PDA

Pogledaj cijelu verziju : Najveća razočarenja 2010.



W3DR4N
15-12-2010, 11:12
Svi pričaju o najboljim igrama u 2010., a puno je zanimljivije pričati o najvećim razočarenjima u godini.
Koje igre se nisu pokazale u onom svjetlu u kojem su bile najavljivane. Što je najviše podbacilo gledajući godinu na izlasku?


Prema meni, najgore su ove godine prošle pucačine. Bioshock 2 je bio katastrofalni izrod jedinice bez ikakve priče, nešto kao običan mission pack po cijeni cijele igre. Izuzetno dosadno, površno, isprazno.
Druga pucačina koja je podbacila je Metro 2033. Lijepe grafike, no prepun bugova, loše mehanike, praznog hoda i generalno dosadan.
Podbacio je i Singularity, koji je bijedna kopija ionako katastrofalnog Bioshocka.
Napisao bih da je i Stalker: Call of Pripyat podbacio, no budući da su prethodna dva bila ispodprosječne bugovite drugorazredne igre, zar je itko nešto očekivao od treće nesreće?

Kid A
15-12-2010, 11:16
Tony Hawk Ride, s nekakvim skate controlerom koji nije uopste radio.Nuff said

whiskey
15-12-2010, 11:19
Arcania

Shaka
15-12-2010, 11:23
LOL slazem se sa svim igrama iz prvog posta,osim metro2033,jer osim tehnickih poteskoca i "mrvicu" neoptimiziranosti igra je meni bila jedan od hitova godine a ne promasaja,odlicna atmosfera uz nevidenu grafiku govori dovoljno...

Aral
15-12-2010, 14:44
Alpha Protocol
F1 2010

To je onak ugrubo; ima tu još Arcanie i sličnih.

W3DR4N
15-12-2010, 15:12
Meni je Arcania bila skroz OK igra. Za razliku od onog prošlogodišnjeg debakla zvanog Risen.

Aral
15-12-2010, 15:20
Jedno stoji - Arcania je svakako bolja od onog katastrofalnog Risena. Al opet, ni Arcania me nije oduševila, upravo suprotno.

W3DR4N
15-12-2010, 15:32
Svakako među najveće promašaje godine treba navesti Mafiu 2. Igra katastrofalno loše i nepovezane priče, kratkog i linearnog gameplaya, loših nepamtljivih likova i bez ikakvog dodatnog sadržaja.

Aral
15-12-2010, 15:33
Ajde, nije baš da je promašaj godine al neke stvari mi u toj igri nikako nisu sjele.

Bartuc
15-12-2010, 16:01
Vedranu je čaša uvijek na pola prazna :D

Meni je ove godine zapravo samo Arcania podbacila i to zato što je nisam mogao igrati zbog fatalnih bugova. Metro 2033, Mafia 2, Stalker COP, svi su bili fenomenalni. Jedino ne znam kakav je Bioshock, Singularity i šaka drugih koje nisam odigrao.

Forengner
15-12-2010, 16:12
Bioshock 2 nije nista specijalno,u poredjenju sa prvim delom.
Singularity je nastojao da iskopira svoje glavne uzore,medjutim,na kraju im se nije ni priblizio.

Aral
15-12-2010, 16:14
Bioshock2 je u biti izvrstan ko jedinica, samo se nesmije gledati kao nastavak. Singularity također nije bio loš, nije se trudio upast u AAA ligu, nego jedan sasvim pristojan fps. Uz to, nema nikakve uzore pa je igra rađena slobodnih ruku.

Forengner
15-12-2010, 16:17
Molim?Singularity nema kao uzore:bioshock,System Shock,Cryostasis,Half-life?
Bwahah.
I da,multiplayer je veoma slican L4D-u. (humans vs monsters)
Singularity je poprilicno osrednja igra.Nista specijalno,time-travell opcija je lose implementirana u igru.

Aral
15-12-2010, 16:20
Ma dobro, onda bi svatko svakome bio uzor. Time manipulation je jedina dobra stvar koju igru izdvaja iz mase, jedino zbog toga sam ja i igrao.

