PDA

Pogledaj cijelu verziju : Machete, kultno remekdjelo ili užas od filma?



W1k1n6
28-12-2010, 23:06
Znam da postoji tema Machete, ali ona je najavljivala film, dok je ovo anketa za one koji su odgledali film. Naime, ovaj film je poprilično podijelio ljude, dok je za mene odličan i usudio bih se reći kultni, mnogim mojim frendovima je doslovce trash od trash filma, odnosno ne vrijedi ni kokica koje su jeli dok su ga gledali. Stoga me baš zanima kako ste ga vi doživjeli. Imam osjećaj da je ko fileki, ili ih mrziš ili obožavaš :)

Delirium
28-12-2010, 23:07
pa ono... nije loš... nekome mozda je uberkewl ali ja ostajem pri osrednjem... nista revolucionarno

EDIT: Volim Fileke

Niko Bellic
28-12-2010, 23:11
Glasao sam za drugu opciju. Zabavan za pogledat? Da. Nesto posebno? Ne.

bezimeni
28-12-2010, 23:11
Fali ocjena vrlo dobar za što bih glasao.Pošto je nema stisnuo sam remek djelo .Film je zabavan , hrabar , maštovit i pamtljiv .

Feanor
28-12-2010, 23:12
A što su ljudi očekivali od Rodrigeza? :D Želim samo reći ja sam dobio sve što sam očekivao, savršenu trash akciju, sa kul dijalozima, i odlicnim soundtrackom...

bezimeni
28-12-2010, 23:18
Ja sam upamtio i nekoliko riječi ,kabron , takos , federale , puta ...

Nee Joe
28-12-2010, 23:24
El my mastro truvaja tu madre de la grande putana, la loco latino america. Film je osrednje kvalitete, po većini trash, al ako volite gledat tipa koji se reppela niz zgradu sa ljudskim crijevima, a da vam je pritom to smiješno, onda je film super. Pohvalio bih kvalitetu glume Dona Johnsona i Trejoa, a i smisao za humor. Ovako- nije ništa posebno i nemam ga po ćemu smatrati kultnim. Ali opet je okej za pogledat. Plante terror je po meni ipak puno bolje dijelo Rodrigueza, ali Desperado je njegovo kultno remek dijelo.

W3DR4N
28-12-2010, 23:47
Film je Rodriguezovo narcisoidno egotripanje po uzoru za svog kretenoidnog frenda Tarantina.

flander
28-12-2010, 23:48
The submitted form was invalid. Try submitting again.


dobro zak ja nemrem glasat ? niti jednu anketu ?!

btw nevalja film, dosadno

W1k1n6
29-12-2010, 00:05
Film je Rodriguezovo narcisoidno egotripanje po uzoru za svog kretenoidnog frenda Tarantina.

http://www.itxp.ca/technology/images/headache.jpg

Nodakim
29-12-2010, 00:06
Machete don't text.

W1k1n6
29-12-2010, 00:25
Inače volim sve od Rodrigueza i Tarantina, ljudi rade filmove samo za sebe i to uvijek ispadne ako ne dobro, onda barem zabavno. No Machete mi se izdvaja jer je takav dobar trash, oživio je duh niskobudžetnih filmova sedamdesetih uz dodatak tipičnog pretjerivanja, a glumačka ekipa je odlično skužila što se želi postići i vidi se da su guštali u nečemu što nije pretenciozno, već čisto zadovoljstvo. Samo ona scena Treja s majkom i kćeri u bazenu mi je nešto kultno. Ne možeš vjerovati da to vidiš. Estetski trash. Poželio sam otvoriti malo kino u nekoj zabiti u Meksiku i tamo prikazivati svaki dan i to zauvijek samo Machete.

