PDA

Pogledaj cijelu verziju : theatheistexperience



etejid
21-12-2010, 15:24
Ako niste do sada naišli na emisiju, radi se o američkom tv šou gdje hostovi "debatiraju" s pozivateljima. Proslavio se zahvaljujući debilnim pozivateljima i youtubeu (gdje se nalazi velik dio epizoda) :)

q4RjaWY6GI8

Kid A
21-12-2010, 15:37
"If you can't think for yourself, no wonder you believe in god"

Lijepo receno

Niko Bellic
24-12-2010, 23:22
Nije problem u vjerovanju, nego u tome što za vas to predstavlja.

Also.

urlTBBKTO68

unknown
25-12-2010, 00:04
"My universe, my rules"

Aerial
26-12-2010, 02:20
Al zbilja, ateizam je zapravo jednako besmislen kao i najortodoksniji oblik religije.

The Great Duck
26-12-2010, 02:30
Agnosticizam ftw!

m4dsk33lZ
26-12-2010, 02:38
Al zbilja, ateizam je zapravo jednako besmislen kao i najortodoksniji oblik religije.

Zašto?

Aerial
26-12-2010, 11:30
Zašto?

Druga strana istog novčića.


Agnosticizam ftw!

Da, to je već bolje ^^

Sonic_Moronic
26-12-2010, 11:32
Agnosticizam nije nikakva "zlatna sredina" kako svi vole misliti, nedavno je baš Pingvin mislim stavio video koji lijepo objašnjava da je agnosticizam samo stav da nije moguće znati da li bog postoji, ali agnostik kao pojedinac može vjerovati ili ne vjerovati u boga.

cham3leon
26-12-2010, 11:50
"If you can't think for yourself, no wonder you believe in god"

Lijepo receno

Jedino šta je krivo, ali nema veze.

unknown
26-12-2010, 11:53
oeLr2oElXHQ

evo ovaj lik misli slično kao i ja

m4dsk33lZ
26-12-2010, 11:57
Zašto?

Druga strana istog novčića.

za tvrdnju da bog postoji ne postoji apsolutno nijedan dokaz, i ja zato ne vjerujem u postojanje boga. zašto je to besmisleno?

cham3leon
26-12-2010, 12:27
Zašto?

Druga strana istog novčića.

za tvrdnju da bog postoji ne postoji apsolutno nijedan dokaz, i ja zato ne vjerujem u postojanje boga. zašto je to besmisleno?

Zato jer vjerovanje znači imati povjerenja u nešto što nije dokazano kao činjenica. Da se njegovo postojanje dokaže ne bi vjerovao nego bi znao, valjda ne bi bio tako glup da i dalje ne vjeruješ?

System
26-12-2010, 12:54
Agnosticizam nije nikakva "zlatna sredina" kako svi vole misliti, nedavno je baš Krmenadl mislim stavio video koji lijepo objašnjava da je agnosticizam samo stav da nije moguće znati da li bog postoji, ali agnostik kao pojedinac može vjerovati ili ne vjerovati u boga.

Po meni Agnisticizam je strasno licemerje.

Feanor
26-12-2010, 12:59
Agnosticizam nije nikakva "zlatna sredina" kako svi vole misliti, nedavno je baš Krmenadl mislim stavio video koji lijepo objašnjava da je agnosticizam samo stav da nije moguće znati da li bog postoji, ali agnostik kao pojedinac može vjerovati ili ne vjerovati u boga.

Po meni Agnisticizam je strasno licemerje.

mVTESXkUlVY

Ane, you think there could be batman, but you don't know.

Stanhope je zakon. Ima odlican stav o agnosticizmu. (od 5:55 ide, ako se kome neda slusat :) )

Erebus
26-12-2010, 13:01
Zato jer vjerovanje znači imati povjerenja u nešto što nije dokazano kao činjenica. Da se njegovo postojanje dokaže ne bi vjerovao nego bi znao, valjda ne bi bio tako glup da i dalje ne vjeruješ?
Povlači se pitanje zašto je vjerovanje vrlina. Po meni vjerovati u boga koji je stvorio svijet, ljude, svemir i sve ostalo je jednako vjerovanju u jednoroge koji seru duge. Mogu ja vjerovati u njih koliko hoću ali opet zvuči debilno zar ne?