Forengner
15-12-2010, 16:24
Pa tako i jeste, :) novije igre uglavnom kao uzore imaju one pre njih,samo je pitanje hoce li ih nadmasiti.Singularity to nije ucinio.
Sto se vremenske manipluacije tice,ok je izvedeno,voleo bih da sam imao vecu slobodu pri time-travellingu.
Ne kazem da je igra katastrofalno losa,sto vise,atmosfera i graficki izgled su meni za 8/10.

Edi Sm187
15-12-2010, 16:49
Od navedenih igara iz prvog posta:
Metro 2033 je najbolji linearni FPS kojeg sam igrao u posljednje dvije godine i pravo osvježenje.
Singularity onako, prosjek.
STALKER CoP je objektivno jedna od najboljih igara ikad.

Nadodao bi još jednu pucačinu- CoD: BO SP. Nisam imao živaca proći do kraja koliko je loša i patetična.

Shaka
15-12-2010, 17:01
Od navedenih igara iz prvog posta:
Metro 2033 je najbolji linearni FPS kojeg sam igrao u posljednje dvije godine i pravo osvježenje.
Singularity onako, prosjek.
STALKER CoP je objektivno jedna od najboljih igara ikad.

Nadodao bi još jednu pucačinu- CoD: BO SP. Nisam imao živaca proći do kraja koliko je loša i patetična.


lol ova ti je dobra,metro je najjaci a cod patetican? daj molim te...ROFL

Raz
15-12-2010, 17:02
Singularity me razočarao. Nije da je loša, ali je malo preočita kopija gore navedenih igara. Čak i time manipulation rukavica nije ispala ništa novoga jer funkcionira na jednak način kao i većina interaktivnih objekata u drugim igama. Neznam, nećete ići do prekidača koji će otvoriti nešto nedostupno igraču vrata, već će umjesto njega posao obaviti vaša rukavica.

Edi Sm187
15-12-2010, 17:32
lol ova ti je dobra,metro je najjaci a cod patetican? daj molim te...ROFL

CoD:BO je izuzetno limitirana igra koja jedino može biti dobra ako je ultra zabavna, što CoD:BO nije.
Metro 2033, iako je linearan, nije limitiran. Postoje dva endinga, više različitih načina prelaženja igre, interaktivne cut-scene su napete, postoji osjećaj survivala i izazova te atmosfera i tempo igre variraju. Posljednje su novi CoDovi izgubili prije 3 godine i serijal se pretvorio u jeftini kič koji ima ogromnu bazu fanboyeva koji tu postoje isključivo radi zarade. I da, uz sve to je i patetičan.

Sgt. Bull
15-12-2010, 17:53
Cijela dva endinga? Metro je prehajpano smeće (lično sam se u to uvjerio). Čudi me da niko nije spomenuo novog Sama, iako je dobra igra daleko je ipak ispod svojih prethodnika i stoga je za mene jedno veliko razočarenje. Gothic IV je ispao kao i uvijek, jednostavno loš. Razvikani Kaptain Brawe, iako je domaća igra nema apsolutno nikakvog opravdanja da bude onako loša, monotona i bezveze. Ona nova Lara Croft & Guardian of Light je smeće čak i ispod mojih očekivanja, užasna konverzija preloše igre. Novi MoH je preloš, bio sam sretan radi pojave moguće konkurencije CoD-u ali prevario sam se, CoD je za par klasa iznad MoH-a, uvijek bio i kako stvari stoje i biti će. Novi James Bond, još jedno smeće. I naravno moj favorit zbog odlaganja nije izašao i zbog toga je upravo razočarenje - Fable III.

