PDA

Pogledaj cijelu verziju : Što vam nedostaje iz starih igara?



W3DR4N
16-12-2010, 02:32
Nemojte sad početi "dobra priča" i druge "kul" fazone, već elemente gameplaya koji su odbačeni iz novih igara.

Meni recimo baš nedostaje bočni izbornik kod strategija. Ovaj dolje je vjerojatno funkcionalniji, ni zašto ne napraviti hommage starim strategijama i zaljepiti ga na desni dio ekrana. Sad ionako svi imaju widescreen monitore, pa je lakše žrtvovati monitor tamo gdje ima više mjesta.

http://www.file-extensions.org/imgs/app-picture/2340/command-and-conquer-red-alert-2.jpg


Fali mi i dobar stari shooter. Bez ležanja, leananja, skrivanja iza zaklona, prekapanja kontejnera, regeneracije i drugih pomodnih gluposti. Želim paket prve pomoći na podu u kanalizaciji, Rambo ulet u prostoriju i dobru sačmaricu.

Anarion.Umarth
16-12-2010, 02:42
Pristojan dizajn kao u gore navedenom primjeru i Herojima 3, stvarno moćna ultimate oružja.
I da, te regeneracije su glupost žešća.

crnisokol
16-12-2010, 09:45
Fali mi i dobar stari shooter. Bez ležanja, leananja, skrivanja iza zaklona, prekapanja kontejnera, regeneracije i drugih pomodnih gluposti. Želim paket prve pomoći na podu u kanalizaciji, Rambo ulet u prostoriju i dobru sačmaricu.

:thumbs2:

Teon
16-12-2010, 10:14
Fali mi i dobar stari shooter. Bez ležanja, leananja, skrivanja iza zaklona, prekapanja kontejnera, regeneracije i drugih pomodnih gluposti. Želim paket prve pomoći na podu u kanalizaciji, Rambo ulet u prostoriju i dobru sačmaricu.

:thumbs2:

Najvise to! I jos upareno sa onom nadrealnom brzinom kretanja :pray: Ah good ol' times. A ne sada di lik jedva moze nosit 2 puske i vuce se ko puz.

Niko Bellic
16-12-2010, 10:22
Niski hardverski zahtjevi. Ponajvise to.

Tsaя
16-12-2010, 11:09
Fali mi i dobar stari shooter. Bez ležanja, leananja, skrivanja iza zaklona, prekapanja kontejnera, regeneracije i drugih pomodnih gluposti. Želim paket prve pomoći na podu u kanalizaciji, Rambo ulet u prostoriju i dobru sačmaricu.

:thumbs2:

Najvise to! I jos upareno sa onom nadrealnom brzinom kretanja :pray: Ah good ol' times. A ne sada di lik jedva moze nosit 2 puske i vuce se ko puz.

To je stvarno nešto što bi trebali vratiti, današnje igre nisu ni približno teške kao nekad.

Outmind
16-12-2010, 11:40
Kaj se shootera tiče, dvije riječi mi padaju na pamet:

MJERLJIVI HITPOINTS-I

Ako je išta uništilo moderne pucačine onda je to "napucaju te tik do pred smrt ali se za pola minute regeneriraš i opet sve iz početka" princip. Sjećam se da sam u cod-u 1, ili half life-u pol nivoa znao proć sa 3/100 hp-a, i bio bih lud od sreće kad bih našao medikit. Ovaj sadašnji pristup ubija svaki smisao taktiziranja i planiranja sljedećeg poteza - nagneš se lijevo, pucaš dok ti ekran ne pocrveni do određene nijanse, vratiš se natrag i čekaš da ti se zdravlje opet napuni.

Pre jadno.

Praetorian
16-12-2010, 11:41
Ništa, današnje igre su sto puta bolje.

Feanor
16-12-2010, 11:48
Fali mi jedan duboki i kompleksi RPG tipa Planscape Torment sa uvrnutim settingom, trajanjem od ~100h, blentavim likovima koji imaju više osobnosti nesinhronizirani nego u ''modernim'' igrama sinhronizirani likovi, i kompleksnom borbom gdje stvarno moraš taktički razmišljat, iako kasnije igra s mageom postane najobičniji ''killing spree'', ali onih prvih desetak lvl-a je jebeno teško.

I još mi fali neka trilogija avantura popout Longest Jurneya(znam da nije trilogija, al je trebala biti), znači više manje interaktivni film, a ne igra. Avantura koja ima zanimljivu priču, traje ~40-ak sati, ali je kao što već rekoh interaktivni film jer su zagonetke prejednostavne i više manje je cilj ići uokolo i diviti se novim lokacijama koje izgledaju prečudno/jebeno i razgovarati sa uvrnutim likovima i upoznavati kulturu drugog svijeta/dimenzije čegagot...

I kao što su svi tu napomenuli, fali mi jedan run 'n gun FPS bez naprednih điđa miđa, s ultra kul glavnim likom (Duke Nukem anybody), smiješnim komentarima i glupom radnjom....

sickpetey
16-12-2010, 12:27
Shootere nisam nika lajko previse pa mi ne fali previse.Uglavnom sam igro strategije a ovim novijim strategijama ne zamjeravam previse osim sto se nadju neke sa glupavom pricom il losim gameplayom al sve u svemu nisu nesto previse lose.I kolko se sjecam Battle for Middleeart 1 i 2 imaju build menu sa desne strane

crnisokol
16-12-2010, 12:49
Fali mi jedan duboki i kompleksi RPG tipa Planscape Torment sa uvrnutim settingom, trajanjem od ~100h, blentavim likovima koji imaju više osobnosti nesinhronizirani nego u ''modernim'' igrama sinhronizirani likovi, i kompleksnom borbom gdje stvarno moraš taktički razmišljat, iako kasnije igra s mageom postane najobičniji ''killing spree'', ali onih prvih desetak lvl-a je jebeno teško.

