PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pošaljite blagdansku čestitku ekipi međunarodne stanice ISS



W1k1n6
20-12-2010, 00:25
NASA je omogućila svim ljubiteljima svemirskih istraživanja da putem digitalne razglednice pošalju blagdansku čestitku šesteročlanoj posadi ISS-a, koja će u svemiru dočekati Božić i Novu Godinu. Na linku dolje možete izabrati jedan od 4 motiva i napisati čestitku astronautima koja će im biti poslana u virtualni poštanski sandučić. Tko zna, ako im se dopadne baš vaša čestitka, možda dobijete od NASA-e kakav simbolični poklon tipa NASA kapu, majicu, bedž, potpisanu fotku astronauta ili slično, pa zašto im ne zaželjeti lijep ostatak boravka na misiji i siguran povratak na majčicu Zemlju.
http://www.nasa.gov/externalflash/postcard/
Bilo bi fora da svatko u ovoj temi napiše što im je napisao :)

Koga zanima, gore se nalaze:
› Oleg Skripochka - Rus
› Alexander Kaleri - Latvijac
› Dmitry Kondratyev - Kazahstanac
› Paolo Nespoli - Talijan
› Catherine Coleman - Amerikanka
› Scott Kelly (zapovjednik) - Amerikanac

http://www.nasa.gov/images/content/489130main_iss026-s-002_med_thum.jpg

R@pt0r
20-12-2010, 01:46
Fora, samo kako će ti poslat poklon ako na razglednici ima samo polje za ime i grad?
Kako će te kontaktirat? :(

McPingvin_v2.0
20-12-2010, 02:42
I sure hope you're having fun up there when you're not working around the clock. I'd really like to see the view from the ISS so I really envy you.

All the best for the Christmas (S Roždestvom Khristovym for the Orthodox christians on the station on the 7th of the January), many more sucessfull missions in the new year and I hope the next Christmas you will spend with your familly.

Best wishes from Croatia

W1k1n6
20-12-2010, 09:29
Fora, samo kako će ti poslat poklon ako na razglednici ima samo polje za ime i grad?
Kako će te kontaktirat? :(
Ja sam im u poruci u footeru napisao svoje podatke, odnosno ime, prezime, mail.
Rekoh im da im želim sve najbolje za blagdane u svemiru i siguran povratak na majčicu Zemlju, te šaljem posebni pozdrav pukovnici Coleman za koju se nadam kako se uspješno nosi s 5 muškaraca na ISS-u :)

Carp
20-12-2010, 11:15
I sure hope you're having fun up there when you're not working around the clock. I'd really like to see the view from the ISS so I really envy you.

All the best for the Christmas (S Roždestvom Khristovym for the Orthodox christians on the station on the 7th of the January), many more sucessfull missions in the new year and I hope the next Christmas you will spend with your familly.

Best wishes from Croatia

:bravo: Lijepo sročeno!

Electromaster
20-12-2010, 14:29
:bravo: Lijepo sročeno!
Hm, pa sad...
- U drugoj rečenici mogao je izbjeći pisanje "really" 2 puta, koristeći "very much like" ili neš drugo.
- "for Christmas", a ne "for the Christmas".
- "I hope you'll spend the next Christmas with your family" zvuči bolje od napisanog.
- "family", a ne "familly"

(H)

Prelijen sam da sam nešto napišem jej.
Možda kasnije~

Babitz
20-12-2010, 16:28
Mene zanima kolko vremena moraju provest u rehabilitaciji kad se vrate.

McPingvin_v2.0
20-12-2010, 16:35
:bravo: Lijepo sročeno!
Hm, pa sad...
- U drugoj rečenici mogao je izbjeći pisanje "really" 2 puta, koristeći "very much like" ili neš drugo.
- "for Christmas", a ne "for the Christmas".
- "I hope you'll spend the next Christmas with your family" zvuči bolje od napisanog.
- "family", a ne "familly"

(H)

Prelijen sam da sam nešto napišem jej.
Možda kasnije~
Posted: Mon Dec 20, 2010 2:42 am

Zbilja misliš da mi je mozak funkcionirao? Išao sam spavati u 6, stara me probudi u 9 <3

R@pt0r
22-12-2010, 05:28
gsnVQQYAra4&hd=1

:)

W1k1n6
22-12-2010, 09:20
Hvala ISS, mi vama želimo isto sve najbolje, a pukovnici bi preporučili da se ošiša jer duga kosa u bestežinskom stanju djeluje ko da se ulovila za dalekovod :)