Feanor
26-12-2010, 13:08
http://s3-2.kiva.org/img/w800/196261.jpg

Flying Spaghetti Monster

Believe infadels...

P47OC439x88

Ovaj tip mi je BOOOOG :D...

Tri66a
26-12-2010, 13:12
Agnosticizam nije nikakva "zlatna sredina" kako svi vole misliti, nedavno je baš Krmenadl mislim stavio video koji lijepo objašnjava da je agnosticizam samo stav da nije moguće znati da li bog postoji, ali agnostik kao pojedinac može vjerovati ili ne vjerovati u boga.

Po meni Agnisticizam je strasno licemerje.
Veće licimjerje je ne činiti dobre stvari i moliti Boga za oprost i onda se kasnije smatrati boljom osobom na temelju toga što si svećeniku u crkvi priznao što si napravio i nakon toga si izrecitirao par stihova. Nešto kao sistem: zajebao sam, ali sam priznao pa je sve OK. (nije OK)

m4dsk33lZ
26-12-2010, 13:24
Da se njegovo postojanje dokaže ne bi vjerovao nego bi znao, valjda ne bi bio tako glup da i dalje ne vjeruješ?

onda ne bi imao u šta ne vjerovati.

Ali nažalost, jednostavno nema dokaza, a ja ne mogu vjerovati u nešto tako "važno", ako za to nema baš nijednog dokaza. To je jednostavno zato što moj mozak tako funkcionira.

Ja sam u svom postu rekao da ne vjerujem u boga, i da to što ne vjerujem ima smisla. Vjerovanje ima manje smisla nego ne vjerovanje. Nisam osuđivao ljude koje vjeruju, nego sam samo rekao da ateizam ima više smisla od religije, nakon što je aerial_51 rekao da je ateizam besmislen.

Sonic_Moronic
26-12-2010, 13:26
Već smo imali ove rasprave, vjerovanje u nepostojanje boga nije jednako kao nedostatak vjerovanja u boga, i tako dalje, ne vidim otkud je sad ateizam iracionalan.

I smiješan je ovaj Stanhope ali previše sere. Ja sam generalno protiv bilokakvog položaja religije u državi kao institucije, ali opet je glupo pljuvati po svim oblicima spiritualnosti.

Evo baš sam nedavno čitao o Unitarian Universalismu (http://en.wikipedia.org/wiki/Unitarian_Universalism)S(neznam kak bi ovo preveo), to mi je jedan od najboljih primjera religijske zajednice koja promiče toleranciju, razmišljanje za sebe i zapravo čini mnogo dobroga, članovi UU su učinili mnogo na polju prihvaćanja LGBTQ ljudi u društvo, itd. Problem je kad su ljudi nadrkani na kršćanstvo i po tome sude baš svaki oblik vjerovanja, što je glupo.

cham3leon
26-12-2010, 14:05
Da se njegovo postojanje dokaže ne bi vjerovao nego bi znao, valjda ne bi bio tako glup da i dalje ne vjeruješ?

onda ne bi imao u šta ne vjerovati.

Ali nažalost, jednostavno nema dokaza, a ja ne mogu vjerovati u nešto tako "važno", ako za to nema baš nijednog dokaza. To je jednostavno zato što moj mozak tako funkcionira.

Ja sam u svom postu rekao da ne vjerujem u boga, i da to što ne vjerujem ima smisla. Vjerovanje ima manje smisla nego ne vjerovanje. Nisam osuđivao ljude koje vjeruju, nego sam samo rekao da ateizam ima više smisla od religije, nakon što je aerial_51 rekao da je ateizam besmislen.

Pa de facto i nema više smisla jer isto tako nije nikad dokazano da Bog ne postoji, ali mnogi to shvaćaju dosta subjektivno, a nije na kraju niti bitno. Ako ti ne paše, ne moraš vjerovati, uopće me ne dira što ti misliš o tome, dok god ne iskrivljavaš neke temeljne činjenice.

m4dsk33lZ
26-12-2010, 14:18
[
Pa de facto i nema više smisla jer isto tako nije nikad dokazano da Bog ne postoji, ali mnogi to shvaćaju dosta subjektivno, a nije na kraju niti bitno. Ako ti ne paše, ne moraš vjerovati, uopće me ne dira što ti misliš o tome, dok god ne iskrivljavaš neke temeljne činjenice.