Kid A
15-12-2010, 17:58
Pa ne znam jel ima ijedna James Bond igra da valja.
Osim kultnog Goldeneyea za N64, naravno

Arbiter of Change
15-12-2010, 18:01
DA:O - Awakening. Nisam dugo vremena odigrao jednu tako na brzinu i punu propusta sklepanu igru (koja nije ni patchirana kasnije uopće), posebno kad se uzme u obzir da je ekspanzija za ponajbolji RPG godine. Cash-in kakvog nema.

sickpetey
15-12-2010, 18:06
Ane nakon sto sam preso to u jednom danu sam zaplako :( stvarno sam ocekivo vise od te igre

Deadwalker
15-12-2010, 18:07
Ona nova Lara Croft & Guardian of Light je smeće čak i ispod mojih očekivanja, užasna konverzija preloše igre.

Ovo apsolutno ne stoji. Riječ je o fenomenalnom spin off-u i vrlo ugodnom iznenađenju godine. Jedina mana igre što je malo prekratka, al ako se uzme u obzir cijena po kojoj se prodaje igra, onda joj to ne možemo zamjeriti.

Za mene najveća razočaranja godine su Alien vs. Predator te posebice Command & Conquer 4. Nakon fenomenalne trojke, četvrti nastavak je ispao ispodprosječno loš.

Systematic Reverse
15-12-2010, 18:08
Od navedenih igara iz prvog posta:
Metro 2033 je najbolji linearni FPS kojeg sam igrao u posljednje dvije godine i pravo osvježenje.
Singularity onako, prosjek.
STALKER CoP je objektivno jedna od najboljih igara ikad.

Nadodao bi još jednu pucačinu- CoD: BO SP. Nisam imao živaca proći do kraja koliko je loša i patetična.


lol ova ti je dobra,metro je najjaci a cod patetican? daj molim te...ROFL

yea, so?

Forengner
15-12-2010, 18:09
Awakening je kombo ispravki i dobrog novog sadrzaja,te novih problema i bagova.Generalno,nista specijalno,samo jos vise novog sadrzaja,level cap,lokacije,ne treba ocekivati nista preterano dobro.
Sa stanovisa samog dizajna dodatka,(as in novine) , cela stvar je vise orijentisana na izrazni grindfesting i dungeon crawling.(sto svakako nije dobro,pogotovo ako se uzme za obzir da je DA:O samoprozvani spiritualni nastavak BG-a.

Edi Sm187
15-12-2010, 18:09
Čudi me da niko nije spomenuo novog Sama, iako je dobra igra daleko je ipak ispod svojih prethodnika i stoga je za mene jedno veliko razočarenje.
Serious Sama? Kako može biti lošiji od svojih prethodnika kad igra ustvari je svoj prethodnik :?

No nvm, Serious Sam HD je vrlo dobra i jako zabavna igra.

Sgt. Bull
15-12-2010, 18:20
Ne Serious Sama već Fishera. Pogrešno sam se izrazio, my bad :D

Edi Sm187
15-12-2010, 18:31
Aha, na tog Sama. To što ga nitko nije spomenuo do sada samo govori kakvo je to razočarenje od igre. Već je sada pala u zaborav.

Sickmanno1
15-12-2010, 18:37
Najvece razocarenje 2010 godine je defitnivno GT5.

Metro 2033, Singularity i ostale igre me ni najmanje nisu razocarale zbog toga sta od njih nisam nista ni ocekivao...

cham3leon
15-12-2010, 18:42
Arma 2 (nisam siguran ali mislim da je izašla ove godine) i ekspanzija OA su mi bile veliko razočaranje. Imala je potencijal postati najbolja igra vojne tematike na tržištu bez konkurencije, a ispala je toliko bugovita da se ne može ni igrati. Veliki, veliki fail i težak udarac obožavateljima Flashpointa.

Šta se tiče ovih igara koje je weki nabrojao, nisam igrao Bioshock 2, mislim da je to igra kojoj baš i ne treba nastavak, iako je prvi dio bio vrlo dobra i originalna igra. Za razliku od Singularityja koji mi se zgadio čim sam vidio da je zapravo totalni copy-paste Bioshocka. Po meni je to već dovoljno da je igra markira kao sranje.
Nisam igrao ni jedan nastavak STALKER-a, ali ako je CoP podjednako dobar kao SoC, igra mora da je fantastična.

