PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoc sa vaznim pitanjem



System
28-12-2010, 18:13
Malo mi je tesko o ovome da pricam, posebno ovako preko interneta, ali ovo je doslo do krajnje ganice. Naime imam jedan veliki problem, to je diskriminacija u skoli. To se proteze vec duzi niz godina, da li radi mog stila oblacenja ili muzike koju slusam to mi nikada nece biti jasno. U pocetku sam mislio da ce se sve to zavrsiti kada budem krenuo u srednju, to je jedan od razloga zbog kojih sam i upisao gimnaziju. Medjutim naprotiv stvari su postale jos gore i to zlostavljanje se prenelo na jos veci nivo. Ne znam sta vie da radim. Vec 6 mjeseci pijem antidepresive. Nekada jednostavno ne izadjem iz kreveta pri pomisli na to grozno mjesto. Jednom sam se pokusao suprotstaviti, to se zavrsilo sa polomljenim rebrom, nisu bili kaznjeni jer sam navodno ja zapoceo tucu, a stvar je u tome sto tom glavnom bully-u cale drzi pola grada. Reci te mi sta da radim, vec sam postao ocajan.

Takodje bih molio dezurne trollove da se okane ove teme jer je ovo oziljna tema i stvarno m treba pomoc.

Viper33
28-12-2010, 18:19
il je ovo troll ili some sirious shit :o

Kid A
28-12-2010, 18:21
Pre bih rekao da je serious, pricao mi je neki dan o tome, tako da...

System
28-12-2010, 18:22
il je ovo troll ili some sirious shit :o

Pa mislim da se nije zajebavati barem sa ovakvom temom. Ozbiljan je problem. Uostalom ne postizem nista sa trollanjem ljudi na internetu, posebno ne na ovakav nacin.

Delirium
28-12-2010, 19:02
uvijek postoji razlog za trollanje: lulz
Jedina ti je nada, da pretrpiš to, dazagrziešp i istrpiš tih 4 godine sranja i onda odeš nekuda na faks, ak je on dovoljno nezreo da te zajebava (diskriminacija normalnim ljduima nije kul u srednjoj, osim ak su u pitanju internetovi) to je njegov problem. Ili, pokušaj ga isprovocirati u fajt ispred svih tako da sto više ljudi vidi da je on "throwo first punch"
nema velike životne istine, nema hrabrosti, imaš dvije opcije.

Sonic_Moronic
28-12-2010, 19:07
Preočito trolanje, pogotovo ovo sa anti-depresivima, sorkač ljudi.

Kid A
28-12-2010, 19:36
Bokte mazo iz kog dupeta ti vadis te zakljucke!?
Sta ima ima biti cudno ili sumnjivo ako momak pije antidepresive.
Nemoj pricati o necemu ako nisi upucen.
Kakva glupost.

Niko Bellic
28-12-2010, 19:38
A šta bi ti napravio Xarabas? :?

Kid A
28-12-2010, 19:42
Pa iskreno ne znam, nisam jos imao takav slucaj.
Mozda bi neki razgovor sa starcima mogao pomoci (od tog lika ofc) trenutno mi jedino to pada na pamet

System
28-12-2010, 19:48
@ sonic
Otisao sam kod psihologa i ispricao sam svoju situaciju, nije nista mogla da uradi nego da mi da tablete da pijem.

@ Xarabas
Ne mogu po tom pitanju nista da uradim, majka mu je negdje u inostranstvu (roditelji su mu razvedeni) a otac jejednostavno nedodirljiv. Mislim da se oni ni ne vidjaju puno jer mu otac nema vremena ni zasta osim posla.

Niko Bellic
28-12-2010, 19:53
Odi do nekog murjaka i pitaj ga za savjet. Ako je imalo normalan, bit će mu drago da ti može pomoći. Tako ćeš bar znati na što ne možeš računati i zbog čeg bi te mogli zakračunati.