I još mi fali neka trilogija avantura popout Longest Jurneya(znam da nije trilogija, al je trebala biti), znači više manje interaktivni film, a ne igra. Avantura koja ima zanimljivu priču, traje ~40-ak sati, ali je kao što već rekoh interaktivni film jer su zagonetke prejednostavne i više manje je cilj ići uokolo i diviti se novim lokacijama koje izgledaju prečudno/jebeno i razgovarati sa uvrnutim likovima i upoznavati kulturu drugog svijeta/dimenzije čegagot...

I kao što su svi tu napomenuli, fali mi jedan run 'n gun FPS bez naprednih điđa miđa, s ultra kul glavnim likom (Duke Nukem anybody), smiješnim komentarima i glupom radnjom....

slažem se sa svime :D



Niski hardverski zahtjevi. Ponajvise to.

pa mislim da igre stagniraju na području zahtjevnosti već jedno vrijeme..moj komp star 5god s promijenjenom grafom jedino pokreće 90% igara na max detaljima..sjećam se da sam prije češće dograđivao komp (otprilike 3, max 4 god je trajala jedna konfa)

Chupacabra
16-12-2010, 12:53
Fali mi i dobar stari shooter. Bez ležanja, leananja, skrivanja iza zaklona, prekapanja kontejnera, regeneracije i drugih pomodnih gluposti. Želim paket prve pomoći na podu u kanalizaciji, Rambo ulet u prostoriju i dobru sačmaricu.

:thumbs2:

Najvise to! I jos upareno sa onom nadrealnom brzinom kretanja :pray: Ah good ol' times. A ne sada di lik jedva moze nosit 2 puske i vuce se ko puz.

This, and


Niski hardverski zahtjevi. Ponajvise to.

this.

Maloki
16-12-2010, 13:13
Sumnjam da su te igre u svoje doba imale baš "niske zahtjeve".

dabl eM
16-12-2010, 13:28
Smatram da je razlog zasto su igre danas lakse uvelike to da da produkcijske kuce zele sto vecu zaradu...
vecu zaradu neces dobiti tako sto lifras samo gamerima koji mogu prec tezu igru,nego ju pojednostavis i polaksas sto je vise moguce da bi kikić od 10 god mogao mamu vuc za suknju da mu kupi nove igre..
WoW je cisti primjer,od svog pocetka kompleksnosti i razrađene tehnike,dosao je do igre koju moja susjeda igra od svoje sedme godine,i to prilicno uspjesno..

kvaliteta vise nije bitna
ono sto se prodaje je bitno

a mi stariji đukci(relativno) ćemo ionak pokupit Black Ops imao on određeni broj HP-a i medkitove ili nemao, i zadovoljit se mrvicama koje nam game developeri bacaju,jer ionak mogu radit sta got oce s igrama,tj. nit ih ne moraju pravit

Sve je manje kvalitetnih igara(u nasim ocima),jer mi imamo drukcije kriterije,od one raje koja kupuje te igre,a igre se rade za sve veci krug ljudi
pegi 16+ vise ne znaci nist,to je ko da na kutiji cigareta pise "uzrokuje smrt",a ionak pusis

vex
16-12-2010, 13:55
Zabava ispred vizualne prezentacije i originalnost..

Shaka
16-12-2010, 13:55
lol hardwareski zahtjevi?

sjecam se kada je doom3 izasao...ja ga nisam mogao igrati,a danas mogu igrati sve...tako da to bas i ne stoji

Deadwalker
16-12-2010, 13:56
True.

Meni najvise fali dobrog humora.

Burek_fr0m_SPACE
16-12-2010, 18:59
Kao developeru mi nedostaju vremena kada su se top igre pravile sa šačicom ljudi u garaži. Sada igre imaju duže creditse od filmova. A kao igraču, nedostaju mi igre koje me neće smatrati balavim derištem sa prekratkim attention-spanom.

Sonic_Moronic
16-12-2010, 19:18
Fale mi opičeni i bolesni elementi zbog kojih ti cijelu igru nije jasno na čemu su bili developeri. A nemoš to guglat jer je igra obskurna i igralo ju je 5 ljudi. Da.

bezimeni
16-12-2010, 20:32
Što vam nedostaje iz starih igara?

Ništa .Danas su igre daleko bolje nego nekada .

Shaka
16-12-2010, 21:14
Što vam nedostaje iz starih igara?