Za GT5 je glupo komentirati zato jer je na ovom forumu možda 3% ljudi zapravo i igralo GT5, a ostali ne žele ni primirisati igri i nazivaju je razočaranjem zbog 2D objekata koji stoje sa strane staze.

Aral
15-12-2010, 19:06
Ona nova Lara Croft & Guardian of Light je smeće čak i ispod mojih očekivanja, užasna konverzija preloše igre.
Ti živiš u nekom paralelnom svemiru? Nadam se da da, jer ova igra je čista suprotnost ovome kaj si napisao, jedna od boljih naslova iz tomb raider franšize.

Deadwalker
15-12-2010, 19:07
Za GT5 je glupo komentirati zato jer je na ovom forumu možda 3% ljudi zapravo i igralo GT5, a ostali ne žele ni primirisati igri i nazivaju je razočaranjem zbog 2D objekata koji stoje sa strane staze.

GT 5 ne moze nikako biti razocarenje. Vec sam rekao u drugoj temi da se od buhe radi slon. Količinu sadržaja koju nudi GT 5, ne znam, druge simulacije nemaju toliko sve skupa.

Aral
15-12-2010, 19:14
Kaj količina (u ovom slučaju) nepotrebnog sadržaja određuje kvalitetnu igru? Naravno, igra je daleko od razočarenja godine al u jednu ruku i je blago razočarnje u nekim stvarima, kako kome bitnima i nebitnima.

Deadwalker
15-12-2010, 19:20
Kaj količina (u ovom slučaju) nepotrebnog sadržajaSodređuje kvalitetnu igru?

O čem ti pričaš? :)

cham3leon
15-12-2010, 19:21
Kaj količina (u ovom slučaju) nepotrebnog sadržaja određuje kvalitetnu igru? Naravno, igra je daleko od razočarenja godine al u jednu ruku i je blago razočarnje u nekim stvarima, kako kome bitnima i nebitnima.

Da, u vožnjama itekako sadržaj određuje igru. Da nije tako ne bismo imali tone modova za svaku simulaciju vožnje na PC-u. Razočaranja mogu jedino biti spomenuti objekti pokraj staze i lošije teksture na standard automobilima za koje se ionako najavilo da neće imati razinu detalja kao premium auti.

@Dead: Znam, ali morao sam :)

Maloki
15-12-2010, 19:50
Bioshock2 je u biti izvrstan ko jedinica, samo se nesmije gledati kao nastavak. Singularity također nije bio loš, nije se trudio upast u AAA ligu, nego jedan sasvim pristojan fps. Uz to, nema nikakve uzore pa je igra rađena slobodnih ruku.
Bioshock je daleko od izvrsne igre, a za dvojku sumnjam da je išta bolja.

Inače kod mene nema baš nekih razočarenja, sve što sam odigrao od ovogodišnjih naslova (možda 3 naslova) su bile kvalitetne i dobre igre.
Metro 2033 i zadnji STALKER još nisam odigrao no imam osjećaj da su i to dobre igre.

bezimeni
15-12-2010, 20:22
Najveće razočarenje u godini je GT5 .Obećavao je brda i doline a dobili smo GT5 sa kartonskom publikom , 2D drvećem i hrpom automobila direktno portanih iz GT4 .Nekako sam se nadao da će i zadnji COD biti jednako tako veliko razočarenje ali s obzirom da je COD MW2 bio najveće razočarenje u prošloj godini ovaj je mogao ispasti samo bolji.Na kraju je ispao sasvim solidan i to mi je najugodnije iznenađenje u godini .

Aral
15-12-2010, 20:43
Opet je počelo o GT5 :) U pravilu se slažem s ovim kaj je bezimeni rekao.