Aral
28-12-2010, 21:00
Promijeni stil, neznam. Ak si jedini takav i drugi te zajebavaju onda se promijeni, iako to možda nije najbolje riješenje. Ni meni i mojim frendovima baš nije bilo svejedno u osnovnjaku, svi su nas zajebavali zbog kompova i igara, kasnije u srednjoj me pak ni bog nije dotakao. Danas pak oni spavaju u parku na klupicama a ja im se smijem u facu. Nemaš razloga bit depresivan, to je najgluplja stvar na svijetu. Plus, frend mi je prije 7-8 godina umro od prevelike doze antideprisiva, tak da se toga ostavi. Nađi si neko društo ili nešto, neznam kolko godina imaš al kakav god da stil furaš to će te kad tad napustit, čak nije ni u muzici stvar. Nađi si neš kaj ti je bitno, sport, kompovi, ovo ono, neku zanimaciju, sam da ti odvrati razmišljanje od tih gluposti. Jebi ga, teško je to, nekak nemam povjerenja ni u "stručne" osobe po tome pitanju. Imaš cijeli život pred sobom, nemoj ga zasrat zbog gluposti.

Praetorian
28-12-2010, 21:14
Pa jebem ti djecu koja su to gamad, pa kak im nije žao nekog zajebavat stalno.
Ma ponesi ti nož i dobro jednog isjeci koji te zajebava.

I izdrži nekak te 4 proklete godine biće ti bolje nakon škole.

bezimeni
28-12-2010, 21:18
Stopi se sa okolinom , idi linijom manjeg otpora .Budi jednak ostalima makar sumnjam da će išta pomoći ako te idot uzeo na pik. Pozovi starog u školu i neka popriča sa ravnateljom ( neka zaprijeti da će obratiti novinarima ) .Nakon toga neka ode na razgovor kod oca ovog zlostavljača.Pretpostavljam da mu je stalo do tebe i da će naći načina da dođe do njega...to mu je posao da štiti tebe.Nemoj biti pre ponosan obratiti se starome .Kakvi debilni andipresivi ...Ako to ne pomogne ima policija koja mora rješavati takve stvari .

Electromaster
28-12-2010, 21:41
Po pitanju antidepresiva, i depresije općenito... Nemoj bit emo lol. Srs advice.
Po pitanju bully-a... BUDI L00D. Al ozbiljno. Baci stolicu na lika koji te zajebava. Ubodi ga šestarom. Nosi nož u školu. Whatever. Kad uvjeriš i najveće kretene da si dovoljno poremećen da pukneš na bilošto, jednostavno će te se početi kloniti. Kad učinak splasne, ponovi postupak.
Samo pazi da ti razrednica ne počne na informacijama staroj govoriti da bi trebo na psihijatriju. ;D

Aral
28-12-2010, 21:42
Furaj taser gun. Hop, pa da vidiš.

Viper33
28-12-2010, 21:52
pacekaj sta si ti jedini u toj skoli koj fura taj stil stagod? msm ako te uzeo na pik zbog stila neznam al kao sto jevec neko rekao brzo ces promjenit stil evo ja sam isto u srednjoj pa sam do sad promjenio 3-4 stila sta god nema ti to veze. samo ne kuzim kakav stil ti to imas i zasto je tebe uzeo na pik zbog tog stila sta nitko drugi nema taj stil?

Niko Bellic
28-12-2010, 21:56
Lik ima kosu do guzice. Vjerojatno je to problem.

Aral
28-12-2010, 22:14
lol

Dania
28-12-2010, 22:24
Hm, ja se nadam da ovo nije trollanje :/
Ne slažem se s Aralom, mislim da sebe ne trebaš mjenjati zbog nikoga, šta se kog j.... tiče kak' izgledaš ili slično, idiotski primitivci
Ne znam kak' bi ti pomogla...imaš li kakve prijatelje kojima se možeš obratiti? I, da...okani se antidepresiva, pamet u glavu, skupi muda i nedaj se izbacit' iz takta