Ništa .Danas su igre daleko bolje nego nekada .

true.

ono sto je ostalo od starih igara je samo nostalgija...nista drugo

tako je meni npr u glavi jos uvijek final fantasy serijal (7) najbolji rpg koji je ikada izasao ali to zapravo nije istina...tak da

baldrick_
16-12-2010, 21:39
nedostaje mi kvalitet pisanja u avanturama koji danas održava maltene samo telltale (doduše, gray matter još nisam igrao). otkad je lucasarts izumro na tom polju - ništa. zato što amateri pišu dijaloge i priče, a amateri ko amateri, ne razlikuju kvalitet od nekvaliteta

danas su pucačine i trkačke simulacije bolje. najbolji rpg je izašao pre desetak godina, a avantura pre skoro dvadeset. molim te bezimeni, objasni mi kako su to današnje avanture bolje od starijih? (naravno, ghostbusters: sanctum of slime ne spada u avanture.)


a mi stariji đukci(relativno) ćemo ionak pokupit Black Ops imao on određeni broj HP-a i medkitove ili nemao, i zadovoljit se mrvicama koje nam game developeri bacaju,jer ionak mogu radit sta got oce s igrama,tj. nit ih ne moraju pravit

to je zato što ne kupuješ originale. da ih kupuješ, mogao bi da glasaš novčanikom, to jest da igru ne kupiš i time, manje ili više, utičeš na industriju


I još mi fali neka trilogija avantura popout Longest Jurneya(znam da nije trilogija, al je trebala biti), znači više manje interaktivni film, a ne igra. Avantura koja ima zanimljivu priču, traje ~40-ak sati, ali je kao što već rekoh interaktivni film jer su zagonetke prejednostavne i više manje je cilj ići uokolo i diviti se novim lokacijama koje izgledaju prečudno/jebeno i razgovarati sa uvrnutim likovima i upoznavati kulturu drugog svijeta/dimenzije čegagot...

the longest journey nipošto nije interaktivni film niti ima prejednostavne zagonetke. štaviše, igra je u nekim trenucima poprilično zaguljena, a tek kao celina, definitivno nije što i poljem proći. dreamfall je već druga priča, ali on opet ne traje 40 sati. takvih interaktivnih filmova o kakvim ti pričaš danas ima jako malo, a kod starih igara - nimalo. sem heavy raina i dreamfalla (a delimično i fahrenheita), više nema interaktivnih filmova koliko ja znam, a sigurno znam da ih pre desetak i više godina nije bilo uopšte, a u istoriji igara ne postoji interaktivno-filmska trilogija

opet ti mlatuckaš, a? širiš dezinformacije zbog kojih će silni ljudi da ispaštaju, a nije ti nimalo žao. treba neko da te išamara


Fali mi i dobar stari shooter. Bez ležanja, leananja, skrivanja iza zaklona, prekapanja kontejnera, regeneracije i drugih pomodnih gluposti. Želim paket prve pomoći na podu u kanalizaciji, Rambo ulet u prostoriju i dobru sačmaricu.
ti si očigledno igrao stare pucačine na easy. kupi dukea nukema 3d, stavi na hard, pa probaj da uletiš u prostoriju ko rambo.. baš me zanima dal ćeš da izdržiš tri ili četiri sekunde.

stariji fps-ovi su mnogo teže, i na svim težinama sem na easy, morao si da skrivaš itekako. najbolja taktika je: staneš pored vrata, strejfuješ na sekundu, ispališ metak, i opet iza zaklona

Arbiter of Change
16-12-2010, 21:51
Kvalitetno pisanje danas nema previše smisla jer se ne cijeni, tj. mainstream masa ne razlikuju kvalitetno pisanje od nekvalitetnog tako da, ono, zašto se zamarati i ulagati u poštene pisce kad može jedan dev zadužen za šta ja znam što napisati sve.

bezimeni
16-12-2010, 21:55
danas su pucačine i trkačke simulacije bolje. najbolji rpg je izašao pre desetak godina, a avantura pre skoro dvadeset. molim te bezimeni, objasni mi kako su to današnje avanture bolje od starijih?

Ne igram avanture , nemam živaca ni volje . FPS je bolji nego ikada , vožnje , sport , RTS , TPS, sandbox ...RPG ? Pa sad ne znam što je tebi pravi rpg ali meni su KOTOR i sada Mass Effect 2 najbolji rpg-ovi ikada .Ako to nisu rpgovi onda ne igram ni rpgove .Po meni , većina žanrova tj. igara je danas bolja nego nekada.

Zeko149
16-12-2010, 22:05
vecina , al oni od kojih se najvise ocekivalo su zakazali.....

Outmind
16-12-2010, 22:10
Čuj, me je akcijska avantura. Nabroji mi dva rts-a koja su izašla u zadnjih 5 godina, a da nisu supreme commander ili sc2, koji se mogu pohvalit sa izvrsnom igrivošću. tps... ak je to turn based strategija onda da, tu je eventualno bilo napretka u zadnjih par godina, odnosno žanr nije stagnirau . Sport? Ak bolju grafiku smatraš napretkom onda da. Vožnje ne igram, tak da ne znam, zadnje kaj sam vozio je novi hot pursuit koji mi je postao dosadan nakon sat vremena igre. Kaj se pak fps-a tiče, po čemu je to fps bolji nego ikada? Možda po kratkoći trajanja igara, grafici ili pak generalnoj nemaštovitosti i sto puta prežvakanim scenama? Ako po tome, onda da, danas su pucačine na vrhuncu. Sandbox ima jednog dostojnog predstavnika, kojeg nemreš igrat na pc-u. Toliko o tome kak su danas igre generalno bolje.

hrčak
16-12-2010, 22:25
Nabroji mi dva rts-a koja su izašla u zadnjih 5 godina, a da nisu supreme commander ili sc2, koji se mogu pohvalit sa izvrsnom igrivošću.