@Maloki: Dobro, nemoram koristit riječ izvrstan, prije dobar ili nešto slično tome, uglavnom igra definitivno nije loša al to sve ovisi o osobnom mišljenje. Treba nać neku igru oko koje bi se svi složili da je razočaranje godine :)

bezimeni
15-12-2010, 21:20
Pa meni je najveće razočarenje.To mi je trebao biti poticaj da kupim PS3 a li kada sam vidio filmeke i nakon toga probao zaigrati naglo sam se ohladio.Nema šanse da me ta igra natjera da potrošim 2,5 somova za konzolu i 500 kn za igru.Kada je izašao GT3 A-Spec nisam dvojio ni minute i nisam požalio nikada tj. tako dugo dok mi nije riknuo PS2 :( .GT3 je bio savršenstvo a GT5 je razočarenje.

W3DR4N
15-12-2010, 21:22
Gran Turismo 5 je najveći i najbolji Gran Turismo dosad, te najznačajnija igra u posljednjih pet godina.

BigBongman
15-12-2010, 21:42
Gran Turismo 5 je najveći i najbolji Gran Turismo dosad, te najznačajnija igra u posljednjih pet godina.

wait...what?
za ovo prvo se jos i slazem, ali za drugo...oh, no no no...

Zeko149
15-12-2010, 21:53
japanci su podbacili jos onda kad su odlucili prebacit front mission iz rpg-a u fps....

BigBongman
15-12-2010, 21:56
true true...

Horny Devil
15-12-2010, 22:22
Ljudi su vec spomenuli igre koje su najvise podbacile ove godine. Bioshock 2, C&C 4, Splinter Cell: Conviction, AvP...

cham3leon
15-12-2010, 22:34
Najveće razočarenje u godini je GT5 .Obećavao je brda i doline a dobili smo GT5 sa kartonskom publikom , 2D drvećem i hrpom automobila direktno portanih iz GT4 .Nekako sam se nadao da će i zadnji COD biti jednako tako veliko razočarenje ali s obzirom da je COD MW2 bio najveće razočarenje u prošloj godini ovaj je mogao ispasti samo bolji.Na kraju je ispao sasvim solidan i to mi je najugodnije iznenađenje u godini .

Koja su to točno brda i koje su to doline? Kad se govorilo da će standard auti biti manje detaljni od premium auta bilo je jasno da standardni neće imati kokpit i nije se baš moglo naslutiti koliko lošije će izgledati, ali zar je to zbilja takav problem? Jedina 2 argumenta koje čujem cijelo vrijeme su kartonski ljudi i stabla pokraj staze i loši detalji na velikom broju automobila. Jasno da 2D objekti danas ispadaju ružni i zastarjeli i to, ispalo je da i PS3 itekako ima ograničenja, ali kako malo lošija grafika može biti dovoljna da se igra proglasi razočaranjem godine?

GT5 i dalje nema nikakvu ozbiljnu konkurenciju. Možda Forzu, ali ne znam na šta sve ona nudi. Za GT5 znam da uz krasan vozni model, model oštećenja i trošenja guma, itd, nudi odličnu karijeru u kojoj postoji nešto što se zove akumulirano oštećenje, što znači da oštećen auto treba popraviti za neke pare, što su drugi wannabe konkurenti GT-u davno izbacili iako je to u vožnjama postojalo prije 15 godina. Čak i ako Shift 2 uvede tako nešto, tek je napravio pola posla, jer GT ide još korak dalje pa auto treba održavati i slično, što znači da konačno imaš osjećaj da je auto zbilja tvoj. Ako netko poveže spomenuto sa odličnim i realističnim voznim modelom i dovoljnom količinom sadržaja ili bar dobrom podrškom za modove, ja im prvi skidam kapu i priznajem da su konkurencija Gran Turismu i kupujem tu igru.

bezimeni
15-12-2010, 23:00
Razočarenje je kad ga usporediš sa GT3 .Tada si morao tražiti igri manu .Od sveg traženja ljudi su jedino prigovarali nedostatku oštećenja što tada i nije bila tolika mana .PC ijaš su svi redom slinili na fenomnalnu grafiku kave tada na PC-u nije bilo .Igra je bila savršenstvo . U najmanju ruku se to isto očekivalo od GT5 ...barem sam ja to očekivao.Pa nitko ne pljuje po karjeri .To nisu mogli shebati i da su htjeli .Održavanje auta , grijanje guma u utrkama i sl. ...sve si to imao još u GT3 . Nije ovaj nastavak donio ništa novo osim mrežnog utrkivanja i kakvog takvog modela oštećenja što je danas standard i za daleko manje razvikanu vožnju .

