PDA

Pogledaj cijelu verziju : Je li Izrael prapostojbina modernog čovjeka?



W1k1n6
03-01-2011, 10:58
Znanost nam već dulje godina govori o Africi kao prapostrojbini modernog čovjeka koji se tamo pojavio prije 200.000 godina. Arheolozi Univeziteta u Tel Avivu ovih su dana objavili dokaze kako je moderni čovjek hodao Zemljom prije 400.000 godina i to na prostoru gdje se danas nalazi Izrael. Dokazi su pronađeni u Qesem Cave, prethistorijskom nalazištu-pećini pokraj Rosh Ha'ayina koje se počelo istraživati 2000. godine. Profesori Avi Gopher i Dr. Ran Barkai iz Tel Aviv University's Department of Archaeology, koji su vodili iskopavanja, profesor Israel Hershkowitz iz odjela za Anatomiju i antropologiju Sackler School of Medicine, zajedno s međunarodnim timom znanstvenika proveli su morfološke analize osam ljudskih zubi pronađenih na lokaciji, uključujući skeniranje CT-om i rendgenom i ustanovili kako su zubi gotovo identični onima čija starost datira nekih 100.000 godina (pronađenima prije u Skhul Cave i Qafzeh Cave nalazištima u blizini Nazaretha). U Qesem Cave nalazištu Gopher i Barkai također su pronašli i arheološke dokaze o korištenju kamenih oštrica i vatre, dokaze o lovu, rezanju mesa, te dokaze o iskopavanjima sirovina za potrebe izrade raznih oruđa, što po svemu upućuje na ponašanje primitivnih zajednica modernog čovjeka. Mada su istraživanja u Španjolskoj i Kini također već nešto ranije dovela u pitanje Afriku kao prapostojbinu modernog čovjeka, ovi dokazi su daleko najstariji i doista bi mogli utjecati na veliki zaokret u arheologiji i antropologiji nakon što ih provjere i prihvate širi znanstveni krugovi.

Nee Joe
03-01-2011, 11:26
Da, da, da, sigurno -.-'. Više je puta znanstveno dokazano da ima i preko 300,000 godina starih fosila i artefakata koji dokazuju da je čovjek hodao po Africi, ali bilo bi glupo vjerovati da se nisu drugdje pojavili. Istina je, Izrael se nalazi uz more, ali to nije nikakav preveliki faktor da se tamo pojavi život- ne veći od onog kod Viktorijanskih slapova i slično. Čisto zbog njihove normalne sudbine, nadam se da nisu ove iskopine iskopali negdje drugdje.

D.O.M.I.
03-01-2011, 11:49
http://www.pohrani.com/f/25/Dz/3T6gTAre/jesus-facepalm-.jpgS :roll:

W1k1n6
03-01-2011, 12:31
nadam se da nisu ove iskopine iskopali negdje drugdje.
Da, možda su ih prešvercali iz Donje Stubice, to su zubi koje je prazagorec izbio drugom prazagorcu u svađi oko međe :)

Nee Joe
03-01-2011, 13:27
nadam se da nisu ove iskopine iskopali negdje drugdje.
Da, možda su ih prešvercali iz Donje Stubice, to su zubi koje je prazagorec izbio drugom prazagorcu u svađi oko međe :)
:rotfl: :rotfl:

hrčak
03-01-2011, 18:19
Imam osjećaj da se na ovom forumu ne podnose Zagorci.

W1k1n6
03-01-2011, 18:56
Ma nemoj, a meni žena Zagorka i skoro svaki vikend sam u Konjščini, Zlatar Bistrici, Maču... i nema mi većeg gušta neg si spiti jenu sa susedom. Osim toga tamo me još uvijek mnogi zovu "dečec", pa kak bi čovjek imao nešto protiv njih? :)

BTW, evo vam i sličica tih zubića, pa ako je netko dobio po tamburi i još si traži zube nek im se javi u Tel Aviv :)

http://www.sciencedaily.com/images/2010/12/101230123554-large.jpg