Company of Heroes i njegove ekspanzije.

bezimeni
16-12-2010, 22:59
Čuj, me je akcijska avantura. Nabroji mi dva rts-a koja su izašla u zadnjih 5 godina, a da nisu supreme commander ili sc2, koji se mogu pohvalit sa izvrsnom igrivošću. tps... ak je to turn based strategija onda da, tu je eventualno bilo napretka u zadnjih par godina, odnosno žanr nije stagnirau . Sport? Ak bolju grafiku smatraš napretkom onda da. Vožnje ne igram, tak da ne znam, zadnje kaj sam vozio je novi hot pursuit koji mi je postao dosadan nakon sat vremena igre. Kaj se pak fps-a tiče, po čemu je to fps bolji nego ikada? Možda po kratkoći trajanja igara, grafici ili pak generalnoj nemaštovitosti i sto puta prežvakanim scenama? Ako po tome, onda da, danas su pucačine na vrhuncu. Sandbox ima jednog dostojnog predstavnika, kojeg nemreš igrat na pc-u. Toliko o tome kak su danas igre generalno bolje.

me nije akcijska avantura .
RTS ; Company of Heroes , StarCraft II , Worl in Conflict , Civilizacija V ...bolji nego ikada.
Sport; NBA 2K11 , Fifa , Pes napreduju svakom novom inačicom i deru sve starije sportske igre .
Vožnje nikada nisu bile ljepše i zabavnije .Dirt , Grid , Shift , HP ...
FPS ; Stalkeri , Crysisi , Biosock ...Sa prvime se ne može mjeriti ništa jer je izvan konkurencije ali sa druga dva od starijih samo RTCW i Deus Ex .
Sandbox ; GTA IV igra desetljeća od kojeg je eventualno bolji Red Dead Redemption .Sandbox nikada nije bio bolji .

Outmind
16-12-2010, 23:23
Čuj, me je akcijska avantura. Nabroji mi dva rts-a koja su izašla u zadnjih 5 godina, a da nisu supreme commander ili sc2, koji se mogu pohvalit sa izvrsnom igrivošću. tps... ak je to turn based strategija onda da, tu je eventualno bilo napretka u zadnjih par godina, odnosno žanr nije stagnirau . Sport? Ak bolju grafiku smatraš napretkom onda da. Vožnje ne igram, tak da ne znam, zadnje kaj sam vozio je novi hot pursuit koji mi je postao dosadan nakon sat vremena igre. Kaj se pak fps-a tiče, po čemu je to fps bolji nego ikada? Možda po kratkoći trajanja igara, grafici ili pak generalnoj nemaštovitosti i sto puta prežvakanim scenama? Ako po tome, onda da, danas su pucačine na vrhuncu. Sandbox ima jednog dostojnog predstavnika, kojeg nemreš igrat na pc-u. Toliko o tome kak su danas igre generalno bolje.

me nije akcijska avantura .
RTS ; Company of Heroes , StarCraft II , Worl in Conflict , Civilizacija V ...bolji nego ikada.
Sport; NBA 2K11 , Fifa , Pes napreduju svakom novom inačicom i deru sve starije sportske igre .
Vožnje nikada nisu bile ljepše i zabavnije .Dirt , Grid , Shift , HP ...
FPS ; Stalkeri , Crysisi , Biosock ...Sa prvime se ne može mjeriti ništa jer je izvan konkurencije ali sa druga dva od starijih samo RTCW i Deus Ex .
Sandbox ; GTA IV igra desetljeća od kojeg je eventualno bolji Red Dead Redemption .Sandbox nikada nije bio bolji .

Prije svega, sitan ispravak - civ 5 je tbs, ne rts.

Kaj se tiče nekih od ostalih primjera koje si naveo, gta 4 kao sandbox je promašaj. Nemoj me krivo shvatit, gta mi je dobar (ne toliko koliko cj, ali ipak dobar) no sb elementi se svode na par mini igara i bezlično gaženje jadnih pješaka i natezaje sa policijom. Taj aspekt igre se nie promijenio 13 godina, od prvog gta.
Kaj se tiče pucačina koje si naveo, originalan je jedino stalker, a i on je polarizirao ljude. Meni je recimo donekle dobar, ti ga dižeš u nebesa a drugi ga pak ne podnose. Crysis je tech demo (drugi nije vani pa ne mogu sudit), a bioshock postane naporan nakon par nivoa, a ak ćemo bit iskreni u žanr nije unio gotovo niš novo, premda je aranžman već postojećih elemenata bio solidan.
Kaj se rts-ova tiče, wic nisam igrao, pa ne znam, sc2 je nabrijana inačica jedinice, odnosno, novi elementi su puno manje bitni od očuvanja feela 12godina stare igre, a (prvi) company of heroes je dow u ww2 settingu, dakle tu ih prije pohvalio warhammer nego coh.

Sve u svemu, i ti i ja pristupamo cijeloj situaciji sa različitih stajališta i razina iskustva u pojedinim žanrovima Ja sam se u životu recimo itekako naigrao rpg-ova i pucačina, pa mogu usporedit i procijenit što valja a što ne i dolazim do zaključka da su u globalu oba žanra bila puno svježija pred 10-ak godina no što su to danas.

bezimeni
16-12-2010, 23:29
SSve u svemu, i ti i ja pristupamo cijeloj situaciji sa različitih stajališta i razina iskustva u pojedinim žanrovima Ja sam se u životu recimo itekako naigrao rpg-ova i pucačina, pa mogu usporedit i procijenit što valja a što ne i dolazim do zaključka da su u globalu oba žanra bila puno svježija pred 10-ak godina no što su to danas.

