrek
05-11-2012, 18:36
Pozz..molim pomoć!
Dakle kod miša mi se desio kratki spoj na laptopu i sad kad ga upalim,ekran ne reagira uopće,a laptop se ugasi za nekih 30 sekundi...