Tako ja isto mogu reći da mi postoji zmaj u garaži, pa ti možeš reći da nije dokazano da postoji, ali i da ne postoji. ( http://en.wikipedia.org/wiki/Russell's_teapotS)

Također, ne dira ni mene tvoje mišljenje, ali jednostavno ne možeš reći da bog sigurno postoji. Jednostavno nema dokaza. Možeš vjerovati u to i ja nemam ništa protiv toga. Svaka religija je po meni ok i poštivati ću ju i ljude koji ju prakticiraju, dokle god ne počne prestavljati svoja stajališta kao činjenice.

cham3leon
26-12-2010, 14:21
Ja nisam nikad predstavljao svoja stajališta kao činjenice. Rekao bih i da je poanta kršćanskog vjerovanja potpuni nedostatak činjenica ili dokaza postojanja Boga.

Aerial
26-12-2010, 14:36
Meni se sviđa kako su ateisti u 90% slučajeva anti-kršćani, a ne ateisti.

Uglavnom, ne znam jel sam prerastao tu fazu ili mi se uključio neki "tolerance button", ali šale na račun fundamentalističke religije su mi postale jednako zabavne kao i 240. epizoda "Nad Lipom 35" :(

(further explanation: fundamentalisti su mi smiješni, fore na njihov račun nisu)

Sonic_Moronic
26-12-2010, 14:41
Pa mislim da je logično od početka smatrati neistinitom tvrdnju koju nije moguće dokazati. Inače bi trebali puštati iz ludnica sve mentalno bolesne likove koji su sigurni da se oko njih nalaze ljubičasti nevidljivi nosorozi.

System
26-12-2010, 14:57
Meni se sviđa kako su ateisti u 90% slučajeva anti-kršćani, a ne ateisti.

Tu si u pravu. Takodje ateizam i vjerovanje u nauku svi smatraju jednim te istim.

Erebus
26-12-2010, 14:59
vjerovanje u nauku svi smatraju jednim te istim.
What the....fuck?

m4dsk33lZ
26-12-2010, 15:02
Meni se sviđa kako su ateisti u 90% slučajeva anti-kršćani, a ne ateisti.

Drugim riječima, većina ateista je nadrkana?

Istina, i meni idu na kurac takvi ljudi. Nevažno kakve su im religijske skolonsti, svatko tko počne tako propovijedat i nametat svoje poglede (bili oni kršćanski, muslimanski ili ateistički), je po meni idiot.




vjerovanje u nauku

Lol.

Feanor
26-12-2010, 15:20
Meni se sviđa kako su ateisti u 90% slučajeva anti-kršćani, a ne ateisti.

Uglavnom, ne znam jel sam prerastao tu fazu ili mi se uključio neki "tolerance button", ali šale na račun fundamentalističke religije su mi postale jednako zabavne kao i 240. epizoda "Nad Lipom 35" :(

(further explanation: fundamentalisti su mi smiješni, fore na njihov račun nisu)

To je apsolutna istina, jedna od onih stvari s kojom su svi u doticaju, ali malo tko primjeti. Ja sam ateist, ali nemam asolutno ništa protiv bilo kojeg oblika vjere, protiv religija doduše imam puno toga. Uglavnom, uživam u raspravama s vjernicima, i iako često u njima znam zvučati kao da sam protiv te iste vjere vjerujte mi nisam, samo tako zvučim jer whell ono rasprava je pa ja pobijam tvoja stajališta, a ti moja, a osjetljiva je tema pa zvuči kao da sam protiv. Čak mi je i drago da ljudi nalaze utjehu i olakšanje u svojoj vjeri, ili im vjera pomaže u nečem, good for them (vjerujte mi, bez imalo sarkazma)

Prije neki dan me poznanik pitao dok smo pili, nešto u stilu dali si otkrio odgovore na neka pitanja u ateizmu, ja sam rekao ''ne'', jedino što sam dobio s ateizmom je da imam puno manje pitanja, i to mi jako odgovara. Jednostavno se ne zamaram s onim što je bilo ili što će biti, prihvaćam svaki trenutak svog postojanja kao jedini, trudim se biti bolja osoba zbog sebe samog, a ne zbog nekog višeg bića u čije postojanje sam ionako sumnjao, i ne zamaraju me pitanja poput sto ce bit samnom ako se svaki dan ne molim, idem u crkvu i tu i tamo opsujem boga.