S obzirom da se igram od osamdesetih godina prošlog stoljeća i ja sam se naigrao od tada naovamo pa mogu usporediti i procjeniti što valja a što ne vala u zadnjih 30 godina gaminga.A to da je Crysis tech demo ne želim ni komentirati.

McPingvin_v2.0
16-12-2010, 23:42
- RPG-evi koji imaju troznamenkasti broj trajanja u satima
- pucačina u kojoj se puca kao da nema sutra i koja nema nikakav oblik regeneracije
- 0% integracije SP-a s drugim igračima, društvenim mrežama i općenito Internetom
- sandbox igra u kojoj će sandbox dio actually biti zabavan
- MP pucačina( s više od 3 klase, ali ne nužno) u kojoj neće biti ni vozila ni regeneracije
- igra koja će izaći i jedina nadogradnja će za nju biti ekspanzija koja će koštati kao ekspanzija i donositi će barem 50% igre više, a ne neki DLC koji će donjeti jedni misiju/oklop/oružje/mapu više i koštati 5+ američkih kuna
- bilo kakava kvalitetna, besplatna MP pucačina

*Fila*
16-12-2010, 23:58
- RPG-evi koji imaju troznamenkasti broj trajanja u satima
- pucačina u kojoj se puca kao da nema sutra i koja nema nikakav oblik regeneracije
- 0% integracije SP-a s drugim igračima, društvenim mrežama i općenito Internetom
- sandbox igra u kojoj će sandbox dio actually biti zabavan
- MP pucačina( s više od 3 klase, ali ne nužno) u kojoj neće biti ni vozila ni regeneracije
- igra koja će izaći i jedina nadogradnja će za nju biti ekspanzija koja će koštati kao ekspanzija i donositi će barem 50% igre više, a ne neki DLC koji će donjeti jedni misiju/oklop/oružje/mapu više i koštati 5+ američkih kuna
- bilo kakava kvalitetna, besplatna MP pucačina

Maloki
17-12-2010, 01:30
@Crysis - genijalan FPS, u rangu sa Half Lifeom. Tech demom ga nazivaju više manje ljudi koji nisu igrali Crysis (najčešće zato jer su preveliki elitisti i smatraju da je to čisto nabrijavanje grafike i za klince koji pate samo za grafikom).
Meni od starijih igara fali KotOR 3 i HL2E3.
Eto.

Also, Bioshock je smeće, najgore potrošenih 4 i pol eura.

Kid A
17-12-2010, 01:37
- RPG-evi koji imaju troznamenkasti broj trajanja u satima
- pucačina u kojoj se puca kao da nema sutra i koja nema nikakav oblik regeneracije
- 0% integracije SP-a s drugim igračima, društvenim mrežama i općenito Internetom
Slazem se i s ostatkom, ali ovo posebno

MasaKrisT
17-12-2010, 02:20
potpis na covjeka koji mi duguje pive.

McPingvin_v2.0
17-12-2010, 03:20
Obrnuto, ti meni duguješ kole.

Outmind
17-12-2010, 10:59
@Crysis - genijalan FPS, u rangu sa Half Lifeom. Tech demom ga nazivaju više manje ljudi koji nisu igrali Crysis (najčešće zato jer su preveliki elitisti i smatraju da je to čisto nabrijavanje grafike i za klince koji pate samo za grafikom).
Meni od starijih igara fali KotOR 3 i HL2E3.
Eto.

Also, Bioshock je smeće, najgore potrošenih 4 i pol eura.

E ovo me pošteno nasmijalo. Crysis da je u rangu sa half life-om? A po čemu to, molim te? Što je to crysis tako revolucionarno doprinjeo fps žanru? Jedino kaj meni pada na pamet su grafika i fizika. Gameplay, priča i setting su loši, a što ti više može pokvarit pucačinu od toga?

Maloki
17-12-2010, 11:06
Gameplay u Crysisu je fenomenalan, ne shvaćam po čemu je točno loš?
A priča i setting su odlični za jedan FPS (iako ima par klišea) i nije ništa lošije od Half Lifea.
Onda lijepo i za Half Life možeš reći da isto nije donio ništa revolucionarno u FPS žanr, samo grafiku i fiziku.

Odigrao si Crysis, jel tako?

Kid A
17-12-2010, 11:08
Pssst
mislim da nije :oops:

Outmind
17-12-2010, 11:38
Gameplay u Crysisu je fenomenalan, ne shvaćam po čemu je točno loš?
A priča i setting su odlični za jedan FPS (iako ima par klišea) i nije ništa lošije od Half Lifea.
Onda lijepo i za Half Life možeš reći da isto nije donio ništa revolucionarno u FPS žanr, samo grafiku i fiziku.

Odigrao si Crysis, jel tako?