Feanor
29-12-2010, 00:27
Inače volim sve od Rodrigueza i Tarantina, ljudi rade filmove samo za sebe i to uvijek ispadne ako ne dobro, onda barem zabavno. No Machete mi se izdvaja jer je takav dobar trash, oživio je duh niskobudžetnih filmova sedamdesetih uz dodatak tipičnog pretjerivanja, a glumačka ekipa je odlično skužila što se želi postići i vidi se da su guštali u nečemu što nije pretenciozno, već čisto zadovoljstvo. Samo ona scena Treja s majkom i kćeri u bazenu mi je nešto kultno. Ne možeš vjerovati da to vidiš. Estetski trash. Poželio sam otvoriti malo kino u nekoj zabiti u Meksiku i tamo prikazivati svaki dan i to zauvijek samo Machete.

Napucavanje u crkvi i motor sa minigunom, već prijespomenuti rapelling sa crijevima, sve legendarne scene.

Seagalova smrt :D

Jopax
29-12-2010, 00:30
A što su ljudi očekivali od Rodrigeza? :D Želim samo reći ja sam dobio sve što sam očekivao, savršenu trash akciju, sa kul dijalozima, i odlicnim soundtrackom...


Ovo

MasaKrisT
29-12-2010, 00:41
Sto se mene tice,film je suho zlato,dao sam mu vec ocjenu 10/10 i mogu samo reci da jedva cekam nastavke,nadam se da ce Trejo pozivjeti toliko:)

The Boz
29-12-2010, 01:04
Film je inkarnacija nekog boga. Slaanesh, recimo. Ili Bacchusa.

Windwalker
29-12-2010, 01:57
Machete nudi sve što sam od takvog filma očekivao, ali i više.
Meni je odličan, ali Planet Terror mi je još bolji.

Rodriguezovi filmovi (ne oni dječji) su mi je bolji od Tarantina (ovog novijeg, od Kill Bill nadalje).

Jedva čekam Machete Kills i Machete Kills Again, iako mi se čini da možda neće zadržati kvalitetu prvog.

W1k1n6
29-12-2010, 02:04
Mislim da je Machete Kills samo zajebancija, nekako ne vjerujem da će se raditi nastavci.

Sgt. Bull
29-12-2010, 02:06
O, rly? (http://movies.ign.com/articles/111/1118833p1.html)

Aerial
29-12-2010, 02:07
Sasvim solidan "mainstream trashić", nije smeće ofc, ali nije ni ništa za temelje nove religije ^^

W1k1n6
29-12-2010, 02:20
O, rly? (http://movies.ign.com/articles/111/1118833p1.html)
Znam za tu izjavu, gledao sam Rodriguza u nekoj emisiji o Caanesu, no svejedno mislim da se zajebava, nekako mi Machete nije materija za nastavke, no možda se varam.

Windwalker
29-12-2010, 02:24
Mislim da je Machete Kills samo zajebancija, nekako ne vjerujem da će se raditi nastavci.
Na kraju prvog sam i ja mislio da je najava zajebancija, no eto, Rodriguez je potvrdio.
I trailer iz Grindhousa je trebao biti samo zajebancija, pa nam evo filmčine.

I bolje da radi nastavke Machetea, nego stoti Spy Kids...

Aral
29-12-2010, 05:04
Neznam, meni je kultni i trash istovremeno. Nije mi niš posebno a opet ima nekaj u sebi.

MILF hunter
29-12-2010, 08:29
Osrednji treš.

Nee Joe
29-12-2010, 09:56
O, rly? (http://movies.ign.com/articles/111/1118833p1.html)

Fingers crossed behind back

Horny Devil
29-12-2010, 10:34
Meni je ovaj film hit and miss. Ima odlicnih scena, prakticki bilo koja u kojoj Machete suta dupad, a ima i groznih scena, bilo sto s Lohanicom i Albom te zavsni, megalosi fight sa Seagalom. Ima Rodriguez i boljih filmova.

Bartuc
29-12-2010, 11:58
Machete filmu se veselim, nisam ga gledao, ali trešina sa Albom mora biti dobra :D

A Tarantino ko Tarantino, najveće smeće i overhype koji je vidio svjetlo dana u filmskoj industriji. Ima 2 ili 3 dobra filma, ali da se svaki njegov isprdak diže u nebesa, to je jednostavno poremećeno i potpuni fanboyizam. Filmovi bi mu bili dobri eventualno da proslijedi svoju ideju nekome iole pismenom scenaristu.

