PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Bothy Band



Sonic_Moronic
29-12-2010, 21:00
Ajde da i ja nešto doprinesem. Dame i gospodo, trolovi i kameleoni, predstavljam vam The Bothy Band.

http://www.ramblinghouse.org/wp-content/uploads/2009/07/bothy.jpg

Iznikli su u 70-ima i odmah postali jedan od najvažnijih bendova u revive-u irske tradicionalne glazbe koji je trajao u tom dobu.
Tijekom svoje karijere, koja je nažalost trajala samo 5 godina, snimili su 3 studijska, i 1 live album. Ima još i jedan koji su snimili dok su imali drugo ime, pa eto sve skupa dovoljno materijala.

Nakon razilaženja, članovi su se pridružili u razne, također jednako značajne bendove u tom žanru (The Chieftains, Planxty, Nightnoise)...

Ali, istaknuo bih Tríonu Ní Dhomhnaill, meni zbilja predivnu pjevačicu. Bothijevci su radili uglavnom instrumentalne stvari, ali u svakom albumu se nalazi par balada u kojima ona daje svoj doprinos... Neznam, meni nešto naprosto neopisivo, izgubi se u svom svijetu. Poslušajte.

Sad sam tu planirao staviti par pjesama koje sam uploadao, jer na jutjubu zbog nekog razloga imaju samo live snimci, od kojih se većina jako loše čuje. Ali jutjub je odlučio biti gad prema meni, pa ništa od toga. Budem narednih dana stavio par stvari, pa strpljenja molim.

I3oO6I56Guc
6dzJ_qC2tHE
UkUHzMf2rk4

Ono, samo tako mi spadaju u osobnih top 5 bendova, zbilja svevremenska glazba. Pratim dosta celtic glazbu općenito, ali rijetko nalazim išta što mi je blizu Bothijevaca. :(
That's all, folks.

Nee Joe
29-12-2010, 21:07
Nisu loši, dobar prizvuk u ušima, al inače:

http://4.bp.blogspot.com/_71LxQTgQSQI/S9KOrWaKCqI/AAAAAAAAAJA/WdF0IPRmADg/s400/Meh_cat.jpg

Sonic_Moronic
29-12-2010, 21:09
Problem je što to meni studijski zvuči 30 puta bolje od ovih snimaka.

I6YJAFbJPrA&feature=related

Evo, tek sam sad našao, najdraža stvar s prvog albuma.

Raz
29-12-2010, 22:26
Zakon su mi. <3

XgXwIIHAmaw

MAFNi
29-12-2010, 23:02
Joj, gospa su :D
Čak sam nešto uploadao. Izabrah ovaj jer su Eluveitie (mislim da su oni) ovdje "malo pokupili" :)
9-1BtokSbmw

Sonic_Moronic
29-12-2010, 23:04
Da, Eluveitie su uzeli par melodijica, ali to su sve arhaične stvari, The Bothy Band isto samo radi aranžmane. Ali savršeno ih radi. <3

Sonic_Moronic
20-01-2012, 21:15
5f-ILLD4vL4&feature=youtu.be

Upravo stavio na jutjub. Vidim da je i Mafni aplodao par stvari iz istog albuma :D