RIDER32
29-12-2010, 01:37
I ja sam imao gadnih problema sa prihvačanjem u novoj okolini. Tablete, noževi i ostala sranja nisu rješenje. One će samo pogoršati stvar. Problem je u tebi i ti se trebaš promjeniti. Što normalnije se ponašaj, nemoj za odmorom stajati u kutu sa slušalicama u ušima i namršten gledati svakoga ko prolazi. Nađi si bilo kakvo društvance i pricaj sa njima (ne o tvom problemu nego o normalnim temama), neka svi vide da možeš biti normalan. Kasnije će te svi kolko tolko prihvatiti. Kad te zafrkavaju nemoj samo pogniti glavu otići nego na glupa pitanja odgovaraj sa glupim odgovorima i to sa laganim smješkom a ne sa namrštenom facom. Nemoj biti ukočen. Prilagodba ce trajati dugo ali rezultat mora postojati. Nećeš sve 4 godine izdržati. To ni nema smisla. Šta poslje toga? Opet isto.

Kao što rekoh imao sam i sam sa time iskustva i znam o cemu pricam jer sam sve prebrodio. Od freaka u 1. razredu sam dogurao do potpuno normalnog i prihvacenog decka u 3. razredu i danas sa svakim od tih sa kojima sam imao problema normalno pricam.

Ako mislis da ti mogu jos pomoci slobodno se javi na PM :wink:

Niko Bellic
29-12-2010, 09:33
U svakoj skoli imas bar jednog ogromnog ludjaka sa dobrim srcem. Nadji takvog i reci mu iskreno svoj problem. Njemu ce biti drago da moze drugim krelcima reci da te puste na miru. Sama cinjenica da si se obratio bas njemu bit ce mu znak da ga postujes i priznajes kao jaceg i ludjeg i nece dopustiti da ekipa gazi nekog tko ga postuje.

Sonic_Moronic
29-12-2010, 11:12
Po pitanju antidepresiva, i depresije općenito... Nemoj bit emo lol. Srs advice.
Po pitanju bully-a... BUDI L00D. Al ozbiljno. Baci stolicu na lika koji te zajebava. Ubodi ga šestarom. Nosi nož u školu. Whatever. Kad uvjeriš i najveće kretene da si dovoljno poremećen da pukneš na bilošto, jednostavno će te se početi kloniti. Kad učinak splasne, ponovi postupak.
Samo pazi da ti razrednica ne počne na informacijama staroj govoriti da bi trebo na psihijatriju. ;D

Loš je taj postupak, mene su i zajebavali zato što sam bio lud.

Electromaster
29-12-2010, 11:15
Mislim lud a la Psycho.

Sonic_Moronic
29-12-2010, 11:20
Yeah, well, jednom sam bacio stolicu na lika pa mi je zauzvrat skoro rasjekao glavu. (H)

Electromaster
29-12-2010, 11:21
Nisi ga dobro pogodio onda. :P

Systematic Reverse
29-12-2010, 12:26
ššššššaka u glavu.

Sonic_Moronic
29-12-2010, 17:47
Bokte mazo iz kog dupeta ti vadis te zakljucke!?
Sta ima ima biti cudno ili sumnjivo ako momak pije antidepresive.
Nemoj pricati o necemu ako nisi upucen.
Kakva glupost.

Šta se ti buniš, prevario si pola foruma da imaš rak.

Praetorian
29-12-2010, 21:04
Ja imam raka ali za jest riječnoga )

Xero
29-12-2010, 21:07
U svakoj skoli imas bar jednog ogromnog ludjaka sa dobrim srcem. Nadji takvog i reci mu iskreno svoj problem. Njemu ce biti drago da moze drugim krelcima reci da te puste na miru. Sama cinjenica da si se obratio bas njemu bit ce mu znak da ga postujes i priznajes kao jaceg i ludjeg i nece dopustiti da ekipa gazi nekog tko ga postuje.
True story.

