PDA

Pogledaj cijelu verziju : Znanost dokazuje - gameri više znaju i manje zaboravljaju



W1k1n6
03-01-2011, 01:40
Istraživanja u Business školi u Denveru na Univerzitetu Colorada dokazala su kako punoljetne osobe koje igraju video igre posjeduju veće znanje, bolje pamćenje, manje zaboravljaju i lakše usvajaju nove vještine od onih koji se ne igraju. Traci Sitzmann, asistentica na katedri managementa objavila je u zimskoj ediciji časopisa Personnel Psychology rezultate studije koju je provela na čak 6.476 studenata i dobila jako zanimljive rezultate. Ukratko, osobe koje igraju video igre, između ostaloga pokazale su 11% veće opće znanje, 14% veće stručno znanje i 9% bolji nivo pamćenja od onih koji se ne igraju. Stoga će škola od sada preporučivati svim kompanijama da omoguće svojim zaposlenicima igranje video igara, što više da ih potiču na to, s time da ne preporučuje statične igre, već one u kojima igrač u čim kraćem vremenu mora donositi brze odluke (akcijske, pucačine, simulacije, strategije u realnom vremenu).
Jahahaha, napokon da znanost kaže ono što smo svi već znali :)

http://cdn.damnlag.com/wp-content/uploads/gamer.jpg

Sonic_Moronic
03-01-2011, 02:31
Nisam ni sumnjao 8)

The Boz
03-01-2011, 02:34
Uzročno-posljedična relacija i dalje ostaje upitna.

Chappi
03-01-2011, 02:56
Ja bi to reko ovako...Ne da igraci znaju vise zbog igra nego igraci opcenito vise vremena provodne na netu nego neigraci te od tuda crpe informacije...

Edit:

Treba bit i prirodno pametan da neko igra igre...Znam hrpu ljudi koji bi samo znali igrat nid for spid i kal of djuti

hrčak
03-01-2011, 08:25
Tu se navodi da su punoljetni to sve, a kaj je sa maloljetnicima?

Aral
03-01-2011, 08:34
Fala bogu, ja to znam već od kad sam prvi put sjeo za komp. Plus, čisti sam dokaz za to.

W3DR4N
03-01-2011, 08:51
Treba bit i prirodno pametan da neko igra igre...Znam hrpu ljudi koji bi samo znali igrat nid for spid i kal of djuti

Jer ipak, igre igraš zbog pameti, a ne zbog zabavnosti.

Nee Joe
03-01-2011, 09:16
Još samo da se zakonski uvede obavezno igranje i to je to :D

W1k1n6
03-01-2011, 09:33
Tu se navodi da su punoljetni to sve, a kaj je sa maloljetnicima?
Ovo istraživanje obuhvatilo je samo punoljetne osobe na Business školi, tamo su uglavnom zaposlenici tvrtki koje šalju ljude na doškolovanje. Ono je dokazalo korist igranja u poslovnom okruženju.

Herr Schnitzel
03-01-2011, 09:46
Uzročno-posljedična relacija i dalje ostaje upitna.
Upravo ovo.

W1k1n6
03-01-2011, 09:58
[quote="The Boz":20jongvs]Uzročno-posljedična relacija i dalje ostaje upitna.
Upravo ovo.[/quote:20jongvs]

Vlasnike tvrtki zanimaju samo konkretni rezultati koji će im poboljšati efikasnost (čitaj zaradu), stoga bih rekao da baš ovakva istraživanja imaju posebnu korist, jer pokazuju rezultate na strogo ciljanim skupinama.
Zapravo mislim kako većina drugih istraživanja započne krivo, odnosno tako da si netko postavi negativan ili pozitivan stav o gamingu, i onda ga kroz provođenje raznih testova i anketa pokušava braniti. Zbog toga se rezultati "uzročno-posljedičnih relacija" toliko i razlikuju od istraživanja do istraživanja.

Wolfwrath
03-01-2011, 10:09
Boli me briga koji su im motivi, dok god to i nekom drugom koristi, naročito ako je nevezano za novac.

Vjerujem da igre stimuliraju neke dijelove mozga, što se dalje manifestira jačanjem živaca i neurona. Ugl, takvo nekakvo sranje... :D

bezimeni
03-01-2011, 16:31
Znao sam za to ...ustalom ja sam najpametniji u svojoj okolini koja je puna magistra i doktora ali se ne igraju ni približno kao ja.Tko im kriv kad su glupi .

W1k1n6
03-01-2011, 16:39
Eh sad, da ćeš biti korisniji nekoj firmi da se pola radnog vremena (ili cijelo vrijeme) igraš, to im baš i ne bi sjelo :)

Chupacabra
03-01-2011, 17:58
Mravojed je harkor gejmer a jedva se drži na faksu, ono wtf.

Ali opet, on se brije ko hitler :)

Kid A
03-01-2011, 18:44
Fala bogu, ja to znam već od kad sam prvi put sjeo za komp. Plus, čisti sam dokaz za to.
+ si olicenje dobrog ukusa

The Boz
03-01-2011, 21:03
I još k tome jede meso.

Chappi
04-01-2011, 03:23
Treba bit i prirodno pametan da neko igra igre...Znam hrpu ljudi koji bi samo znali igrat nid for spid i kal of djuti

Jer ipak, igre igraš zbog pameti, a ne zbog zabavnosti.

Pa da...Kad si vidio nekog tupavog kretena da igra rpg ili nesto slicno tome?