cham3leon
15-12-2010, 23:05
I u doba GT3 su postojali kokpiti, a bogami i oštećenja pa očito nikome nisu falili. Je li zbilja par grafičkih lošosti toliko katastrofalna greška? Ne igraju svi GT radi grafike.

bezimeni
15-12-2010, 23:09
Meni je i rekao sam da je meni razočarenje godine .Kome nije neka iskešira za konzolu i igru .

edit

koliko vidim nisam jedini sa takvim mišljenjem

KLIK (http://gamereport.tportal.hr/101658/Poliphony-popravlja-Gran-Tur.html?keywords=vijest)

Bartuc
15-12-2010, 23:43
Nisam igrao ni jedan nastavak STALKER-a, ali ako je CoP podjednako dobar kao SoC, igra mora da je fantastična.

Nisam te skužio... Kak znaš da je SoC fantastičan ako ga nisi igrao?

W3DR4N
15-12-2010, 23:53
PC ijaš su svi redom slinili na fenomnalnu grafiku kave tada na PC-u nije bilo .Igra je bila savršenstvo .

Takva je situacija i danas s Gran Turismom 5.

bezimeni
15-12-2010, 23:59
Ni približno .

cham3leon
16-12-2010, 11:26
Nisam igrao ni jedan nastavak STALKER-a, ali ako je CoP podjednako dobar kao SoC, igra mora da je fantastična.

Nisam te skužio... Kak znaš da je SoC fantastičan ako ga nisi igrao?
Uf, krivo sam se izrazio. Mislio sam da nisam igrao nijedan od dva nastavka na originalni stalker. sry :)

Sgt. Bull
16-12-2010, 11:38
Ona nova Lara Croft & Guardian of Light je smeće čak i ispod mojih očekivanja, užasna konverzija preloše igre.
Ti živiš u nekom paralelnom svemiru? Nadam se da da, jer ova igra je čista suprotnost ovome kaj si napisao, jedna od boljih naslova iz tomb raider franšize.
Da. :D Meni igra nije legla jednostavno, niti jedne sekunde. U usporedbi sa drugim naslovima iz franšize (od onog što sam ja igrao) vjerojatno je u vrhu ali igra kao igra mi nije nešto, što očito govori da nisam neki zagriženi fan serijala. Mada se to vjerovatno mijenja sa novim nastavkom ^^

snowblind
16-12-2010, 13:12
Arma 2 (nisam siguran ali mislim da je izašla ove godine) i ekspanzija OA su mi bile veliko razočaranje. Imala je potencijal postati najbolja igra vojne tematike na tržištu bez konkurencije, a ispala je toliko bugovita da se ne može ni igrati. Veliki, veliki fail i težak udarac obožavateljima Flashpointa.


Sve mi se čini da nemaš original pa da te FADE zajebava, ArmA 2 u početku je imala podosta bugova al za OA se to ne može reći. ArmA još dugo neće imati konkurenciju tako da ovo je najbolja igre vojne tematike na tržištu. Ako ne vjeruješ što pričam dođi probati MP pa ćeš promjeniti mišljenje, naravno ako imaš original.

Bartuc
16-12-2010, 14:33
Uf, krivo sam se izrazio. Mislio sam da nisam igrao nijedan od dva nastavka na originalni stalker. sry :)

U tom slučaju, CS ti se vjerojatno neće svidjeti pošto je zbilja podbacio (faction wars je toliko jadan i naporan za poluditi), no ako potisneš taj FW, onda i nije toliko loša igra. Dok ćeš u CoP uživati kao malo dijete. Početak je nekako nezgrapan pošto si bačen usred Zone i ne znaš kamo bi sa sobom, ali brzo se snađeš i igra krene.