Zanimljivo doduše kako je jedna velika sumnja u djetinjstvu i adolescenciji tako naglo isparila iz mog organizma,tj. ne toliko isparila koliko sam ja postao indifernetan prema istoj. Možda neko svevišnje biće i postoji, ali ja se sigurno neću zamarat oko toga, cjenim spiritualiste, ali nije ''my cup of tea'', ako nesto postoji ODLIČNO, ako ne postoji ODLIČNO, idemo dalje. Ionako mi je teško vjerovat da savršeno biće može bit itoliko egocentrično da zahtjeva od svake osobe da ga štuje, tako da ako i postoji savršeno biće vjerovatno je normalnije od ljudskog prikaza istog, tako da opet,idemo dalje.

EDIT: I inace onaj ''fundimentalist'' sto sam ga postao, je satirist, tip je inace ateist...

MILF hunter
26-12-2010, 15:26
Ako savršeno i najviše biće uopće postoji, uvjeren sam da nije dokučivo čovjeku niti ima ikakve veze s onim što piše u Bibliji i sl. pizdarijama. Postoje tajne svemira koje nisu razumljive običnom čovjeku i smiješno mi je kad si neki zabrijavaju da su vidjeli boga ili tome slično. Ne postoji čovjek koji ga je vidio, ne postoji čovjek koji zna nešto o tome, točka. Slažem se da ima pun prozor ateista koji su ateisti samo po tome što kenjaju po kršćanima.

MILF hunter
26-12-2010, 15:30
Bit će zanimljivo vidjeti koliko će deklariranih vjernika biti ako se uvede onaj nekakav porez.
edit: po 50. put se zajebem i mislim da klikam na preview post, kad ono pošaljem ga nedovršenog. Moram se naviknuti na ovaj quick reply :P

Neven <R>
26-12-2010, 15:42
Meni se sviđa kako su ateisti u 90% slučajeva anti-kršćani, a ne ateisti.


Ova tvrdnja je otprilike istinita kao i da su 90% muslimana ludi fundamentalisti, koristi se kao nekakav kvazi argument na bazi percepcije koju si vjerojatno stekao čitajući postove ljutih 15-godišnjaka na internetu. To kažem kao agnostik.

Feanor
26-12-2010, 15:45
O vjeruj mi Nevene, ja znam dosta ateista koji su u biti samo ''anti kršćani'' ili ''anti vjera općenito'', ali ne u smislu ja sam ateist pa me boli kurac za druge vjere jer prihvaćam da su gluposti (bar za mene jeli), nego ja sam ateist pa imam pravo srat po svim vjerama. To kažem kao ateist.

Raz
26-12-2010, 15:48
Nemam ništa pametnog za nadodati, a da Feranor nije rekao.



'cause God is neither good nor bad
God is you and me
God is Everything

Neven <R>
26-12-2010, 15:49
@Feanor: Za razliku od vjernika koji nikad ne seru po religijima koja nije njihova. Imam osjećaj da se tebi ne sviđaju određene osobnosti (netolerancija) ljudi koje nemaju nikakve veze s ateizmom.

Feanor
26-12-2010, 15:53
@Feanor: Za razliku od vjernika koji nikad ne seru po religijima koja nije njihova. Imam osjećaj da se tebi ne sviđaju određene osobnosti ljudi koje nemaju nikakve veze s ateizmom.


Lol, ne. :D Nemam ja nista protiv bilokoje osobe bez obzira na vjeru ili nevjeru,boju, rasu dob, spol, sexualno opredjeljenje, dok se ne dokaže da je ta osoba debil.
Srat ću po ateistima, kršćanima i gayevima ako su debili i idioti, isto tako ću biti najbolji prijatelj s istima ako su inteligentne i normalne jedinke...

