PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kinect navodno dolazi na PC



IgGy
23-12-2010, 22:00
Internetom kruže glasine koje su potekle od korejskog developera koji radi na MMO naslovu Divine Souls, a vjeruje se kako će Kinect na PC-u podržavati upravo taj naslov.

Očekuje se kako bi MMO Divine Souls podržavao gamepadove i Kinect, a slogan naslova je "Your Console Will be Jealous", odnosno "vaša će konzola biti zavidna". Ipak, već su se pojavile i izjave koje demantiraju ove glasine, te je tako Emil Protalinski s TechSpota rekao kako postoji mnogo tehničkih prepreka za rad Kinecta na PC-u, koje se ne tiču samo drivera, već i specijaliziranog softvera, a Kinect osim toga zahtijeva i slobodan prostor ispred zaslona, tako da ga je navodno i zbog toga prilično teško osposobiti za rad na PC-u.

il5TAztYUNI&feature=player_embedded

Deadwalker
23-12-2010, 22:05
To je nest krivo protumacemo.
Kinect tesko moze biti od neke vece koristi na PC-u, kamoli za ozbiljnije igranje posto je dosta neprecizan.

Sickmanno1
26-12-2010, 14:23
Kinect na PC moze koristiti isto kao i na Xboxu, ako ne i bolje.

Btw kinect uopce nije neprecizan, vec je glavni problem s njim lose programiranje. Pogledaj si samo Dance Central kako je dobro ispao a koristi hebacki motion capture.

croat1gamer
26-12-2010, 15:23
Moram li podsjetiti na to kako je Wii uspjesno modificiran da se moze koristiti na kompu, i to od ljudi koji nemaju veze sa proizvodnjom istoga?

cham3leon
26-12-2010, 15:33
Jeste. A za Kinect se može naći kudikamo bolje primjene od igranja.

Arbiter of Change
26-12-2010, 16:06
Od koristi? Svakako.
Za gaming? Isto kao i na 360 - gimmicky igre, osim ako indie scena ne iznenadi svih nečim.

DJ Not Nice
26-12-2010, 18:32
Ja bih recimo Kinekt koristio kao web kameru za sajbere.

The Boz
26-12-2010, 20:02
Do not want.

W1k1n6
27-12-2010, 11:39
Microsoft je decidirano izjavio da neće raditi Kinect za PC niti razvijati drivere koji bi ga podržavali. No ne znam kako je to pravno riješeno u slučaju da netko drugi ide razvijati PC drivere za njega. Pretpostavljam da se neće buniti ukoliko koji novčić kapne njima u džep, tako da je i to moguće.

Deadwalker
27-12-2010, 12:14
Profit sve diktira tak da ništa nije isključeno

croat1gamer
27-12-2010, 14:45
Microsoft je decidirano izjavio da neće raditi Kinect za PC niti razvijati drivere koji bi ga podržavali. No ne znam kako je to pravno riješeno u slučaju da netko drugi ide razvijati PC drivere za njega. Pretpostavljam da se neće buniti ukoliko koji novčić kapne njima u džep, tako da je i to moguće.
U slucaju komercijalnog koristenja vjerovatno bi podigli tuzbu, da bi par mjeseci kasnije najavili podrsku za pc (kad uspjesno zavrse tuzbu).

W1k1n6
27-12-2010, 15:50
Pa i to je pitanje, jer ako netko napravi drivere i stavi ih kao "free" na internet, dakle ne integrira ih u/uz igru koju prodaje, onda ne znam mogu li ga utužit. Jedna osnova za tužbu bi bila da na kutiji igre napišu da podržava Kinect, onda bi se tu mogli sporiti oko neovlaštenog korištenja imena branda u vlasništvu Microsofta, no i to je vrlo upitno,a druga ukoliko bi za izradu drivera koristili dijelove originalnog koda u vlasništvu Microsofta, što je dosta teško dokazivo ako se napravi kako treba.

Neven <R>
27-12-2010, 16:09
Šta nije Kinect već hackan da radi na PC-u?

W1k1n6
28-12-2010, 01:57
:) ne da je hackan, već postoji na stotine raznih hackova za rad na PC-u, no ne postoje igre koje ga podržavaju. Ovdje se radi o tome da netko napravi komercijalnu igru za PC koja bi podržavala Kinect.

bezimeni
28-12-2010, 11:58
Meni ta glupost fakat ne treba.Čist fino sam se sve ove godine igrao i bez toga .

DJ Not Nice
29-12-2010, 21:54
Evo;
http://massively.joystiq.com/2010/12/28 ... th-kinect/ (http://massively.joystiq.com/2010/12/28/move-around-in-your-favorite-mmo-with-kinect/)