Razzarach
30-12-2010, 13:28
Po pitanju antidepresiva, i depresije općenito... Nemoj bit emo lol. Srs advice.
Po pitanju bully-a... BUDI L00D. Al ozbiljno. Baci stolicu na lika koji te zajebava. Ubodi ga šestarom. Nosi nož u školu. Whatever. Kad uvjeriš i najveće kretene da si dovoljno poremećen da pukneš na bilošto, jednostavno će te se početi kloniti. Kad učinak splasne, ponovi postupak.
Samo pazi da ti razrednica ne počne na informacijama staroj govoriti da bi trebo na psihijatriju. ;D
Yep, to je pravi put u umobolnicu.
;))))))

Systematic Reverse
30-12-2010, 14:36
btw preporucio bi ti samo da se drzis dalje od antidepresiva i slicnih tebletica.

to ti je sve u glavi, i mozes to odjebat.

C
01-01-2011, 07:13
Imao sam takve probleme u osnovnoj i srednjoj. Nekima se osladilo kada sam u drugom osnovne zanijemio od drugih problema, tako da sam drugi isnovne trebao pasti, jer sam bio nijem tih godinu dana. Nakon toga sam strašno mucao sljedećih 5 godina, i sada pričam OK. Tako da su neki uživali tlačiti osobu koja je nijema i ne može govoriti, a kamoli dokazati nevinost šutnjom.
U osnovnoj me lik koji je crnogorac, od prvog do šestog razreda nazivao četnikom (jer nije znao tko su četnici), svaki Božiji dan, živimo u istom kvartu, od 7:30 do kada se vratimo iz škole, moji frendovi su ga mlatili svaki dan, nije pomoglno, a ja sam flegma kao i uvijek, sve ignoriram, onda kada je dobio potres mozga, ja sam ga vodio na hitnu putem dok je povraćao, uživao sam u tome, ali šteta što nije podletio pod auto s obzirom da smo išli sve uz glavnu cestu. Kanije sam završio kod njegovih na janjetini, a u školi je dobio opemenu pred izbacivanje iz škole.
Drugi u osnovnoj me isto zajebavao, furao nož, pušio cigarete, kao neki frajer, cijela škola ga se boji, i jedan dan mi došao kao da sam mu ja gazio bilježnicu, ja velim da ne znam o čemu on govori, ošamario me i okrenuo se, uhvatio sam ga za rame, on se okrenuo i pun shoot šakom u sljepočnicu, letio se sljedećih 3 klupe s svake strane povukavši ih dok je pao, kasnije mi je prijetio da će on kao nešto se osvetiti, ali pas koji laje ne grize. Kasnije je shvatio da sam ja bio u pravu i ohladio se, pa smo si postali dobri.
U srednjoj me jedan isto zajebavao, uzeo sam šestar došao ispred njegove klupe, spreman da mu izbijem oči, luđački pogled ispod obrva i pitao ga par jednostavnih pitanja, shvatio je koliko je sati i prestao me gnjaviti. Kanije smo postali dobri prijatelji.
I još jedan me bio zajebavao, bitno ti je pokazati zube. Rekao sam mu da me više ne zajebaje, on to nije shvatio ozbiljno pa sam ga puknuo šakom u glavu prvi, zatim je on meni vratio, i to sve, prestao je zajebavati.

Tako da ti je rješenja puno. Ja sam naveo svoja tri-četiri.
Možeš nekim mirnim putem, recimo reći razredniku, ili roditeljima koji će to reći razredniku, a razrednik će to proslijediti ravnatelju i biti će više uplašeni nego kažnjeni. Razrednici i ravnatelji inače znaju splašiti djecu s spikama poput biti će izbačeni iz škole, neki će to samo reći, neki će to misliti ozbiljno, pa im se nije za kockati.
Možeš se napraviti lud, razbiti staklenu bocu i staviti mu pod vrat, staviti nož pod vrat, šestar, šta god s čime ga možeš ozlijediti, i ne zaboraviti luđački pogled, i onda porazgovarati malo, s time da se trebaš praviti luđak, ne se derati, nego biti flegma, koncentriran, pri sebi, imati veliku samokontrolu, samo trebaš izgledati kao da ćeš ga zaklati k'o svinju i da će skričati.
I imaš soluciju da se potučeš, bilo dobio fight ili izgubio, ili nerješeno (kao u mojem slučaju, ja njemu šaku, on meni, i odemo na pivu), bitno je da pokažeš zube da se ne daš zajebavati.
U razredu sam imao jednog frenda, koji je kao curica, nema jake ni udarce, tuče se kao curica i sve, i njega su zajebavali, ali odnio Vrag šalu, on će skočiti na tebe i počupati ti kosu, odgristi ti komadić ruke i uha, itd., pa ga nitko nije dirao.