Neven <R>
26-12-2010, 15:55
E al kužiš, Aerial je praktički napisao da su 90% ateista ti debili, a ja velim da je tu riječ o univerzalnoj osobnosti kod ljudi koja je istinita i za neke ateiste i za neke vjernike.

Aerial
26-12-2010, 15:55
I da, kad netko kaže da vjeruje u Boga, ne mora nužno značiti da ta osoba vjeruje u nekakvo svijesno, racionalno biće koje nema pametnijeg posla nego lebdjeti iznad oblaka i tražiti ispovjedi. Možda jednostavno misli na ontološki pojam ("bitak") koji zapravo i ne traži neki dokaz postojanja.

Osobno, što se tiče mojih uvjerenja, najbolje mi odgovara nekakav složenac pan(en)teizma, pandeizma i agnosticizma.
Bog jednostavno jest, sve je Bog, Bog je sve i adio, to je to. Dalje od toga nema smisla ići jer ne možemo shvatiti ni čemu služe snovi u našoj vlastitoj glavi, a kamoli da idemo pametovati o tome što se nalazi u Božjoj glavi ^^

EDIT:
nakotilo se postova dok sam ovo pisao...

@ Neven: mda, sorry, dopusti da se ispravim: Nije 90% anti-kršćana, nego 30% anti-kršćana, 30% anti-muslimana i 30% anti-židova, ovisno o zajednici u kojoj se odrasta :D

Al, ozbiljno, većina ljudi koje sam susreo, a koji se deklariraju kao ateisti, i većina tekstova, vide uradaka, stand-up pametnjakovića itd su zbilja ateisti ne zbog uvjerenja kao takvog, nego zbog razočaranosti u religijski sustav u kojem se nalaze.
Vjerujem da postoje i oni koji su ateisti zbilja samo zato jer im se ne da vjerovati u Boga, al eto, koliko sam vidio takvih je malo ...

Tri66a
26-12-2010, 16:48
Možda odgovor na gorespomenutu tezu da su ateisti anti-kršćani/židovi/muslimani, leži u činjenici da je religija imala ogroman utjecaj u svijetu tisućama godina i da je neprihvaćanje vjerovanja u više biće "nova" stvar. "Nova" stvar koja je izazvala jake i žestoke reakcije vjernika (ne pojedinaca,nego cijelo sustava) prema onima koji su odbili vjeru što zauzvrat izaziva reakciju ateista, koji žele obraniti svoja stajališta i svoja prava, što zauzvrat izaziva novu reakciju vjernika itd....Najveći problem tih religisjkih prepucavanja je baš ovaj fundametalistički dio, koji se ne može pomiriti sa stajalištima koja idu protiv njegove doktrine. Da su reakcije na prve ateiste, odnosno na početak odbacivanja vjere bile "dobro, tvoj odabir, ne moraš vjerovati u Boga", a ne "ići ćeš u pakao, proklet bio ti i tvoja porodica", mislim da bi ovakvih prepirki bili puno puno manje. Ali kako je nekim ljudima u krvi nametati svoja uvjerenja drugima, tu nema pomoći. Ni ja nemam ništa protiv vjernika. Ni kršćana, ni muslimana, ni židova ni budista ni ikoga. Ali kako živim u većinski kršćanskoj zemlji, u slučaju ovakvih religijskih diskusija, kad me neki zagriženi vjernik pita zašto ne vjerujem u Boga i nakon mog odgovora nastavi pilati sa svojom vjerom i pokušava me preobratiti, onda postanem anti-kršćanin do neke mjere. Jednostavno je to nekakav obrambeni mehanizam u meni. Svatko ima pravo vjerovati u ono što on želi i odbaciti ono u što ne želi vjerovati.