Da, odigrao sam obje igre. Stvar je u tome da je crysis izašao krajem 2007-e, a half life je izašao 9 godina ranije. Ako ćemo se vratiti na temu, a to je što vam nedostaje iz proteklih igara, onda bih u ovom slučaju mogao ustvrditi da mi nedostaju igre koje se mogu pohvaliti sa tolikom dozom originalnosti da ista postaje benchmark u svim igrama istog žanra koje slijede. Half-life je prvi imao, ili barem prvi dobro iskoristio:

-interaktivnu, smislenu i dobro integriranu priču
-in-game objekte kojima se dalo manipulirati, što je nerijetko rezultiralo spektaklom (raketa anyone?)
-protivnike koji su bili (ne)inteligentni ovisno o funkciji koju obavljaju, a ne po defaultu (oni prokleti marinci su za ono vrijeme imali izvrstan ai, dok se kod recimo onih face huggera točno vidi da reagiraju po instinktu.)
-in-game sekvence, triggere i koje kakve detalje (kao npr znanstvenik koji oživljava kolegu nakon što experiment pođe po zlu, ili pak one svjetleće biljke što se povuku kad dođete blizu njih) koji su stvorili do tada neviđenu atmosferu - igrač je bio u središtu zbivanja, i nije bio osuđen na (ne)gledanje animacija.
-glavnog lika koji nije nekakav badass mofo, nego se slučajno nađe u datoj situaciji.
-I na kraju, ak ćemo se baš zadržat na grafici, hl je igra koja je definitivno i za sva vremena raskrstila sa forsanjem dosadnih sivih, smeđih i maslinastih tonova (premda ne bježim od tog da ih i u hl-u ima)

E sad, ja ne znam kada si igrao half life. No, kada je half life izašao, donio je napredak na ama baš svakom polju koje se ticalo pucačina. Da sada neki klinac koji j počeo igre igrat, ne znam, 2008-e prvi put zaigra half-life, vjerojatno bi njegov komentar bio da je to po ničem posebna pucačina sa izuzetno lošom grafikom. I u tome leži bit cijele stvari - upravo nas je half-life tako reći "razmazio" i dao nam toliko toga što u pucačinama danas uzimamo zdravo za gotovo. Crysisov doprinos u tom smislu je minoran.

Maloki
17-12-2010, 12:04
Nemoj me krivo shvatiti, Half Life serijal obožavam, od zime 2007. željno iščekujem nove informacije o epizodi 3 (držim fige da bude nešto o tome skoro :() no reći da je Crysis loša igra i da po ničemu nije posebna je glupost.
AI koreanaca je odličan, mape su ogromne i fenomenalno dizajnirane, manipulacija okolinom je dovedena na novi nivo upravo zbog fenomenalne fizike, osjećaj napucavanja je genijalan, nanosuit je nevjerojatno dobro napravljen i ultra zabavan za korištenje, te daje mogućnost različitog pristupa zadacima.
Grafiku, zvuk i atmosferu ne moram ni spominjati.
Priča možda malo kaska, odnosno kliše je, ali opet drži vodu i nije naporna.
Kada bi išli banalizrati, moglo bi se reći da i Half Life i Crysis imaju istu priču - u obje igre se radi o invaziji vanzemaljaca :P

crnisokol
17-12-2010, 13:38
@Crysis - genijalan FPS, u rangu sa Half Lifeom. Tech demom ga nazivaju više manje ljudi koji nisu igrali Crysis (najčešće zato jer su preveliki elitisti i smatraju da je to čisto nabrijavanje grafike i za klince koji pate samo za grafikom)

Crysis u rangu Half-Life-a :shock:
Jedino po čemu se Crysis istaknuo kad je izašao je grafika i fizika.
Ne kažem da je Crysis loša igra..ok pucačina s odličnom grafikom..ali ništa revolucionarno..a i half i crysis po meni baš i nisu previše usporedive igre..prije bi crysis uspredio s far cry-em

cham3leon
17-12-2010, 14:10
Što se Crysisa tiče, pomalo bezvezna igra koja je mogla biti puuuno bolja. Najviše su je uprskali u onom dijelu s alienima gdje se gubi svaka čar gameplaya i pretvara se u neku generičku osrednju pucnjavu. Priča je dozlaboga loša i naprosto iritantno klišejna. Ono što mi se sviđa je zabavni gameplay na prvom dijelu igre sa svim mogućnostima nanosuita, kao i izvrsnog AI-a neprijatelja, te zabavna fizika.
Ono što mi je najviše ostalo u sjećanju je kako sam se nemali broj puta iznenadio kakvi se sve objekti daju uništiti. Korejski vojnik me gađa sa čeke, ja sam skoro direkt ispod nje, i ne mogu ga nikako pogodit, predobro ga zaklanja. Nije od drveta i izgleda da je neuništiv objekt. Nema druge, brzo uzimam rocket launcher i gađam krov čeke, a ono eksplozija rasprsne cijelu čeku u sastavne dijelove :pray:

Potpisujem u potpunosti one prve 3 pingvinove stavke, a da su igre danas bolje, uopće ne mora značiti. Ima ih više, i to ne bilo kakvih nego onih u blockbuster segmentu, ali tu je malo koja sposobna da oduševi igrača.