Kostolomac
29-12-2010, 12:16
Obožavam dobar treš, obožavam Machete. 'Nuff said!



The submitted form was invalid. Try submitting again.

dobro zak ja nemrem glasat ? niti jednu anketu ?!
Promijeni temu foruma na neku drugu, jer ne radi sve na svima. Po n-ti put... xD

mortician
29-12-2010, 12:20
Neznam, kultne su mi neke scene, pogotovo one antimigracijske reklame i ta cijela white man antagonistička spika.
Al u globalu, li la pih :)

Sickmanno1
29-12-2010, 13:38
Film je cisti trash i ne bjezi od toga. Osobno obozavam trash filmove pa mi je kao takav Machete pasao ko budali samar.

Da_killah
29-12-2010, 13:39
A Tarantino ko Tarantino, najveće smeće i overhype koji je vidio svjetlo dana u filmskoj industriji. Ima 2 ili 3 dobra filma, ali da se svaki njegov isprdak diže u nebesa, to je jednostavno poremećeno i potpuni fanboyizam. Filmovi bi mu bili dobri eventualno da proslijedi svoju ideju nekome iole pismenom scenaristu.

s tim da ima ravno 7 filmova, i da je jedino od toga što možeš nazvati isprdkom Death Proof

Sickmanno1
29-12-2010, 13:41
Death Proof je genijalan film sa najboljim car chaseom ikad snimljenim na filmu.

MasaKrisT
29-12-2010, 13:52
Točno to, prejaka scena.

Da_killah
29-12-2010, 14:02
daleko od toga da je meni loš, iako je vjerojatno najslabiji od svih tarantinovih, a i planet terror mi je zabavniji

Chupacabra
29-12-2010, 14:07
Death Proof, izaziva sjećanja :D
Ali, totalno je izownan od From Dusk Till Dawn.


"We got cold pussy, warm pussy, hot pussy, white pussy, yellow pussy, black pusseeeeee!!! C'mon, pussy lovers! If we dont got it you dont want it!"

Bartuc
29-12-2010, 14:09
s tim da ima ravno 7 filmova, i da je jedino od toga što možeš nazvati isprdkom Death Proof

Writer (18 titles)
Producer (21 titles)
Director (15 titles)

vukopas
29-12-2010, 18:08
Writer (18 titles)
Producer (21 titles)
Director (15 titles)
Pola toga su razni CSI-evi, ER-ovi i takve stvari u kojima je sudjelovao a ne njegovi filmovi.

Ontopic: Machete je zakon.

bezimeni
29-12-2010, 19:58
Machete filmu se veselim, nisam ga gledao, ali trešina sa Albom mora biti dobra :D

A Tarantino ko Tarantino, najveće smeće i overhype koji je vidio svjetlo dana u filmskoj industriji. Ima 2 ili 3 dobra filma, ali da se svaki njegov isprdak diže u nebesa, to je jednostavno poremećeno i potpuni fanboyizam. Filmovi bi mu bili dobri eventualno da proslijedi svoju ideju nekome iole pismenom scenaristu.


Budem te pokazao Mamiću i reći ću mu da si novinar .

Tarantino je Bog i batina a Rodriguez mu je najbolji prijatelj .

Da_killah
29-12-2010, 20:15
kao što je vukopas rekao, 7 je baš njegovih filmova, u 4 rooms ima jedan segment, u sin city jednu scenu, koji kratki film, blablabla
s tim da je recimo napisao i natural born killers i true romance

Ogg The Dogg
01-03-2011, 22:00
film je trash i tog se ne stidi. bio je zabavan za gledat al imam dojam da sam ga pogledo jednom i dovoljno za cijeli život.
a što se tiče nastavka, naravno da će ga bit! iako zapravo lik nije materijal za nastavak, bit će ga baš zato što je to trash. a i vjerujem da je zarada bila dobra.
već vidim da će bit pun qurac kojekakvih comebackova raznih likova, aludiranja na scene iz prvog filma i tak to. a ako stvarno bude bio nastavak ide se u kino to pogledat

buffaloboky
02-03-2011, 16:16
Film je namjerno tako snimljen, jos jedan unikatan uradak tarantina ...