Feanor
26-12-2010, 20:42
mrzim ateiste

Vidiš to je po meni pogrešno razmišljanje u bilo kojem pogledu, mrzit nekog eto čisto zato jer ima različito razmišljanje od tebe. Kad ce ljudi shvatit da problem ratova mučenja u srednjem vijeku i prognanstva, spaljivanja vještica itd. itd. i uglavnom sve ono za što optužuju srednjovjekovnu kršćansku crkvu ili svih današnjih problema s terorizmom za što optužuju Islam uopće nije stvar vjere i vjerskih nauka, nego nauka da mrziš nekog kog uopće ne poznaš, isto kao i ljudi koji mrze sve Srbe ili Bosance ili bilokoji drugi narod u globalu i takvi primjeri, prestrašno, kako možeš nekog mrzit ako ga ne poznaš?

Ajde reci mi brate jedan konkretan razlog zašto mrziš baš mene, dal bi me tukao kad bi me sreo na ulici, zbog čega, šta sam ti ja ili bilokoji ateist ili bilokoji subjekt tvoje mržnje napravio, ali najvažnije pitanje, poznaš li ti mene brate?

Feanor
26-12-2010, 22:22
@majstoro - Jep, jer ateisti to rade. Imaju živčane ispade i viču po ulici kako Bog ne postoji. :(

Može još jedno pitanje? (you didn't give me much choice there sunshine i te spike :D )

Kakve veze ima s tobom ili s tvojim bližnjima dali netko vjeruje ili ne vjeruje u Boga? Ono dali ja ili bilokoji ateist ili osoba neke druge vjere tebi ili tvojim bližnjima radi bilokakvu direktnu štetu svojim nevjerovanjem?

Jer je po meni to jedini razlog da mrzim nekog, neka osoba koja mi pokušava naškodit, drugog nevidim...

cham3leon
26-12-2010, 23:44
Samo dok šuti,neradi štetu,a da pocne pricat o onome,stetilo bi mom duhu :D

Buraz, ako praf vjeruješ, onda te niti ne tangiraju te raznorazne ateističke prodike, niti se bojiš raznoraznih "antikristovskih" simbola koje furaju sotonjare.

Od mojih prijatelja (čini mi se) svi su ateisti ili barem agnostici koji se deklariraju kao katolici, ali to ni meni ni njima ne smeta. Vjerojatno ima i nekih koji misle da sam ateist, ali na kraju nije ni bitno. Ako me netko konstruktivno i ozbiljno pita nešto vezano uz krćanstvo, pristojno ću odgovorit, ako se želi flejmat, nasmijat ću mu se u facu na tu provokaciju. A vjerske flejmove ne započinjem.

Aerial
27-12-2010, 11:55
On a more positive note ^^

Ope-1Zb5t-k

Sonic_Moronic
27-12-2010, 13:06
Vidiš to je po meni pogrešno razmišljanje u bilo kojem pogledu, mrzit nekog eto čisto zato jer ima različito razmišljanje od tebe. Kad ce ljudi shvatit da problem ratova mučenja u srednjem vijeku i prognanstva, spaljivanja vještica itd. itd. i uglavnom sve ono za što optužuju srednjovjekovnu kršćansku crkvu ili svih današnjih problema s terorizmom za što optužuju Islam uopće nije stvar vjere i vjerskih nauka, nego nauka da mrziš nekog kog uopće ne poznaš, isto kao i ljudi koji mrze sve Srbe ili Bosance ili bilokoji drugi narod u globalu i takvi primjeri, prestrašno, kako možeš nekog mrzit ako ga ne poznaš?




Lol, ne. :D Nemam ja nista protiv bilokoje osobe bez obzira na vjeru ili nevjeru,boju, rasu dob, spol, sexualno opredjeljenje, dok se ne dokaže da je ta osoba debil.
Srat ću po ateistima, kršćanima i gayevima ako su debili i idioti, isto tako ću biti najbolji prijatelj s istima ako su inteligentne i normalne jedinke...

Ma bravo Feanore, ovako i treba misliti svatko zdravorazuman. :thumbs2:
Upravo je žalosno što takve stvari treba predstavljati kao nekakva new-age nevjerojatna otkrića...