Vožnje nisu bolje danas, potpuno su degradirale od nekih starijih vremena, napredovale su samo po grafici. U jednom dugačkom postu u nekoj drugoj temi pisao sam o NFS četvorci i zašto bi mnogi igrači sa kraćim gamerskim stažem bili iznenađeni koliko je dobra i sadržajna jedna igra iz '98., a kamoli da nosi ime koje je već dugo poznato po (ispod)prosječnim arkadama koje se stalno gube u nasumičnim smjerovima.
Colin McRae Rally i Toca Race driver serijali koji su među vožnjama bili pojam, sada su dosta degradirali. U zadnje vrijeme se počeo (ponovo) uvoditi kokpit kao neki veliki novitet, a oštećenja već dugo nisam vidio van hardcore simulacija za koje priznajem da su sve bolje, iako i dalje nemamo nikakvu alternativu za GT na PC-u. U vožnjama bih rado ponovo vidio i neki pošteni Career mod. Pod pošteni mislim da uključuje kupovanje/prodavanje automobila i popravljanje štete iz trke i nekakvu balansiranost, bez gluposti poput osvajanja $50k zato jer si dvaput driftao u zavoju i pobijedio u utrci od 2 kruga.

Aral
17-12-2010, 14:17
Kaj mi fali? Niš, naučio sam igrat ono kaj nam se nudi u skladu s današnjim standardima. Prošlost se ostavlja iza sebe i gledat se budućnost, kakva god bila kaj se tiće igara. Prijašnje igre su imale pluseve i minuse, tak je i sa današnjima.

Fali mi možda onaj nerealni osjećaj zatupljenosti i sreće kad sam instalirao igru, tada nije bilo interneta, ničeg, jedini dodir s igrama je bio PCPlay i Hacker te demo igre na njihovim cd-ima. Istina, igre su se promijenile, ali i vremena i sve ono kaj ide uz to.

Globlano gledajući, zadovoljan sam današnjim igrama; nisam pak zadovoljan developerima koje pak pritišću izdavaći i sve se tako vrti u zakaranom krugu.

baldrick_
17-12-2010, 14:45
Kvalitetno pisanje danas nema previše smisla jer se ne cijeni, tj. mainstream masa ne razlikuju kvalitetno pisanje od nekvalitetnog tako da, ono, zašto se zamarati i ulagati u poštene pisce kad može jedan dev zadužen za šta ja znam što napisati sve.
hm, za avanture ionako nije bitno šta ceni mainstream masa jer njihovi proizvođači ionako ne ciljaju na to tržište. avanturisti, s druge strane, cene dobro pisanje i sigurno će se avantura bolje prodavati ako ima dobru priču


E sad, ja ne znam kada si igrao half life. No, kada je half life izašao, donio je napredak na ama baš svakom polju koje se ticalo pucačina. Da sada neki klinac koji j počeo igre igrat, ne znam, 2008-e prvi put zaigra half-life, vjerojatno bi njegov komentar bio da je to po ničem posebna pucačina sa izuzetno lošom grafikom. I u tome leži bit cijele stvari - upravo nas je half-life tako reći "razmazio" i dao nam toliko toga što u pucačinama danas uzimamo zdravo za gotovo. Crysisov doprinos u tom smislu je minoran.
koliko sam ja video, ovde se radi o tome da li je half-life podjednako dobar kao crysis sa današnjeg gledišta, a ne koja je igra originalnija

Čuj, me je akcijska avantura.
kako nešto što nema zagonetke može biti avantura?

RPG ? Pa sad ne znam što je tebi pravi rpg ali meni su KOTOR i sada Mass Effect 2 najbolji rpg-ovi ikada .Ako to nisu rpgovi onda ne igram ni rpgove .
i ja mislim da su to rpg-ovi, ali mislio sam na planescape torment kad sam pisao prošlu poruku. od tada boljeg rpg-a (sa kvalitetnijom pričom) nije bilo, ali dobro, nečeg približno dobro nije bilo ni pre ni posle tormenta, pa nije fer reći da su stariji rpg-ovi bili generalno bolji. tu su negde, nijanse su u pitanju

Aral
17-12-2010, 14:51
kako nešto što nema zagonetke može biti avantura?

Di piše da mora imat zagonetke da bude avantura? Žanrovi su se odavno stopili.

baldrick_
17-12-2010, 15:03
evo, recimo, ovde - http://en.wikipedia.org/wiki/Adventure_game

no, potpuno je nebitno gde to piše - gde ti u mass effectu vidiš elemente avanture? kako su se to avanture stopile sa akcijom, pa je nastao mass effect? jel si uopšte razmislio o ovome pre nego što si napisao poruku?

tomb raider je drugo - stopi se avantura (zagonetke) sa akcijom i dobiješ akcionu avanturu. u mass effect nema ničeg takvog

Aral
17-12-2010, 15:10
Ja nisam nigdje spomenuo ME.

cham3leon
17-12-2010, 15:15
@Baldrick: Ne znam što tebe tako smetaju imena žanrova? To se samo koristi da možeš na brzinu procijeniti i nekome opisati kakva je igra. Žanrovi se konstantno mijenjaju i rijetke su igre koje točno spadaju u određani žanr. Kao što reče Aral, žanrovi su se izmiješali i konstantno se miješaju, nije ni bitno je li Diablo akcijski RPG ili h'n's rpg zato jer ima ovo ili ono. Reći ćeš da je to nekakav RPG jer ima te i te uobičajene značajke RPG-a, plus ima neke druge feature, itd.

blood4me
17-12-2010, 19:46
Nedostaje mi to što me nijedna igra ne priljepljuje za ekran... 90% igara upalim, ugasim i vise nikad ne pokrenem :S

SinCr0
17-12-2010, 20:14
Nedostaje mi to što me nijedna igra ne priljepljuje za ekran... 90% igara upalim, ugasim i vise nikad ne pokrenem :S