Stilove ne trebaš mjenjati, već si dobio sve odgovore na to, ne trebaš mjenjati stil zbog nekoga, a kao drugo imaj svoju osobnost i svoje ja, da izgledaš i kao klaun, to si ti.

Ja imam čelične živce, nemaju ih svi, ali antidepresivi ti nekada mogu imati obrnuti utjecaj. Ne šopaj se tabletama zbog nekog drugog.

Ako te riječima zlostavljaju, nauči ignorirati, ne moraš na svaku odgovoriti, kako kod koga, nekima ćeš postati interesantniji kada ignoriraš, pa će te sve više zezati, tebi to može izgledati da je krivo, ali to onda rade kako bi privukli tvoju pozornost. Nekima ćeš dosaditi jer ne reagiraš na njihove tlake i pustiti će te na miru. Ako te nastave zajebavati na taj način, nemoj se tući i prvi napadati. U slučaju da napadneš, moraš biti siguran da ćeš uspjeti u svemu tome, moraš biti siguran da ćeš ubiti Boga u njemu, ali isto tako kada budeš sjeo pred ravnatelja, reci sve realno, reci da si kriv što si ga polomio, ali da više ne možeš trpjeti njegovo tlačenje, i shvatiti će te, tako da automatski nećeš biti glavni krivac, ti ćeš biti posljedica, a oni uzrok. Smoriji način, neka i brži, ti je da se obratiš roditeljima, razredniku, ravnatelju ili pedagogu, oni znaju kako utjerati djeci strah u kosti.
Ako te fizički zlostavljaju, isto nemoj prvi napasti, kada on tebe jednom lupi, smatraj to njegovim dopuštenjem da ga i ti možeš lupiti jer na taj način nisi kriv, čak i ako drugi lažu u njegovu korist. Ne znam koliko se znaš tući, ali nekada ne trebaš biti expert u fajtovima, recimo dovoljno je da mu odgrizeš jedan prst, da bi te prestao dirati i da te pamti cijeli život, ne moraš mu nabiti šljivu, polomiti rebra i sl., zadovolji se malim sitnicama jer ponekad male sitnice mogu značiti puno više. Možeš se napraviti lud i bijesan, možeš im pokazati da si lud od najluđeg čovjeka iz ludnice, tako da, nitko ne želi imati posla s luđakom i kloniti će te se. Pri tome ne zaboravi da prvi možeš napasti 20 metara od škole i kada vam škola ne traje, tako da se škola u to neće mješati, ako to baš želiš.
I svakako, ne zaboravi, ako se tučeš, onda se tuci, ne čumi u kutu s rukama na glavi dok te oni lupaju, to je velika greška.
Žrtva koja ne pruža otpor je najbolja žrtva.

Ti odaberi na koji ćeš način rješavati svoje probleme, svako rješenje ima svoju putanju i svoje krajnje posljedice.

Glede tableta, ne trebaju ti tablete da bi se smirio. Fora je u korijenu, nemaš razloga za padanje u depresiju. Vjerojatno si doma premotavaš filmiće i živciraš, pa nakon nekog vremena padneš u depresiju, rješenje je da to ne radiš. Kao što sam već rekao, tablete za depresiju nekada mogu imati obrnuti utjecaj. Ako si u bedu, popiješ tabletu i zabriješ si da je sada sve OK, tako će i biti, tako će biti i bez tablete, ali ako popiješ tabletu i nastaviš se debilizirati u jadu, onda će te tableta baciti u još veću depresiju.

Ne znam kakvi su tvoji roditelji, ali po mojem mišljenju ne vode brigu o tebi.
Djete im dolazi doma prebijeno, s modricama, s slomljenim rebrima, pije antidepresive, i oni ništa ne poduzimaju.