Tri66a
27-12-2010, 13:45
Kvalitetni stand up komičari su religija za sebe! (i u njih vjerujem)

m4dsk33lZ
27-12-2010, 13:47
Vidiš to je po meni pogrešno razmišljanje u bilo kojem pogledu, mrzit nekog eto čisto zato jer ima različito razmišljanje od tebe. Kad ce ljudi shvatit da problem ratova mučenja u srednjem vijeku i prognanstva, spaljivanja vještica itd. itd. i uglavnom sve ono za što optužuju srednjovjekovnu kršćansku crkvu ili svih današnjih problema s terorizmom za što optužuju Islam uopće nije stvar vjere i vjerskih nauka, nego nauka da mrziš nekog kog uopće ne poznaš, isto kao i ljudi koji mrze sve Srbe ili Bosance ili bilokoji drugi narod u globalu i takvi primjeri, prestrašno, kako možeš nekog mrzit ako ga ne poznaš?




Lol, ne. :D Nemam ja nista protiv bilokoje osobe bez obzira na vjeru ili nevjeru,boju, rasu dob, spol, sexualno opredjeljenje, dok se ne dokaže da je ta osoba debil.
Srat ću po ateistima, kršćanima i gayevima ako su debili i idioti, isto tako ću biti najbolji prijatelj s istima ako su inteligentne i normalne jedinke...

Ma bravo Feanore, ovako i treba misliti svatko zdravorazuman. :thumbs2:
Upravo je žalosno što takve stvari treba predstavljati kao nekakva new-age nevjerojatna otkrića...

Takve stvari u hrvatskoj i jesu new-age otkrića. Nažalost, ovo je Balkan, gdje većinu populacije čine priglupe seljačine. Dodaj još tome činjenicu da smo imali rat nedavno, što provocira još veću mržnju među ljudima. Tak da, najbolje je odselit se što prije.

Sonic_Moronic
27-12-2010, 13:49
Super je stand-up komedija, nema boljeg načina da netko kaže kako smo svi u prozoru i bolje da pomremo umjesto da širimo svoj idiotluk po galaksiji, nego da te nasmije.

Neznam tko je ono rekao "When a thing is funny, search it carefully for hidden truths", mislim Voltaire. Odlična mudrost. :)

cham3leon
27-12-2010, 13:54
Takve stvari u hrvatskoj i jesu new-age otkrića. Nažalost, ovo je Balkan, gdje većinu populacije čine priglupe seljačine. Dodaj još tome činjenicu da smo imali rat nedavno, što provocira još veću mržnju među ljudima. Tak da, najbolje je odselit se što prije.
Definiraj seljačine i po čemu točno u njih ne spadaš.

Sonic_Moronic
27-12-2010, 13:56
Seljačine = ljudi koji ne misle za sebe i puni su predrasuda prema svemu što ne spada u njihov pojam normalnog i kul života.

etejid
27-12-2010, 13:58
O vjeruj mi Nevene, ja znam dosta ateista koji su u biti samo ''anti kršćani'' ili ''anti vjera općenito'',Sali ne u smislu ja sam ateist pa me boli prozor za druge vjere jer prihvaćam da su gluposti (bar za mene jeli), nego ja sam ateist pa imam pravo srat po svim vjerama. To kažem kao ateist.
Mislim da je jako lijepo to što si ti prodro u samu njihovu srž, ali budimo realni, zna se koga treba iskorijeniti, jelte

etejid
27-12-2010, 13:59
Takve stvari u hrvatskoj i jesu new-age otkrića. Nažalost, ovo je Balkan, gdje većinu populacije čine priglupe seljačine. Dodaj još tome činjenicu da smo imali rat nedavno, što provocira još veću mržnju među ljudima. Tak da, najbolje je odselit se što prije.
Definiraj seljačine i po čemu točno u njih ne spadaš.



Seljačine = ljudi koji ne misle za sebe i puni su predrasuda prema svemu što ne spada u njihov pojam normalnog i kul života.

=kameleon.

Sonic_Moronic
27-12-2010, 14:00
Kameleon je dobar dečko, nemoj tako.

m4dsk33lZ
27-12-2010, 14:01
@cham3leon


Seljačine = ljudi koji ne misle za sebe i puni su predrasuda prema svemu što ne spada u njihov pojam normalnog i kul života.

Ovo.

U biti, primitivne, konzervativne osobe.

Ako smatraš da sam ja seljačina, onda bih te molio da argumentiraš svoje stajalište.