Bartuc
02-03-2011, 16:22
Film je namjerno tako snimljen, jos jedan unikatan uradak tarantina ...

Koliko Tarantinoboyizam iskvari ljude da već počnu pravdati filmove samo zato što krivo misle da on stoji iza njih :(

1: "OMG film je Tarantinovo REMEK DJELO!!!!!11!"
2: "Ehm, film nije radio Tarantino"
1: "A lol, smeće od filma"


Karikiram naravno, ali realna situacija je drito takva :(

Kid A
02-03-2011, 16:24
drito

Bartuc
02-03-2011, 16:26
Drito!

Feanor
02-03-2011, 20:56
Mislim da neki ljudi tu život shvaćaju malo preozbiljno ahhaha. To je samo jebeni film, ako ti se nesviđa ugasiš ga, ak' ti je dobar odgledaš ga. Mislim, šta te boli kitaba.

:D

Meni je dobar, al mislim da sa već rekao to u ovoj temi, neda mi se provjeravat par stranica iza....

buffaloboky
02-03-2011, 23:27
Cemu uopce ova tema ... rodrigues i tarantino vec odavno zajedno snimaju neke filmove i oboje su tu prepoznatljivi, jako slican stil imaju ... rodrigues ima manje takvih filmova, al ovaj zadnji film mu je u rangu ... A i gdje pise da je mačete remek dijelo? kultni film je, originalno snimljen i unikatan... i to je to ... why the fuck did you open this subject in first place ?! youuuu plonker !

MasaKrisT
03-03-2011, 00:54
Deres se na gazdu, to nije lijepo.

Kid A
03-03-2011, 00:55
Pojesce te mrak

Marvin OCX
03-03-2011, 00:58
Death Proof, izaziva sjećanja :D
Ali, totalno je izownan od From Dusk Till Dawn.


"We got cold pussy, warm pussy, hot pussy, white pussy, yellow pussy, black pusseeeeee!!! C'mon, pussy lovers! If we dont got it you dont want it!"
From Dusk Till Dawn. :pray: :pray: :pray: 3 filma u jednom,gangstesrki,trash horror i Salma Hayek :)

buffaloboky
03-03-2011, 06:53
Deres se na gazdu, to nije lijepo.

ma koji gazda , nek je i bog.. Boli me pipi sta je i ko je, otvorio je totalno besmislenu temu .. to je moje misljenje

W1k1n6
05-03-2011, 00:29
Dobar si, imaš apsolutno pravo, tema je potpuno besmislena. So what the fuck ti radiš u njoj? :)

buffaloboky
05-03-2011, 07:49
Pusti ti mene, ja sam sveznalica... komentiram svakakve teme, pa tako i one glupe ...

Marvin OCX
05-03-2011, 08:47
Dobar si, imaš apsolutno pravo, tema je potpuno besmislena. So what the fuck ti radiš u njoj? :)
:rotfl:

Srle
05-03-2011, 14:39
Meni se film dopao, mislim nije nešto spektakularno, ali je dobar. Karakterističan trash, prepun scena koje samo u takvim filmovima mogu proći, i usput izgledati kultno, od samog početka kad puca iz pištolja za koji još uvijek drži odsječena ruka, pa do kraja. Al kao što prvi post teme kaže, il ga ljudi vole ili g amrze, zato što im je nelogičan. Isto kao što sam se ja prestao raspravljati s likom kojem je "Kill Bill" glup, zato što "u po filma ide crtani"... S takvima se nije raspravljati. Ko Machete shvaća ozbiljno, taj pogrešno gleda film...

buffaloboky
05-03-2011, 15:28
Upravo to srle ... citas li viking ovo