PDA

Pogledaj cijelu verziju : Razbio sam nesto :(



Chappi
27-12-2010, 20:55
Pozdrav ljudi!

Prilikon redovnog ciscenja kompa dok san vadi graficku san slucajno izbi van onu "baterijicu" iz maticne.Zapravo neznan dali je to sad napravljeno...Ja san pokusa to nazad nabit nutra ali ne gre...Pa san reka ko ga jebe i upali san komp a i dalje sve radi...Sad mene zanima dali komp more radit bez toga normalno i dalje...Ili ca bi se moglo dogodit?

Evo na koga misin tocno

http://i56.tinypic.com/22dk74.jpg

C
27-12-2010, 21:24
Neke matične mogu bez baterije, neke ne. No tebi će svaki puta kada pališ PC resetirati BIOS.

Mislim, bateriju je jednostavno staviti unutra, rađe ju vrati nazad, ne razumijem kako ne ide?
Znači bateriju ti drže tri zubca. Dva plastična i jedan limeni. Bateriju prvo zaguraj ispod ta dva plastična i onda ju utisni na metalni zubac, on će se otvoriti i primiti ju, te uhvatiti.

Feanor
27-12-2010, 21:29
Ma nije mu baterija ispala, nego ovo crveno zaokruženo, kondenzatorić neki :D

Vedro
27-12-2010, 21:29
To sto je crveno zaokruzeno na ploci nije baterija.
Edit
prestigo me.

Chappi
27-12-2010, 21:31
Ne,ima dva utora i oba su limena...Ne mislim na bateriju kad idem cistit cmos,nego na ovo oznaceno na slici.

Edit:reko sam batericija pod navodnike i jos sam zaokruzio na slici

C
27-12-2010, 21:32
Aha, nisam ni vidio da je zaokružio. Rekao je baterija, a to je kondor čitav.
Možeš ga zalemiti nazad s nekom lemilicom koja je za takve stvari. U servisu ti to mogu riješiti. Matična može raditi i bez njega, samo je pitanje za šta je, s nekim kondenzatorima ne može raditi.

RIDER32
28-12-2010, 17:56
Baterija? lol
ja sam mislio da si tu sliku našo na guglu.

ogromna je razlika između baterije i kodenzatora iako obadva skladište el. energiju.