Istina, nikako se natjerati da odigram neku igru u komadu, zadnja igra kojoj je to uspjelo je bio Risen. A, prije prije nje i ne pamtim... :(

baldrick_
17-12-2010, 22:19
Ja nisam nigdje spomenuo ME.
aha, izvini.

pa, zašto avantura mora imati zagonetke? zato što je to, od kada postoje, pa do danas, glavna odlika avantura - ako oduzmeš to, to onda više nije avantura, već neki drugi žanr

@Baldrick: Ne znam što tebe tako smetaju imena žanrova? To se samo koristi da možeš na brzinu procijeniti i nekome opisati kakva je igra. Žanrovi se konstantno mijenjaju i rijetke su igre koje točno spadaju u određani žanr. Kao što reče Aral, žanrovi su se izmiješali i konstantno se miješaju, nije ni bitno je li Diablo akcijski RPG ili h'n's rpg zato jer ima ovo ili ono. Reći ćeš da je to nekakav RPG jer ima te i te uobičajene značajke RPG-a, plus ima neke druge feature, itd.
baš zato mi i smeta, zna se šta je akciona avantura, i kad kažeš nekom ko nije u toku da je mass effect akciona avantura, on će odmah da pomisli da je to nešto kao tomb raider. a u stvari je pojednostavljeni rpg koji sa tb-om nema neke veze, pa ti time nisi baš uspeo da mu objasniš kakva je to igra. igre često imaju osobine više žanrova, tačno, ali ono je što suštinski bitno za određeni žanr u velikoj većini slučajeva ostaje, pa veliku većinu igara možeš da svrstaš u neku kategoriju koja već postoji. glupost je svrstavati me u akcione avanture, jer ona sa avanturama nema veze, nije se tu ništa stopilo

sem toga, boljim razumevanjem žanrova, bolje razumeš i igre

Feanor
17-12-2010, 22:23
I još mi fali neka trilogija avantura popout Longest Jurneya(znam da nije trilogija, al je trebala biti), znači više manje interaktivni film, a ne igra. Avantura koja ima zanimljivu priču, traje ~40-ak sati, ali je kao što već rekoh interaktivni film jer su zagonetke prejednostavne i više manje je cilj ići uokolo i diviti se novim lokacijama koje izgledaju prečudno/jebeno i razgovarati sa uvrnutim likovima i upoznavati kulturu drugog svijeta/dimenzije čegagot...

the longest journey nipošto nije interaktivni film niti ima prejednostavne zagonetke. štaviše, igra je u nekim trenucima poprilično zaguljena, a tek kao celina, definitivno nije što i poljem proći. dreamfall je već druga priča, ali on opet ne traje 40 sati. takvih interaktivnih filmova o kakvim ti pričaš danas ima jako malo, a kod starih igara - nimalo. sem heavy raina i dreamfalla (a delimično i fahrenheita), više nema interaktivnih filmova koliko ja znam, a sigurno znam da ih pre desetak i više godina nije bilo uopšte, a u istoriji igara ne postoji interaktivno-filmska trilogija

opet ti mlatuckaš, a? širiš dezinformacije zbog kojih će silni ljudi da ispaštaju, a nije ti nimalo žao. treba neko da te išamara

NEznam kako tebi, al meni su i Longes Journey i Dreamfall prilično jednostavne igre, i daj si odigraj Blade Runnera i Sanitarium prije nego što počmeš govoriti gluposti kako nema starih igara jednostavnih avantura/interaktivnih filmova...

Niko Bellic
17-12-2010, 23:08
Blade Runner <3

Imao sam ORIGINAL na 4 CD-a. Prefora igra. Pogotovo ako uzmete u obzir da prije nje nisam gledao film, tako da sam se fino namučio. xD

Igra je inače iz 1997. godine, a prvi put sam ju igrao 1999. godine na Intel Pentium II (333 MHz) kompu sa 128 MB RAM-a...

http://img222.imageshack.us/img222/2155/brgamesetting.jpg

tigerija
20-12-2010, 21:52
Zagonetke gdje ti nitko ništa ne objasni xD.
I brzina. Ovo: http://www.indiedb.com/games/warsow/news

Babitz
20-12-2010, 22:16
oO
Nisam imao pojma da je nova verzija izašla. Skida se.

baldrick_
22-12-2010, 21:21
NEznam kako tebi, al meni su i Longes Journey i Dreamfall prilično jednostavne igre, i daj si odigraj Blade Runnera i Sanitarium prije nego što počmeš govoriti gluposti kako nema starih igara jednostavnih avantura/interaktivnih filmova...
jednostavna (u smislu laka) avantura nije isto što i interaktivni film (kao što si ti lepo rekao, int. film je onaj u kome je cilj ići levo-desno i pratiti radnju). sigurno primećuješ razliku između dreamfalla s jedne strane i ostalih pobrojanih igara. the longest journey je punokrvna avantura, a ako ti je (recimo) deo sa ostrvom i vetrovima "prejednostavan" i prešao si ga čim si ga video, pa onda si ti moj idol

Interceptor
22-12-2010, 21:26
DREAMFALL JE STRATEGIJA HOHOHO ŠTAJE SAD!!??

baldrick_
22-12-2010, 21:46
molim?

Interceptor
22-12-2010, 21:48
Ništa samo kažem kako The Longest Journey po žanru strategija.

McPingvin_v2.0
22-12-2010, 21:48
Dosta mi je tvog trolanja. Sretan Božić i Nova godina.