Forengner
27-12-2010, 14:09
Ne,'seljak' je najcesce covek iz veoma male sredine,koji po dolasku u vecu,automatski preteruje u svemu,postaje strucnjak,a ustvari nema veze sa zivotom.Covek sa veoma malo kontakta sa kulturom,covek koji misli da je sve sto vidi nekom TV-kanalu apsolutno tacno,covek koji ne raspoznaje kic i sund od kvaliteta.
S druge strane,seljak (zemljoradnik,covek koji je ceo svoj zivot proveo na selu) je najcesce posten,smiren,pribran,iako nije obrazovan,promucuren je i vispren,zivi svoj mirni zivot,radi.

The Great Duck
27-12-2010, 14:30
O vjeruj mi Nevene, ja znam dosta ateista koji su u biti samo ''anti kršćani'' ili ''anti vjera općenito'',Sali ne u smislu ja sam ateist pa me boli prozor za druge vjere jer prihvaćam da su gluposti (bar za mene jeli), nego ja sam ateist pa imam pravo srat po svim vjerama. To kažem kao ateist.
Mislim da je jako lijepo to što si ti prodro u samu njihovu srž, ali budimo realni, zna se koga treba iskorijeniti, jelte
Da,idiotske trolove poput tebe.

Kid A
27-12-2010, 14:37
Mogao bi ti jedan ban spusit

etejid
27-12-2010, 14:40
O vjeruj mi Nevene, ja znam dosta ateista koji su u biti samo ''anti kršćani'' ili ''anti vjera općenito'',Sali ne u smislu ja sam ateist pa me boli prozor za druge vjere jer prihvaćam da su gluposti (bar za mene jeli), nego ja sam ateist pa imam pravo srat po svim vjerama. To kažem kao ateist.
Mislim da je jako lijepo to što si ti prodro u samu njihovu srž, ali budimo realni, zna se koga treba iskorijeniti, jelte
Da,idiotske trolove poput tebe.
hehe, baš si pametan i pronicljiv :)

cham3leon
27-12-2010, 14:47
@cham3leon


Seljačine = ljudi koji ne misle za sebe i puni su predrasuda prema svemu što ne spada u njihov pojam normalnog i kul života.

Ovo.

U biti, primitivne, konzervativne osobe.

Ako smatraš da sam ja seljačina, onda bih te molio da argumentiraš svoje stajalište.

Nije bila nikakva uvreda, samo pitam. Postoje razne definicije seljačina, neke malo šire od ove sonikove definicije.




Seljačine = ljudi koji ne misle za sebe i puni su predrasuda prema svemu što ne spada u njihov pojam normalnog i kul života.

=kameleon.

I to reče osoba koja ima toliko predrasuda prema kršćanstvu koje ne spada u njegov pojam normalnog i kul života da ga želi izbrisati ili nešto.

etejid
27-12-2010, 14:55
@cham3leon


Seljačine = ljudi koji ne misle za sebe i puni su predrasuda prema svemu što ne spada u njihov pojam normalnog i kul života.

Ovo.

U biti, primitivne, konzervativne osobe.

Ako smatraš da sam ja seljačina, onda bih te molio da argumentiraš svoje stajalište.

Nije bila nikakva uvreda, samo pitam. Postoje razne definicije seljačina, neke malo šire od ove sonikove definicije.
Ne trebaš biti neki um da znaš da se "seljak" u negativnom kontekstu ne odnosi na osobu koja živi i radi na selu, a ti se slobodno ponosi svojim razmišljanjem izvan kutije.






Seljačine = ljudi koji ne misle za sebe i puni su predrasuda prema svemu što ne spada u njihov pojam normalnog i kul života.

=kameleon.

I to reče osoba koja ima toliko predrasuda prema kršćanstvu koje ne spada u njegov pojam normalnog i kul života da ga želi izbrisati ili nešto.
Nisam ja rekao ništa konkretno ali za ovo ti očito nije bio kompliciran onaj skok do zaključka kao kod "seljaka" :)

cham3leon
27-12-2010, 15:43
Jesi li ti seljačina?

Neven <R>
27-12-2010, 15:58
OK, po drugi put ruinirana tema.